Szybka gra turniejowa

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
dziubelas
Posty: 34
Rejestracja: 14 lip 2015, 22:58
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 64 times
Been thanked: 32 times

Szybka gra turniejowa

Post autor: dziubelas »

Witam

Poszukuję szybkiej, do 30 minut gry, która idealnie pasowałaby na turnieje, czyli łatwe zasady, krótki setup, szybka i pełna zwrotów rozgrywka. Musimy mieć w sobie to coś co powoduje syndrom jeszcze jednej partii. Klimat dowolny, choć nie przepadam za postapo i kosmosem. Język najlepiej polski, cena do 80 zł.
Do tej pory najlepszą grą turniejową w mojej kolekcji są Hero/Star Realms.
Indar
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Szybka gra turniejowa

Post autor: Indar »

Red7 ?
Awatar użytkownika
gregos
Posty: 1032
Rejestracja: 20 gru 2014, 02:21
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 12 times

Re: Szybka gra turniejowa

Post autor: gregos »

Na sprzedaż.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1217
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 429 times

Re: Szybka gra turniejowa

Post autor: kastration »

Szmal.
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Cyel
Posty: 2539
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1199 times
Been thanked: 1392 times

Re: Szybka gra turniejowa

Post autor: Cyel »

dziubelas pisze: 11 maja 2019, 13:52 Witam

Poszukuję szybkiej, do 30 minut gry, która idealnie pasowałaby na turnieje, czyli łatwe zasady, krótki setup, szybka i pełna zwrotów rozgrywka. Musimy mieć w sobie to coś co powoduje syndrom jeszcze jednej partii. Klimat dowolny, choć nie przepadam za postapo i kosmosem. Język najlepiej polski, cena do 80 zł.
Do tej pory najlepszą grą turniejową w mojej kolekcji są Hero/Star Realms.
Ciekawe, bo mi oba Realmsy zupełnie nie kojarzą się z grą turniejową. Turniej powinien tworzyć ranking graczy a zatem różnicować ich wdg umiejętności. W takiej turniejowej grze w dokładnie tej samej sytuacji wyjściowej (np tej samej ręce kart) gracz początkujący powinien błąkać się jak dziecko we mgle, średnio zaawansowany grać świadomie, ale przegrywać z zaawansowanym prawie zawsze zaś najbardziej utalentowany robić rzeczy, które nawet by do głowy nie przyszły tym początkującym, średnio zaawansowanym i mniej zaangażowanym weteranom i na których widok mówiliby "Wooooooow! Genialne! Nigdy bym na to nie wpadł!".

W SR/HR w ogóle nie widzę na to potencjału, bo obszar w którym gracze podejmują decyzje jest bardzo malutki.

Dla mnie taką grą jest Warmachine, bo tam skill jest wyznacznikiem, którego nie przeskoczysz nie trenując ciągle i nieprzerwanie (acz jeśli lepsi od Ciebie też trenują ciągle i nieprzerwanie, to różnica między Wami się magicznie nie zmieni i nadal dostaniesz wklepy w 19 grach na 20 ;)). Ale nie spełnia Twoich wymagań (czas, kasa, setup)

Może przynajmniej Neuroshima Hex? A jeśli postapo jest absolutnie nieakceptowalne to Monolith Arena. Jeśli karcianka to Magic (predefiniowane talie) ???
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4063
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2582 times
Been thanked: 2517 times

Re: Szybka gra turniejowa

Post autor: Gizmoo »

Kakao

Byłem swego czasu na organizowanym turnieju. Zabawa była przednia. Pojedynek jest emocjonujący i wymaga nie lada umiejętności. Obiło mi się o uszy, że były chyba nawet organizowane Mistrzostwa Polski. Przy dużych zamulaczach, partyjka w Kakao może wprawdzie nie zamknąć się w 30 minutach, ale zawsze można wyznaczyć ramy czasowe i timer. Ograni gracze spokojnie skończą partyjkę w 20 minut. Dla mnie turniej w Kakao był jednym z najlepszych jakie grałem.

Ze starszych tytułów bardzo polecam Hawana. Dla dwójki graczy to jest bardzo wymagający tytuł. Potrzeba nie lada skilla, żeby wygrać. Partyjka powinna się zamknąć w 40 minut. Wadą jest oczywiście dostępność, ale chyba jeszcze w kilku sklepach można dostać. Gra ma proste zasady, setup trwa minutę. Dla mnie - jedna z najlepszych dwuosobówek.

No i tradycyjnie polecam Magic: The Gathering, bo to najlepsza gra turniejowa na świecie. :twisted:
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 987
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 971 times
Been thanked: 433 times

Re: Szybka gra turniejowa

Post autor: KurikDeVolay »

Od siebie polecam Summoner Wars. Tytuł ma już kilka lat, ale nadal jest świetny. Na "własne potrzeby" można odpuścić sobie edycję decków i grać tym co znajduje się w podstawowych taliach. Gra jest szybka i przyjemna. Grafiki wbrew powszechnej opinii mogą się podobać.
ODPOWIEDZ