Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Bary »

Dwa szybkie pytanka:
1. Bloodborne - które koszulki najlepiej pasują do dużych kart?
2. Ultra Pro Standard Pro-Fit vs Rebel Classic Card Game Light - jest sens zestawiać ze sobą i porównywać te dwa produkty, czy to zupełnie inna bajka?
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: krwlng »

Bary:
1. Wg listy na BGG te duże karty to Tarot (70x120), w tym rozmiarze śmiało mogę polecić ffg tarot (pomarańczowe), ewentualnie ultra pro
2. Tych rebeli mam jedną paczkę i raczej ten stan w przyszłości się nie zmieni. Często koszulkowalem w UltraPro pro-fit, ale coś ostatnio przestały trzymać wymiar i są za ciasne. Przerzuciłem się na Dragon Shield - Clear Perfect Fit, są minimalnie większe (ale wciąż dopasowane do ccg) i wydaje mi się że lepszej jakości niż pro-fit
Awatar użytkownika
Quille
Posty: 328
Rejestracja: 13 lut 2017, 00:34
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Quille »

Ja nie miałam zamiaru koszulkować gier, wychodząc z podobnego założenia co Vikingowa. Aż zakupiłam Great Western Trail, gdzie karty zakoszulkować trzeba, bo część się tasuje znacznie częściej niż pozostałe, więc będą się zużywać nierówno. A potem stwierdziłam, że zakoszulkuję też gry, w które gram często i które wzięłam na turniej, co spowodowało, że grały w nie osoby, których nie znam bezpośrednio, bez mojego udziału, więc gdyby robiły coś z kartami, co nie jest przeze mnie aprobowane, to nie miałabym nawet jak zareagować. A potem zakoszulkowałam karty w grach, które było ciężko kupić (np. Filary Ziemi) albo nie chciałabym, żeby były zniszczone, bo mam do nich sentyment (np. Bora Bora).
Ale nie we wszystkich grach widzę tego sens. Np. w Agricoli kart jest ponad 100, ale gra się tylko kilkoma za każdym razem, poza tym tasuje się je raz, przy przygotowywaniu gry. W innych z kolei, np. w Jaipur, karty są dobrej jakości, albo cena gry jest bardzo niska (np. Niezłe ziółka), żeby się bawić w koszulkowanie. No i fakt, że się nie mieszczą w wyprasce to też jest duży minus.
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: roadrunner »

Są gdzieś do dostania kwadratowe koszulki w rozmiarze innym niż 70/70 mm? Research na googlu dał póki co zaskoczenie brakiem efektów.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: alpha »

Tak, np. Swan Panasia: 67x67.
W opakowaniu jest 160 koszulek. Te co mam są cienkie (czyli z dopiskiem: "thin"). Nie pamiętam tylko czy istnieją grubsze, ale raczej tak.

Sprawdziłem skąd je mam, i okazało się, że sklepu mepel.pl
link do koszulek

Widzę, że jest tam więcej kwadratowych w innych rozmiarach :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

A jaki rozmiar kwadratowy potrzebujesz? Są ze Swan Pansasia 75x75 mm. Z innych firm są też 80x80 mm.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: roadrunner »

Dzieki za szybkie konkrety. Forum nie zawodzi :D
Panasia i mepel wyglądają na dobry trop. 65x65 powinny dać radę, pech akurat wyszły. Karty mają 63x63 mm.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 330
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: skiba »

roadrunner pisze: 21 mar 2019, 16:13 Dzieki za szybkie konkrety. Forum nie zawodzi :D
Panasia i mepel wyglądają na dobry trop. 65x65 powinny dać radę, pech akurat wyszły. Karty mają 63x63 mm.
Trochę późno piszę, ale może warto. Uważaj na te swany, bo się strasznie klejką do siebie. Gizmos mam w nich zakoszulkowany i jest tak se...
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2420
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

skiba pisze: 28 mar 2019, 09:44 (...)Uważaj na te swany, bo się strasznie klejką do siebie.
Swan PanAsia w wersji Thick są ok. Nie są rewelacyjne, ale też nie ma dramatu.
Wersja Thin to porażka na całej linii. Niestety niektóre rozmiary występują tylko w wersji cienkiej.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Scamander »

Zrobiłem sobie ostatnio małe testy koszulek premium z trzech firm (Rebel, Paladin, FFG) i w kategorii cena/jakość Paladiny wygrywają u mnie, niewiele droższe od Rebelowskich, fajnie pakowane (bo po 55 sztuk), trzymają ten sam rozmiar w różnych paczkach (z czym Rebel miewa problemy), nie mam im chyba nic do zarzucenia więc u mnie wchodzą do stałego użytku.
Awatar użytkownika
leoryk
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2018, 16:43

Re: koszulki do gier

Post autor: leoryk »

Wszystki byle nie te rebel light czy jak sie tam nazywaja. Raz kupilem i zaluje bo wypadaja z nich karty i na dodatek potrafia sie skleic. Wszystke pow 10 zl za 100 szt powinny byc ok, a jesli zalezy ci zeby stosy kart sie nie rozjezdzaly to polecam te z matowymi pleckami, maja jakos lepsza przyczepnosc.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rigidigi »

Jakie koszulki polecacie do Dominiona?
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Rigidigi pisze: 11 kwie 2019, 19:59 Jakie koszulki polecacie do Dominiona?
Na pewno premium. Poszukaj najlepiej takiego producenta, który trzyma wymiar, bo Dominiony są podatne na częste tasowanie i mnogość dodatków.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: vincentblack »

Rigidigi pisze: 11 kwie 2019, 19:59 Jakie koszulki polecacie do Dominiona?
Ja używam Rebel European Premium i jestem bardzo zadowolony, ale kupowałem już ponad rok temu (jeszcze ta starsza grafika na opakowaniu), więc nie wiem jak nowe się sprawdzają (Rebel w międzyczasie zmienił podwykonawce), w przypadku kart w rozmiarze CCG pojawiały się częste głosy o nie trzymaniu wymiaru i sklejaniu się koszulek ze sobą.
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rigidigi »

vincentblack pisze: 12 kwie 2019, 07:45
Rigidigi pisze: 11 kwie 2019, 19:59 Jakie koszulki polecacie do Dominiona?
Ja używam Rebel European Premium i jestem bardzo zadowolony, ale kupowałem już ponad rok temu (jeszcze ta starsza grafika na opakowaniu), więc nie wiem jak nowe się sprawdzają (Rebel w międzyczasie zmienił podwykonawce), w przypadku kart w rozmiarze CCG pojawiały się częste głosy o nie trzymaniu wymiaru i sklejaniu się koszulek ze sobą.
ech.. Czyli albo nie koszulkować, albo szukanie metodą prób i błędów. A te koszulki Rebela co masz, to Raczej ciasno pasowane, czy luzy w koszulce?

Ja mierzylem wczoraj 59x92 z Ultra Pro, ale w moim odczuciu to za duża koszulka na te karty.
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: vincentblack »

Rigidigi pisze: 12 kwie 2019, 08:30
vincentblack pisze: 12 kwie 2019, 07:45
Rigidigi pisze: 11 kwie 2019, 19:59 Jakie koszulki polecacie do Dominiona?
Ja używam Rebel European Premium i jestem bardzo zadowolony, ale kupowałem już ponad rok temu (jeszcze ta starsza grafika na opakowaniu), więc nie wiem jak nowe się sprawdzają (Rebel w międzyczasie zmienił podwykonawce), w przypadku kart w rozmiarze CCG pojawiały się częste głosy o nie trzymaniu wymiaru i sklejaniu się koszulek ze sobą.
ech.. Czyli albo nie koszulkować, albo szukanie metodą prób i błędów. A te koszulki Rebela co masz, to Raczej ciasno pasowane, czy luzy w koszulce?

Ja mierzylem wczoraj 59x92 z Ultra Pro, ale w moim odczuciu to za duża koszulka na te karty.
Dość ciasno, na tyle, że nie ma szans żeby się wysuwały (zresztą w przypadku premium to chyba się w ogóle nie zdarza). Mogę wieczorem wrzucić zdjęcie jak to wygląda (chyba, że ktoś mnie uprzedzi wcześniej). Plus też taki, że karty Królestwa w koszulkach (z trudem, ale jednak) mieszczą się w oryginalnym insercie (poza kartami kasy i klątw).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1270 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: seki »

Dominiona wg mnie nie warto koszulkowac. Koszulkuje bardzo dużo gier a przy tym zrezygnowałem. Argumenty przeciw koszulkowaniu: wypraska nie pomieści a przydatna jest do segregowania typów kart; ślady na kartach nie mają istotnego znaczenia dla gry bo kupujesz je jawnie z rynku; tylko część kart wchodzi do gry losowo więc okres zużycia znacznie się wydłuża; po 20 partiach nie ma śladu na kartach ale używam talie w rotacji tzn konkretny typ karty królestwa po użyciu przekładam te co były z tyłu następnym razem będą z przodu. Sądząc po braku śladów nawet na najczęściej używanych kartach myślę, że spokojnie da się rozegrać ze sto partii zanim zaczniesz zauważać zużycie. Jeśli posiadasz dodatki to ten okres się wydłuży z uwagi na mniejszą częstotliwość gry danej talii królestwa.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

Czy używa ktoś Rebeli Mini American, albo Rebeli Premium w tym rozmiarze na kartach mini american od FFG? Ciekaw jestem jak wygląda dopasowanie koszulki. Chciałem zakoszulkować karty do Posiadłości Szaleństwa, kupiłem kiedyś nawet na próbę paczkę koszulek FFG, ale nie podobają mi się wielkie marginesy, które zostają z każdej strony i ostatecznie odłożyłem koszulkowanie w czasie. W Paladin chyba wygląda to podobnie, a ja wolałbym jak najlepiej dopasowane koszulki.

Wiem, że duże karty "CCG" od FFG są nieco węższe, przez co Rebele w tym formacie mają milimetrowe marginesy po bokach. Przy małych kartach wygląda to tak samo, czy tu już jest idealnie?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

A ja ostatnio widzę duży problem z zakupem koszulek od FFG. Mam na myśli sklepy stacjonarne, nie sprawdzałem wysyłkowo. O co chodzi, przecież to fajne koszulki są (były?).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Scamander »

Nie wycofali się przypadkiem z naszego rynku?
Acownik
Posty: 151
Rejestracja: 28 sie 2015, 19:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 16 times
Been thanked: 5 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Acownik »

Czy ktoś wie, które sklepy mają w ofercie koszulki do Najeźdźców z Północy/Raiders of the North Sea? Karty próbowałem wsadzić do zielonych FFG 57x89, ale te są zdecydowanie za szerokie, karty w środku latają. BGG podaje, że pasują tylko dwa rodzaje:

Paladin (NSKN) sleeve size: American Special - Brown ('Ragnar', 55/pack) - (54 x 86mm)
Swan PanAsia sleeve size: Alchemy-Struggle: Premium (SWN-521, 80/pack)

Ktoś wie, gdzie można je kupić?
Awatar użytkownika
piotrest
Posty: 160
Rejestracja: 01 lut 2010, 14:03
Lokalizacja: Włocławek
Has thanked: 21 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: piotrest »

Może ktoś doradzić koszulki do Flamme Rouge (Wielka Pętla)? Zastanawiam się nad Rebel Standard American 56x87 i Rebel Standard USA 57,5x89 Zależy mi na dobrym dopasowaniu bez zbędnych luzów.
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Koszulki na karty

Post autor: Ajrin »

Curiosity pisze: 12 kwie 2019, 12:48 A ja ostatnio widzę duży problem z zakupem koszulek od FFG. Mam na myśli sklepy stacjonarne, nie sprawdzałem wysyłkowo. O co chodzi, przecież to fajne koszulki są (były?).
Chyba chodzi o to:
viewtopic.php?t=45063
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 703
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 93 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Rigidigi »

seki pisze: 12 kwie 2019, 08:53 Dominiona wg mnie nie warto koszulkowac.
I ta koncepcja wygrała. Żona z córką zaprotestowały przeciwko koszulkowaniu Dominiona. Za to obiecały ładnie tasować rozkładając karty na kupki.

W tak zwanym międzyczasie sprawdziłem następujące koszulki w rozmiarze 59x92:
Ultra Pro: najlepsza jakość, ale rozmiar też największy, finalnie nie miało by to uzasadnienia praktycznego i finansowego
Rebel standard: lepiej dopasowane, ale też bez szału i jakość taka sobie.
Mayday standard: cieniutkie, jakość średnia, ale najlepiej dopasowane do kart z testowanych koszulek
Stoyca: pierwszy raz w życiu miałem te koszulki w rękach. Bardzo dobra jakość, minimalnie słabsza niz UltraPro, lepiej dopasowany rozmiar do kart, ale nadal dla mnie za duży. Jak napisałem nie skorzystam tym razem, ale będę miał na oku koszulki tej firmy.
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1801
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 77 times
Been thanked: 334 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: hipcio_stg »

Rigidigi pisze: 18 kwie 2019, 08:05
seki pisze: 12 kwie 2019, 08:53 Dominiona wg mnie nie warto koszulkowac.
I ta koncepcja wygrała. Żona z córką zaprotestowały przeciwko koszulkowaniu Dominiona. Za to obiecały ładnie tasować rozkładając karty na kupki.

W tak zwanym międzyczasie sprawdziłem następujące koszulki w rozmiarze 59x92:
Ultra Pro: najlepsza jakość, ale rozmiar też największy, finalnie nie miało by to uzasadnienia praktycznego i finansowego
Rebel standard: lepiej dopasowane, ale też bez szału i jakość taka sobie.
Mayday standard: cieniutkie, jakość średnia, ale najlepiej dopasowane do kart z testowanych koszulek
Stoyca: pierwszy raz w życiu miałem te koszulki w rękach. Bardzo dobra jakość, minimalnie słabsza niz UltraPro, lepiej dopasowany rozmiar do kart, ale nadal dla mnie za duży. Jak napisałem nie skorzystam tym razem, ale będę miał na oku koszulki tej firmy.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ultra pro i najlepsza jakość. Mam wrażenie, że wykopałem jakiś post sprzed 10 lat. Koszulki UP premium to najgorsze premiumy z jakimi miałem do czynienia. Nie dość, że hologram się nie wyciera, to szwy baaaardzo wiele pozostawiają do życzenia. Te koszulki nie nadają się do moshowania.
ODPOWIEDZ