Gra do grania z siostrami ( kooperacja ) .

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Gra do grania z siostrami ( kooperacja ) .

Post autor: BerQu »

Witajcie, od kilku dni szukam gry , które będzie dobrze działać w składzie : ja i dwie młodsze siostry : 9 i 20 lat :D. Niestety nie jest to takie łatwe jak początkowo myślałem. Stąd prósba do Was :wink:
Graliśmy w gry takie jak :
Brzdęk, Domek, The Mind, Lampiony, Bolidy, Mi Pasuje, Tobago, Wsiąść do pociągu : Europa, Kolejka.
Wszystkie ww się przyjęły, niestety żadna z nich nie jest coop'em.

Szczególnie zależy mi na :
- niski próg wejścia
- kooperacja
- cena do 200 zł ( jestem w stanie dać więcej jeśli faktycznie będzie warto)
- brak downtime'u
- fajnie, gdyby były figurki
- fajnie, gdyby działały w innym składzie, ale wiadomo nie można mieć wszystkiego
- interesują mnie tylko tytuły w wersji polskiej lub niezależne językowo



Gdyby pojawiły się jakieś pytania, piszcie śmiało.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019, 13:01 przez BerQu, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Pisarka »

Castle Ravenloft - Vasel poleca nawet do gry z dziećmi.

Agricola Rodzinna.

Kolejka.

Reglamentacja.

Zombiaki Ameryki.

Istanbul wersja kościana (moja mama bardzo lubi).

San Juan.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: c08mk »

Do powyżej podanej listy można śmiało dorzucić K2 (ewentualnie z dodatkami jak się przyjmie).
Trochę ostrożniej mógłbym polecić Suburbia ale wersja PL jest do zdobycia tylko z drugiej ręki.
Warto też sprawdzić ostani hit deckbuildingowy: Aeon's End.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Pisarka »

K2 właśnie gram solo i bardzo mi się podoba.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Kin@a »

Polecam Agricolę (wersję dla Graczy), Puerto Rico, Carcassonne (ale warto kupować tylko Big Box), Kakao ale od razu z dodatkiem Czekolada.

9latce może spodobać się Górą i Dołem, dość nietypowa gra.


Z kooperacji polecam Pandemica (z rozszerzeniem Stan zagrożenia), Ognisty Podmuch też jest dobry ale zdaje się, że już niedostępny.

Z przygodówkami jest problem, sama szukam ciekawej przygodówki ale bez stada potworów.
Wolę coś w stylu zdecydowanie w miarę realistycznej przygody w stylu Robinsona Crusoe, ewentualnie lekkiej fantastyki, w ostateczności świata fantasy w wiernym przekładzie Tolkienowskich powieści (ale bez aplikacji)
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Scamander »

Co do Aeon's End to mogę powiedzieć, że mam ten tytuł przetestowany z kilkoma paniami i gra zbierała same bardzo pozytywne opinie od płci żeńskiej :D
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: BerQu »

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Postaram się odnieść do każdego tytułu:
- Castle Ravenloft - fajnie się prezentuje , niestety biorę pod uwagę tylko tytuły w wersji polskiej/niezależne językowo
- Agricola Rodzinna - mamy starą wersję , co jakiś czas grywamy , ale tylko ze starsza siostrą
- Kolejka - pierwsza gra w naszej kolekcji :)
- Reglamentacja - raczej się nie sprawdzi
- Zombiaki Ameryki - do sprawdzenia
- Istanbul wersja kościana - miałem na oku , na razie odpuszczę
- San Juan - do sprawdzenia
- K2 - również miałem na oku , przykładowa rozgrywka mnie nie przekonała
- Puerto Rico - miałem kupować , jednak euro , z tego co wdziałem słabo się sprawdza w naszym gronie
- Carcassonne- wgl się nie przyjęło
- Kakao ale od razu z dodatkiem Czekolada - do sprawdzenia
- Górą i Dołem - księga ze skryptami wygląda fajnie, jednak boję się o regrywalność
- Pandemica / Ognisty Podmuch - cały czas się zastanawiam , od dłuższego czasu na radarze
- Aeon's End - mamy w kolekcji, grane tylko ze starsza siostrą , młodszej raczej nie przypadnie do gustu

Lekko zmieniły się wymagania ( figurki ).
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Pisarka »

Jak mała lubi chowanego to może Obecność :D
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Pisarka »

BerQu pisze: 12 maja 2019, 09:29
- Reglamentacja - raczej się nie sprawdzi
Jak się może nie sprawdzić kręcenie bączkiem? :wink: Ja w to gram z dorosłymi i bardzo sobie chwalą.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: BerQu »

Pisarka pisze: 12 maja 2019, 09:41
BerQu pisze: 12 maja 2019, 09:29
- Reglamentacja - raczej się nie sprawdzi
Jak się może nie sprawdzić kręcenie bączkiem? :wink: Ja w to gram z dorosłymi i bardzo sobie chwalą.
Mamy już kolejkę , obie gry są bardzo podobne, dlatego walałbym coś innego :)
dawid
Posty: 514
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 183 times
Been thanked: 239 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: dawid »

Może Takenoko ?
Reguły gry są bardzo łatwe, w kilka minut można wytłumaczyć.
Osoby, które nigdy nie grały w gry są w stanie pojąć zasady bardzo szybko. Osobom bardziej doświadczonym też zazwyczaj się podoba.
Do tego ok cena, sama gra jest bardzo ładna, są figurki, jest polska wersja i sam klimat rozpieszczania pandy powinien brzmieć atrakcyjnie dla 9 latki.
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: BerQu »

dawid pisze: 13 maja 2019, 14:56 Może Takenoko ?
Reguły gry są bardzo łatwe, w kilka minut można wytłumaczyć.
Osoby, które nigdy nie grały w gry są w stanie pojąć zasady bardzo szybko. Osobom bardziej doświadczonym też zazwyczaj się podoba.
Do tego ok cena, sama gra jest bardzo ładna, są figurki, jest polska wersja i sam klimat rozpieszczania pandy powinien brzmieć atrakcyjnie dla 9 latki.
Tak się składa, że wczoraj udalo mi się kupić Takenoko tutaj na forum. Grę od dłuższego czasu miałem na radarze i w końcu się skusiłem. Czekam tylko na wysyłkę. Po kilku partiach dam znać czy się sprawdziła. Dzięki za komentarz.
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: BerQu »

Chciałbym bardzo kupic jakiegoś coopa, co myślicie o Zombicide?
Zasady dosyć przystępne, zombie najmłodszej nie straszne, figurki ładnie się prezentują i budują klimat.
Ktoś sprawdzał czy młodszym gronie się przyjmie?
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: c08mk »

Zombicide mnie nigdy nie przekonał do zakupu ale jeżeli już celujesz w ten kaliber gier to może Magia i Myszy? Ruch i walka, rzucanie kostkami i baśniowa historia (soundtrack z lektorem można było dokupić u wydawcy na CD).
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 978 times
Been thanked: 433 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: KurikDeVolay »

Pluszowe opowieści! Ubawicie się przednio.
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: BerQu »

KurikDeVolay pisze: 13 maja 2019, 16:33 Pluszowe opowieści! Ubawicie się przednio.
Przez chwilę zastanawiałem się nad tym tytułem.
Jednak cena jak i fakt, że jest to jednorazowa rozgrywka mnie zniechęciły.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 978 times
Been thanked: 433 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: KurikDeVolay »

Zgadza się, to gra właściwie na jeden raz, ale. To nie mechanika legacy, nic się nie niszczy. Jeśli odpowiednio zadbacie o komponenty, będziecie mieć wiele wieczorów radochy, a po przejściu przygody odsprzedasz grę z częściową tylko stratą.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Golfang »

Ja polecam Górą i Dołem - grałem z córką 11 lat oraz z kumplami z pracy (dorosłe chłopy) - w sumie około 8 może 9 razy. Na razie nie spotkałem się z problemem braku regrywalności. Nie dam sobie ręki uciąć ale chyba żaden skrypt mi się nie powtórzył.
Spodobały nam się ostatnio też gra Pola Zieleni - wsparliśmy na zagramw.to.
No i na koniec dodam, wg mnie, mega prostą grę CATAN. Gra jest o tyle fajna, że młodsze dzieciaki dzięki sporej losowości też mogą wygrać :)

Jeśli coop - to faktycznie Magia i Myszy (ja nie grałem) ale kolega ma i z córką swoją grał - polecał. Ja za to mogę polecić Descenta 2 edycję. Grałem kilka scenariuszy i sprzedałem, gdyż moja córcia nie specjalnie rozkochała się w tej grze. Jednak głównie dlatego, że graliśmy 1 vs 1 no i jednak dziecko 9/10 letnie (wtedy) nie ma szans z dorosłym graczem i wiecznie przegrywała... Jednak wy macie inną sytuację - możecie grać 1 osoba gra złą stroną a dwie pozostałe dobrą i wtedy macie lepszy rozkład sił.
Fajny jest też Gears of War - ale nie wiem czy dziewczynce sie spodoba to uniwersum. Jest to pełny coop przeciwko kartom.
----------------
10% flamberg.com.pl
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Kin@a »

BerQu pisze: 12 maja 2019, 09:29 - Górą i Dołem - księga ze skryptami wygląda fajnie, jednak boję się o regrywalność
- Pandemica / Ognisty Podmuch - cały czas się zastanawiam , od dłuższego czasu na radarze

Lekko zmieniły się wymagania ( figurki ).
Są dodatkowe księgi do Górą i Dołem, myślę, że niebawem je Bard też wyda a na pewno wyda Daleko i Blisko, chyba je można łączyć.
Tak więc o regrywalność bym się nie obawiała.
Pluszowe opowieści mnie nie porwały, wolę Magię i Myszy.
Gdyby język angielski nie stanowił przeszkody to poleciłabym Tales of the Arabian Nights ale wymagana jest bardzo dobra jego znajomość.

Z kooperacji mam jeszcze Zakazaną Wyspę, polecam Zakazaną pustynię (trudniejsza nieco).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: seki »

Jeśli przygoda i kooperacja i niski próg wejścia to ja szczególnie polecam Pluszowe opowieści. I nie zgodzę się z argumentem o jednorazowości scenariuszy. Jest w nich sporo zmiennych, część fabuły/planszy zależna jest od wyborów. Ja nawet mam ochotę zagrać ten sam scenariusz raz za razą. Z kolei Magii i myszy nie polecam. Obawiam się, że przy waszym doświadczeniu utoniecie w mikro zasadach i skomplikowanych umiejek postaci, które czasami ciężko ogarnąć, mechanika gry też pozostawia bardzo wiele do życzenia (irytujace turlanie kości za wszystko co się da). Na tyle dużo, że osobiście nie skończyłem całej kampanii uczciwie bo miałem dość tej gry. Zombicide też mam i lubię ale wydaję mi się, że w towarzystwie sióstr tematyka może przyjąć się średnio. Tu nie ma przygody, tu jest ostra sieczka z zombie. Pomyśl też nad czasem rozgrywki bo Zombicide to czasami 3-4 h na partię której nie da się zapisać i schować na później.
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: Leszy2 »

Myślałem, że chodzi o siostry zakonne, przepraszam.
omnibus01
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:23
Has thanked: 1 time

Re: Gra do grania z siostrami.

Post autor: omnibus01 »

Często gram z rodzeństwem w Biznes po europejsku, od 7 lat więc młodsza siostra sobie spokojnie poradzi :)
BerQu
Posty: 18
Rejestracja: 05 lut 2019, 08:08
Has thanked: 9 times

Re: Gra do grania z siostrami ( koorperacja ) .

Post autor: BerQu »

Zmieniły się wymagania, szukam tylko i wyłącznie coop'a.
ODPOWIEDZ