Gry na trzech graczy

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Gry na trzech graczy

Post autor: MiXB »

Szukam dobrej gry, w którą dobrze się gra na 3. Optymalnie powinna ona być z krótszych (30-60 minut czasu na grę), z niezbyt skomplikowanych oraz po polsku/niezależna językowo.

Moja ekipa liczy sobie 6 osób, ale zazwyczaj gramy w 4-5 osób. Niedawno jednak zauważyłem, że nie mam nic dobrego do gry na 3 osoby jako przerywnik. Gramy wtedy zazwyczaj w List Miłosny, ale mam potrzebę na coś "ciut" bardziej rozbudowanego. Tajemnica Whitehall jednak najlepiej działa na 4, Robinson Crusoe i Concordia są za długie jako przerywnik, Tajemnicze Domostwo na 3 kompletnie nie działa... Myślałem nad Ethnos i Escape from Atlantis, ale nie wiem czy te gry by działały na 3. Mexica wygląda jak czysty fan na trzy, ale zdaje się być trochę za długa. Niewiele wiem na temat skalowania w np. w Wyspie Skarbów - Złocie Johna Silvera, bo wciąż nie grałem, ale wygląda, że bez co najmniej 4 osób w to nie zagrasz nie tracąc "czegoś" tak jak np. w Draculi...

Jakieś sugestie?
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2019, 19:52 przez MiXB, łącznie zmieniany 1 raz.
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: Argue »

Wyspa Skye :) - czasowo będzie optymalna, i skaluje się bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 539 times
Been thanked: 269 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: Markus »

"Samuraj" Knizi (około 40-50 minut)
Lub
"Tygrys i Euphrat" Knizi (max 60-70 minut)
Gry mają już swoje lata ale nic się nie zestarzały. Spora głębia rozgrywki przy mało skomplikowanych zasadach

Edit: T&E to jedna z agresywniejszych gier jakie znam. Pozornie wszystko wygląda statycznie, jednak krew leje się strumieniami. Warto zainwestować czas na poznanie tego tytułu
seban
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2018, 19:40
Has thanked: 80 times
Been thanked: 13 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: seban »

Wsiąść do pociągu: Kraje Północy spełnia wszystkie Twoje wymagania
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: MiXB »

Dziękuję za wszystkie sugestie.
Argue pisze: 22 kwie 2019, 19:52 Wyspa Skye :) - czasowo będzie optymalna, i skaluje się bardzo dobrze.
Czy powinienem od razu kupić Wędrowca czy jest to raczej dodatek z rodzaju tych dedykowanych dla ogranych graczy, którzy szukają już tylko nowych wyzwań?
Markus pisze: 22 kwie 2019, 20:14 "Samuraj" Knizi (około 40-50 minut)
Lub
"Tygrys i Euphrat" Knizi (max 60-70 minut)
Gry mają już swoje lata ale nic się nie zestarzały. Spora głębia rozgrywki przy mało skomplikowanych zasadach

Edit: T&E to jedna z agresywniejszych gier jakie znam. Pozornie wszystko wygląda statycznie, jednak krew leje się strumieniami. Warto zainwestować czas na poznanie tego tytułu
Samuraj jest na moim radarze od pewnego czasu, dzięki za przypomnienie mi o jego istnieniu! :D Tak po prawdzie jedynym powodem, dla którego nie mam jeszcze tej gry jest fakt, że nie jestem pewny czy nie kupić Szoguna. Wiem, te gry drastycznie się różnią od siebie, ale tematycznie są praktycznie identyczne... Zobaczymy na czym stanie.
seban pisze: 22 kwie 2019, 21:12 Wsiąść do pociągu: Kraje Północy spełnia wszystkie Twoje wymagania
Z ciekawości - czemu konkretnie Kraje Północy, a nie ogólnie jakąkolwiek grę z serii? Nigdy nie grałem w żadną z tych gier, jakaś znacząca różnica w tej konkretnej wersji nastąpiła czy może po prostu to wersja, którą Ty osobiście grałeś?
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: Argue »

Argue pisze: 22 kwie 2019, 19:52 Wyspa Skye :) - czasowo będzie optymalna, i skaluje się bardzo dobrze.
MiXB pisze: 23 kwie 2019, 15:48 Dziękuję za wszystkie sugestie.
Czy powinienem od razu kupić Wędrowca czy jest to raczej dodatek z rodzaju tych dedykowanych dla ogranych graczy, którzy szukają już tylko nowych wyzwań?
Nie mam dodatku, ale podstawka wydaje się być wystarczająca, zarówno dla non-gamerów jak i dla graczy :)
mishel
Posty: 66
Rejestracja: 01 lut 2019, 11:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: mishel »

Kraje północy są dedykowane dla 3 graczy, pewnie stąd propozycja. Ja to mogę potwierdzić, a w 2 osoby, które znają w miarę tę mapę zajmuje jakieś 35-40minut, a też dobrze działa.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: MiXB »

Aaaa! Całkiem umknął mi fakt, że to dla trzech osób. No to teraz to wszystko ma sens. Dzięki za zwrócenie mi uwagi.
Argue pisze: 23 kwie 2019, 17:39 Nie mam dodatku, ale podstawka wydaje się być wystarczająca, zarówno dla non-gamerów jak i dla graczy :)
Dzięki! Dodane do listy.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: gregos »

Zerknij sobie jeszcze na Hero Realms, Taluva oraz Santa Maria.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: Zet »

Z krótszych gier na 3 osoby uwielbiam Race for the Galaxy (wbrew opinii większości, wolę właśnie na 3 niż na 2).
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: Pisarka »

Reglamentacja - mocno niedoceniania, można się wciągnąć i mocno pożartować (małoś się szynki nagrabił??) :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: helloween85 »

MiXB pisze: 23 kwie 2019, 15:48 Czy powinienem od razu kupić Wędrowca czy jest to raczej dodatek z rodzaju tych dedykowanych dla ogranych graczy, którzy szukają już tylko nowych wyzwań?
Wg mnie Wędrowiec niepotrzebnie zwiększa ciężar gry i z przyjemnej gry rodzinnej robi się taki trochę "mózgożer". Lepiej pasującym dodatkiem do gry są "Druidzi". Inna sprawa, że podstawka jest jak najbardziej bardzo regrywalna i starczy na długi czas. Szczerze polecam.
gregos pisze: 24 kwie 2019, 00:22 Zerknij sobie jeszcze na Hero Realms
Jak dla mnie Hero Realms to typowa gra na 2 osoby. W trzy osoby zawsze żona z synem się na mnie rzucają i odpadam pierwszy, jakoś nie leży mi to że nie mam (albo nie umiem) się jak bronić :D


A ja od siebie polecam jeszcze Brzdęka.
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: gregos »

helloween85 pisze: 30 kwie 2019, 12:26 Jak dla mnie Hero Realms to typowa gra na 2 osoby. W trzy osoby zawsze żona z synem się na mnie rzucają i odpadam pierwszy, jakoś nie leży mi to że nie mam (albo nie umiem) się jak bronić :D
Przecież można zagrać w wariant: Łowca - Pierwsza Krew, gdzie atakować wolno tylko gracza po lewej stronie.
Awatar użytkownika
helloween85
Posty: 162
Rejestracja: 14 maja 2018, 14:39
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 83 times
Been thanked: 48 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: helloween85 »

gregos pisze: 30 kwie 2019, 12:31 Przecież można zagrać w wariant: Łowca - Pierwsza Krew, gdzie atakować wolno tylko gracza po lewej stronie.
No ale w tym wariancie możesz bić czempionów każdego gracza. Jak się dwie osoby zawezmą to jedna Ci strąca całą obronę a druga leje "na pusto" :wink:
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: gregos »

helloween85 pisze: 30 kwie 2019, 13:20 Jak się dwie osoby zawezmą to jedna Ci strąca całą obronę a druga leje "na pusto" :wink:
Widocznie podpadłeś rodzince, więc Cię leją razem ile wlezie. :wink:
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1105
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: kamron6 »

Zamki Szalonego Króla Ludwika / Suburbia
Wyścig do Renu

Ogólnie większość euro się świetnie nadaje.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
trance-atlantic
Posty: 686
Rejestracja: 02 sty 2012, 11:41
Lokalizacja: Wlkp
Has thanked: 47 times
Been thanked: 225 times
Kontakt:

Re: Gry na trzech graczy

Post autor: trance-atlantic »

Na trzech graczy poleciłbym wszystkie gry Felda, choć nie wszystkie zamkną się w godzince.;)

Tanio, po polsku, z przystępnymi zasadami i sporą dawką emocji dla 2-5 osób - the winner is "W Roku Smoka".
Around The Board - videoinstrukcje i przykładowe rozgrywki :)

Planszostrefa - 10%, Planszomania - 10%, 3trolle - 7%.|
ODPOWIEDZ