IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: EVOCATVS »

Ja na samo IP bym nie poleciał, zwłaszcza że często trafiają się w grach spore odstępstwa od oryginału i poza nazwami i obrazkami mało wspólnego mają z przedstawianym światem.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: japanczyk »

Tomzaq pisze: 08 maja 2019, 15:32 W tym roku ma być KS Sleeping Gods Laukata. Biorę w ciemno. :mrgreen:
A to jakieś IP?
TuReK pisze: 08 maja 2019, 15:37 Zadziwiające, że przy takim zatrzęsieniu figurkowych dungeoncrawlów na KS nikt jeszcze nie zrobił planszowego Dead Space
To raczej martwa marka, poza tym EA chyba nie rozdaje licencji na swoje IP
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: EVOCATVS »

Chociaż, w sumie, takiego Aliena, gdzie gramy Ksenomorfami, bez udziwnień typu Predatory i inne cudaki to zaryzykowałbym i brał w ciemno.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: ShapooBah »

mmag pisze: 08 maja 2019, 15:27 Silent Hill
Dajcie mi te modele (piramidogłowy! bliźnięta!) i do tego sensowną mechanikę premiującą unikanie zagrożenia, w miejsce kolejnego "shoot Cthulhu in the face" a będę kupiony. Znaczy tego... nie ja tylko gra... gra będzie kupiona. A w zasadzie to kupi moje zainteresowanie, bo jak gra pupa, to i IP nie pomoże.
Czy Silent Hill nie miał (mieć) jakiejś wspieraczki? Chyba kiedyś natrafiłem na jakiś artykuł na ten temat.
japanczyk pisze: 08 maja 2019, 14:21 Dla mnie takim instabuyem byłby Assasin's Creed, ale... nie podoba mi sie to co tam smażą w Triton Noir jakoś
God of War, ale karcianka mnie nie kupuje
Żałuje, ze nie wsparłem Horizon Zero Dawn bo figurki wyglądają MEGA, ale to tylko figurki
Kupiłbym Fallouta, ale opinie o grze są mocno mieszane.
Nigdy nie byłem graczem cyfrowym, jakakolwiek gra z uniwersum wirtualnej rozgrywki nigdy do mnie nie przemawiała (A ostatnia próba Shadow Tactics, które na komputerze wciągnęło mnie bez cna została chyba anulowana (albo ufundowana przy masakrycznie niskim progu).
Halloween pisze: 08 maja 2019, 14:18Muminki
Jeżeli byłaby czymś w stylu Takenoko albo czymś w stylu Planszowego Samuraja Jacka, to hej, ciekawy temat.
gram_niebieskim pisze: 08 maja 2019, 14:16 Baldur's Gate
Betrayal at Baldur's gate?
donmakaron pisze: 08 maja 2019, 14:02 Hellboy chyba zaspokoił u mnie na razie potrzebę IP w planszówkach,[...]
Ciebie Hellboy zaspokoił, we mnie rozpalił nadzieje na inne komiksowe uniwersa :D

p.s.
Fajny temat, gratuluję.
Zawsze boję się, że takie posty podszyte są ironią.
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Tomzaq »

japanczyk pisze: 08 maja 2019, 16:09
Tomzaq pisze: 08 maja 2019, 15:32 W tym roku ma być KS Sleeping Gods Laukata. Biorę w ciemno. :mrgreen:
A to jakieś IP?

Chyba niezbyt dobrze przeczytałem pierwszego posta :?
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: kastration »

Dragon Ball !!! Czemu tyle serialowo-filmo-podobnych gier powstało już, a tu wygląda to tak marnie. Byle nie karcianka, a jakaś przygodówka z mnóstwem figurek bohaterów.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: karawanken »

kastration pisze: 08 maja 2019, 17:19 Dragon Ball !!! Czemu tyle serialowo-filmo-podobnych gier powstało już, a tu wygląda to tak marnie. Byle nie karcianka, a jakaś przygodówka z mnóstwem figurek bohaterów.
https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tures-game

Proszę
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Gizmoo »

Kupiłem już w ciemno jedną grę dla samego IP i tak bardzo nie podeszła, że stwierdziłem, że nie ma sensu kupować gier dla SAMEGO wykorzystania ukochanego pierwowzoru.

Tym niemniej, czekam na PORZĄDNĄ, DOBRĄ adaptację:

1. Aliens (liczę bardzo na ANOTHER DAY IN THE CORPS)
2. Waterworld
3. Ghostbusters 1&2 (ech...)
4. Indiana Jones & The Temple of Doom.

Czekam na porządnie zrealizowanego Fallouta, czy przeniesienia zapomnianej gry Petera Molyneux - Black & White. A skoro już jesteśmy przy Bullfrogu, to moje serduszko zabiło by szybciej na pojawienie planszowej adaptacji Syndicate.

Zamiast Taintad Grail zagrałbym w jajcarską przygodówkę Monthy Python and the Holy Grail.

Najbardziej czekałbym jednak na jakąś genialną adaptację Blade Runnera. Tylko Ridley'owego, bo za to jak bardzo popsuł to uniwersum Villeneuve powinno być ukrzyżowanko. :lol:

EDYTKA: Jeszcze przypomniała mi się ZELDA! Najlepiej Ocarina of time. :wink:
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: kastration »

karawanken pisze: 08 maja 2019, 17:30
kastration pisze: 08 maja 2019, 17:19 Dragon Ball !!! Czemu tyle serialowo-filmo-podobnych gier powstało już, a tu wygląda to tak marnie. Byle nie karcianka, a jakaś przygodówka z mnóstwem figurek bohaterów.
https://boardgamegeek.com/boardgame/193 ... tures-game

Proszę
Tyle, że to 2017, a nikt o tym nic sensownego nie piszę. Profil gry na bgg zmarł. Nie wydaje się, by ta gra żyła.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 472
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 382 times
Been thanked: 330 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: cactusse »

Final Fantasy Tactics - banalna przeróbka Gloomhavena mi wystarczy (aczkolwiek karty przeciwnika "summonera" muszą definitywnie odzwierciedlać "stań jak najdalnej i summon !!")

Suikoden - też może być Gloomhaven w nowych szatach (tylko gdzie upchnąć te 108 paczek postaci ? ;-) )

Vagrant Story - Gloomhaven ? ;-)

Dungeons & Dragons : Tower of Doom / Shadow over Mystara - hmm, jest jakaś planszówka, która przypomina chodzone mordobicia z automatów ? ;-)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2019, 18:18 przez cactusse, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DziejopisWawel
Posty: 150
Rejestracja: 13 wrz 2016, 19:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 132 times
Been thanked: 4 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: DziejopisWawel »

gram_niebieskim pisze: 08 maja 2019, 14:16 Baldur's Gate
https://boardgamegeek.com/boardgame/228 ... ldurs-gate

A właściwie dlaczego same Baldurs Gate a nie reszta świata Forgottens Realm?

Nie wiem dlaczego ale dla mnie znane IP to minus, moze dlatego że większości nie lubię a za wykorzystanie niego zapewne jakieś koszty są związane, (albo ograniczenia co do wydawcy posiadającego prawa)
"Daj nam, Boże, sto lat wojny."
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: gregoff »

Robinson w świecie Neuroshimy. Niestety na razie nie ma szans z tego co mówił Ignacy Trzewiczek...
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: japanczyk »

Gizmoo pisze: 08 maja 2019, 17:39 Kupiłem już w ciemno jedną grę dla samego IP i tak bardzo nie podeszła, że stwierdziłem, że nie ma sensu kupować gier dla SAMEGO wykorzystania ukochanego pierwowzoru.
Ja ko to była gra?
Gizmoo pisze: 08 maja 2019, 17:39 A skoro już jesteśmy przy Bullfrogu, to moje serduszko zabiło by szybciej na pojawienie planszowej adaptacji Syndicate.
Ja bym zagrał w Dungeon Keeper! Już widze to budowanie lochów i odpieranie hord bohaterów na planszy!
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Pisarka »

Harvest Moon - tylko koniecznie ma być świnka, jak z tej odsłony: https://images-na.ssl-images-amazon.com ... L1500_.jpg
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Zaklinacz Kostek
Posty: 1
Rejestracja: 15 paź 2014, 17:49
Has thanked: 1 time

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Zaklinacz Kostek »

Dla mnie takim IP jest Planescape. Wojna Krwi czy walki frakcji w Sigil - z chęcią bym w coś takiego zagrał.

Co prawda nie IP, ale gry w tematyce Wielkiej Wojny to u mnie zasadniczo "instant buy".
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 343
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 19 times
Been thanked: 26 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Dr_Kecaj »

gram_niebieskim pisze: 08 maja 2019, 14:16 Baldur's Gate
+ 1 miliard
Betrayal to porażka więc liczę, że wciąż nie ma gry BG.
Ewentualnie coś świeżego w podupadłym Warcrafcie
Ostatnio zmieniony 08 maja 2019, 18:47 przez Dr_Kecaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: mmag »

Tyle, że to 2017, a nikt o tym nic sensownego nie piszę. Profil gry na bgg zmarł. Nie wydaje się, by ta gra żyła.
Jeśli się nie mylę, to ma to być kolejna gra od gości, którzy robili KS dla Street Fightera (https://www.kickstarter.com/projects/18 ... tures-game) - na tej samej zasadzie mieli jeszcze zrobić figurkową naparzankę W Mordę Kombat i Smoczych Jaj.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: TuReK »

cactusse pisze: 08 maja 2019, 18:14 Dungeons & Dragons : Tower of Doom / Shadow over Mystara - hmm, jest jakaś planszówka, która przypomina chodzone mordobicia z automatów ? ;-)
Street Masters
https://www.kickstarter.com/projects/wi ... escription
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Gizmoo »

japanczyk pisze: 08 maja 2019, 18:30 Ja ko to była gra?
"Goonies". Film kocham miłością absolutną. Obok trylogii SW i trylogii Aliena widziałem ten film najwięcej razy w moim życiu (za dzieciaka oglądałem niemal co miesiąc, teraz przynajmniej raz do roku :lol: ). Karcianka jest grą ok. Nawet powiedziałbym, że jak na kooperację - to bardzo ciekawa i dość oryginalna mechanika. Niby wszystko tam gra, ale... Gra kompletnie olewa IP. Jest produktem suchym, abstrakcyjnym, do którego dolepiono tylko zdjęcia z filmu. Nie ma nic wspólnego z przygodą, a nazywa się "Goonies Adventure Card Game". Powinna się nazywać "Abstract Card Game with picures". :lol:

Przy okazji (zapewne z przepracowania i poprzedni post pisałem przed wypiciem kawy) zapomniałem o najważniejszym dla mnie filmie - GREMLINS!!!.

Były już wprawdzie jakieś planszowe próby podjęcia tematu, ale to co wyszło, powinno być zakopane kilka metrów pod ziemią. A przecież Gizmo, Stripe, Gremliny, Billy i Kate, to tak wdzięczny temat. I jakie figurki można świetne zrobić! :twisted:
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Gosiek »

Od kupna w ciemno "bo moje ukochane IP", to może by mi się udało powstrzymać, ale coś grywalnego w uniwersum World of Warcraft, Star Treka i Babylon 5 zawsze wpadnie na radar.
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: feniks_ciapek »

Zaklinacz Kostek pisze: 08 maja 2019, 18:32 Dla mnie takim IP jest Planescape. Wojna Krwi czy walki frakcji w Sigil - z chęcią bym w coś takiego zagrał.
O. Tak, gdyby z tego jakąś dobrą grę zrobili, to byłoby nieźle. Kiedyś była karcianka CCG, ale nie znalazła zbyt wielu odbiorców.

Ktoś tam pisał o Dungeon Keeperze - czy Władcy Podziemi z CGE to nie właśnie próba ogarnięcia tego IP tylko bez IP? :)
Rykas
Posty: 369
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Rykas »

Może nie kupiłbym od razu (wystarczy, że robię tak ze star warsami kupuje a nawet nie gram :( ) ale na pewno był bym bardzo zainteresowany.
Są to:
- Back to future
- Matrix
- Wiedźmin
- Uncharted
- Gothic
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: p_olo86 »

Pogromcy duchów, coś w klimacie fantastyczno- historycznych powieści Jacka Komudy.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: pavel »

Rykas pisze: 08 maja 2019, 19:46 Może nie kupiłbym od razu (wystarczy, że robię tak ze star warsami kupuje a nawet nie gram :( ) ale na pewno był bym bardzo zainteresowany.
Są to:
- Back to future
- Matrix
- Wiedźmin
- Uncharted
- Gothic
Niezły rozrzut. Mi zdecydowanie Mike Pondsmith i jego Cyberpunk w jakiejkolwiek innej wersji, formie niż rpg, która jest obecna i lcg.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: IP które spowodowałoby u Was kupienie gry.

Post autor: Muad'Dib »

- Diuna (tutaj zobaczymy czy filmy przyniosą hype)
- Inkwizytor Mordimer (tutaj RedImp szlifuje grę)
- Star Trek (tutaj gry zawsze trafiają u mnie na radar, choć w kolekcji mam tylko Ascendancy)
- Mass Effect (aż dziwne, że nie było żadnej poważnej próby, bo Monopoly czy Risk nie można takimi nazwać)
- Firefly (mam Legendary Encounters i The Game, ledwo się powstrzymałem od zakupu Adventures i chyba dobrze :) )
- Przygody Fafryda i Szarego Kocura (materiał na świetną przygodówkę)
- The Expanse (w 4X bym zagrał :D )

Kiedyś brałbym wszystko co osadzone w Śródziemiu ale popularyzacja tego uniwersum wpłynęła na mnie negatywnie i jakoś nie mam ciśnienia :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
ODPOWIEDZ