Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
YoYo
Posty: 378
Rejestracja: 02 sty 2018, 21:07
Lokalizacja: Wawa
Has thanked: 40 times
Been thanked: 33 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: YoYo »

Goldberg pisze: 13 kwie 2019, 07:53 Potwierdzam - Galakta przetłumaczyła ostatni DLC i PP !!
Ale coś mi sie niewidzi, bo przy PP nadal widnieje dopisek NIEDOSTEPNE W TWOIOM JEZYKU , wiec może nadal nad tym pracuja??
A jaka wersja aplikacji? Ja ma na iOS 1.7.1.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Azel »

Goldberg pisze: 14 kwie 2019, 07:32 A czasem nie ELEMENTY RYTUAŁU?
Brzmi logicznie - tę mam. Najwyraźniej w aplikacji w tym danym momencie (blisko końca scenariusza) jest źle przetłumaczone, bo szukaliśmy pod S.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

YoYo pisze: 14 kwie 2019, 08:28
A jaka wersja aplikacji? Ja ma na iOS 1.7.1.
1.7.1(745) na Windows.
Przerażające Podróże przetłumaczone (włączyłem tylko początek przygody, tzn wprowadzenie i pierwsze ustawienia pomieszczeń), brakuje tylko lektora, który nadal jest po eng... Dziwne
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Posiadłość szaleństwa - Potrzebna pomoc

Post autor: Ajrin »

Zwracam się do osób, które mają grę albo wiedzą czy jest gdzieś dostępny spis kart. Pożyczyłam od kogoś egzemplarz, który jest niekompletny i są tam też jakieś karty dodrukowane i nie mogę dojść do tego co się tam dzieje. Ta osoba mówi, że kupiła ją już z jakimiś brakami od znajomego znajomego i nie była w stanie żadnego scenariusza złożyć. Części elementów jest jakby za dużo, innych za mało. Jest to pierwsza edycja tej gry, nie wiem czy są tu jakieś dodatki wmieszane, ale na części kart przeszukiwania są ikonki kotów, na innych jakby księgi a na pozostałych nie ma nic. Nie wiem co to oznacza. Jeśli ktoś jest w stanie pomóc ogarnąć ten burdel, to ja bym była wdzięczna. Albo najlepiej jakiś link z kartami do druku, wtedy bym sobie dodrukowała braki.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Posiadłość szaleństwa - Potrzebna pomoc

Post autor: ShapooBah »

https://boardgamegeek.com/boardgame/833 ... dness/wiki

https://boardgamegeek.com/filepage/6437 ... t-mansions

Zobacz tutaj, może lista komponentów będzie w jakimś stopniu pomocna.
Lysiur
Posty: 74
Rejestracja: 21 lut 2016, 16:27

Re: Posiadłość szaleństwa - Potrzebna pomoc

Post autor: Lysiur »

Jeżeli chodzi o rozdzielenie kart (podstawka i dodatki), to na każdej karcie pochodzącej z dodatku, będzie sygnatura (jakiś symbol), który identyfikuje dodatek. Jak rozdzielisz, to łatwiej będzie to przeliczyć (ilość kart jest w instrukcji). Gdzieś mi się rzuciło w oczy, że karty kota pochodzą z dodatku Żółty znak - ale mogę się mylić. Posiadam podstawkę w wersji PL - tylko jestem w fazie przeprowadzki i nie bardzo mam jak cyknąć fotek zawartości. Na początek rozdziel sobie karty (podstawka, dodatek) sprawdź w instrukcji ile kart Ci brakuje. Napisz z której talii Ci coś się nie zgadza to będzie mi łatwiej udzielić Ci odpowiedzi. W swojej wersji, mam także karty drukowane (kupiłem używkę), ponieważ w tłumaczeniach były błędy i ktoś wydrukował sobie poprawione karty (dot. to kart wskazówek). Drukowane karty były także stosowane w celu wprowadzenia jakiś poprawek do gry.
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość szaleństwa - Potrzebna pomoc

Post autor: Ajrin »

Listę znalazłam już wczoraj tą angielską ale bardzo dziękuję bo jest tu też link do erraty, o której istnieniu nie wiedziałam, a może się przyda. Okazało się też że właśnie pod tymi dodrukowanymi kartami (były w koszulkach) są też oryginalne karty co trochę zmniejszyło mętlik. Większość to była właściwie ta sama karta tylko ze zmienioną treścią, ale np. na jedna kartę przeszukania "Nie znajdujesz niczego interesującego." była nałożona karta "Bone Saw". To pewnie jakies fanowskie poprawki? Było też trochę wartości dodanej w postaci kart scenariuszy np. o nazwie "Klejnot w mroku", ale nie wiem czy do czegoś mi się to przyda bo nie mam instrukcji jak należy je przygotować, chociaż może znajdę to jeszcze gdzieś w necie. Póki co je... się z tym do późna w nocy żeby samą podstawkę ogarnąć. I wyszło na to, że brakuje tylko jednej karty. Jest to karta walki z humanoidem bronią sieczną. Ja mam tą: "Potwór zamierza się na ciebie macką. Próbujesz wymierzyć cios i ją odrąbać (....)" Przydałby mi się dodruk tej brakującej albo przynajmniej jej treść żeby sobie to jakoś samodzielnie sfingować :) Także jakby ktoś coś, to byłoby super. Teraz zabieram się za szukanie co to za dodatki są jeszcze w pudełko, jak ktoś wie niech pisze. Jedne są z białym kotem, drugie z czarnym (ale może to być to samo, tylko ze względu na tło zmieniony kolor, nie wiem), a jeszcze inne z jakby taką kartką udarta u dołu, ale nie wiem co to jest tak do końca :P
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Posiadłość szaleństwa - Potrzebna pomoc

Post autor: Goldberg »

Mogę Ci podesłać prawie całą (bez potworów i kafli mapy) zawartość PS Ied + jakieś tam dodatki za koszt wysyłki paczkomatem bo mi tylko pudło zajmuje :)
Daj znać na pw
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Posiadłość szaleństwa - Potrzebna pomoc

Post autor: Ajrin »

Dodatki to Polowanie na czarownicę i Srebrna tabliczka. Brakuje w nich arkuszy pomocy. Czy na tych właśnie arkuszach jest instrukcja jak się je rozkłada dla strażnika tajemnic?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Posiadłość szaleństwa - Potrzebna pomoc

Post autor: Jareks1985 »

Cześć
mam wszystkie pudełka, karty i żetony do Posiadłości 1ed, Zewu Dziczy oraz zakazanej alchemi

Brakuje tylko kafli oraz figurek - wziąłem, je do drugiej edycji

jeśli chcesz mogę Ci wysłać wszystko za niewielka odpłatą
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

LUDZIE!!!
Nowy update po POLSKU
AKTUALIZACJA v 1.7.2(833)
Przerazajace Podroze nowe rozszerzenie pudełkowe jets juz dostepne

Dodaj swoj egzemplarz w zakładce....itd, itp....


czyzby na dniach sie pojawiło???
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Rigidigi »

Akurat też sprawdzałem przed chwilą.
Tyle, że ja mam komunikat, że scenariusze niedostępne w Twoim języku. To są, ale ich nie ma? Czy to takie oczekiwanie na premierę fizycznego dodatku. Teoretycznie Galakta mówiła, że jest szansa na kwietniową premierę.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Scenariusze byly juz wczesniej dodane (tyddzien temu) byly po polsku (tekst) narrator nadal po eng
Wlaczylem pierwszy scenariusz, tylko lektora po pl brakuje, reszta z przedmiotami itd jest juz po polsku
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Przerazajace podróże premiera 9 maja....
Ew przedsprzedaż na Pyrkonie w ten weekend...
Ps. Jedzie ktos na pyrkon? Bo bym zlecil zakup xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Golfang »

Doczekałem się swojej kopii tej gry :) (chociaż na razie sceptycznie podchodzę do gry z aplikacją)
Zainstalowałem apkę na pc i ją odpaliłem. Moje zdziwienie jest dość duże - czy faktycznie podstawowa gra oferuje TYLKO 4 scenariusze (darmowe)? Chyba są 2 dodatkowe do dokupienia na steam po około 17 zł - i pytanie czy poźniej warto kupić te scenariusze czy raczej nie bardzo?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

opinie są różne, "mroczne odbicia" są najsłabsze z całej serii, jednak i tak ja mam wszystkie i polecam :), szkoda, ze tak mało tych dlc wychodzi, bo potencjał jest ogromny, ubolewam, nad słabym podejściem wydawcy do poszerzenia scenariuszy o kolejne dlc, Mam nadzieje, ze pojawienie sie władcy pierścieni, nie ukatrupi naszego szaleństwa.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Golfang »

To kolejne pytanie - czy te DUŻE dodatki - nie pojedyncze scenariusze, warto kupować i które (ewentualnie w jakiej kolejności)?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

kupuj po kolei według dostępności, np teraz mają wyjść "przerażające podróże", nakład szybko się wyczerpie bo pierwsze nakłady szybko schodzą z rynku, warto zakupić. Np świątynia świtu oraz ulice arkham zeszły po niecałym miesiącu. Jest planowany dodruk, ale trzeba czekać do końca roku ;/. "Za progiem" to drugi dodruk, więc on schodzić będzie znacznie dłużej.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Kolejność nie ma znaczenia, tym bardziej, że obecnie nie wszystkie są dostępne (będzie dodruk). Te mniejsze również są fajne, a ich cena mniejsza.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Golfang »

No i jestem po pierwszej przygodzie... trochę rozczarowany... Przede wszystkim czasem rozgrywki - miało być 60-90 minut i a grałem około 150 minut, no byłem chyba na końcu ale nie udało się skończyć. Nie wymyśliłem jak rozwiązać zagadkę, dodatkowo zauważyłem, że zapominałem o unikach.
Mam jednak kilka pytań:
1. testowanie umiejętności gdzie jest oznaczenie "(OBRAZEK)" -> oznacza że wystarcza tylko jeden sukces aby zdać ten test? -> tak grałem
2. jak się dociąga obrażenia i przerażenie - to dociąga się je zakryte? Dopiero później różne efekty mogą je odkryć? -> tak grałem
3. mając przedmiot kastet (atakując bez broni można rzucać 2 kośćmi więcej), atakuję wroga. Pojawia się informacja, że mam wykonać np test szybkości - to do tego testu otrzymuję te dwie dodatkowe kości tak? ->tak grałem
4.. jak się rozwiązuje zagadkę - tam jest podane że zagadka dotyczy powiedzmy WIEDZY -> ale jakie to ma znaczenie? jak trzeba wymyślić samemu rozwiązanie. Bez względu na to czy wiedza postaci jest 1 czy 5? O co w tym chodzi? No i dodatkowo o co chodzi z dostępnymi próbami i wykonanymi próbami? Ja grałem że, można w czasie 1 akcji próbować tylko tyle razy ile mamy dostępnych prób (mówię tutaj o o zagadkach szyfrowych). No i kolejna rzecz. Wyniki tych prób nie dotyczą chyba konkretnej kolejności. To znaczy że wyniki nie odnoszą się do konkretnego pola w moim szyfrze? np wynik 2 symbole gwiazdy oraz 2 lupy oznaczają, że którekolwiek dwa moje pola kodu są prawidłowe (nie konieczne pole 1 i 2) oraz jakiekolwiek 2 pola są właściwego typu ale nie na właściwym miejscu? (trochę jak ta stara gra mastermind - tak?)
5. czy wy też macie wrażenie, że gra jest bardziej komputerowa niż planszowa? ja sądzę, że spędziłem więcej czasu gapiąc się w komputer niż na planszę
6. czy wam także nie udało się za pierwszym razem wygrać? czy tylko ja jestem jakiś... nieudany? -> grałem solo, wybrałem 2 postacie MINH oraz tego milionera (nie pamiętam imienia)

Spostrzeżenia - doradźcie czy słuszne:
Spoiler:
Generalnie liczę na to że za kolejnym razem będzie szybciej i lepiej...
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

1. Takie testy występują zwykle przy testach w których masz otrzymać karty obrażeń/przerażenia. Za każdy sukces anulujesz jedną ranę.
2. Obrażenia/przerażenie zawsze dociąga się ODKRYTE, chyba że aplikacja każe dociągnąć zakryte.
3. Nie pamiętam jak dokładnie brzmi opis, ale wydaje mi się że tak.
4. Do rozwiązania zagadki możesz w jednej swojej akcji wykonać tyle ruchów ile masz punktów testowanej zdolności. Wiedza 4, to np. cztery próby odgadnięcia określonej kombinacji, albo cztery ruchy zasuwek podczas otwierania zamka. Aby zyskać dodatkowy ruch możesz odrzucić żeton wskazówki.
5. Grając samemu jest sporo do zrobienia w aplikacji. To hybryda i trudno to ukryć.
6. Ja przegrałem zarówno za pierwszym jak i za drugim razem. Później, znając cel scenariusza jest łatwiej. Ale dzięki temu, że wygrana nie jest formalnością zyskuje regrywalność.

Gra wymaga umiejętnego gospodarowania akcjami. Czasami trzeba się trzymać blisko, gdy pojawia się trudniejszy przeciwnik. Czasami warto się rozdzielić, żeby nie zabrakło czasu na doprowadzenie śledztwa do końca.
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Darkstorm »

My gramy tak, że tylko ja się poświęcam i obsługuje aplikacje ( czasem zona pomaga) żeby reszta ekipy miała fun i mogła się skupić na przygodzie. Ze względu na ograniczoną ilość scenariuszy dawkujemy sobie te grę i gramy dopiero przy większej ilości osób. To prawda że w podstawce są tylko 4 scenariusze. Jest nieoficjalna Apka valkyrie, która umożliwia grę w fanowskie scenariusze ale nie miałem okazji jeszcze ich wypróbować wiec nie wypowiem się na temat ich jakości.
Awatar użytkownika
Oxytocine
Posty: 45
Rejestracja: 27 mar 2019, 15:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Oxytocine »

Przerażające Podróże dotarły do mnie prosto z Pyrkonu i wreszcie udało mi się otworzyć i obejrzeć każdy kafelek z osobna :) Wykonanie jest dużo lepsze niż podstawki (kupiłam dodruk z marca 2019) - szczególnie figurki są bardziej dopracowane i z wydaje mi się, że z twardszego plastiku.
Nasunęło mi się jednak pewne pytanie - znajomy zakupił sobie podstawkę i wysłał mi kilka zdjęć różnych kart z pytaniami co to za karta (czy to przedmiot unikatowy, powszechny, zaklęcie itp.). W wielu przypadkach kojarzyłam kartę i byłam w stanie mu odpowiedzieć, ale nie umiałam wyjaśnić po czym to rozpoznać. Tyczy się to oczywiście kart, które z tyłu mają opisy, a nie charakterystyczne tło. Czy istnieje jakiś spis kart z podziałem na ich kategorie?
Dietrich
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2017, 12:26
Has thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Dietrich »

Czy ktoś zgłaszał błędy w aplikacji i gdzie je przesyłaliście?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: czeczot »

Pisz do galakty
ODPOWIEDZ