Lacerta - plany wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Curiosity »

Kin@a pisze: 13 kwie 2019, 17:54
lacerta pisze: 13 kwie 2019, 11:49 Swego czasu oberwało nam się za to, że mimo informacji o niewznawianiu Pandemica Legacy, tenże został jednak wznowiony. Teraz jesteśmy ostrożni w udzielaniu kategorycznych odpowiedzi :)
Zdaniem spekulantów, którzy wykupili grę Legacy myśląc, że w sytuacji jej niewznawiania będą mogli ją sprzedawać po znacznie zawyżonych cenach bym się nie przejmowała. Taki proceder zasługuje na potępienie i to im się powinno "oberwać", a nie wydawnictwu uczciwie wydającemu grę i ponoszącemu z tego tytułu koszty produkcji, że o ryzyku nie wspomnę.
No to wyobraź sobie, że kupując Pandemic Legacy nie zamierzałem w żadnym wypadku jej odsprzedawać (ale jak, zużytą grę ktoś kupi?), natomiast bardzo mi się nie podobała decyzja wydawcy o dodruku. Albo się coś obiecuje i się tego trzyma, albo się robi z gęby cholewę. Tak się składa, że kiedy kupowałem PL, miałem wiele ważniejszych wydatków, ale kupiłem ją z myślą, że później może już nie być. Gdybym wiedział, że wydawca kłamie, to bym sobie ten zakup odłożył w czasie i kupił kilka tygodni/miesięcy później.

Ale nieeee, lepiej nazywać ludzi "spekulantami".

A już pomijając wszystko inne, czemu zjawisko kupowania, żeby odsprzedać drożej jest przez Ciebie tak potępiane? Jakieś myślenie rodem z socjalizmu chyba, gdzie władza ludowa tępiła każdy przejaw ludzkiej przedsiębiorczości. Idąc tym tropem, każdy sklep to spekulant, bo przecież można kupować od producenta. Sprzedałem w swoim życiu niewiele, pewnie około 5-10 gier, ale nie widzę niczego złego w inwestowaniu kapitału w coś, na czym będzie można zarobić. No bo czemu nie?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
admi99
Posty: 191
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: admi99 »

Curiosity pisze: 13 kwie 2019, 22:17 No to wyobraź sobie, że kupując Pandemic Legacy nie zamierzałem w żadnym wypadku jej odsprzedawać (ale jak, zużytą grę ktoś kupi?), natomiast bardzo mi się nie podobała decyzja wydawcy o dodruku.
No i pewnie większość ludzi tak zrobiła, bo hype, bo niedostepność itp.
Curiosity pisze: 13 kwie 2019, 22:17 Gdybym wiedział, że wydawca kłamie, to bym sobie ten zakup odłożył w czasie i kupił kilka tygodni/miesięcy później.
A może oszustwo polegające na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem? :lol: :D (żart)
W chwili gdy wydawnictwo podało taką informację, zapewne była ona zgodna z przekonaniami (i stanem wiedzy) wydawnictwa.

Sens mojej wypowiedzi jest jeden:
dajmy Lacercie żyć, bo moim zdaniem robią co mogą żebyśmy dostawali rzetelne informacje i dobre gry.
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: KonradT »

admi99 pisze: 13 kwie 2019, 22:46 W chwili gdy wydawnictwo podało taką informację, zapewne była ona zgodna z przekonaniami (i stanem wiedzy) wydawnictwa.
Takie było pierwotne stanowisko oryginalnego wydawcy.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

Curiosity pisze: 13 kwie 2019, 22:17 A już pomijając wszystko inne, czemu zjawisko kupowania, żeby odsprzedać drożej jest przez Ciebie tak potępiane? Jakieś myślenie rodem z socjalizmu chyba, gdzie władza ludowa tępiła każdy przejaw ludzkiej przedsiębiorczości. Idąc tym tropem, każdy sklep to spekulant, bo przecież można kupować od producenta. Sprzedałem w swoim życiu niewiele, pewnie około 5-10 gier, ale nie widzę niczego złego w inwestowaniu kapitału w coś, na czym będzie można zarobić. No bo czemu nie?
Czemu nie? Bo istnieje coś takiego jak moralność. Jest takie słowo, niestety dla stale powiększającej się grupy ludzi nieznane.
Nie mam zamiaru ciągnąć tej dyskusji w tym wątku (by nie zaśmiecać) ale spekulacja a sprzedaż (będąca w swej istocie usługą za którą należy się wynagrodzenie w postaci marży) to dwie różne sprawy.
Celem spekulacji jest osiągnięcie określonego dochodu poprzez wykorzystanie przewidywanych zmian cenowych, ale bez konieczności produkcji dóbr (usług) użytecznych dla innych ludzi.
Lacerta wyprodukowała dobro użyteczne dla innych ludzi. Spekulant chciał na tym żerować (to określenie w pełni oddaje istotę tego procederu). Tyle.
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: playerator »

Sorry, Curiosity, ale chyba za szybko piszesz...
Lacerta obiecała, że nie dodrukuje gry? Obiecała???
Przedsiębiorstwo, które zmieniło decyzję wydawniczą "robi z gęby cholewę" i "kłamie"?
Curiosity pisze: 13 kwie 2019, 22:17 (...) miałem wiele ważniejszych wydatków, ale kupiłem ją z myślą, że później może już nie być. (...)
Ależ byłaby z pewnością. U tych samych "przedsiębiorczych inwestorów", dla których jesteś taki wyrozumiały.


A dzięki decyzji Lacerty, która Ciebie tak zabolała, wiele kolejnych osób ma możliwość poznać tę świetną grę.

(A jak jeszcze wydadzą te karty do Agricoli, to już w ogóle... :wink: )
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: KamradziejTomal »

(A jak jeszcze wydadzą te karty do Agricoli, to już w ogóle... :wink: )
Ekhu... Ekhu...
Spoiler:
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Curiosity »

playerator pisze: 13 kwie 2019, 23:58 Lacerta obiecała, że nie dodrukuje gry? Obiecała???
Przedsiębiorstwo, które zmieniło decyzję wydawniczą "robi z gęby cholewę" i "kłamie"?
Nie. To Z-Man obiecał, że nie będzie dodruku i nie dotrzymał słowa. Oczywiście rozumiem, że Lacerta tylko podpisała się pod zapewnieniem Z-Mana, bo była to jedna z form reklamowania gry. Ciężko mi też sobie wyobrazić, że Lacerta jako jedyna na świecie nie uczestniczy w dodruku PL, gdy wszyscy inni to robią. Dlatego nie obwiniam w tym miejscu polskiego wydawcy, ale do Z-Mana mam, w moim mniemaniu, uzasadnione pretensje.

Tak samo mnie irytuje, gdy np. dodatki do gry oznaczone jako "Kickstarter Exclusive" można potem kupić normalnie w sklepie. Nie po to wspieram nieprzetestowaną grę, żeby finalnie wyszło, że ten kto zachował wstrzemięźliwość i nie wsparł wydania, ma lepiej.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: feniks_ciapek »

Curiosity pisze: 14 kwie 2019, 10:11 Dlatego nie obwiniam w tym miejscu polskiego wydawcy, ale do Z-Mana mam, w moim mniemaniu, uzasadnione pretensje.
Ja sądzę, że w tym akurat wypadku, to jednak trochę przesadzasz. I piszę to jako osoba, która wydała stanowczo za dużo pieniędzy na Sezon 1 oraz na dodatki do TIME Stories, ponieważ "załapałem" się na nie w okresie, w którym o dodrukach jeszcze nie było mowy, a nakład się wysprzedał. Jaki mieliby cel w kłamaniu, że nie zrobią dodruku? Przecież to nie wydawcy te pieniądze z drugiego rynku wpadają do kieszeni, tylko przedsiębiorczym spekulantom. Ja sądzę, że właśnie widząc te absurdalne ceny, stwierdzili, że może jednak zainteresowanie jest na tyle duże, że dodruk jest uzasadniony. I dobrze, bo dzięki temu więcej osób może się z tą grą zapoznać. A przecież mogli zrobić tak, jak Lego - koniec serii to koniec serii. Chcesz starszy zestaw? Masz pecha, nabijaj kabzę "inwestorom", którzy na takim końcu serii właśnie żerują.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

lacerta pisze: 13 kwie 2019, 11:52 Wciąż czekamy na informację o możliwości i terminach druku międzynarodowego. Jak tylko będzie coś wiadomo, na pewno się tym pochwalimy.
Ja mam taką prośbę aby dopytać o rodzaj (grubość) tektury, na jakiej wydrukowane będą plansze do Torfowiska.
Kupiłam Agricolę Wersję dla Graczy (druk z 2016 roku) i zależy mi aby Torfowisko było w identycznej (wysokiej) jakości.
Jednak gdy patrzę na to zdjęcie (w powiększeniu):
https://boardgamegeek.com/image/4405752 ... rmers-moor
to wydaje mi się, że plansza pod dwa nowe usprawnienia jest wyraźnie cieńsza od dużej planszy pod 10 usprawnień.
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Damon22 »

Kin@a pisze: 14 kwie 2019, 21:46 Ja mam taką prośbę aby dopytać o rodzaj (grubość) tektury...
Jednak gdy patrzę na to zdjęcie (w powiększeniu):
https://boardgamegeek.com/image/4405752 ... rmers-moor
to wydaje mi się, że plansza pod dwa nowe usprawnienia jest wyraźnie cieńsza od dużej planszy pod 10 usprawnień.
Uważałem się za niemożliwego pedanta... Wygrałaś.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

Damon22 pisze: 14 kwie 2019, 22:29 Uważałem się za niemożliwego pedanta... Wygrałaś.
To nie jest kwestia pedanterii. Akurat ta plansza jest długa i wąska, a więc podatna na odkształcenia. Ponadto stanowi niejako "uzupełnienie" dotychczasowej planszy pod 10 usprawnień (a tamta, wydrukowana w 2016r. była naprawdę solidna, identyczna jak plansze gospodarstw). Stąd też wolałabym aby "trend" pozostał bez zmian.
Edit:

Mam jeszcze pytanie o drewniane znaczniki surowców/zwierzątek do Kawerny/Agricoli itd.
Dobrze by istniała możliwość ich dodatkowego zakupu w Planszóweczce.
Nie każdy chce używać tekturowych żetonów wielokrotności. Ja nie lubię bo psuja widok planszetki.
Wolałabym móc dokupić ww elementy np. w paczkach po 20 szt za 10-15zł
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Pisarka »

Kin@a pisze: 13 kwie 2019, 01:15
Co do istoty wypowiedzi się zgadzam jednak nie określiłabym tej gry jako głupiej.
Tak na marginesie: patrząc na obecne trendy (nazwijmy to ideologiczne) to wątpię by wznowiono jej druk po wyczerpaniu nakładu, dlatego warto kupić, póki jest dostępna.
[/quote]

Dziękuję za poradę. Wciąż ją mam na wischliście - nie jest głupia mechanicznie, tylko tematycznie (jak dla mnie) - jeśli idzie o odniesienie do realiów (kto potrafi wyjaśnić jak w życiu miałby działać taki portyk jak w grze?? - albo dlaczego mnisi mieliby budować chatkę dla druida??).

Pytanie do Lacerty - czy wyszła gdzieś jakaś errata do Kawerny? Na stronie nie widziałam.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

Pisarka pisze: 30 kwie 2019, 11:37 dlaczego mnisi mieliby budować chatkę dla druida??).
Bardzo dobre pytanie. Cóż, Rosenberg popłynął najwyraźniej na fali mieszania kultur/epok. Nie on jeden zresztą, ostatnimi czasy to dość powszechne. Nie wiem czy dzieje się tak z przyczyn ideologicznych czy nieznajomości historii.
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: hsiale »

Lacerto! Czy planujecie wydać grę o szybkich leniwcach? :)

https://boardgamegeek.com/boardgame/277597/fast-sloths
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: crus221 »

Zadałem to pytanie już kilka krotnie jednak nie potrafię doczekać się odpowiedzi. Co z dodatkiem do caverny forgoteen folk? Zdecydowaliscie się? I są szanse na mini dodatki? Tj. Water expansion lub Blue shield expansion?
Ostatnio zmieniony 15 maja 2019, 09:22 przez crus221, łącznie zmieniany 1 raz.
admi99
Posty: 191
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: admi99 »

+1 do forgotten folk
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Pisarka »

crus221 pisze: 15 maja 2019, 09:20 Zadałem to pytanie już kilka krotnie jednak nie potrafię doczekać się odpowiedzi. Co z dodatkiem do caverny forgoteen folk? Zdecydowaliscie się? I są szanse na mini dodatki? Tj. Water expansion lub Blue shield expansion?
Ja też zapytuję o mini dodatki. I jeszcze dopominam się o erratę do Kawerny - ciężko mi zrozumieć, dlaczego wciąż jej nie ma.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Nidav »

W grupie Fani Wydawnictwa Lacerta zamieszczony został taki wpis:
Wydawnictwo Lacerta pisze:Wiemy jak bardzo czekacie na rozszerzenia do naszych gier, mamy dla Was pierwszy potwierdzony dodatek: Agricola: Torfowisko (oczywiście do Agricoli: Dla Graczy). Ukaże się on naszym nakładem najprawdopodobniej we wrześniu tego roku 😊- wszystko zależy od fabryki i ewentualnych opóźnień, będziemy Was informować na bieżąco.
Niedługo więcej dobrych wieści! 🙂
Ja już zacieram rączki na jakiś w końcu dodatek do nowej Agricoli, chociaż i tak czekam, aż w końcu decki zostaną wydane po polsku, bo tego to mi dopiero brakuje.

EDIT: Ktoś zapytał również co z taliami A, B i C, na co Lacerta tak odpisała:
Wydawnictwo Lacerta pisze:Tak jak napisaliśmy, na razie ten jest potwierdzony :) niedługo więcej wiadomości :)
crus221
Posty: 197
Rejestracja: 04 sie 2014, 13:53
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: crus221 »

Info od lacerty: jeszcze w tym lub przyszłym tyg będzie informacja co z dodatkiem do caverny :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

Nidav pisze: 15 maja 2019, 11:29 Ja już zacieram rączki na jakiś w końcu dodatek do nowej Agricoli, chociaż i tak czekam, aż w końcu decki zostaną wydane po polsku, bo tego to mi dopiero brakuje.
Moim zdaniem Lacerta powinna negocjować możliwość wydania Big Boxa z wszystkimi kartami, nie tylko talii A, B i C ale i tych 120 kart z zestawów z figurkami. Figurki można sobie oczywiście darować.

To by było ok 480 kart.
Caciej
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2017, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Caciej »

Kin@a pisze: 15 maja 2019, 17:54
Nidav pisze: 15 maja 2019, 11:29 Ja już zacieram rączki na jakiś w końcu dodatek do nowej Agricoli, chociaż i tak czekam, aż w końcu decki zostaną wydane po polsku, bo tego to mi dopiero brakuje.
Moim zdaniem Lacerta powinna negocjować możliwość wydania Big Boxa z wszystkimi kartami, nie tylko talii A, B i C ale i tych 120 kart z zestawów z figurkami. Figurki można sobie oczywiście darować.

To by było ok 480 kart.
Karty, które są w zestawie z figurkami będą częścią talii C (2019) i D (2020). Wydawca napisał na BGG, że te zestawy są 'zapowiedzią' nadchodzących talii i jakby ktoś nie chciał czekać to może niektóre z nich mieć wcześniej :)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

O! Dzięki za info.
W takim razie może lepiej wydać big box z czterema taliami (A, B, C, D) w 2020 roku.
Swoją drogą ciekawią mnie te karty, wygląda na to, że będzie ich ciut więcej aniżeli w starej edycji. Może pojawią się nowe zwierzaki typu psy (jak na razie w Talii Gracza jest tylko jedna karta owczarka).

A w tym roku Torfowisko i dodatek dla 5 i 6 gracza oraz dodatek (wraz z minidodatkami) do Kawerny.
No i ponawiam prośbę o możliwość zakupu znaczników zwierząt/surowców bo zarówno w Agri, jak i Kawernie jest ich zdecydowanie zbyt mało.
Caciej
Posty: 16
Rejestracja: 24 mar 2017, 14:37
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Caciej »

Big Boxa dla Agricoli nigdy nie było i skoro wydawca tego nie robi to w PL tez nie wydadzą, nawet jakby chcieli. A co do talii ABCD to Lacerta pisala mi, że narazie trwają rozmowy odnosnie produkcji, nie wiadomo jak z tym wyjdzie- talia graczy zalega im od lat (a teraz jak juz nie da sie kupic starej wersji tym bardziej jej nie wyprzedadzą) i nie chcieliby drukować tych nowych talii w takim nakładzie jak talii gracza ALE obowiązują ich jakieś nakłady minimalne także próbują się dogadać.
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Nidav »

Caciej pisze: 16 maja 2019, 10:17 ...i nie chcieliby drukować tych nowych talii w takim nakładzie jak talii gracza ALE obowiązują ich jakieś nakłady minimalne także próbują się dogadać.
Z jednej strony rozumiem ich argumentację, z drugiej trochę się z nią nie zgadzam ;) Agricola stara miała tyle kart, że dodatki w postaci talii były zbędne. Sam miałem starą Agricolę i nigdy wszystkich kart nie ograłem na tyle, na ile bym chciał, więc Talia Graczy była dla mnie zbędną rzeczą. Potem przesiadłem się jednak na nową wersję i po ponad 10 rozgrywkach już odczuwam niedosyt. Kart jest po prostu mało i chciałoby się mieć więcej różnorodności. I myślę, że nie jestem w tym osamotniony. Poza tym jednym z czynników, dlaczego kupiłem nową wersję, była właśnie perspektywa, że będzie to wersja wspierana, w której co jakiś czas dochodzić będzie nowy, lepiej zbalansowany kontent i zdąży się ograć jedną talię, zanim kupi kolejną i potem będzie można łączyć na ogranych taliach itp. Także jak dla mnie Lacerta podchodzi do tego zbyt zachowawczo, chociaż cóż. Analitykiem rynku nie jestem, niemniej myślę, że chociaż trochę racji mam ;)
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze 2019

Post autor: Kin@a »

Caciej pisze: 16 maja 2019, 10:17 Big Boxa dla Agricoli nigdy nie było i skoro wydawca tego nie robi to w PL tez nie wydadzą, nawet jakby chcieli. A co do talii ABCD to Lacerta pisala mi, że narazie trwają rozmowy odnosnie produkcji, nie wiadomo jak z tym wyjdzie- talia graczy zalega im od lat (a teraz jak juz nie da sie kupic starej wersji tym bardziej jej nie wyprzedadzą) i nie chcieliby drukować tych nowych talii w takim nakładzie jak talii gracza ALE obowiązują ich jakieś nakłady minimalne także próbują się dogadać.
Nigdy nie mów nigdy. Wg mnie to kwestia negocjacji. Niby dlaczego główny wydawca miałby mieć coś przeciwko? Big Box z kartami w języku polskim (czyli używanym tylko w Polsce) nie stwarza żadnej konkurencji dla wydawanych osobno talii w językach angielskim czy niemieckim.
Wiem, że Talia Graczy słabo schodzi (a szkoda bo można ją przeciez łączyć z nową ed.), dlatego mówię o roku 2020 (raczej końcu aniżeli poczatku). Do tego czasu się wyprzeda
Sama mam starą ed ze wszystkimi dodatkami, jakie wyszły po polsku (torf, talie: gracza i zet) i nową (druk z 2016) bo to jedna z moich ulubionych gier.
Zablokowany