Czacha Games - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

hipcio_stg pisze: 08 maja 2019, 14:19 Znowu błędy? Przecież wspierający mieli być na każdym etapie produkcji i poprawić wszystkie błędy... Nieładnie wspierający!
Ty się nie śmiej. Patrz jaką odpowiedź dostałem:
Spoiler:
BTW szkoda, że wydawnictwa tak szybko zapominają o "zakończonych" kampaniach i nie sprawdzają czy wszystko jest OK po wysyłkach oraz czy jednak nie pojawiają się jakieś komentarze wspierających. Ja na miejscu takiego wydawcy od czasu do czasu bym zagladał do swoich wcześniejszych kampanii.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: alpha »

playerator pisze: 08 maja 2019, 14:55 Czy jakieś info w sprawie 5 poprawionych kart do Karcianych Podziemi się pojawiło? Nie mam fb, a podobno tam najprędzej można cokolwiek uzyskać. Pytał może ktoś?
Można gdzieś znaleźć info, które to są karty i jakie to błędy? Niedawno kupiłem (w sklepie) ale jeszcze nie grałem. Ile było (do)druków? Jak sprawdzić czy mam już może poprawione?
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Gromb »

Nie masz.
Cytat ze wspieram.to:

"Jeśli chodzi o poprawione karty z pierwszej części. Prawie 90% ze wspierających drugą część wspierała również pierwszą część gry. Dlatego wszyscy wspierający Las Cieni otrzymają w swoich paczkach poprawione karty 4 bohaterów z części pierwszej. Niestety nie mogliśmy dołożyć tych 4 małych kart do tego druku (schody, umiejętność, ogr, rafa hydry) dlatego zostaną one wyprodukowane pod koniec marca przy okazji produkcji innej naszej gry. Zostaną one później rozesłane pocztą polską do wszystkich z Was, którzy wspierali pierwszą część gry. Poinformujemy o tym osobno w aktualizacji projektu pierwszej części gry."


Sklepowe wersje mają błędne karty. Zgłoś się do sklepu w którym kupiłeś grę, może pomogą z podmianą błędnych kart z pierwszej edycji. Nie było dodruków.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1799
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 76 times
Been thanked: 332 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: hipcio_stg »

Już widzę, jak nowe karty mają inne odcienie i historia od nowa...
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: playerator »

alpha pisze: 08 maja 2019, 20:59 Można gdzieś znaleźć info, które to są karty i jakie to błędy? (...)
Tutaj - aktualizacja #29.

Btw - aktualizacja mówi o pięciu błędnych kartach. Tyle samo (5) poprawionych kart znajduje się w erracie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: bluebird »

Faktycznie w Polach Zieleni na co najmniej 2 kartach jest błąd psujący końcową punktacje , czy oni nie potrafią wydać gry bez błędów ? A miałem wspierać W pogoni za szczęściem. No ale w takiej sytuacji odpadam, ile razy można im dawać szanse? Aha, no i pewnie zaraz zwalą wszystko na wspierających że nie wyłapali błędów :)
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 63 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: krisow »

Co do błędów w kartach Pola Zieleni, to taka ciekawostka:
Obrazek

Kwatery pracownicze, dwa egzemplarza w porządku, a w trzecim zamiast punktów zwycięstwa proponują nam wodę. Mam tak w swoim egzemplarzu, 2 karty dobre, jedna zła. Wygląda na to, że część kart tego rodzaju wydrukowano dobrze, a część źle. Macie podobnie? Czy od szczęścia zależy co masz w pudełku? Jedni mają wszystkie karty w porządku, inni częściowo, a ktoś wszystko źle?

Do tego dochodzi karta Gospodarstwo, która może trochę mylić, ale chyba da się wydedukować, że chodzi o niezabudowane lokacje w zasięgu 2. Nie traktowałbym tego jako błąd.

Podobno też karta Jęczmień ma błąd. W komentarzach na kampanii jest podane takie wyjaśnienie:
Jest na teraz: Za każdą Lokacje w zasięgu 2 która nie jest Polem Zbożem otrzymujesz 1 żywność.
Powinno być : Za każdą Lokacje Pole w zasięgu 2 które nie jest Polem Zbożem otrzymujesz 1 żywność.
Jeżeli byłoby tak jak na polskiej karcie to odpowiednie zbudowanie Jęczmienia dawałoby nawet 13 pożywienia za prawie darmowy koszt.

Wg. mnie ostatnie kampanie Czachy rzutują na kampanię "W pogoni za szczęściem", a chyba szkoda, bo klimat budowy życia opakowany w przystępna mechanikę może być ciekawy. Np. takie CV, osobiście lubię od czasu do czasu zagrać.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Mam nadzieję, że to już wszystkie błędy i nie ma ich tam więcej.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: alpha »

Gromb pisze: 08 maja 2019, 21:26 Nie masz.
Cytat ze wspieram.to:

"Jeśli chodzi o poprawione karty z pierwszej części. Prawie 90% ze wspierających drugą część wspierała również pierwszą część gry. Dlatego wszyscy wspierający Las Cieni otrzymają w swoich paczkach poprawione karty 4 bohaterów z części pierwszej. Niestety nie mogliśmy dołożyć tych 4 małych kart do tego druku (schody, umiejętność, ogr, rafa hydry) dlatego zostaną one wyprodukowane pod koniec marca przy okazji produkcji innej naszej gry. Zostaną one później rozesłane pocztą polską do wszystkich z Was, którzy wspierali pierwszą część gry. Poinformujemy o tym osobno w aktualizacji projektu pierwszej części gry."


Sklepowe wersje mają błędne karty. Zgłoś się do sklepu w którym kupiłeś grę, może pomogą z podmianą błędnych kart z pierwszej edycji. Nie było dodruków.
playerator pisze: 09 maja 2019, 02:15
alpha pisze: 08 maja 2019, 20:59 Można gdzieś znaleźć info, które to są karty i jakie to błędy? (...)
Tutaj - aktualizacja #29.

Btw - aktualizacja mówi o pięciu błędnych kartach. Tyle samo (5) poprawionych kart znajduje się w erracie.
Z tego co widzę, to oni nawet nie potrafią policzyć ile kart mają z błędem :lol: Napisali, że 4 karty, a wrzucili zdjęcia 5 kart. Pomijam, że znalazłem błąd na kolejnej karcie.

Razem z podstawką kupowałem dodatek "Las cieni". Myślałem, że znajdą się one w tym dodatku, ale nie ma ich tam. Mam za to 2 karty, o których nie ma mowy w instrukcji: 1 kartę "Wróżka", i 1 kartę "Feniks". W instrukcji jest informacja, że jest 5 kart bohaterów i 5 kart bossów. A ja mam po 6. Za to nie mam poprawionych kart z podstawki. Tego nie ogarniam :)

Próbowałem dojść dlaczego te 2 dodatkowe karty nie mają oznaczeń, że pochodzą z dodatku "Las cieni", ale nie wiem czemu tak. Po wymieszaniu dodatku z podstawką, nie dojdzie się potem, że te 2 karty są z dodatku, bo brak na nich oznaczeń dodatku.

Zauważyłem też, że w dodatku "Las cieni" zmienili czcionkę na większą (wyższą) przez co zmniejszyli odstępy pomiędzy liniami. Wygląda to brzydko. W podstawce jest to elegancko zrobione, a tutaj niechlujnie to wygląda. Ale żeby było śmiesznie, to na odwrót ma 1 karta "Walka z bossem". Dodatek ma mniejszą czcionkę i lepiej to wygląda, a podstawka odwrotnie. Kto to im tak układa to nie mam pojęcia :)

Kości też się różnią: w podstawce miniaturki nieprzezroczyste, natomiast dodatek ma średniej wielkości i przezroczyste. Te z dodatku ładniejsze.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: playerator »

alpha pisze: 09 maja 2019, 11:46 (...) Pomijam, że znalazłem błąd na kolejnej karcie (...)
Na której?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: alpha »

Nie pisałem, bo to literówka, a nie jakiś istotny dla samej gry. Na tej karcie "Wróżka" z obu stron jest wyraz: powinienieś.

Przy okazji zauważyłem teraz, że karta "Schody 4G" z dodatku, ma trochę inny tekst niż ten, który jest podany przez Czachę jako już poprawiony. Nie wiem czy dodatek ma to mieć inaczej, czy jednak ostatecznie zmieniono go na inną wersję.

Taki opis ma ta karta (w dodatku):
SCHODY 4G

Gdy są w zasięgu wzroku połóż na nich znacznik Obrażeń za każdy (czas) jaki wydasz.
Gdy będzie tutaj 6 znaczników Obrażeń weź 2 z nich i połóż po 1 na 2 Bohaterach, a pozostałe 4 odrzuć.
Na końcu dowolnej tury Bohaterowie mogą zejść w głąb lochu.
Gdy ta karta zostanie odkryta podczas wydawania (czasu) na początku tury, Bohaterowie mogą zejść niżej natychmiast.
A taki opis miała mieć ta karta jako poprawiona (w podstawce):
SCHODY 4G

Gdy są w zasięgu wzroku połóż na nich znacznik obrażeń za każdy (czas) jaki wydasz.
Gdy będzie tutaj 6 znaczników obrażeń weź dwa z nich jako rany, przydziel je dwóm różnym bohaterom, a pozostałe cztery odrzuć.

Gdy ta karta zostanie odkryta podczas wydawania (czasu) na początku tury bohaterowie mogą zejść niżej natychmiast.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Norwoks
Posty: 871
Rejestracja: 21 kwie 2017, 21:44
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Norwoks »

sens zostaje ten sam na schodach więc bez dramatu
wróżka i feniks to nagrody P&P z pierwszej kampanii i miały być dodane w drugiej już normalnie
Mam i się podzielę: Planszostrefa 11%, Planszomania 10%, 3Trolle 7%, AlePlanszówki 3%, Mepel 4%, Portal 2%
Polecam interesy z tymi użytkownikami:
Odradzam interesy z tymi użytkownikami:
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: konrad.rymczak »

Czacha ciągle potrafi mnie zaskoczyć
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: bluebird »

normalnie czacha mi pęka od tego wszystkiego :)
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: xtomashx »

I tak Wookie będzie ich promować ponieważ prowizja musi się zgadzać.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Scamander »

Póki nie wydają dobrych tytułów pal ich licho :lol:
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: akahoshi »

Scamander pisze: 10 maja 2019, 00:01 Póki nie wydają dobrych tytułów pal ich licho :lol:
A co Ty chcesz np. od Karcianych podziemi? Bardzo przyjemna i dobra gra.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Gromb »

akahoshi pisze: 28 sty 2020, 13:02
Scamander pisze: 10 maja 2019, 00:01 Póki nie wydają dobrych tytułów pal ich licho :lol:
A co Ty chcesz np. od Karcianych podziemi? Bardzo przyjemna i dobra gra.
Dobrze prawisz, nie przeczę, ale te błędne karty... no wiesz...
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
akahoshi
Posty: 902
Rejestracja: 07 maja 2015, 08:32
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 27 times
Been thanked: 26 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: akahoshi »

Gromb pisze:Dobrze prawisz, nie przeczę, ale te błędne karty... no wiesz...
Wiem. Błędne karty to...
Tym bardziej, że nie wsparłem dodatku i nie dostałem poprawionych kart z pierwszego wsparcia.
Moja groteka
Nieoficjalne FAQ do Robinsona
"Kiedy jesteś martwy, to nie wiesz, że jesteś martwy. Stanowi to problem tylko dla innych. Kiedy jesteś głupi, jest dokładnie tak samo."
Michael E. Brown
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Bart Henry »

akahoshi pisze: 28 sty 2020, 13:27
Gromb pisze:Dobrze prawisz, nie przeczę, ale te błędne karty... no wiesz...
Wiem. Błędne karty to...
Tym bardziej, że nie wsparłem dodatku i nie dostałem poprawionych kart z pierwszego wsparcia.
Też nie wsparłem, karty dostałem.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Gromb »

Bart Henry pisze: 28 sty 2020, 20:12
akahoshi pisze: 28 sty 2020, 13:27
Gromb pisze:Dobrze prawisz, nie przeczę, ale te błędne karty... no wiesz...
Wiem. Błędne karty to...
Tym bardziej, że nie wsparłem dodatku i nie dostałem poprawionych kart z pierwszego wsparcia.
Też nie wsparłem, karty dostałem.
No ładnie ładnie, ale niestety nie wszystkie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 953
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 653 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: Bart Henry »

Gromb pisze: 28 sty 2020, 20:40
Bart Henry pisze: 28 sty 2020, 20:12
akahoshi pisze: 28 sty 2020, 13:27
Wiem. Błędne karty to...
Tym bardziej, że nie wsparłem dodatku i nie dostałem poprawionych kart z pierwszego wsparcia.
Też nie wsparłem, karty dostałem.
No ładnie ładnie, ale niestety nie wszystkie.
A fakt, bo rozsyłali (chyba tylko) duże karty postaci, a były jeszcze inne do poprawki, z tego co pamiętam. Już myślałem z perspektywy czasu, że załatwili wszystko wtedy od razu. Na szczęście pozbyłem się tej gry, więc nie muszę śledzić tematu. Gra całkiem fajna, ale byłem już zniechęcony podejściem wydawnictwa w sprawie tych kart (przeleżała sporo na półce czekając na poprawione karty) i sprzedaży wersji wspieram.to taniej po kampanii.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Po kampanii Feudum Czacha może sobie dopisać do listy kolejne rzeczy do poprawy.
Może zrobią jeden wspólny druk do wszystkich baboli jakie wypuścili :D

Nie chciało się od razu zrobić porządnie roboty to teraz trzeba dokładać do interesu.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: seki »

polwac pisze: 29 sty 2020, 07:57 Po kampanii Feudum Czacha może sobie dopisać do listy kolejne rzeczy do poprawy.
Może zrobią jeden wspólny druk do wszystkich baboli jakie wypuścili :D

Nie chciało się od razu zrobić porządnie roboty to teraz trzeba dokładać do interesu.
To nie jest takie proste. Gry są drukowane w różnych drukarniach i dodruki błędnych kart raczej powinny być wykonane w tym samym miejscu choć to i tak nie gwarantuje, że różnic nie będzie. O kartach do Karcianych podziemi możemy zapomnieć. Skoro od kilku lat ich nie zrobili, to już nie zrobią. Ja się z tym pogodziłem, błędy nie psują rozgrywki. Ale oczywiście swoje zdanie o wydawcy kłamcu i oszuście mam i głosuje portfelem. Jest tyle gier, że mogę sobie pozwolić na to by od nich nic nie kupować.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Czacha Games i ich obietnice

Post autor: polwac »

Wiem, że to nie takie proste. Tak sobie tylko z nich śmieszkuję, bo dla mnie to wydawnictwo to żart ;)
Nie warto od nich nic kupować przed premierą. Najpierw trzeba sprawdzić, czy produkt jaki wypuścili jest wolny od wad i wtedy dopiero można zacząć zastanawiać się nad zakupem.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
ODPOWIEDZ