Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

Już widzę Wasze miny jak zobaczycie napisy :lol:
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Podejrzewam, że to będą napisy, ale może Rebel zabierze głos?
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

polwac pisze: 15 kwie 2019, 16:40
detrytusek pisze: 15 kwie 2019, 16:24 a tu będzie lektor? Bo na żadnym filmie nie słyszałem ale może mieli wyciszone...
nie wyobrażam sobie żeby nie było...obym się nie rozczarował
Pytanie o polski czy w ogóle? Angielski będzie, zdziwiłbym się gdyby dali do LotR DCG, a tutaj nie. https://www.youtube.com/watch?v=-zrHqKUpHPE przykład ich lektora, nawet Golluma aktor jakoś w miarę podkłada 7:42 ;) Gdzies potem orki też fajnie gadają, ale nie w tej misji.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Mi tam angielski wystarczy, ale w Posiadłości Szaleństwa był polski, także miło by było mieć polskiego również i teraz :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Jesli bedzie eng na 100% bedzie pl...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: awawa »

Mi wystarczy, aby nie było jak w Descencie: mix językowy plus błędy w stylu "przemieść o {0} pól", bo ktoś lub coś przy okazji tłumaczenia popsuło skrypt. Z apką do Posiadłości Szaleństwa też od zawsze były większe i mniejsze problemy.... wiem, że to kto inny u nas wydawał, ale też pokazuje iż FFG nie zależy na kontroli jakości i nic sobie robią z tego lokalnego bigosu po tak długim czasie.

U nas hype (albo po raz kolejny raz mikroskopijny nakład co bardziej obstawiam): ostatecznie wziąłem ostatni egzemplarz w 3trollach - o dziwo wyszło tyle ile wcześniej w Rebelu/wydawcy po zniżkach, więc z marżą przynajmniej oni nie muszą narzekać pomimo takiego odstępstwa od SCD. Ale nadal nie jestem przekonany do końca: na zachodzie podchodzą do tego tytułu dość sceptycznie i nadal bez problemu można wziąć preorder, może też dlatego iż cena jest tam relatywnie wysoka. Chyba większość czeka na niezależne recenzje albo chociaż instrukcję...można jej oczywiście nie upubliczniać do premiery, ale wtedy nie się nie dziwią takim reakcjom, gdy nie trzeba się martwić o dostępność.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Goldberg »

Właśnie obejrzałem finał rozgrywki na kanale Rolling Solo; ekh, walka z bossami jest tutaj o WIELE trudniejsza niz w PS...jakies 2 tyg temu, w scenariuszu Wojna Gangów, Ligora załatwiliśmy zanim do nas doszedł, ot po prostu rozstrzelaliśmy (no i dynamit xD) biedaczyne a na koncu eliksir i tyle :P
A tutaj...wohooo :)
Tylko nadal martwi mnie brak lektora....haloooo panie REBEL!!
Dajcie znac :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
kamilpr
Posty: 372
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kamilpr »

Myślicie ze w ogóle udostępnia instrukcje przed premiera ? Jak to jest w przypadku innych gier gg bo się nie orientuje ?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: wajdzik83 »

kamilpr pisze: 15 kwie 2019, 18:27 Myślicie ze w ogóle udostępnia instrukcje przed premiera ? Jak to jest w przypadku innych gier gg bo się nie orientuje ?
Info od Rebel z dzisiaj że instrukcja będzie dostępna 18.04
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: arian »

Ale w zasadzie wszystkiego co najważniejsze i dotyczy zasad można się dowiedzieć z tego filmu z rozgrywką. Myślicie że instrukcja jest w stanie coś zmienić? Tym bardziej że pewnie podział będzie standardowy, zasady wprowadzające i księga.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Goldberg pisze: 15 kwie 2019, 18:18 Właśnie obejrzałem finał rozgrywki na kanale Rolling Solo; ekh, walka z bossami jest tutaj o WIELE trudniejsza niz w PS...jakies 2 tyg temu, w scenariuszu Wojna Gangów, Ligora załatwiliśmy zanim do nas doszedł, ot po prostu rozstrzelaliśmy (no i dynamit xD) biedaczyne a na koncu eliksir i tyle :P
A tutaj...wohooo :)
Tylko nadal martwi mnie brak lektora....haloooo panie REBEL!!
Dajcie znac :)
Też właśnie oglądnąłem i raczej lektora to nie ma nawet angielskiego.
Co do walki to czemu te brzydki Pan zmartwychwstał ?
A rany Legolasowi to się zasklepiły tak same? Nie widziałem figurki Dr House-a :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Orrik
Posty: 31
Rejestracja: 09 cze 2011, 10:57
Been thanked: 1 time

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Orrik »

Lektor czytał wprowadzenie do pierwszego scenariusza. Widać przy setupie od Rolling Solo https://www.youtube.com/watch?v=E40DvQtEy2s 9:08 min.
Pytanie czy lektor czyta raz na całą kampanię czy może przed każdym scenariuszem z mapą przygodową.

Wprowadzenia nie ma przed walką z bossem bo chociaż technicznie rzecz biorąc jest to drugi scenariusz, to fabularnie są to wydarzenia od razu po odnalezieniu kryjówki.
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Nowa treść na FFG, Making a hero.
A manual wciąż "niet" ;>.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: polwac »

Skoro Rebel potwierdził instrukcję na 18 to znaczy, że FFG też udostępni 18 kwietnia
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Tajemnica zdobywania przedmiotów wyjaśniona. Hype +20!

Obrazek
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Zbieranie Lore będzie musiało w pewnym momencie bardzo mocno przyśpieszyć bo po 2 scenariuszach Adam uzbierał bodajże 9.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Szewa »

Pytanie: co z przegranymi misjami? Powtarzamy je czy lecimy dalej? Bo tylko to mi umknęło gdzieś.

Nie mogę się doczekać! Jeszcze dwa dni! :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Szewa pisze: 16 kwie 2019, 10:06 Pytanie: co z przegranymi misjami? Powtarzamy je czy lecimy dalej? Bo tylko to mi umknęło gdzieś.

Nie mogę się doczekać! Jeszcze dwa dni! :D
Lecimy dalej. Chociaż te stricte bitewne mogą kazać powtórzyć.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania:

Wątek sprzedażowy
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Paskuder »

detrytusek pisze: 16 kwie 2019, 10:10
Szewa pisze: 16 kwie 2019, 10:06 Pytanie: co z przegranymi misjami? Powtarzamy je czy lecimy dalej? Bo tylko to mi umknęło gdzieś.

Nie mogę się doczekać! Jeszcze dwa dni! :D
Lecimy dalej. Chociaż te stricte bitewne mogą kazać powtórzyć.
Na Rolling solo przegrał bitewny i poszło dalej bez powtarzania.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

W zasadach jest ze zawsze przechodzimy dalej ;) Ale podejrzewam ze z czasem moga sie pojawic misje ktore np kaza powtarzac (jak jest np w AH:LCG, gdzie standardowo bylo zawsze idz dalej, ale potem pojawily sie rozne wariacje, nawet wlasnie powtarzanie)
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1100
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 42 times
Been thanked: 38 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: awawa »

Z newslettera Rebela: "Ptaszki ćwierkają, że we czwartek rano pojawi się w sklepie jeszcze kilka ostatnich egzemplarzy..."
Heh, mistrzowie marketingu ;) Kto wie, może w hurcie też powróci :)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
grzes19
Posty: 118
Rejestracja: 25 lis 2007, 11:12
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: grzes19 »

awawa pisze: 16 kwie 2019, 21:07 Z newslettera Rebela: "Ptaszki ćwierkają, że we czwartek rano pojawi się w sklepie jeszcze kilka ostatnich egzemplarzy..."
Heh, mistrzowie marketingu ;) Kto wie, może w hurcie też powróci :)
Reguła niedostępności
Zgodnie z zasadą niedostępności, jeśli coś jest trudno dostępne, jest tym samym bardziej pożądane. Przykładem mogą być limitowane serie produktów, których cena jest zdecydowanie droższa niż towarów ogólnodostępnych, co jednak nie przeszkadza ich nabywcom.
Skuteczność tej zasady wynika z 2 czynników. Po pierwsze, brak dostępności danej rzeczy najczęściej świadczy o jej wysokiej jakości. Po drugie, według teorii reaktancji, utrata wolności wyboru i swobody spotyka się z oporem psychologicznym. Zatem, jeśli coś stało się nieosiągalne, to pożądamy tego bardziej niż przed utratą. Rodzi się uczcie dyskomfortu, któremu ludzie próbują zapobiec właśnie poprzez zdobycie niedostępnej rzeczy.

Kiedy mówimy, że coś jest w ograniczonej ilości, to niech tak będzie
Jednym z nierzadko popełnianych błędów zarówno pod kątem etycznym, jak i biznesowym, jest fałszywe ograniczanie dostępności produktów, których sprzedaż jest wznawiana po bardzo krótkim czasie. Jeśli klient dokona zakupu produktu w danym serwisie, np. 2 dni przed rzekomym końcem jego dostępności, a następnie za 4 dni ponownie ujrzy go w sprzedaży, to z pewnością nie dokona zakupów ponownie tym sklepie. Może to zakończyć się nie tylko utratą zaufania konsumenta, ale także antyreklamą z jego strony.

Wierzę, że kilka ostatnich egzemplarzy pojawiło się "przypadkiem", a nieetyczne praktyki marketingowe nie były tu stosowane.

Jednak, jeżeli ograniczenie dostępności było celowym zagraniem, to ..... shame on you Rebel.
Kolekcja

Liczba 19 w moim nicku to deczko mniej niż mój wiek / 2 ;)
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Mam info ze swojego sklepu ze jest juz do odbioru (Wawa) wiec termin dotrzymany, a nawet wczesniej. Teraz i tak trzeba czekac na apke. :D
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: YoYo »

Satanski pisze: 16 kwie 2019, 20:35 Wrzucili instrukcję po angielsku
https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... dle-earth/
W sam raz - 16 stron. Nie za duzo by odstraszyc, nie za malo by zniechecic.
ODPOWIEDZ