Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Ostatnio doszedłem do wniosku, że pomimo posiadania sporej ilości gier to nie mam choćby jednego tytułu hmmm... cieszącego oko :P Trochę to dziwne wymaganie, ale poszukuję następującej gry:
1. Figurki - najlepiej jakieś fajne, szczegółowe.
2. Rywalizacja, interakcja - kooperacje odpadają, mam ich już za dużo.
3. Klimat - odpada daleki wschód i sci-fi też najchętniej bym odrzucił
4. Czas rozgrywki - brak limitu
5. Cena - 300-350 zł
6. Dostępność - jestem uczulony na wszelakiego rodzaju crowdfunding, dlatego poprosiłbym o propozycje ogólno-dostępne. Z drugiej strony nienawidzę kupować okrojonych gier, ale cóż taka to teraz polityka na świecie.
7. Język - najlepiej PL, chociaż z ANG tez nie powinno być problemów
8. Brak jakichkolwiek aplikacji, grania z tabletem, komputerem, telefonem, telewizorem, satelitą i co tam jeszcze można wymyślić.
9. Liczba graczy - fajnie jakby śmigało również na 2 osoby, ale mam świadomość, że mało jest takich gier

Ogólnie rzecz biorąc poszukuję gry z efektem 'wow' po rozłożeniu, w której będzie zacięta rywalizacja do samego końca.
Co rozważałem:
1. Blood Rage - trochę odrzuca mnie fakt, że istnieją comba i sposoby gry, które zapewniają niemal pewne zwycięstwo. Niemniej jednak jest to jedna z pierwszych pozycji.
2. Inis - figurki tam są mocno paskudne, ale cóż nie można mieć wszystkiego :P - obecnie lider mojej listy, do kupienia wraz z dodatkiem
i w sumie to tyle mi przyszło na myśl. Doradźcie coś :)
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: EVOCATVS »

Może Kemet? Figurki są nawet uchodliwe, do tego ciągła walka, klimat mitologiczno-egipski. Wersja PL ma wkrótce (prawdopodobnie po majówce) być dostępna w sklepach.

edit.
Jeszcze Pana Lodowego Ogrodu bym polecił. Tylko tutaj nie mam pojęcia jak wygląda sprawa dostępności, jednak resztę kryteriów powinien spełniać.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: KrzysiekL »

Godfather spełnia chyba to wszystko (no, oprócz ceny, bo jest za tani). Kemet bym odrzucił ze względu ma jednak przestarzałe i nie za ładne figurki. ;)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 978 times
Been thanked: 433 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: KurikDeVolay »

Bliżej końca roku będzie wiadomo coś więcej o Sanctum, to może być całkiem przyjemna gra. A klimatów SF nie odrzucaj tak całkiem, zerknij na Nemesisa. Mnie skusił, chociaż też za SF w planszówkach nie przepadam (poza Ciężarówką przez Galaktykę :D).
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Na celowniku mam Nanty Narking i właśnie Nemezisa, natomiast nie wiadomo kiedy to w ogóle wyjdzie.
Kemet odpada. Choć satysfakcjonujący w rozgrywce to, jednak w mojej opinii daleko mu do bycia świetnie wyglądającym :)
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Argue »

Battalia: Początek :) kupisz za ok 100 zł :)
arqueek
Posty: 143
Rejestracja: 13 maja 2015, 09:31
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: arqueek »

Battalia jest swietna. Zasugeruje jeszcze Wojnę o Pierścień.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Curiosity »

Bierz Lords of Hellas.
Ewentualnie coś od CMoN: Blood Rage, Masmorra.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Kupując Lords of Hellas w retailu bardzo dużo tracę względem wersji KS?
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: jakmis83 »

arqueek pisze: 25 kwie 2019, 23:58 Zasugeruje jeszcze Wojnę o Pierścień.
A ja nie zasugeruję. Ja serdecznie polecam :)
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: RUNner »

Wojna o Pierścień. Rekomendacja w 100%. Dużo figurek, ale na przeciętnym poziomie.
Lords of Hellas. Dobrze działa od 2 osób. Wariant solowy odradzam jakby co ;) Figurki bardzo zróżnicowane. Monstra są świetne, ale już hoplici czy bohaterowie bardzo przeciętni. Monumenty mogą być ;)
Godfather. Dobrze działa od 2 osób, ale dużo zyskuje w większym składzie. Figurki przeciętne.
Blood Rage. Można grać w 2 osoby, ale moim zdaniem w tym trybie jest przeciętnie. Figurki super!
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Curiosity »

Largo pisze: 26 kwie 2019, 10:43 Kupując Lords of Hellas w retailu bardzo dużo tracę względem wersji KS?
Zupełnie nic nie tracisz, bo ta gra w zasadzie nie miała żadnego contentu typu "KS Exclusive". Nie licząc pudełka :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: KrzysiekL »

RUNner pisze: 26 kwie 2019, 11:00 Godfather. Dobrze działa od 2 osób, ale dużo zyskuje w większym składzie. Figurki przeciętne.
Blood Rage. Można grać w 2 osoby, ale moim zdaniem w tym trybie jest przeciętnie. Figurki super!
Godfather w dwie osoby działa zadziwiająco dobrze! Wcale nie jest luźniej, bo jest więcej figurek na gracza, a sporo pól na planszy jest wyłączonych.
Blood Rage w dwie osoby moim zdaniem nie ma w ogóle sensu. Próbowałem kilka razy, w tym także z dodatkami i miałem niemalże zero funu za każdym razem, mimo że grę bardzo lubię.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: MiXB »

Star Wars: Rebelia ma dodruk w tym roku, ale to technicznie "kosmiczne fantasy", więc nie wiem czy ci spasuje.

Scythe na pewno cieszy oko.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Scythe odpada, tak jak i SW Rebelia. Należę to tego 1% populacji, który nie oglądał SW i w ogóle go to nie jara :P

W chwili obecnej zastanawiam się głównie nad Lords of Hellas i Godfather :-) dzięki za wszystkie propozycje :-)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Kilson »

Largo pisze: 28 kwie 2019, 14:41 Scythe odpada, tak jak i SW Rebelia. Należę to tego 1% populacji, który nie oglądał SW i w ogóle go to nie jara :P

W chwili obecnej zastanawiam się głównie nad Lords of Hellas i Godfather :-) dzięki za wszystkie propozycje :-)
Ja wręcz nie lubię SW, ale Rebelia bardzo mi się spodobała. Za sam temat bym jej nie skreślał, bo poza tym to na prawdę dobra gra.
Za to jeśli ciekawy setting i wykonanie ma dla Ciebie duże znaczenie, to Lord of Hellas jest warty uwagi. Mi takie połączenie połączenie mitologii greckiej z cyberpunkiem bardzo się spodobało.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Largo »

Curiosity pisze: 26 kwie 2019, 21:15
Largo pisze: 26 kwie 2019, 10:43 Kupując Lords of Hellas w retailu bardzo dużo tracę względem wersji KS?
Zupełnie nic nie tracisz, bo ta gra w zasadzie nie miała żadnego contentu typu "KS Exclusive". Nie licząc pudełka :)
A wiadomo może, czy te dodatki, które były do kupienia na ks będą też dostępne w normalnej dystrybucji, czy tylko z drugiej ręki?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Curiosity »

Za wiele nie wiadomo, ale uważam, że będą do kupienia w sklepach. Niech za przykład posłuży figurka Odyseusza, która jest normalnie dostępna do kupienia w sklepie, a wspierający jej jeszcze nie otrzymali (ma to nastąpić dopiero z drugą falą).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Rikonelli
Posty: 90
Rejestracja: 26 sty 2019, 21:27
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 19 times
Been thanked: 15 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Rikonelli »

Dodaję głos na Blood Rage, miałem praktycznie identyczne kryteria co do wyboru gry i postawiłem na BR.
Sprawdziła się super, figurki są świetne, a sama gra też dostarcza bardzo dużo funu. Wydaje Ci się, że jedno combo rozwinięć jest OP, a po dwóch rozgrywkach okazuje się, że to, co uważałeś za OP jest przy nowo odkrytych combosach po prostu słabe :D Polecam grać z Helvegen w tle, wtedy buduje się mega klimat.
(Gra jest najlepsza w pełnym składzie, na 2 osoby jednak trochę traci)

Edit: Bardziej klimatyczną grą od BR jest Spartakus. Nie jest to jednak figurkowiec, bo są tylko 4 figurki gladiatorów w podstawce (po 1 na gracza). W mojej ekipie również sprawdził się znakomicie, negatywna interakcja pełną parą. Jeśli gustujesz w ameri, to możesz brać w ciemno.
Imio
Posty: 295
Rejestracja: 31 paź 2016, 19:45
Lokalizacja: Warszawa/Skierniewice
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Imio »

A moze... Lada moment Anno Domini 1666.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Xardas123 »

Powiem co mam i polecam;)
1.The godfather jest wg mnie bardzo dobrą grą, ciekawa interakcja, czuć klimat, prawie do końca ie wiadomo kto wygrał. Po przeczytaniu instrukcji wydawało mi się, że mało co tu się będzie działo, jednak dopiero jak odpakowałem karty i zaczęliśmy grać to każdemu ze współgraczy pojawiał się uśmiech na twarzy, jak miał jakieś ciekawe zlecenie do wykonania. Ogólnie bardzo polecam.
2. THE Others, coop ale nie taki normalny. Zawsze jeden gracz jest zły, jest grzechem i ma przeszkadzać reszcie czyli drużynie Heaven, zabijać, przeszkadzać. Ja osobiście lubię grać w nią nawet 1vs1 czyli jedna osoba jest zła druga dobra= pełna rywalizacja.
W większym składzie jest więcej osób po stronie dobra. Gra wg mnie bardzo dobra. Figurki miodzio, bardzo dużo rodzajów, rzeźb. Moi współgracze różnie oceniają, jesteśmy po jednej rozgrywce zombiecide i jak to ocenili jest on lepszy, z czym ja akurat się wogóle nie zgadzam. W tym zombicide jest straszna nuda, ot figurki zła ruszają w twoim kierunku, namnażają się i tyle. Wg mnie jest dużo prostsza od OD The Others aczkolwiek zagram jeszcze i w nią. Tak więc The Others bardzo polecam.
3 i 4 Jestem Fanem Langa tak więc mam i BR ale grałem raz więc nie będę się wypowiadał na temat rozgrywki, aczkolwiek gra jest całkiem dobra, figurki też bardzo fajne, ale chyba bardziej podobają mi się w The others. No i Rising Sun też mam, póki co chyba bardziej podoba mi się od BR, ale tu mam wrażenie im więcej graczy tym lepiej no i jest to gra od 3 osób. Figurki Świetne;)
5. Cyklady, lubię tę grę naprawdę, figurki oprócz stworów i herosów są niezbyt rewelacyjne ale wg mnie nie muszą bo do swojej funkcji są wystarczają ce. Mam dokupionego Hadesa i uważam że faktycznie mocno on zmienia rozgrywkę na +. Gra bardzo fajna, ale czy robi Wow patrząc na nią od strony wizualnej? Była to moja pewnie z 5-6 gra w kolekcji i wtedy Wow było;).
Teraz wg mnie taki efekt najbardziej wywołały RS oraz The Others.

Jako anegdotę podam, że przed Bożym Narodzeniem robiłem ankietę co kupić: BR, RS czy LoH.
Wygrał Loh, potem BR a na końcu był RS.
Ja mimo wszystko pooglądałem gameplaye dokładniej i przewrotnie z opóźnieniem kupiłem prezent od żony. Był to styczeń/luty, kupiłem RS i nie żałuje;) A BR dokupiłem w kwietniu;) . LOh czeka ale wkurzyło mnie że w wersji KS za około 350 -400zł było dużo dodatkowej zawartości, potwory budynki bohaterowie itd. Teraz kompletując wychodzi dużo więcej no i rzeczy póki co są niedostępne i nie wiadomo czy będą. A ludzie jeszcze czekają na te rzeczy z Ks i są przesunięcia.
Myślę że kiedyś dam szansę Loh jeszcze, ale problemem jest czas tyle dobrych gier A czasu mało... więc czasem szkoda że gra jest super udało się zagrać 3-4 razy:/
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Tuminure »

Warhammer Underworlds, o ile masz czas i chęci powycinać figurki oraz składać talie do grania ;).

Figsy lepiej wykonane od BR, The Others i chyba wszystkich propozycji, które się tutaj pojawiły. Świetnie działa na 2 osoby i minimalnie gorzej na 3-4. Podstawka cenowo łapie się w przedziale (ok. 160zł) ale by mieć komplet to trzeba liczyć z tysiaka
Lukpak
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2019, 06:39
Been thanked: 1 time

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Lukpak »

Polecam Rising Sun, pod wzgledem wizualnym robi ogromne wrażenie, figurki i plansza piękne. Dużo rywalizacji, ciekawa gra nad stołem. Niestety minimalna liczba graczy to 3 ale na te 3 osoby działa świetnie.
Awatar użytkownika
moocker
Posty: 174
Rejestracja: 07 lut 2019, 02:23
Lokalizacja: mała wiocha pod Warszawą
Has thanked: 23 times
Been thanked: 21 times

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: moocker »

Z gier łatwo dostępnych przyłączam się do głosu na Lords of Hellas lub Blood Rage (Lordsi są moim zdaniem lepsi, bo ich warunki końcowe wydają mi się ciekawsze, niż standardowe "gramy X rund i liczymy punkty" - ale żeby wyglądali prawidłowo trzeba też dokupić terrain expansion - tekturowe świątynie w podstawce psują trochę efekt)

No i, trochę poza budżetem, ale jeśli chodzi o prezencję na stole, to moim zdaniem ciężko jest pobić Cerebrię w wersji z figurkami. (mimo, że samych figurek jest niewiele :) )
Wontzki
Posty: 284
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:45
Kontakt:

Re: Duża, ładna gra - plastik+rywalizacja

Post autor: Wontzki »

Lords of Hellas
Blood Rage
Shadespire

Jak jednak sci-fi to bardzo fajne Cry Havoc
Big Bad Dice - odwiedź nasz portal dotyczący gier planszowych, komputerowych oraz fantastyki
Subskrybuj nasz kanał na YouTube - powoli rozwijamy nasz kanał na YouTube - wspomóż nas i zostaw komentarz oraz subskrypcję
ODPOWIEDZ