(Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Bartoszeg02 pisze: 15 mar 2019, 10:05 Cześć!
Myślałem o tym żeby wpaść do Was w najbliższą środę (20.03) ze swoim prototypem :)
W związku z tym mam 3 pytania:
Hej!

Ad .1): Generalnie nie musisz, chyba, że masz bardzo specyficzne wymagania (koniecznie potrzebujesz do gry mężczyzny z brodą, kobiety w okularach lub osoby zatrudnionej jako nauczyciel chemii organicznej) lub gra jest wyjątkowo długa i chcesz sobie zaklepać konkretną ekipę :) Zwykle po ptostu przychodzisz, proponujesz, ktoś gra w Twój prototyp, potem w ramach odwzajemnienia Ty grasz w czyjś inny.

Ad. 2): Trochę zależy to od tego, jak długa jest gra i jak dużo prototypów "przyszło" danego dnia - zwykle udaje się sprawdzić wszystko lub prawie wszystko (a i to "prawie" jest zwykle stałych bywalców, którzy stwierdzają, że "i tak będą za tydzień"). Tylko znowu - jeżeli gra jest wymagająca czasowo, warto to z góry zapowiedzieć.

Ad. 3): Od Ciebie zależy, co chcesz przetestować i jakie tego aspekty. Czasami ktoś potrzebuje przetestować konkretną mechanikę lub konkretną wprowadzoną zmianę. Czasami chodzi o ogólny "feel" i płynność gry. Czasami tylko o jakiś fragment rozgrywki, bo wczesniej nie działał, jak trzeba.
Jeżeli cztery pozostałe etapy będą miały taki sam przebieg jak pierwsze dwa, to uwagi do tych dwóch mogą Ci coś o całej grze powiedzieć. Jeżeli inny, to uwagi otrzymasz siłą rzeczy tylko do tych dwóch - sam zadaj sobie pytanie, czy to Ci wystarcza.

Tak czy siak, zapraszamy od około 18 :) pierwsi uczestnicy zaczynają pojawiać się już trochę przed, czasem od 17.30 - ale w różne dni różnie bywa.
Sawczan pisze: 15 mar 2019, 11:29 Dołączam się do pytania kolegi wyżej, z tym, że na przyszłość, bo planuje przeprowadzkę do wawy na przełomie kwietnia maja i chcialbym was odwiedzać.
Jak powyżej, zapraszamy :)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Bartoszeg02 »

Oooo matko... czuję się jakbym trafił do raju :P ... jak do tej pory miałem możliwość testowania gier tylko z braćmi którzy, aż tak bardzo nie siedzą w planszówkach, no i tak się właśnie zastanawiałem gdzie na 7 piekieł znajdę nowe osoby do testów :P...
To chyba cud że trafiłem na serię filmików na yt 'warsztaty projektanta' gdzie w ostatnim odcinku jeden z rozmówców rzucił nazwę tej grupy :)

Tak więc jeżeli nie zeżre mnie trema to postaram się przyprowadzić mój prototyp w najbliższą środę.
Na Waszej stronce wyczytałem że przed pierwszą prezentacją należy napisać 2 zdania o grze na forum.

Zatem chciałem Was zaprosić do wspólnej zabawy przy grze o roboczym tytule "Fairy tales" w której to każdy gracz wcieli się w rolę bohaterki ze świata bajek a następnie stoczy śmiertelny bój o sławę (?!) z pozostałymi dziewczętami. Niech Was jednak ten opis nie zmyli, gdyż to nie jest gra przygodowa. "Fairy tales" to gra typu area control dla 2, 3 lub 4 osób. Przewidywany czas rozgrywki to 2.5 - 3 h aczkolwiek na 1 spotkaniu chciałbym sprawdzić jedynie 1/3 gry, czyli potrzebowałbym około godzinki Waszego życia :)
Oczywiście w ramach rewanżu z przyjemnością przetestuję coś Waszego!
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Izaak »

Tradycyjnie, może się zdarzyć, że Monsoonowscy Wspaniali Testerzy wyłapią kluczowe problemy już w piętnaście minut. ;) Wtedy (tradycyjnie) za najlepsze wykorzystanie czasu uznać można przyjście z poprawkami tydzień później żeby dopiero wtedy pograć godzinę lub dwie.
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Bartoszeg02 »

Izaak - dzięki za tego posta, bo już znalazłem sobie 10 powodów dla których nie powinienem jutro przychodzić :P

Jak zrozumiałem to od 18, stara kotłownia w budynku IŚ można się meldować :) ?

Aczkolwiek między 17 a 19 ma się u mnie zjawić kominiarz (na szczęście nie po to żeby mi wcisnąć kalendarz z groszem na szczęście) tak więc w najczarniejszym scenariuszu będę koło 19:30 - mam nadzieję że wtedy jeszcze kogoś uda mi się złapać do testów :)
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Bartoszeg02 pisze: 19 mar 2019, 08:28 Jak zrozumiałem to od 18, stara kotłownia w budynku IŚ można się meldować :) ?
Tak jest, sala nr 17 - taka na antresoli :)

O 19.30 też spokojnie, aczkolwiek mogą wtedy być gry jeszcze w trakcie i trzeba będzie poczekać, aż się zwolni ekipa.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
salladinne
Posty: 4
Rejestracja: 23 mar 2019, 09:53

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: salladinne »

Hej, nowy użytkownik z tej strony - miło mi :)
Czy znalezliby się tutaj chętni na przetestowanie historycznej gry karcianej typu duel (1v1)? Klimaty: historia Europy/Polski, II WŚ, ale również z elementami historii wcześniejszej. Czas rozgrywki: 1h z tłumaczeniem zasad, później 30-40 minut. W te środę mogę pojawić się między 18:30 a 20 w starej kotłowni. Wygląda na to że nie mam możliwości załączania plików do posta, ale chętnym mogę podesłać teaser gry.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

salladinne pisze: 25 mar 2019, 17:10 Czy znalezliby się tutaj chętni na przetestowanie historycznej gry karcianej typu duel (1v1)?
Zapytałam i chętny się znajdzie :) Za to polecam, żeby przyjść w miarę możliwości raczej wcześniej niż później, bo może się okazać, że właśnie zaczęła się kolejna tura prototypów i to potrwa, zanim się skończy.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Marban
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2019, 21:59

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Marban »

Witam Wszystkich :)

Krótkie pytanie: Czy zdarza Wam się czasem spotykać w inne dni niż środa, ewentualnie o wcześniejszych godzinach? Trochę koliduje to z innymi moimi planami i szukam alternatywnych dni.

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Hej,

Nie, spotkania są w środy. Pojedyncze osoby CZASAMI są dostępne już nawet i od 16.00, ale to wyjątkowo i rzadko.

Zdarzyło się raz lub dwa umówić w mniejszym gronie/prywatnie/indywidualnie, gdy któryś z autorów potrzebował dodatkowych testów ze względu na zbliżający się termin w wydawnictwie - ale to raczej wyjątek od zasady.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Izaak »

Myślę że reptilianie powinni zastąpić okultystów.
Co sądzicie?
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Izaak pisze: 02 kwie 2019, 17:52 Myślę że reptilianie powinni zastąpić okultystów.
Co sądzicie?
Myślę, że to niezły pomysł! Jedynie z wilkołakami będą mieli zmiennokształtność wspólną. Ale wampiry z wilkołakami mają wspólne zęby, więc może to mniejsze zło, niż okultyści z wiedźmami ;).
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Izaak »

A ogólnie mogliby mieć jeszcze łuski, źrenice, powieki, wytrzeszcz, wijący, oślizgły, ogon, jaja, skorupy, szpony, zielony, śluz, jad, syk,
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Bartoszeg02 »

Czy jutro też jest spotkanie? Czy przed świętami nie ma testowania :) ?
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Bartoszeg02 pisze: 16 kwie 2019, 07:19 Czy jutro też jest spotkanie? Czy przed świętami nie ma testowania :) ?
Jest :)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Izaak »

Ale w trakcie świąt (jutro), to już nie...
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Zgadza się, jutro Politechnika zamknięta.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
kubaM86
Posty: 33
Rejestracja: 15 wrz 2018, 21:44
Has thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: kubaM86 »

Cze
kubaM86
Posty: 33
Rejestracja: 15 wrz 2018, 21:44
Has thanked: 1 time

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: kubaM86 »

Cześć,

Czy dziś tez gracie ?
Czy można po prostu wpaść i pograć z wami ? :)
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

kubaM86 pisze: 15 maja 2019, 15:47 Czy dziś tez gracie ?
Czy można po prostu wpaść i pograć z wami ? :)
Tak, jest spotkanie, od 18 powinien być komplet.
Zapraszamy, spotkania są otwarte :)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
bestartis
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:33

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bestartis »

Hej. Piszę już dziś, choć może jest troszkę za wcześnie. Mam bowiem projekt gry planszowo figurkowej opartej na podboju wyeksploatowanego kosmosu, ale dopiero tworzę do niego prototypowe komponenty, żeby się przyjemniej testowało :D (Bo sam testowałem grę na powycinanych kawałkach papieru). Podsumowując... na pewno przyjadę z prototypem ale komponenty zajmą jeszcze troszkę czasu. Będę jednak aktywnym członkiem tego forum i zapowiem moje przybycie jakby coś (mam nadzieję że stanie się to jak najszybciej a na pewno w tym miesiącu).
bestartis
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:33

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bestartis »

Aha. Dodam jeszcze, że jakby coś będę nowym członkiem klubu. Sprostowanie spowodowane jest tym, że zapowiedziałem się w poprzednim poście tak, jakbym już był co najmniej Monsoonowym weteranem :lol:
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: najata »

Zapraszamy :) Natomiast co do "gotowszych" elementów - w 99.9% prototypów autor musi coś zmieniać, w szczególności może się okazać, że dany element przestaje mieć rację bytu - więc jeśli wydało się na jego przygotowanie czas i/lub pieniądze, emocjonalnie trudniej jest się go pozbyć. Co docelowo może rzutować (zwykle negatywnie) na grywalność. Więc taka rada - przychodź z powycinanymi kawałkami papieru, bo łatwiej będzie Ci na nich wprowadzać zmiany i mniej będzie szkoda je wyrzucić, jeśli okażą się zbędne lub do gruntownego przerobienia. Prototyp powinien być przede wszystkim funkcjonalny :)
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
bestartis
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:33

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bestartis »

Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi zwłaszcza w niedziele. :D . Wiem i zdaje sobie sprawę z tego, że tworzenie widowiskowych komponentów do prototypu gry ma się tak, jak sportowe alufelgi do malucha. Z zamiłowania rzeźbie figurki i robię modele do Wargamingu i mam po prostu już chyba takie zboczenie, że jak mogę gdzieś zrobić model, to nie mogę się powstrzymać i robię model. :D Po prostu nie mógłbym spać po nocach, gdybym zrobił inaczej.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: Bartoszeg02 »

ja chętnie przetestuję - zawsze lubiłem bujać się po kosmosie :)
bestartis
Posty: 5
Rejestracja: 02 cze 2019, 12:33

Re: (Warszawa) Regularne spotkanie testowe - Monsoon Group

Post autor: bestartis »

No i bardzo się cieszę. W takim razie jedna z miedzy galaktycznych armad trafi pod Twoje dowództwo Generale. Przed przybyciem (a tak jak pisałem w poprzednim poście nie będzie to już) napiszę o tym fakcie i zwyczajem regulaminu klubu opiszę dokładniej grę i to co chciałbym w niej na początek przetestować, choć pewnie będę chciał przetestować wszystko :D . No i oczywiście chętnie przyłącze się do testów innych gier, żeby nie było< że jakiś niewdzięczny jestem :D
ODPOWIEDZ