Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Nidav pisze: 24 kwie 2019, 11:32 Co do nie aktualizowania dat premier, to faktycznie mogłoby być lepiej, ale i tak źle w moim mniemaniu nie jest. Koniec końców, jak było wspomniane, wiele czynników zbiera się na ostateczną datę premiery
A mógłbyś napisać co wpływa na podanie daty premiery Mage Knight który jest ma magazynie od 2 tygodni, nie ma żadnej daty ogólnoświatowej premiery i na stronie portalu nie ma słowa o tym że ci którzy kupili grę w przedsprzedaży na stronie wydawcy dostana ją z jakimkolwiek wyprzedzeniem.
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: gregoff »

Możliwe ze Pyrkon i potem weekend majowy powoduje to opóźnienie. Dlatego nie chcą jeszcze podawać dokładnej daty.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: jnowaczy »

gregoff pisze: 24 kwie 2019, 12:40 Możliwe ze Pyrkon i potem weekend majowy powoduje to opóźnienie. Dlatego nie chcą jeszcze podawać dokładnej daty.
Strasznie nieogarnieci ludzie muszą tam pracować, skoro przeszkadza im to by podać date premiery gry z magazynu a w to nie wierzę by tak bylo
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Nidav »

czeczot pisze: 24 kwie 2019, 12:08
A mógłbyś napisać co wpływa na podanie daty premiery Mage Knight który jest ma magazynie od 2 tygodni, nie ma żadnej daty ogólnoświatowej premiery i na stronie portalu nie ma słowa o tym że ci którzy kupili grę w przedsprzedaży na stronie wydawcy dostana ją z jakimkolwiek wyprzedzeniem.
Niestety nie będę mógł pomóc z prostej przyczyny - Mage Knightem się nie interesuje i kompletnie nie siedzę w temacie ;) Mój post odnosił się do tego co pisała jedna osoba, której posty zostały już (i słusznie) usunięte przez admina, i który zero-jedynkowo postanowił podzielić ludzi na tych, którzy bojkotują Portal, a całą resztę, która piecze ciasteczka prezesowi i wypisuje na live'ach peany na jego cześć. Zwyczajnie chciałem zwrócić uwagę, że są ludzie, którzy mimo wszystko z Portalem problemu nie mają i chociaż nie należą do fun clubu Prezesa, wciąż potrafią docenić Portal, który zazwyczaj dobrze komunikuje się z klientami. A że niektóre posty zostały usunięte lub zmodyfikowane, to i mój post wydaje się mniej na miejscu.

Niemniej wywołany do tablicy, na temat Mage Knighta się nie wypowiem, bo zwyczajnie nie mam na ten temat wiedzy :)
Vanatox
Posty: 149
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 29 times
Been thanked: 45 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Vanatox »

Admini też pieką ciasteczka :lol:

Powtórzę co napisałem w innym wątku:
Gdyby MK był wydany na czas to Portal mógłby sobie wysyłać swoim wcześniej, a innym później. Jednak jeśli jest obsuwa z Q1 na Q2, to celowe opóźnianie wysyłania gier do wspierających na innych stronach, to jest to strzelanie w kolano i robienie sobie słabego PR. I ten wątek o tym mówi (na pewno to nie jest dobra reklama dla MK jak ktoś napisał lol).
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Rigidigi »

Galakta dzisiaj ogłosiła, że pomimo że mają już grę (będą sprzedawać na Pyrkonie) to premiera sklepowa będzie dopiero 9.05. A na stronie mieli podaną datę premiery "2019".
To co teraz do ich wątku i spalić ich! 8)
No a ja zapłaciłem w przedsprzedaży w jednym ze sklepów, to czemu teraz nie jestem doceniony i muszę czekać? Spalić ich..

Podobnie wygląda temat z Foxem i ich Wielką Pętla.. Ale nie to Portal jest bee.. Bo prezes lubi ciastka :)

Szczerze, to nie rozumiem oburzenia. W moim odczuciu to duży plus dla wydawnictwa, że pomimo premiery 16.05 wysłał gry szybciej do osób, które zamówiły w przedsprzedaży. Przecież dokładnie tak to powinno wyglądać.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Mi akurat polityka portalu gdzie jasno stawiają sprawę dodatku do mniej popularnych gier bardzo się podoba. Rozumiem ze nie chcą zostać z 100 kopiami na magazynie i umoczyć kasę. Ja tez bym nie chciał. Jest ilość i to zaskakująco mała i jak są chętni to wydają. Prosto, klarownie i nikt nie powinien mieć pretensji. Widziałem ze Galakta też zapowiedziała takie rozwiązanie do którejś gry. Inni wydawcy tez by mogli tak robić.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: _leigam_ »

Kur de ludzie, nie przeginajmy w jedną ani w drugą stronę bo się robi obrzucanie łajnem fanboje vs antyfanboje.
Ja osobiście jestem zawiedziony postawą portalu za:
1. Totalny brak informacji. Datę premiery poznaliśmy tylko dzięki uprzejmości sklepów, nie od portalu. Nawet na ostatnim filmiku ojciec dyrektor (czy tam prezes) mówił że premiera w maju i nie był łaskaw podać konkretniejszej daty mając grę na magazynie.
2. Opóźnienie wysyłania gry dla pozostałych preorderowców aż o miesiąc. Tydzień, dwa pod warunkiem, że o tym się jasno mówi ok, ale miesiąc i to bez informowania klienta to przegięcie. A już w sytuacji gdy gra była przekładana parę razy (niezależnie od przyczyny)...
3. Co pewnie jest moim mocno subiektywnym zdaniem. Marketingowa ściema o transparentności polityki wydawniczej itd, gdy działania są totalnie odrealnione w stosunku do słów. Chodzi mi np. o filmiki tłumaczące SCD i to że jest taka żeby nie konkurować z innymi sklepami itd. Jak opóźnianie premiery o miesiąc może nie być konkurowaniem z innymi sklepami (pomijając brak logiki w tych filmikach).
BTW Portal sprzedając MK nie dość że zarabia na wydaniu gry, dostaje marże którą miałby sklep, to jeszcze dostają w gratisie 170 zł bo tyle mieli drożej od innych sklepów (dodadzą tylko mało warte szmatki).

Trochę się zrobił szum koło MK. Portal ma wg mnie 3(?) drogi.
Albo wszystko wyjaśnić, przeprosić i spróbować uczyć się na błędach; przyspieszyć premierę i walić jakąś ściemę że w sumie tak miało być (może tylko nie poinformowaliśmy odpowiednio) lub wydać 16go i taż walnąć jakąś ściemą przy okazji najechać na hejterów (w sumie w 2gim i 3cim rozwiązaniu). W sumie może też ignorować, jak co niektórzy w tej branży :D (ale raczej tego nie przewiduje). Zobaczymy.


Osobiście nie mam do nich nic (więcej) kupuje od nich gry itd, szanuje P. Trzewiczka i zespół współtworzący za jego wkład w branże (chodź grałem tylko w robinsona i detektywa, to dobre gry), ale kurde niech się ogarną bo naprawdę niesmak pozostaje.

ps. co do wydawania dodatków jak się zbierze jakaś grupka to też nic nie mam, pod warunkiem że nie jest to nagminne i gdy jest małe prawdopodobieństwo że się na tym zarobi, a nie jeśli miałby się z tego zrobić jakiś mały ks...


A zmieniając temat, ciekawe czy dodruk Inis będzie z nową okładką z wydania angielskiego, bo ta jest obłędna.


https://cf.geekdo-images.com/imagepage/ ... 692204.png
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 93 times
Been thanked: 42 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Damon22 »

Podali na stronie 16 maja...
Dziękuję za zepsucie urodzin. Ja jakoś wytrwam, ale macie jednego klienta mniej.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Jakoś sobie nie przypominam żeby portal gdzieś ogłaszał że grę dostaną miesiąc wcześniej ci co zmówili w preorderze na ich stronie. W ich sklepie też jest info ze będą maty nic nie ma o wcześniejszej wysyłce.

Zaskakująca decyzja.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: raj »

Przecież tak już było nie raz. Przy Pierwszych marsjanach to chyba było nawet ponad dwa miesiące...
Przy Detektywie różnica była krótka, z tydzień czy półtora. Ale przy każdej ich grze jest takie wyprzedzenie.

Nie rozumiem tej histerii. Portal ma taka politykę od bardzo dawna, to nie jest nic nowego.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: ShapooBah »

Portal taką politykę ma od dawna...

Ale klienci nowi i łasi na przehypowany tytuł :P.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

Nie licząc pierwszych Marsjan to przeważnie było koło tygodnia. Miesiąc szczególnie w przypadku gry opóźnionej prawie pół roku, pierwotny termin to był grudzień to jednak trochę przesada.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: japanczyk »

czeczot pisze: 25 kwie 2019, 10:20 Nie licząc pierwszych Marsjan to przeważnie było koło tygodnia. Miesiąc szczególnie w przypadku gry opóźnionej prawie pół roku, pierwotny termin to był grudzień to jednak trochę przesada.
3 tyg, a nie miesiąc :-P
Poza tym to kwestia logistyki tez - z Portalu paczki poszły bezpośrednio do fanów, a pewnie później do sklepów
Zreszta wiesz scd 500 zł zobowiązuje, jeśli w sklepie mogłeś kupić grę za 350...
Imho bardzo dobrze się portal zachował - jak ci tak zależy na grze trzeba było kupić wydanie lacerty, angielskie albo grać w co innego bo gier na rynku pod dostatkiem
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: czeczot »

3 tygodnie od dzisiaj a preordery były wysyłane w zeszłym tygodniu wiec razem jest 4 :)
Gatzky
Posty: 216
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 14 times
Been thanked: 35 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Gatzky »

O dziwo któryś cenzor usunął pytanie, więc ponawiam:
Jak wygląda sprawa dodatku do Decrypto?
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Largo »

Wiadomo może coś więcej na temat daty premiery Architects of the West Kingdom?
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: omas »

Wszystkim hejtujacym Portal i prezesa za polityke w firmie powiem jedno:

nikt nie zmusza was do kupowania gier tego wydawnictwa.

Nie pasuje, kupcie stara wersje MK albo po angielsku. Smiac mi sie chce z tych wszystkich prawilnych graczy, ktorzy nie rozumieja zasad wolnego rynku. Jakie to polskie... Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Scamander »

omas pisze: 26 kwie 2019, 13:55 Smiac mi sie chce z tych wszystkich prawilnych graczy, ktorzy nie rozumieja zasad wolnego rynku. Jakie to polskie... Pozdrawiam.
Jak już bronisz wolnego rynku to może rozsądnie byłoby też bronić wolności do opiniowania (jak głupie te opinie by nie były). Tak jak wydawca ma prawo sobie wydawać tytuł jak chce tak klient ma prawo sobie ocenić jego działania jak chce. Bądźmy konsekwentni.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: omas »

Tak. Masz racje. Nie napisalem ze im nie wolno tylko, ze smiac mi sie chce.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: _leigam_ »

omas pisze: 26 kwie 2019, 13:55 Wszystkim hejtujacym Portal i prezesa za polityke w firmie powiem jedno:

nikt nie zmusza was do kupowania gier tego wydawnictwa.

Nie pasuje, kupcie stara wersje MK albo po angielsku. Smiac mi sie chce z tych wszystkich prawilnych graczy, ktorzy nie rozumieja zasad wolnego rynku. Jakie to polskie... Pozdrawiam.
A ktorych to zasad wolnego rynku nie rozumiemy/ją (nie wiem co to prawilny gracz).
Jest nia "bierz albo milcz" ? :D
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: omas »

Absolutnie. Bierzesz pod uwage wszystkie za i przeciw a potem swiadomie decydujesz czy wydac ciezko zarobione pieniadze. A co do nie zrozumienia: nikt nie bedzie dokladal do interesu. To jest handel, tu nie ma filozofii - cytujac Kube ;)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Banan2 »

Na Pyrkonie wszystkie promki są po 5 PLN.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: gregoff »

Largo pisze: 26 kwie 2019, 12:05 Wiadomo może coś więcej na temat daty premiery Architects of the West Kingdom?
3/4 kwartał razem z Paladynami.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Portal Games - Plany Wydawnicze 2019

Post autor: Largo »

Inis ma już jakąś konkretną datę?
Zablokowany