Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Furan »

sopelma pisze: co jest lepszym wyborem: stara z dodatkiem, czy nowa goła?
Nie rozumiem nad czym się zastanawiać. :twisted:
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
sopelma
Posty: 45
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:06

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: sopelma »

Furan pisze:
sopelma pisze: co jest lepszym wyborem: stara z dodatkiem, czy nowa goła?
Nie rozumiem nad czym się zastanawiać. :twisted:
no rzeczywiście - pytanie miałem co najmniej dziwne :D To był chyba jakiś ogromny skrót myślowy, w którym chciałem zawrzeć kilka innych pytań. Sprawa zakończyła się zakupem nowej edycji i czekam na dodatek/ki.
Porchpeople
Posty: 299
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:17
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Porchpeople »

sopelma pisze:
Furan pisze:
sopelma pisze: co jest lepszym wyborem: stara z dodatkiem, czy nowa goła?
Nie rozumiem nad czym się zastanawiać. :twisted:
no rzeczywiście - pytanie miałem co najmniej dziwne :D To był chyba jakiś ogromny skrót myślowy, w którym chciałem zawrzeć kilka innych pytań. Sprawa zakończyła się zakupem nowej edycji i czekam na dodatek/ki.
Tylko z tego co kojarzę (może ktoś mnie poprawi)- to nowa i stara edycja to dokładnie te same karty, tylko w innej szacie graficznej. Więc dodatek można by kupić stary do nowej edycji..?
MattDor

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: MattDor »

Dragathil pisze:Czy wiadomo jest cokolwiek na temat polskiego wydania 2 edycji Doładowania z Cyber kitty i Kosmicznym pingwinem?
Już dwa razy zadałem to pytanie na tym forum, niestety cisza. Od czasu do czasy zaglądam na różne fora w poszukiwaniu wieści na temat spolszczenia tego dodatku i wygląda na to, że nie ma w planach jego wydania, przynajmniej na razie. A szkoda, bo nawet sobie wypraskę zrobiłem z płyty piankowej, i specjalnie miejsce na karty przeznaczyłem :wink:
MattDor

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: MattDor »

sopelma pisze:Tylko z tego co kojarzę (może ktoś mnie poprawi)- to nowa i stara edycja to dokładnie te same karty, tylko w innej szacie graficznej. Więc dodatek można by kupić stary do nowej edycji..?
Niestety, nowa edycja posiada dwa nowe potwory (Cyber Kitty, zamiast Cyber Bunny oraz Space Penguin zamiast Krakena, jeśli dobrze pamiętam). W każdym razie, stary dodatek nie pasuje za bardzo do nowej edycji. Chociaż, jakby się uprzeć, można by było traktować karty dla Cyber Bunny, jako karty dla Cyber Kitty, a karty dla Krakena, jako karty dla Space Penguina, i dało by się grać.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2017, 16:09 przez MattDor, łącznie zmieniany 1 raz.
Budyka
Posty: 154
Rejestracja: 19 lis 2014, 11:54
Lokalizacja: Ostróda/Kraków

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: Budyka »

Ciekawe, czy nowa edycja wpłynie jakoś na ich aktywność w wydawaniu dodatków. Halloweenowego się niestety nie doczekałam, a wydawał się ciekawy.
MattDor

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: MattDor »

Budyka pisze:Ciekawe, czy nowa edycja wpłynie jakoś na ich aktywność w wydawaniu dodatków. Halloweenowego się niestety nie doczekałam, a wydawał się ciekawy.
To raczej nie wróży nic dobrego dla dodatków do nowej edycji. W ogóle do Potworów w Tokio/ Nowym Jorku jest sporo fajnych dodatków promocyjnych, ale raczej nie ma co liczyć na ich spolszczenie.
verek
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:41

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: verek »

Hej!
Czy można gdzieś w sieci znaleźć spolszczone karty "kostiumów" z dodatku King of Tokyo : Halloween?
Kary ewolucji już mam :)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: maciejo »

verek pisze:Hej!
Czy można gdzieś w sieci znaleźć spolszczone karty "kostiumów" z dodatku King of Tokyo : Halloween?
Kary ewolucji już mam :)
Pozdrawiam
Postaram się jutro wrzucić na forum :wink:

Co do dodatków polecam nowe Monster Paki:
King Kong i Cluthlu oba są świetne :!:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: probbi »

Czy słyszeliście coś, że w tym roku organizowane są Mistrzostwa Polski w Potwory w Tokio?
verek
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:41

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: verek »

maciejo pisze:
verek pisze:Hej!
Czy można gdzieś w sieci znaleźć spolszczone karty "kostiumów" z dodatku King of Tokyo : Halloween?
Kary ewolucji już mam :)
Pozdrawiam
Postaram się jutro wrzucić na forum :wink:

Co do dodatków polecam nowe Monster Paki:
King Kong i Cluthlu oba są świetne :!:
Dzięki, czekam z niecierpliwością na spolszczone "kostiumy".
Jeśli chodzi o dodatki to do której wersji Potworów w Tokio są Monster Paki: King Kong i Cluthlu? Czy to mnie ma znaczenia?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: maciejo »

verek pisze:
maciejo pisze:
verek pisze:Hej!
Czy można gdzieś w sieci znaleźć spolszczone karty "kostiumów" z dodatku King of Tokyo : Halloween?
Kary ewolucji już mam :)
Pozdrawiam
Postaram się jutro wrzucić na forum :wink:

Co do dodatków polecam nowe Monster Paki:
King Kong i Cluthlu oba są świetne :!:
Dzięki, czekam z niecierpliwością na spolszczone "kostiumy".
Jeśli chodzi o dodatki to do której wersji Potworów w Tokio są Monster Paki: King Kong i Cluthlu? Czy to mnie ma znaczenia?
Pozdrawiam
Wersja nie na znaczenia pasuje do Tokio jak i do New York
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: maciejo »

Kostiumy:

Zombi:
Nie przegrywasz jeśli twoje zdrowie spada do zera,ignorujesz wszystkie zadawane rany i grasz dalej.
Jeżeli jednak ktoś z przeciwników ukradnie ci ten kostium (wyrzucając 3 pazurki) a ty nadal będziesz miał zero życia, przegrywasz natychmiast.

Diabeł:
Jeśli w swojej turze zadajesz dowolnemu graczowi-om rany, zadaj jedną dodatkowo.

Duch:
Na koniec tury gracza od którego otrzymujesz rany możesz wyleczyć jedną z nich.

Księżniczka:
Na początku swojej tury otrzymujesz 1 PZ.

Astronauta:
Wygrywasz mając 17 zamiast 20 PZ.

Pirat:
Jeśli zadajesz komukolwiek z graczy-om rany ukradnij dodatkowo jedną energię jeśli takową posiada-ją.

Czirlliderka:
Jeśli twój przeciwnik zadaje ranę innemu twojemu przeciwnikowi możesz go sprowokować do zadania jednej dodatkowej.

Czarownica:
W przypadku gdy twój przeciwnik zakończy swoją turę zadając tobie rany możesz przerzucić jedną jego dowolną kość (niekoniecznie tą z pazurami).

Statua wolności,:
W każdej swojej turze możesz dodatkowo przerzucić swoje kości.

Robot:
Zamiast otrzymać ranę-y możesz oddać energię.

Klaun:
Jeśli wyrzucisz na kościach ------ możesz wybrać dowolny rezultat dla każdej z nich.(mój ulubiony kostium 8) )

Wampir:
Na koniec tury dowolnego gracza w której zadałeś mu ranę możesz wyleczyć jedną swoją ranę.

Tu mam problem.Moim zdaniem (rodzina ma odmienne) ten kostium działa tylko z kostiumem Czirlliderki i z Polem Siłowym,kartami powodującymi zadawanie ran nie w swojej turze.
Np: jeśli masz Kostium Czirlliderki i Wampira zadajesz 2 rany.

Byłoby dobrze gdyby ktoś z innych uczestników forum wypowiedział się na temat tej karty.



Jeśli masz jakieś pytania to pisz :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
verek
Posty: 4
Rejestracja: 31 sty 2018, 13:41

Re: King of Tokyo (Potwory w Tokio)

Post autor: verek »

maciejo pisze:Kostiumy:

Zombi:
Nie przegrywasz jeśli twoje zdrowie spada do zera,ignorujesz wszystkie zadawane rany i grasz dalej.
Jeżeli jednak ktoś z przeciwników ukradnie ci ten kostium (wyrzucając 3 pazurki) a ty nadal będziesz miał zero życia, przegrywasz natychmiast.

Diabeł:
Jeśli w swojej turze zadajesz dowolnemu graczowi-om rany, zadaj jedną dodatkowo.

Duch:
Na koniec tury gracza od którego otrzymujesz rany możesz wyleczyć jedną z nich.

Księżniczka:
Na początku swojej tury otrzymujesz 1 PZ.

Astronauta:
Wygrywasz mając 17 zamiast 20 PZ.

Pirat:
Jeśli zadajesz komukolwiek z graczy-om rany ukradnij dodatkowo jedną energię jeśli takową posiada-ją.

Czirlliderka:
Jeśli twój przeciwnik zadaje ranę innemu twojemu przeciwnikowi możesz go sprowokować do zadania jednej dodatkowej.

Czarownica:
W przypadku gdy twój przeciwnik zakończy swoją turę zadając tobie rany możesz przerzucić jedną jego dowolną kość (niekoniecznie tą z pazurami).

Statua wolności,:
W każdej swojej turze możesz dodatkowo przerzucić swoje kości.

Robot:
Zamiast otrzymać ranę-y możesz oddać energię.

Klaun:
Jeśli wyrzucisz na kościach ------ możesz wybrać dowolny rezultat dla każdej z nich.(mój ulubiony kostium 8) )

Wampir:
Na koniec tury dowolnego gracza w której zadałeś mu ranę możesz wyleczyć jedną swoją ranę.

Tu mam problem.Moim zdaniem (rodzina ma odmienne) ten kostium działa tylko z kostiumem Czirlliderki i z Polem Siłowym,kartami powodującymi zadawanie ran nie w swojej turze.
Np: jeśli masz Kostium Czirlliderki i Wampira zadajesz 2 rany.

Byłoby dobrze gdyby ktoś z innych uczestników forum wypowiedział się na temat tej karty.



Jeśli masz jakieś pytania to pisz :wink:
Dzięki!!
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: michcic »

Hej. Czy wydane po polsku dodatki: Halloween, Cuthullu, itd. pasuja do starej wersji Potworow w Tokio?
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: maciejo »

michcic pisze: 21 kwie 2019, 12:18 Hej. Czy wydane po polsku dodatki: Halloween, Cuthullu, itd. pasuja do starej wersji Potworow w Tokio?
Ja mam pierwszą wersję i wszystkie istniejące dodatki.Wszystko pasuje cacy.
:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3352
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2008 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: Ardel12 »

maciejo pisze: 21 kwie 2019, 12:36
michcic pisze: 21 kwie 2019, 12:18 Hej. Czy wydane po polsku dodatki: Halloween, Cuthullu, itd. pasuja do starej wersji Potworow w Tokio?
Ja mam pierwszą wersję i wszystkie istniejące dodatki.Wszystko pasuje cacy.
:wink:
To samo u mnie :) nie m co się bać, tylko brać!
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: michcic »

Dzięki Panowie, przekonaliście mnie. :)

A moglibyście napisać słówko o każdym z dodatków i podpowiedzieć, który należałoby kupić jako pierwszy? ;)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: maciejo »

Ardel12 pisze: 21 kwie 2019, 21:51
maciejo pisze: 21 kwie 2019, 12:36
michcic pisze: 21 kwie 2019, 12:18 Hej. Czy wydane po polsku dodatki: Halloween, Cuthullu, itd. pasuja do starej wersji Potworow w Tokio?
Ja mam pierwszą wersję i wszystkie istniejące dodatki.Wszystko pasuje cacy.
:wink:
To samo u mnie :) nie m co się bać, tylko brać!
Dodam tylko,że to jedna z najlepszych gier na świecie jest !
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3356
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 104 times
Been thanked: 129 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: maciejo »

michcic pisze: 21 kwie 2019, 21:56 Dzięki Panowie, przekonaliście mnie. :)

A moglibyście napisać słówko o każdym z dodatków i podpowiedzieć, który należałoby kupić jako pierwszy? ;)
Szczerze mówiąc jest to jedna z nielicznych gier do której wszystkie dodatki są świetne ale mimo wszystko nie wyobrażam sobie gry bez Ewolucji i ten dodatek kupiłbym jako pierwszy :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: noowy »

Ktoś się orientuje czy w Polsce linia została zamknięta?
Cybertooth nie został spolszczony do dziś. O polskim wydaniu Dark Edition też nic nie słychać, pomimo, że gra miała premierę w ponad 20 krajach.
pcyzm
Posty: 685
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 201 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: pcyzm »

noowy pisze: 08 cze 2020, 10:08 Ktoś się orientuje czy w Polsce linia została zamknięta?
Cybertooth nie został spolszczony do dziś. O polskim wydaniu Dark Edition też nic nie słychać, pomimo, że gra miała premierę w ponad 20 krajach.
Po tym jak Potwory w Tokio przejął Portal właśnie ruszyły przedsprzedaże.

Może ktoś powiedzieć czy warto wchodzić w linię Potworów w Tokio w dobie Unmatched i nadchodzącego Dice Throne?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1114 times
Been thanked: 1282 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: seki »

Unmatched ma się nijak do Potworów w Tokio ale co do Dice Throne również chętnie poczytał bym jakiś komentarz porównawczy. Swego czasu chciałem kupić Potworów ale obecnie bardziej kusi Dice Throne. Oba tytuły są proste, zdobywamy karty i błogo rzucamy kośćmi sprawdzając czy wypadło to co chcieliśmy. Glebi brak w obu tytułach ale gdybym miał kupić jeden z nich to ktory lepiej wg Was i dlaczego?
Awatar użytkownika
Blacezard
Posty: 58
Rejestracja: 30 mar 2020, 01:46
Has thanked: 8 times
Been thanked: 12 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: Blacezard »

Jeśli Kaczki wydadzą dodatek kooperacyjny i zestaw figurek do Dice Throne to ta gra się rozrośnie mocno i porównanie już tez nie będzie takie proste. Przy okazji wspieraczki Kaczek też się zastanawiałem nad tymi tytułami i wybrałem Dice Throne. Panie to wykonanie. No i jak już wspominałem większe możliwości w przyszłości.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Potwory w Tokio / King of Tokyo (Richard Garfield)

Post autor: citmod »

pcyzm pisze: 02 paź 2021, 14:10
noowy pisze: 08 cze 2020, 10:08 Ktoś się orientuje czy w Polsce linia została zamknięta?
Cybertooth nie został spolszczony do dziś. O polskim wydaniu Dark Edition też nic nie słychać, pomimo, że gra miała premierę w ponad 20 krajach.
Po tym jak Potwory w Tokio przejął Portal właśnie ruszyły przedsprzedaże.

Może ktoś powiedzieć czy warto wchodzić w linię Potworów w Tokio w dobie Unmatched i nadchodzącego Dice Throne?
Nie grałem jeszcze w Unmatched i Dice Throne (Dice Throne zamówione), ale z samych recenzji widać, że gry nie mają za dużo wspólnego z King of Tokyo. Obie powyższe to 1v1 (choć w teorii można grac na więcej osób to ewidentnie najlepiej działają na dwie osoby) a w King of Tokyo we dwójkę nie ma co siadać. Jak szukasz zamiennika KoT to najbliżej będą Megawojownicy.
Nigdy nie rozumiałem fenomenu KoT, ta gra jest po prostu słaba. (daje w spoiler bo piszę o strategi, choć zapewne zaraz znajdą się eksperci co to będą podważać moje teorie, ale od razu piszę, że szkoda mi czasu na dalszą dyskusję na ten temat)
Spoiler:

Megawojownicy też nie są jakąś wybitną grą ale robią to co wydawałoby się że się robi w KoT tj. walczy ze sobą. Nie rozumiem jak KoT mogło odnieść taki sukces a Megawojownicy to fail sprzedażowy (choć oczywisćie KoT było znacznie wcześniej). Po łącznie zakupie koło 400gier i dodatków, KoT jest zdecydowanie jednym z niewielu strasznych rozczarowań (zaraz obok Vikings Gone Wild) i szybko poszła na sprzedaż choć miało to miejsce na początku przygody z planszówkami (jedna z pierwszych ~5 gier jakie kupiłem).
ODPOWIEDZ