Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Pan_K pisze: 28 mar 2019, 08:53 nigdzie nie widzę reszty instrukcji do dodatków. Skąd je wziąć?
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2346952
Lossentur pisze: 28 mar 2019, 08:47 Nie jestem na bieżąco ale czy Kronos nie jest dodatkiem do gry player vs player (1vsAll)?
Mo widzisz. Tak mnie ten Kronos nie interesuje, że nawet pomieszałem tryby :) Dzięki za sprostowanie.
Na wszelki wypadek: tryb "1 vs reszta" też nie leży w moim kręgu zainteresowań :)
Jools pisze: 28 mar 2019, 07:15 dlaczego się tutaj tak jaracie nad tą grą skoro wszędzie istnieje powtarzalna opinia że gra nudzi się po 5 partiach?
Ta gra jest znakomita. Najlepsze w niej jest to, że masz 4 różne drogi do wygranej i możesz sobie podążać równolegle każdą z nich (przynajmniej do pewnego czasu). Regrywalność jest ogromna, bo nigdy nie będzie takiego układu "questy + potwory". Za każdym razem pojawią się inne karty Błogosławieństw oraz inny układ matrycy budowania świątyń. Różne regiony początkowe = różna strategia gry. A to wszystko daje Ci sama podstawka.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Pan_K »

Pięknie dziękuję. Szukałem w wersjach polskich i stąd ogólna moja niemożność.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

No niestety, po polsku wyszło tylko Dark Ages. Reszta tylko EN.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Curiosity pisze: 28 mar 2019, 10:54
Pan_K pisze: 28 mar 2019, 08:53 nigdzie nie widzę reszty instrukcji do dodatków. Skąd je wziąć?
https://www.kickstarter.com/projects/aw ... ts/2346952
Lossentur pisze: 28 mar 2019, 08:47 Nie jestem na bieżąco ale czy Kronos nie jest dodatkiem do gry player vs player (1vsAll)?
Mo widzisz. Tak mnie ten Kronos nie interesuje, że nawet pomieszałem tryby :) Dzięki za sprostowanie.
Na wszelki wypadek: tryb "1 vs reszta" też nie leży w moim kręgu zainteresowań :)
Jools pisze: 28 mar 2019, 07:15 dlaczego się tutaj tak jaracie nad tą grą skoro wszędzie istnieje powtarzalna opinia że gra nudzi się po 5 partiach?
Ta gra jest znakomita. Najlepsze w niej jest to, że masz 4 różne drogi do wygranej i możesz sobie podążać równolegle każdą z nich (przynajmniej do pewnego czasu). Regrywalność jest ogromna, bo nigdy nie będzie takiego układu "questy + potwory". Za każdym razem pojawią się inne karty Błogosławieństw oraz inny układ matrycy budowania świątyń. Różne regiony początkowe = różna strategia gry. A to wszystko daje Ci sama podstawka.
Najfajniejsze jest to, że do końca nie wiadomo kto wygra a gra może się skończyć z zaskoczenia. Masz już plan jak wygrać w 2 tury a ktoś w następnej kończy. ;)
Curiosity pisze: 28 mar 2019, 00:38
Fenrisek83 pisze: 26 mar 2019, 15:56 Miały być chyba jeszcze karty wyroczni delfickiej ale chyba połączono je z kartami świątyń. Ktoś coś kojarzy?
W żadnym z zapowiedzianych dodatków nie ma osobnych kart Wyroczni Delfickiej. Dziś dokładnie sprawdziłem, w opublikowanych materiałach nie ma śladu takich kart. Dochodzą natomiast nowe karty świątyń, uwzględniające większą liczbę graczy.

Aha, jeśli ktoś czeka aż opiszę ostatni zapowiedziany dodatek - Kronosa, to będzie rozczarowany. Nie mam zamiaru się za niego brać, bo nie gram w ogóle solo i dla mnie "Kronos" mógłby nie istnieć.
Miałem na myśli to https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... cle-delphi ale to chyba dodano do karty ze świątyniami.
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Assur »

jakmis83 pisze: 28 mar 2019, 07:36
Jools pisze: 28 mar 2019, 07:15 - dlaczego się tutaj tak jaracie nad tą grą skoro wszędzie istnieje powtarzalna opinia że gra nudzi się po 5 partiach?
To nie jest atak tylko ciekawość bo jak wspomniałem chciałem sobie nabyć LoH (bo ma super figurki) ale po przeczytaniu wielu opinii i rozmowie z ludźmi którzy w to grali (przeważające opinie negatywne) złapał mnie żal że jednak nie ma po co tej gry w kupować.
Podepnę się pod pytanie, ponieważ również jak Jools przymierzam się do zakupu tej gry, jednak opinie wskazują na znużenie, płytkość rozgrywki i powtarzalność i średnią regrywalność.
Moim zdaniem nie jest tak źle. To jest udany produkt, ładnie wydany i dość grywalny, który powinien dostarczyć sporo rozrywki, na pewno więcej niż na 5 gier.

Osobiście uważam że na rynku są lepsze produkty w gatunku (np. Kemet, Inis czy Chaos w Starym Świecie, ten ostatni już raczej tylko z drugiego obiegu niestety), niemniej jednak do LoH też chętnie zasiadam od czasu do czasu i gry nie odmówię.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: jakmis83 »

Assur pisze: 29 mar 2019, 11:29 Moim zdaniem nie jest tak źle. To jest udany produkt, ładnie wydany i dość grywalny, który powinien dostarczyć sporo rozrywki, na pewno więcej niż na 5 gier.

Osobiście uważam że na rynku są lepsze produkty w gatunku (np. Kemet, Inis czy Chaos w Starym Świecie, ten ostatni już raczej tylko z drugiego obiegu niestety), niemniej jednak do LoH też chętnie zasiadam od czasu do czasu i gry nie odmówię.
A czy sama podstawka wystarczy, żeby cieszyć się grą czy muszę koniecznie dokupić jakieś dodatki(jak wyjdą)?
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

jakmis83 pisze: 29 mar 2019, 11:39 A czy sama podstawka wystarczy, żeby cieszyć się grą czy muszę koniecznie dokupić jakieś dodatki(jak wyjdą)?
Sama podstawka, ma na BGG średnią ocenę 8.1.
Kombinacji w grze jest tak dużo, że ciężko nawet dobrze ograć samą podstawkę - ta gra nawet bez dodatków świetnie się broni.

Bardzo dużą regrywalność zapewniają karty Błogosławieństw. Są to karty, których w jednej rozgrywce gracze mają na ręce po kilka (od 0 do 4, ale wszyscy tyle samo), a jest ich 30. Każda z nich łamie w jakiś sposób reguły gry, dodaje własne, modyfikuje już istniejące. Słowem - daje coś ekstra. Z ich kombinacji można złożyć sobie prawdziwego "potwora". jak sobie policzysz, ile jest możliwych układów kart Błogosławieństw, to wyjdzie Ci ogromna liczba. Ta liczba zapewnia, że każda rozgrywka będzie inna.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Assur »

Tak, ja grałem na samej podstawce i nie odczuwałem by grze czegoś brakowało. Dodatki na pewno się przydadzą kiedyś jako urozmaicenie gdy podstawka się trochę ogra, ale na start nie są potrzebne.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Fajnie jest to w tej grze, że wystarczy kilkanaście minut na wytłumaczenie zasad dla nowego gracza. Jak samemu pozna się zasady i niuanse w zasadach w zależności od ilości graczy wytłumaczenie jej jest proste i szybkie.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: gregoff »

Fenrisek83 pisze: 29 mar 2019, 15:06 Fajnie jest to w tej grze, że wystarczy kilkanaście minut na wytłumaczenie zasad dla nowego gracza. Jak samemu pozna się zasady i niuanse w zasadach w zależności od ilości graczy wytłumaczenie jej jest proste i szybkie.
Potwierdzam. Ja grałem tylko raz w tą rozgrywkę z dwoma troszkę ogranymi graczami plus jedna osoba nowa i naprawdę nie odstawaliśmy mocno. A gdybym miał troszkę więcej szczęścia w jednej bitwie to chyba bym dał radę wygrać tą rozgrywkę. Daje plusy znajomość gry, ale nie jest to aż tak decydujące. W Cyklady grałem dla przykładu niedawno pierwszy raz i moim zdaniem ktoś kto zagrał raz lub dwa ma dużą przewagę już na starcie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Narazie dostępna jest tylko podstawa + Odyseusz + terrain i ewentualnie nemesis w wersji ang.? O czymś zapomniałem?

Wiadomo kiedy wyjdą dodatki? I czy nemesis będzie też w polskiej wersji językowej?

I jeszcze jedno pytanko: planuje zrobić sam insert do Loha tak żeby wszystko się mieściło w oryginalnym pudełku. Ktos już przerabial temat? Ktoś to upchal wszystko w jednym pudełku? Karty mam już w foliach i teraz nijak nie da się tego poukładać chyba że bez monumentow ;)
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: feniks_ciapek »

Attan pisze: 06 kwie 2019, 09:24 I jeszcze jedno pytanko: planuje zrobić sam insert do Loha tak żeby wszystko się mieściło w oryginalnym pudełku. Ktos już przerabial temat? Ktoś to upchal wszystko w jednym pudełku? Karty mam już w foliach i teraz nijak nie da się tego poukładać chyba że bez monumentow ;)
Jestem przekonany, że dodatki do podstawki nie wejdą, nawet jak nogą spróbujesz upchnąć. :)
Awatar użytkownika
Acererak
Posty: 800
Rejestracja: 28 cze 2017, 23:43
Has thanked: 99 times
Been thanked: 13 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Acererak »

Attan pisze: 06 kwie 2019, 09:24 Narazie dostępna jest tylko podstawa + Odyseusz + terrain i ewentualnie nemesis w wersji ang.? O czymś zapomniałem?

Wiadomo kiedy wyjdą dodatki? I czy nemesis będzie też w polskiej wersji językowej?
Nie, myślę że o niczym nie zapomniałeś. Dodatki miały być wysyłane "soon" w wersji eng , ale to było miesiąc temu do tej pory raczej cisza jest :P Spodziewam się zatem kolejnego "zaskakującego" opóźnienia. Ciekawe czym tym razem się będą tłumaczyć. Z polską wersją dodatków też szczerze mówiąc nie mam pojęcia kiedy będzie, skoro chyba jeszcze wysyłki dodatków anglojęzycznych na dobre nie zaczęli... Chyba, że masz na myśli retaila to wtedy szczerze mówiąc nie wiem.

Nemesis, tak jak wszystkie gry AR poza Siegestormem będzie po polsku (zwłaszcza, że to rebel wydaje i już jest instrukcja po polsku dostępna) :)
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Wczoraj AR zapowiedział, że dzisiaj będzie update na KS... ale póki co cisza :(
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

ta.skunk.manitou pisze: 08 kwie 2019, 18:54 Wczoraj AR zapowiedział, że dzisiaj będzie update na KS... ale póki co cisza :(
A jednak się pojawiła:)
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

ta.skunk.manitou pisze: 08 kwie 2019, 18:54 Wczoraj AR zapowiedział, że dzisiaj będzie update na KS... ale póki co cisza :(
Update... Niepotrzebny bełkot zdań, w których są informację, które wspierających nie interesują. Rozbijają się w tym dokładnym tłumaczeniu o sprawy...brak słów. Kierownik zostaję w Chinach, super sprawa, good job. U AR update powinien brzmieć ... Wysyłamy teraz wszystko i do każdego na całym świecie. Oczekujcie paczek w ciagu 1 mc.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Czekam i czekam może się doczekam. :D
Wqwia mnie to nie miłosiernie. Z drugiej strony lubię tą grę. Tyle możliwości w samej podstawce. Sporo frajdy a płynie jeszcze więcej.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

https://youtu.be/sA_CGHGCrOM
Unboxing dodatków.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Jak on to juz dostał, jak statek jest dopiero w drodze? :P
Szaweł
Posty: 1897
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Szaweł »

ta.skunk.manitou pisze: 15 kwie 2019, 16:37 Jak on to juz dostał, jak statek jest dopiero w drodze? :P
Abordaż?
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

Nie wszystkie kopie przecież wysyła się statkiem. Szczególnie, że byli ostatnio w Chinach, więc mogli wziąć trochę ze sobą.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Nie wiem skąd to ma ale czekam na wersję PL, zapowiada się świetnie. Dobrze ze kończę malowanie podstawy :D
Obrazek

Obrazek
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Zapowiada się świetnie. Każdy dodatek to coś niepowtarzalnego urozmaicajacego rozgrywkę. Szkoda tylko, że nie zrobili alternatywnych zasad dla monumentów z podstawki tak jak mają te dodatkowe. Jedna strona instrukcji i szablon z tokenami. :/
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Hoplici (spratiaci) dla Leonidasa https://www.thingiverse.com/thing:3553912
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Halloween »

Jak odnosicie sie do zarzutu, ze tryb solo do tej gry został dodany na siłę i nie jest konkurencyjny wobec innych gier na rynku ?

Gra głównie interesuje mnie z powodu zamiłowania do Ulyssesa XXXI, ale co najmniej 50% moich gier to byłoby solo.
ODPOWIEDZ