Kingdomino (Bruno Cathala)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Kingdomino

Post autor: BartP »

Dodatek wprowadza negatywną interakcję na zasadzie "take that", więc z mojej strony niestety pas.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Kingdomino

Post autor: Legun »

Owszem, lecz zamierzamy to ominąć modyfikacją przepisów - olbrzyma będziemy odsyłać poza planszę, nie zaś innemu. Na mój gust powinno wystarczyć. Natomiast piąty gracz ma dla nas kluczowe znaczenie.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Kingdomino

Post autor: rattkin »

Mam darmową promkę do Kingdomino (Ice Castle) dla kogoś, kto odbierze w Poznaniu.
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: Blue »

Pyknąłem dzisiaj pierwszą partię z żonką. Ależ to dobre :D. Mega mi się spodobało :). Ograła mnie sromotnie :D.

Jakie proste, jakie fajne, niby proste wybory, ale rzeczy do myślenia wcale nie aż tak mało. Azul mnie jakoś nie zachwycił (w kalibrze - niby proste, a jest o czym pomyśleć), a kilka partii mam już za sobą, Kingdomino za to miodne, mam chcicę na granie w to jak od dawna nie miałem w nic :).
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: AnimusAleonis »

Blue pisze: 08 lut 2019, 19:08 Pyknąłem dzisiaj pierwszą partię z żonką. Ależ to dobre :D. Mega mi się spodobało :). Ograła mnie sromotnie :D.

Jakie proste, jakie fajne, niby proste wybory, ale rzeczy do myślenia wcale nie aż tak mało. Azul mnie jakoś nie zachwycił (w kalibrze - niby proste, a jest o czym pomyśleć), a kilka partii mam już za sobą, Kingdomino za to miodne, mam chcicę na granie w to jak od dawna nie miałem w nic :).
Nam też się bardzo podoba, i mnie też lepsza polówka ogrywa zazwyczaj :lol:
Jak już dojdziecie do momentu gdzie chcielibyście coś więcej to proponuje Queendomino... a potem można obie gry połączyć w jedno wielkie Royaldomino... nie wiem czy tak się na to mówi ale pasuje :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: Scamander »

Jako filler to jest rewelacyjne, zdecydowanie jeden z fajniejszych zapychaczy w kolekcji. Gra się szybko, tłumaczy się szybko a i jakaś decyzyjność w tym wszystkim jest. Mi już się trochę ograło i czekam na dodatek od Foxgames z gigantami (wprowadzą trochę negatywnej interakcji, będzie szło blokować korony przeciwników) i losowymi celami za których spełnienie dostaniemy dodatkowe punkty.

No i warto dodać, że dalej gra jest na promo na muve.pl teraz.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: AnimusAleonis »

Scamander pisze: 08 lut 2019, 20:23 Jako filler to jest rewelacyjne, zdecydowanie jeden z fajniejszych zapychaczy w kolekcji. Gra się szybko, tłumaczy się szybko a i jakaś decyzyjność w tym wszystkim jest. Mi już się trochę ograło i czekam na dodatek od Foxgames z gigantami (wprowadzą trochę negatywnej interakcji, będzie szło blokować korony przeciwników) i losowymi celami za których spełnienie dostaniemy dodatkowe punkty.
Giganci dodają trochę do gry, ale nie spodziewaj się przełomu. I powiem szczerze że graliśmy z gigantami i w King i w Queen-domino i tak jak w Queendomino wpasowują się i ta negatywna interakcja jest do zżycia, bo są inne rzeczy które można robić inne ścieżki zdobywania punktów, to tak w Kingdomino mieliśmy poczucie że za bardzo dominuje ta negatywna interakcja i szybko robi się męcząca, i z przyjemnego fillera robi się gra gdzie nerwy mogą na prawdę puścić. Oczywiście to tylko moja opinia.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: Scamander »

Możliwe więc, że najpierw spróbuję Queena, dzięki za info. :)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: AnimusAleonis »

Scamander pisze: 08 lut 2019, 20:56 Możliwe więc, że najpierw spróbuję Queena, dzięki za info. :)
Nie to że to zły dodatek czy coś (tak nawiasem Giganci trochę przypominają dodatek złodziei w Pięciu Klanach, nie tyle w mechanice co w tym co i jak dodają do rozgrywki), i na pewno zależy to tego z kim się gra, ale mimo że mamy gigantów używamy ich bardzo rzadko i tylko do Queendomino (w Pięciu Klanach też rzadko. używamy dodatek złodziei).

Ceny na pewno nie będą bliskie, ale osobiście bym wolał, i bym proponował, dołożyć trochę i wziąć Queendomino w pierwszej kolejności.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: rattkin »

Giganci są bardzo fajnym dodatkiem, ale nie dlatego, że są tam giganci (można z nich śmiało zrezygnować), tylko dlatego, że są tam płytki z dodatkowymi sposobami/układami na punktowanie. To sprawia, że każda gra może wyglądać trochę inaczej. Queendomino + płytki z gigantów jest moją ulubioną wersją dla gamerów, a dla casuali - Kingdomino + płytki z gigantów. Moim zdaniem to są zestawy które zostawiają inne casualowe popularniaki (Azul, Sagrada, Dragon Castle, itd.) daleko w tyle.
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: AnimusAleonis »

rattkin pisze: 08 lut 2019, 23:59 Giganci są bardzo fajnym dodatkiem, ale nie dlatego, że są tam giganci (można z nich śmiało zrezygnować), tylko dlatego, że są tam płytki z dodatkowymi sposobami/układami na punktowanie. To sprawia, że każda gra może wyglądać trochę inaczej. Queendomino + płytki z gigantów jest moją ulubioną wersją dla gamerów, a dla casuali - Kingdomino + płytki z gigantów. Moim zdaniem to są zestawy które zostawiają inne casualowe popularniaki (Azul, Sagrada, Dragon Castle, itd.) daleko w tyle.
Może to dziwne ale nigdy nie spróbowaliśmy tak grać, zawsze tylko albo używaliśmy wszystko z Gigantów albo nic, w sumie nawet nie wiem dlaczego. Jutro spróbujemy :D
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1786
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 75 times
Been thanked: 157 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: Legun »

A tak przy okazji, to ktoś coś wie o wydaniu FoxGames, w szczególności właśnie gigantach? Na ich stronie w zapowiedziach głucho a wyszukiwarka nic nie pokazuje... Czyżby coś się zmieniło. Luty już się zaczął.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: bobule »

Legun pisze: 09 lut 2019, 08:54 A tak przy okazji, to ktoś coś wie o wydaniu FoxGames, w szczególności właśnie gigantach? Na ich stronie w zapowiedziach głucho a wyszukiwarka nic nie pokazuje... Czyżby coś się zmieniło. Luty już się zaczął.
Queendomino jak i giganci mają wyjść w marcu 2019 (no chyba, że coś się przesunie) ;)
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: FoxGames »

Kingdomino, Kingdomino: Era gigantów i Queendomino trafią do sprzedaży 8.05
Na dniach na naszej stronie ruszy przedsprzedaż pakietów (w każdej konfiguracji) w bardzo atrakcyjnych cenach.
Awatar użytkownika
yac00b
Posty: 259
Rejestracja: 19 sty 2017, 09:49
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 4 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: yac00b »

Jak powiedzieli - tak zrobili.
Przedsprzedaż dostępna TUTAJ
Lukpak
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2019, 06:39
Been thanked: 1 time

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: Lukpak »

Cześć, mam małe pytanko. Jakie znaczenie ma zasada układania kafli w kolejności od najmniejszej do najwiekszej liczby na odwrocie?
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4776
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 68 times
Been thanked: 1031 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: Trolliszcze »

Ano takie, że cenniejsze kafle mają wyższą numerację, więc będą się znajdować niżej - przez co gracz, który taki kafel wybierze, najczęściej w kolejnej rundzie będzie jednym z ostatnich i nie będzie mógł ponownie wziąć najlepszych kąsków. Gdyby kafle były układane całkowicie losowo i dobry kafel trafiłby się na pierwszym miejscu, dawałoby to przewagę graczowi, który zaczyna - mógłby on ten kafel wziąć i w kolejnej rundzie znów wybierać w pierwszej kolejności.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 855
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 200 times
Been thanked: 302 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: konradstpn »

To i ja zapytam. Czy posiadając tylko Qeendomino mogę zagrać na zasadach Kingdomino ?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: FoxGames »

konradstpn pisze: 28 kwie 2019, 18:20 To i ja zapytam. Czy posiadając tylko Qeendomino mogę zagrać na zasadach Kingdomino ?
Nie, ponieważ różnią się kafelki. W Queendomino dochodzi nowy rodzaj terenu - plan budowy - na którym można stawiać budynki.
Awatar użytkownika
FoxGames
Posty: 112
Rejestracja: 14 lut 2018, 14:55
Has thanked: 3 times
Been thanked: 26 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: FoxGames »

Zapraszamy do udziału w eliminacjach do Mistrzostw Polski Kingdomino 2019. W tym roku przeprowadzimy ponad 30 turniejów eliminacyjnych.

W eliminacjach do wygrania nagrody rzeczowe - gry, escape roomy, komiksy paragrafowe. Zwycięzca ma też prawo do gry w turnieju finałowym (30.11 Warszawa, Planszówki na Narodowym).

W finale do wygrania:

I miejsce: 2000 PLN + wyjazd do Paryża na Mistrzostwa Świata 2020 (sierpień)
II miejsce: 1000 PLN
III miejsce: 500 PLN
IV miejsce: nagrody rzeczowe

więcej info o eliminacjach: kingdomino.pl

Obrazek
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: skiba »

Grał ktoś z Gigantami na dwóch graczy? Jak oceniacie grę w takim układzie?
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
Arachion
Posty: 411
Rejestracja: 18 wrz 2016, 15:33
Has thanked: 407 times
Been thanked: 204 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: Arachion »

skiba pisze: 14 maja 2019, 21:47 Grał ktoś z Gigantami na dwóch graczy? Jak oceniacie grę w takim układzie?
Kupiłem Queen i gigantów tylko jeszcze na ma premiery z myślą tylko o dwóch graczach. Daj chwilę na premierę to wszystko mogę Ci opowiedzieć.
Sucharzysta
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: rattkin »

skiba pisze: 14 maja 2019, 21:47 Grał ktoś z Gigantami na dwóch graczy? Jak oceniacie grę w takim układzie?
Giganci nie wpływają na liczbę graczy. Jeśli lubiłeś grać w Kingdomino na dwóch, to nic się w zasadzie nie zmienia. Oczywiście, poza tym, że gra robi się nagle bardziej interaktywna i wredna - co może niekoniecznie spodobać się oryginalnym fanom.
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 328
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 209 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: skiba »

rattkin pisze: 14 maja 2019, 23:57
skiba pisze: 14 maja 2019, 21:47 Grał ktoś z Gigantami na dwóch graczy? Jak oceniacie grę w takim układzie?
Giganci nie wpływają na liczbę graczy. Jeśli lubiłeś grać w Kingdomino na dwóch, to nic się w zasadzie nie zmienia. Oczywiście, poza tym, że gra robi się nagle bardziej interaktywna i wredna - co może niekoniecznie spodobać się oryginalnym fanom.
Mi bardziej chodziło o to, że wydaje mi się, że z gry robi się trochę przepychanka. Na 3+ graczy masz wybór w temacie gracza, który ma dostać Giganta. Na dwóch to jest zawsze ten sam gracz i lepiej ma ten, kto wydraftował mniej Gigantów i więcej płytek oddających Giganty przeciwnikowi. ALE z drugiej strony w dodatku płytki ustawiane są w kolejności, więc można kombinować jak się ustawić, żeby wyciągnąć się z kiepskiej sytuacji. Mylę się?
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Kingdomino (Bruno Cathala)

Post autor: rattkin »

No dodatek dodaje negatywną interakcję, nie ma co ukrywać. Dlatego, tak jak napisałem, jeśli ktoś tego nie lubi, to nie będzie się czuł z tym dobrze. Na dwie osoby jest prawdopodobnie najlepiej, bo przynajmniej jest to bezpośrednio konfrontacyjne, szczere przeciąganie liny. Na więcej osób robi się z tego, nomen omen - KingMaking.
ODPOWIEDZ