Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: mmag »

Vampire: The Masquerade – Heritage

Obrazek

...Czyli nowa gra osadzona w realiach Świata Mroku. W grze wcielimy się w wampira (cóż za niespodzianka!), którego losami pokierujemy w kampanii z elementami legacy, rozgrywanej na przestrzeni przeszło 700 lat. Twórcy zapowiadają możliwość wpływania nie tylko na losy poszczególnych śmiertelników czy wampirzych klanów, ale także historię świata jako taką, dając nam możliwość zmiany wydarzeń znanych z kart podręczników.

Gra ma pojawić się na początku przyszłego roku na Kickstarterze, a już wkrótce będzie udostępnione publice demo do rozegrania podczas targów w Essen.

Szczerze mówiąc - realia Wampira: Maskarady i koncepcja gry sprawiły, że jaram się jak wampir o poranku :lol: Jeśli twórcy tego nie spartolą to może być pierwsza gra legacy, na którą się zdecyduję, pomimo tego, że zawsze słysząc "legacy" mówiłem twarde i zdecydowane "raczej nie".

Opis ze strony producenta:
In Vampire: The Masquerade – Heritage, you play the role of an ancient vampire. You shape 700 years of vampiric and human history in pursuit of ancient secrets, while trying to evade the inquisition and attempting to save what’s left of your humanity.

Heritage is a quick-playing legacy game. Each game, players gather characters from a common pool for their bloodlines. These characters influence different vampiric “battlegrounds” and help in fulfilling history-based missions. For example: A noble-born warrior might support Joan of Arc in ending the siege of Orleans, while at the same time changing the balance of an internal vampiric power struggle or attracting the unwanted attention of the inquisition. Besides collecting characters in their bloodline, players can also use the unique intrigue cards of the clan they are playing – changing the rules of the game in ways that fit the character of that particular clan.

After any individual game, the players get to collect their achievements in their timeline, which serves as a chronicle of their actions throughout the 700 years of history and also influences the final outcome of the campaign.

Additionally, players may turn some mortals into vampires permanently, by taking the cards out of their sleeves and turning them around, revealing their vampiric side and giving them new abilities and a name. These get put back in the common pool and can be additionally enhanced in future games. To allow for surprises when embracing mortals, all character cards will come pre-sleeved!

In this fashion players proceed through history, as determined by the progression of historic mission cards, unlocking new challenges, characters and rewards along the way.

Eventually, the 700 years will end with a climactic conclusion, as players scramble to unravel ancient mysteries using the clues, allies and power they have gathered throughout the campaign.
Przydatne linki:
https://boardgamegeek.com/boardgame/257 ... e-heritage
http://www.vtm-heritage.com/
https://www.kickstarter.com/projects/sw ... e-heritage
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, 18:21 przez mmag, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Michał M
Posty: 797
Rejestracja: 14 wrz 2014, 20:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 26 times
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage

Post autor: Michał M »

Dzieje się. Nowa edycja gry fabularnej, karcianka Vampire: The Eternal Struggle wróciła do druku, a teraz to. Super!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage

Post autor: mmag »

Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage

Post autor: Curiosity »

Powiem tak: te trochę ponad 100 euro za dobrą grę to nie jest jakaś zaporowa cena, ale jak za grę "legacy" to już bardzo dużo. 240zł jakie zapłaciłem za Pandemic Legacy 2 było już zdecydowanie wygórowane, przy kwotach rzędu 450zł ja już tylko postoję i popatrzę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage

Post autor: mmag »

Pytanie (jak na razie chyba bez odpowiedzi) brzmi na ile grywalna (i czy w ogóle) będzie gra po zakończeniu kampanii Legacy? Czy zostaniemy na koniec z pełnoprawną grą, jak na przykład Aeon's End Legacy? Twórcy gdzieś tam wspominali o jakichś uniwersalnych misjach, których będziemy mogli używać w trakcie jednorazowych potyczek, poza kampanią Legacy, ale ile tych misji będzie i na ile regrywalne one będą to już też nie wiadomo...
Pierrnik
Posty: 118
Rejestracja: 20 cze 2017, 16:04
Has thanked: 5 times
Been thanked: 14 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage

Post autor: Pierrnik »

mmag pisze: 16 kwie 2019, 09:16 Twórcy gdzieś tam wspominali o jakichś uniwersalnych misjach, których będziemy mogli używać w trakcie jednorazowych potyczek, poza kampanią Legacy, ale ile tych misji będzie i na ile regrywalne one będą to już też nie wiadomo...
Nie chce źle powiedzieć, ale Rahdo na filmie z podsumowaniem mówił o uniwersalnych misjach i pokazywał 4-5 kart.
Awatar użytkownika
ShadowFox
Posty: 21
Rejestracja: 25 cze 2018, 16:20
Been thanked: 2 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage

Post autor: ShadowFox »

Gra będzie chyba też podatna na "niezniszczenie", ponieważ z tego co mi opowiadali na swoim stoisku na Essen, ma to wyglądać tak, że rozwija się swoich minionów na kartach od człowieka po wampira (lub ghula) - przykleja się im tam umiejętności itd. itp., tworząc nową kartę i ona rośnie w czasie wędrówki naszej rodziny przez czas. Tak więc zawsze będzie można to zrobić "jakoś inaczej" albo po prostu wsadzić za koszulkę.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Curiosity »

A nowe naklejki będą do kupienia?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: mmag »

Na razie twórcy chyba nic nie mówili o naklejkach czy innym reset packu. Odnośnie możliwości grania poza kampanią Legacy:
The Legacy system basically alters the components of the game but not the game itself, which means you can play the game before, during and after the campaign. Also, the campaign part of the game is small compared to the whole game, so the experience playing it at full or just a separate session are very similar. Obviously, you'll loss the feeling of continuity that the campaign gives you.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: japanczyk »

mmag pisze: 16 kwie 2019, 12:25 Na razie twórcy chyba nic nie mówili o naklejkach czy innym reset packu.
Twórcy pisze:In the light of the big success of the campaign so far, we have reconsidered our stance on this issue. Considering that we will be making pretty big numbers of the game, we have reached out to the factory again in order to get new quotes and samples for removable stickers or even reusable ones. We will think this through and test it thoroughly and if one of these options works out well and affordably, then we will upgrade the stickers either to a double pack of removable ones (so you get 1 free full reset with the game) or even the fully reusable ones, for all versions of the game.

If neither of these options work out, we commit to putting the reload pack up for purchase in the Pledge Manager at a price of 7€.
No i powiedzieli :D
tablis
Posty: 40
Rejestracja: 28 lis 2016, 14:11
Lokalizacja: Krakow/DK
Has thanked: 61 times
Been thanked: 4 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: tablis »

Kampania sie konczy, a w kwestii regrywalnosci kampanii tworcy zdecydowali sie na mozliwosc dokupienia reload pack za 7 euro.
Ktos wspiera? Ja sie caly czas zastanawiam, czy dolaczyc, czy nie, z tego co widze opinie sa dosc mieszane...
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Lost Death »

nie ma w PL więc odpuszczam.
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage

Post autor: sin »

Pierrnik pisze: 16 kwie 2019, 09:38 Nie chce źle powiedzieć, ale Rahdo na filmie z podsumowaniem mówił o uniwersalnych misjach i pokazywał 4-5 kart.
Napisali parę godzin temu, że będzie ich więcej (link):
You will definitely hear more on the generic missions (and there will be more than 8!) as we continue the developemnt of the game.
Wrzuciłem póki co jedno euro. Uwielbiam temat, ale wciąż nie jestem przekonany, czy gra mi podejdze, nie padło zbyt dużo szczegółowych informacji w kampanii i mam wątpliwości czy finalny produkt będzie wart swojej niemałej ceny.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: rolv »

Ja wsparłem, więc jedna kopia w Polsce północnej do pogrania będzie :)

A jeżeli kogoś Heritage nie zachęcił, to może zainteresuje się VtM: Chapters. Nie wiadomo tylko, kiedy to wyjdzie.
erpe
Posty: 25
Rejestracja: 27 sty 2019, 05:21
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: erpe »

Z ciekawości - jak tam finalnie ze wsparciem/zamówieniem tego tytułu przez osoby z PL? Wydaje mi się, że w październiku gra ma być odstępna, toteż chyba warto podbić temat/pytanie ;)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: sin »

Ja finalnie odpuściłem, uznając grę za jednak niezbyt atrakcyjną mechanicznie.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
rolv
Posty: 23
Rejestracja: 24 lip 2018, 20:25
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: rolv »

erpe pisze: 07 wrz 2020, 16:55 Z ciekawości - jak tam finalnie ze wsparciem/zamówieniem tego tytułu przez osoby z PL? Wydaje mi się, że w październiku gra ma być odstępna, toteż chyba warto podbić temat/pytanie ;)
Wsparłem indywidualnie i czekam. Jak dojdzie to postaram się wrzucić jakieś fotki :)
Haloon
Posty: 322
Rejestracja: 12 sie 2011, 18:14
Has thanked: 39 times
Been thanked: 15 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Haloon »

Czy ktoś wie gdzie i czy wogóle jest dostepny spis elementow? Tak, wiem ze to legacy ale wolalbym przeliczyc karty nie wczytujac sie w nie niz za jakis czas dowiedzieć sie ze w polowie kampanii brakuje mi dwóch kart. Z tego co patrzylem w instrukcji nie ma liczb, na bgg tez nie widzialem takiego wątku, na stronie producenta tez tylko ogólniki..
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Paskuder »

Zwykle zakładam że mam wszystko i się tym nie przejmuję. W 99,9% przypadków mam rację a pozostałym 0,1% nie warto się martwić.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Goldberg »

Ktos grał? Bo jestem na gre napalony jak....no bardzo ;) A i jeszcze opcja wersji polskiej od Galakty...mmmm (mazy mi sie jakis lokalny Ventrue z krakowa jako taki polski addon)
Cos napiszecie?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Gambit »

Goldberg pisze: 21 mar 2021, 08:55 Ktos grał? Bo jestem na gre napalony jak....no bardzo ;) A i jeszcze opcja wersji polskiej od Galakty...mmmm (mazy mi sie jakis lokalny Ventrue z krakowa jako taki polski addon)
Cos napiszecie?
Zagrałem na razie 7 scenariuszy (chapters). Skończyliśmy drugą erę i zaczęliśmy trzecią. Wampira tam jak na mój gust dość mało. W zasadzie całość jest bardzo mechaniczna, a fabularna otoczka w zasadzie jest pomijalna. Gra bardzo powoli się rozwija, przez co niektórzy mogą się od niej odbić. Pierwsze rozdziały, to nudne przesuwanie pingielków po trzech planszetkach, poprzedzone dobraniem z runku podstawowej karty "wampira". Rozwój Legacy zależy od Twoich poczynań w grze. Jeśli nie zdobywasz kart misji i nie rozwijasz swojej postaci (która de facto jest tylko po to, aby zdobyć punkty na koniec gry i móc przylepiać naklejki na karty), to nie poszalejesz z nowymi umiejkami na kartach.
Jak na razie dla mnie bardzo ciekawy pomysł, ale przeniesienie go na planszę lekko problematyczne.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: sin »

Gambit pisze: 21 mar 2021, 09:59
Goldberg pisze: 21 mar 2021, 08:55 Ktos grał? Bo jestem na gre napalony jak....no bardzo ;) A i jeszcze opcja wersji polskiej od Galakty...mmmm (mazy mi sie jakis lokalny Ventrue z krakowa jako taki polski addon)
Cos napiszecie?
Pierwsze rozdziały, to nudne przesuwanie pingielków po trzech planszetkach, poprzedzone dobraniem z runku podstawowej karty "wampira".
Wydawało mi się właśnie, że gra będzie tak wyglądać na podstawie tego co pokazali podczas KS, przez co finalnie odpuściłem. Czy w późniejszych rozdziałach mechanika się jakoś znacząco rozkręca lub/i zmienia, czy nadal jednak trzon jest ten sam z delikatnym urozmaiceniem (w postaci umiejek zdobytych postaci)?
Przykro też czytać, że jednak klimatu Wampira w grze jak na lekarstwo, eh.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Gambit »

sin pisze: 21 mar 2021, 10:40
Gambit pisze: 21 mar 2021, 09:59 Pierwsze rozdziały, to nudne przesuwanie pingielków po trzech planszetkach, poprzedzone dobraniem z runku podstawowej karty "wampira".
Wydawało mi się właśnie, że gra będzie tak wyglądać na podstawie tego co pokazali podczas KS, przez co finalnie odpuściłem. Czy w późniejszych rozdziałach mechanika się jakoś znacząco rozkręca lub/i zmienia, czy nadal jednak trzon jest ten sam z delikatnym urozmaiceniem (w postaci umiejek zdobytych postaci)?
Przykro też czytać, że jednak klimatu Wampira w grze jak na lekarstwo, eh.
Przez 7 rozdziałów trzon jest ten sam.
1. Zbieranie odpowiednich symboli na "kupowanych" kartach, żeby wygrać misje
2. Przesuwanie pingielków na planszach, co daje na koniec punkty w odpowiednich warunkach, za odpowiednie symbole, a od czwartego rozdziału uruchamia jeszcze co jakiś czas efekty specjalne, które bywają fajne :)

EDIT: Zapomniałem dopisać, że rozdziałów jest 20, czy 21 ale sądzę, że zmieni się jedynie oddziaływanie battlegroundów na karty i będzie coraz więcej kart z umiejkami do kupienia (mam nadzieję)
Ostatnio zmieniony 21 mar 2021, 12:25 przez Gambit, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Goldberg »

Czyli dla klimatycznego grania odpuscic? ehh, szkoda, bo caly swiat kroku lubie....a jak jeszcze to dark age.... ehhh
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Vampire: The Masquerade – Heritage (Babis Giannios)

Post autor: Paskuder »

Goldberg pisze: 21 mar 2021, 12:22 Czyli dla klimatycznego grania odpuscic? ehh, szkoda, bo caly swiat kroku lubie....a jak jeszcze to dark age.... ehhh
Poproszę linka do świata kroku :P Kolega się pyta :mrgreen:
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
ODPOWIEDZ