Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KrzysiekL »

pan_satyros pisze: 03 sie 2018, 11:04 Ja pewnie się skuszę, prędzej czy później. Tylko liczba tych elementów chyba nie każdy scenariusz pokryje.
Te podwójne skrzynki zajmują równo jedną kratkę na gridzie, więc mogą robić za to samo i wtedy masz już 5 skrzyneczek (licząc też tę osobną dużą). W grze masz teoretycznie po 8 żetonów, ale nie pamiętam teraz, jak często jest powyżej 5... w każdym razie chyba dwóch takich zestawów bym nie kupował w tej cenie. :P
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Dr_Kecaj »

Zauważyłem spory spadek cen dodatków/minidodatkow do gry. Stąd też się zastanawiam nad wejściem w IA.
Pytanie do wtajemniczonych jak się ma cykl życia produktu tej gry?
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: LynUlv »

Dr_Kecaj pisze: 20 wrz 2018, 13:38 Zauważyłem spory spadek cen dodatków/minidodatkow do gry. Stąd też się zastanawiam nad wejściem w IA.
Pytanie do wtajemniczonych jak się ma cykl życia produktu tej gry?
Galakta zarzyna kolejną grę w skrócie. Nowych małych dodatków nie będzie, duży moooże (czyli też nie).

Podsumowując - wyprzedaż oznacza koniec wsparcia.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: rastula »

Dr_Kecaj pisze: 20 wrz 2018, 13:38 Zauważyłem spory spadek cen dodatków/minidodatkow do gry. Stąd też się zastanawiam nad wejściem w IA.
Pytanie do wtajemniczonych jak się ma cykl życia produktu tej gry?
wyprzedaż mini dodatków miała być do 16, ale widzę że ceny zostały niższe..
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: choczkins »

Mam pytanie odnośnie aplikacji do grania solo.
Jak myślicie/jakie macie doświadczenia z tego typu projektami czy ffg będzie dodawać nowe scenariusze?
I czy do ich rozegrania będą potrzebne dodatki czy powinni coś wrzucić do grania tylko na podstawce ewetualnie plus małe dodatki?
Z góry dzięki za info :)
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: LynUlv »

choczkins pisze: 21 wrz 2018, 05:58 Mam pytanie odnośnie aplikacji do grania solo.
Jak myślicie/jakie macie doświadczenia z tego typu projektami czy ffg będzie dodawać nowe scenariusze?
I czy do ich rozegrania będą potrzebne dodatki czy powinni coś wrzucić do grania tylko na podstawce ewetualnie plus małe dodatki?
Z góry dzięki za info :)
Aplikacja działa w ten sposób, że masz przygotowaną specjalną kampanię, która wykorzystuje elementy z danego setu.
Aktualnie aplikacja obsługuje podstawkę, i dodatek Królestwo Jabby.
I tak, planują dodawać kolejne kampanie (w sierpniu dodali wspomniane Królestwo J.), ale nigdy nie będzie to przeniesienie kampanii papierowych.
Tak samo dodawanie mniejszych dodatków powoduje tylko i wyłącznie możliwość pojawienia się jakichś postaci.
Podsumowując - kampanii nie przenosi kampanii/misji papierowych, tylko korzysta ze swoich, specjalnych scenariuszy.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: choczkins »

LynUlv pisze: 21 wrz 2018, 09:00
choczkins pisze: 21 wrz 2018, 05:58 Mam pytanie odnośnie aplikacji do grania solo.
Jak myślicie/jakie macie doświadczenia z tego typu projektami czy ffg będzie dodawać nowe scenariusze?
I czy do ich rozegrania będą potrzebne dodatki czy powinni coś wrzucić do grania tylko na podstawce ewetualnie plus małe dodatki?
Z góry dzięki za info :)
Aplikacja działa w ten sposób, że masz przygotowaną specjalną kampanię, która wykorzystuje elementy z danego setu.
Aktualnie aplikacja obsługuje podstawkę, i dodatek Królestwo Jabby.
I tak, planują dodawać kolejne kampanie (w sierpniu dodali wspomniane Królestwo J.), ale nigdy nie będzie to przeniesienie kampanii papierowych.
Tak samo dodawanie mniejszych dodatków powoduje tylko i wyłącznie możliwość pojawienia się jakichś postaci.
Podsumowując - kampanii nie przenosi kampanii/misji papierowych, tylko korzysta ze swoich, specjalnych scenariuszy.
Dziękuje za info :wink:
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Dr_Kecaj »

hej,
orientuje się ktoś czy ta karta występuje w dużym dodatku (ostatnim) czy raczej w mini rozszerzeniu?
Spoiler:
Kupię Szczura rogatego PL
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: KrzysiekL »

Dr_Kecaj pisze: 01 paź 2018, 21:40 hej,
orientuje się ktoś czy ta karta występuje w dużym dodatku (ostatnim) czy raczej w mini rozszerzeniu?
Spoiler:
Hej, możesz sprawdzić tutaj: http://cards.boardwars.eu/
Awatar użytkownika
LynUlv
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2018, 14:35
Has thanked: 11 times
Been thanked: 6 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: LynUlv »

Dr_Kecaj pisze: 01 paź 2018, 21:40 hej,
orientuje się ktoś czy ta karta występuje w dużym dodatku (ostatnim) czy raczej w mini rozszerzeniu?
Spoiler:
Mini rozszerzenie jest dostępne tylko po angielsku.. A karta jest z ostatniego dużego rozszerzenia wydanego po polsku - "W sercu Imperium"
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: costi »

Troszkę odkopię - czy ktoś kupił ten zestaw Priority Supplies z myślą o użyciu w IA, a nie gra w Legion?
Chętnie przygarnąłbym karty z tego boxa.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: 13thSON »

Czy ktoś się orientuje czy i kiedy będzie apka po polsku ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 728
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 146 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Munchhausen »

Skoro Galakta zaprzestała wydawania dodatków po polsku, to apka się już raczej w naszym języku nie pojawi.
Awatar użytkownika
Solmath
Posty: 57
Rejestracja: 25 kwie 2013, 14:56
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 1 time

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Solmath »

Swego czasu, Galakta pisała, że tłumaczenie aplikacji do IA to dla nich za duży projekt i nie ma się tego, póki co, spodziewać.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: rastula »

a da się grać z angielską apką na polskich elementach ?
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: feniks_ciapek »

rastula pisze: 08 sty 2019, 16:21 a da się grać z angielską apką na polskich elementach ?
Pewnie się da, ale może przeszkadzać to, że narracja jest wtedy po angielsku, a do tego tłumaczenia już nie ma :)
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gatherey »

Ja z innej beczki - mam podstawkę w drodze, więc chciałem zasięgnąć języka. Widzę, że są małe villain packi i duże big boxy. Jak rozumiem big boxy zawierają dodatkowe misje zarówno do kampanii, jak i do skirmisha, co jest super. Nie do końca udało mi się sprecyzować, do czego są te villain packi (oprócz figurek z kanonu, które trzeba będzie kupić - np. Jabba :D). Kiedyś gdzieś wyczytałem, że one zastępują figurkami żetony z tych dużych dodatków. Widzę, że są też jakieś karty. Reasumując - czy to jest coś, co trzeba mieć, czy tylko wypada dla zapaleńców?
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1531
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 184 times
Been thanked: 562 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Ayaram »

Tylko dla zapaleńców, no chyba że kupujesz SW ze względu na tryb skirmishowy.
Awatar użytkownika
Gothik
Posty: 490
Rejestracja: 02 sty 2012, 12:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 34 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: Gothik »

W hero packach masz nie tylko figurki i misje oraz karty do skirmisha, ale również misje do kampanii, których ukończenie umozliwia graczom wystawianie tych figurek później w całej kampanii jako sojuszników. Więc jeśli chcesz żeby Twoim rebelianckim herosom w każdej misji towarzyszyli Han albo Chewie, a imperialni mogli wystawiać Fetta albo IG-88, to warto się zastanowić. Jeśli natomiast taka opcja Cię nie kręci a w skirmisha nie grasz - strata kasy.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje

Post autor: czeczot »

Dawno nie grałem ale tam są karty / mapy do skirmisha ale też dodatkowe karty / misje dodatkowe które grasz w czasie standardowej kampanii.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: 13thSON »

Czy kampania w apce (chodzi o podstawkę) jest zupełnie inna niż zawarta w pudełku ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: awawa »

tak
Granie na Bemowie
Gatherey
Posty: 896
Rejestracja: 20 mar 2017, 09:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 16 times
Been thanked: 47 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: Gatherey »

No po długich przymiarkach do tytułu w końcu go nabyłem. Zagraliśmy misję treningową, Aftermath z kampanii, a później solo zagrałem pierwszy scenariusz z apki. Niestety, muszę przyznać, że póki co tryb kampanii dosyć rozczarowujący. Gra prowadzi gracza Rebelii za rączkę, wiadomo od początku do końca jaki jest cel, jedynym twistem są wyskakujące figurki Imperium lub jakieś efekty utrudniające grę. Póki co nie chce mi się wyciągać gry nawet z pudła. Pytanie do tych, co zagrali coś więcej - czy dalej się to zmienia? Czy cała kampania wygląda mniej więcej w tym stylu?

A co możecie powiedzieć o Skirmishu? W porównaniu do innych gier tego typu (np. Shadespire)? Daje radę?
feniks_ciapek
Posty: 2286
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 927 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: feniks_ciapek »

Gatherey pisze: 21 sty 2019, 10:51 No po długich przymiarkach do tytułu w końcu go nabyłem. Zagraliśmy misję treningową, Aftermath z kampanii, a później solo zagrałem pierwszy scenariusz z apki. Niestety, muszę przyznać, że póki co tryb kampanii dosyć rozczarowujący. Gra prowadzi gracza Rebelii za rączkę, wiadomo od początku do końca jaki jest cel, jedynym twistem są wyskakujące figurki Imperium lub jakieś efekty utrudniające grę. Póki co nie chce mi się wyciągać gry nawet z pudła. Pytanie do tych, co zagrali coś więcej - czy dalej się to zmienia? Czy cała kampania wygląda mniej więcej w tym stylu?
Kampania z apki (ta do podstawki) jest faktycznie taka sobie, też byłem trochę rozczarowany. W kampanię z Jabbą nie grałem. Natomiast przy rozgrywce z innymi graczami jest już moim zdaniem ciekawiej, bo cel potrafi się zmienić w środku misji. Kolejne dodatki wprowadzają nowe mechanizmy i eksperymentują z różnymi typami misji (eskorta, pick up and deliver, itp.). Finalnie jest to jednak dungeon crawler, więc na jakieś większe odjazdy liczyć nie należy.
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Star Wars: Imperial Assault / Imperium Atakuje (J. Kemppainen, C. Konieczka, J. Ying)

Post autor: ghostdog »

Czy oprócz podstawki jest jakieś must have? Dopiero zaczynam przygodę i szukam odpowiedzi.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
ODPOWIEDZ