Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: WieszKto »

Koszulkujecie karty do Kemeta? Warto czy raczej mało się je tasuje?
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Casiliasplp »

Ja tak
czy dużo się tasuje ?
Mhyy
Karty walki cały czas
A karty bi w zależności od ilości graczy i jak schodzą szybko.
Hala Madrid
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: WieszKto »

Podpowiedzcie jakie koszulki kupić do obu wymiarów kart i ile sztuk (Kemet + oba dodatki) bo się zakręciłem :/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1804 times
Kontakt:

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Gambit »

Casiliasplp pisze: 13 maja 2019, 19:10 czy dużo się tasuje ? Mhyy Karty walki cały czas
Czemu cały czas tasuje sie karty walki? Przecież wybierasz dwie karty z ręki. Po co je tasować kiedykolwiek?
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 157 times
Been thanked: 158 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Zet »

Gambit pisze: 14 maja 2019, 09:54
Casiliasplp pisze: 13 maja 2019, 19:10 czy dużo się tasuje ? Mhyy Karty walki cały czas
Czemu cały czas tasuje sie karty walki? Przecież wybierasz dwie karty z ręki. Po co je tasować kiedykolwiek?
Bo wielu ludzi często trzyma wszystkie karty w ręce i nerwowo je tasuje/przerzuca w oczekiwaniu na wynik walki albo samą walkę. A dodatkowo w takim "stresie" niektóre ręce nie są suche. Można ciągle upominać graczy, albo po prostu zakoszulkować.
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Casiliasplp »

Gambit pisze: 14 maja 2019, 09:54
Casiliasplp pisze: 13 maja 2019, 19:10 czy dużo się tasuje ? Mhyy Karty walki cały czas
Czemu cały czas tasuje sie karty walki? Przecież wybierasz dwie karty z ręki. Po co je tasować kiedykolwiek?
Tasuje się je jak się skończą :) A tak jak pisze kolega nerwowo je się tasuje w oczekiwaniu na swój ruch :p
Hala Madrid
Awatar użytkownika
ArnhemHorror
Posty: 496
Rejestracja: 01 maja 2013, 23:09
Lokalizacja: NibyLandia
Has thanked: 324 times
Been thanked: 152 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: ArnhemHorror »

Casiliasplp pisze: 14 maja 2019, 13:44
Gambit pisze: 14 maja 2019, 09:54
Casiliasplp pisze: 13 maja 2019, 19:10 czy dużo się tasuje ? Mhyy Karty walki cały czas
Czemu cały czas tasuje sie karty walki? Przecież wybierasz dwie karty z ręki. Po co je tasować kiedykolwiek?
Tasuje się je jak się skończą :) A tak jak pisze kolega nerwowo je się tasuje w oczekiwaniu na swój ruch :p
Jak się skończą, to się je wszystkie dobiera na rękę i nic nie trzeba tasować o_O. W tym przypadku pieniądze na koszulki przeznaczyłbym na inne środki zmniejszające napięcie wszelakie ;) Może jakaś piłeczka redukująca stres albo coś w tym stylu?
W życiu jest miejsce na jedynie 3 2 1 LCGi.
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Casiliasplp »

wilecki pisze: 14 maja 2019, 13:59
Casiliasplp pisze: 14 maja 2019, 13:44
Gambit pisze: 14 maja 2019, 09:54

Czemu cały czas tasuje sie karty walki? Przecież wybierasz dwie karty z ręki. Po co je tasować kiedykolwiek?
Tasuje się je jak się skończą :) A tak jak pisze kolega nerwowo je się tasuje w oczekiwaniu na swój ruch :p
Jak się skończą, to się je wszystkie dobiera na rękę i nic nie trzeba tasować o_O. W tym przypadku pieniądze na koszulki przeznaczyłbym na inne środki zmniejszające napięcie wszelakie ;) Może jakaś piłeczka redukująca stres albo coś w tym stylu?
Ja tam wszystko koszulkuje a te kilka koszulek to koszt 10 zł :) 100 sztuk a ich jest połowa tego może. Ja stos kart odrzuconych zawsze tasuje.
Hala Madrid
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Casiliasplp »

A to też zależy od tego ile jest walk jak co chwile to tasuje się często jak każdy siedzi na miejscu to mało :D
O ile ktoś tasuje stos kart odrzuconych ja jestem jakoś nauczony że zawsze :)
Hala Madrid
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: ariser »

Ale po cholerę tasować karty walki z Kemeta? Przecież po odrzuceniu wszystkich bierzesz cały discard, a nie losowe/kolejne/blabla karty. To samo Ci kolega wyżej pisał.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Casiliasplp »

Ale gdzieś jest napisane że nie można ? :) po co kłócimy się o coś tak głupiego?
Jak chcesz tasuj jak nie to nie, będę wiedział jakie karty masz po kolei, ja wolę jak przeciwnik nie wie co mam na ręku.
Hala Madrid
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: WieszKto »

Czy komuś z Was udało się już zagrać z dodatkiem a raczej w dodatek Set? Podzielicie się opinią jak to działa czy jest sens grać na 3 graczy jak się skaluje itp? Taka nie recenzja tylko odczucia po zagraniu jak mówi jeden recenzent :)
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: jrz8888 »

WieszKto pisze: 16 maja 2019, 17:00 Czy komuś z Was udało się już zagrać z dodatkiem a raczej w dodatek Set? Podzielicie się opinią jak to działa czy jest sens grać na 3 graczy jak się skaluje itp? Taka nie recenzja tylko odczucia po zagraniu jak mówi jeden recenzent :)
Podbijam.
Mnie zaś interesuje sens i grywalność na dwie osoby. Dobra skala? Czy dodatek jest w tym przypadku must have?
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: WieszKto »

Z tego co się orientuję w Set gra się na minimum 3 graczy.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: jrz8888 »

WieszKto pisze: 17 maja 2019, 16:30 Z tego co się orientuję w Set gra się na minimum 3 graczy.
Tak, pomyliłem się.
Chodziło mi o dodatek Ta-Seti.
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Assur »

Na 2 osoby Kemet nie jest najlepszym wyborem. Da się jak się bardzo chce, ale są dużo lepsze gry na 2 osoby.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: jrz8888 »

Assur pisze: 17 maja 2019, 17:01 Na 2 osoby Kemet nie jest najlepszym wyborem. Da się jak się bardzo chce, ale są dużo lepsze gry na 2 osoby.
To mnie kolega zaskoczył.
Pytałem o jeden z dodatków, tymczasem od kolegi dowiaduję się, że już podstawowa wersja gry niespecjalnie wchodzi na dwóch graczy...
Przy każdej recenzji jaką śledziłem jest „dość dobra skalowalność”. Gdzie tkwi problem?
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Wroobel »

A mnie intetesuje czy mając wydanie podstawki Rebela mogę dokupić dodatki z najnowszej edycji i będą kompatybilne?
Casiliasplp
Posty: 581
Rejestracja: 07 lip 2013, 22:33
Lokalizacja: Żyrardów
Has thanked: 11 times
Been thanked: 43 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Casiliasplp »

jrz8888 pisze: 17 maja 2019, 17:17
Assur pisze: 17 maja 2019, 17:01 Na 2 osoby Kemet nie jest najlepszym wyborem. Da się jak się bardzo chce, ale są dużo lepsze gry na 2 osoby.
To mnie kolega zaskoczył.
Pytałem o jeden z dodatków, tymczasem od kolegi dowiaduję się, że już podstawowa wersja gry niespecjalnie wchodzi na dwóch graczy...
Przy każdej recenzji jaką śledziłem jest „dość dobra skalowalność”. Gdzie tkwi problem?
Ja tam gram na 2 osoby i jest super taki pojedynek :) jak kto woli
Hala Madrid
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Nidav »

jrz8888 pisze: 17 maja 2019, 17:17 Przy każdej recenzji jaką śledziłem jest „dość dobra skalowalność”. Gdzie tkwi problem?
Podejrzewam, że w tym samym, w czym tkwi problem skalowności niemalże każdej gry z gatunku area control - takie gry po prostu przede wszystkim dobrze chodzą na więcej osób ;) Przy dwóch graczach jest często problem, że jak jeden odskoczy, obuduje się, stworzy więcej jednostek czy coś w tym stylu, to druga osoba będzie miała problem go dogonić. Przy trzech już jest równiej, bo jak jeden odskoczy, to dwie siły mogą go utemperować.

Taki Inis przykładowo jest uznawany za dobry dla dwóch osób. Mimo wszystko zdarzyła mi się partia, w której mój przeciwnik tak mnie wpędził w kozi róg, że od połowy rozgrywki jedyne co robiłem, to próbowałem jakoś z niego wyjść. I się nie udało. W Kemeta nie grałem, chociaż jest od długiego czasu na mojej wishliście, ale i tak podejrzewam, że nie będę go wyciągał na dwie osoby - bo po prostu mam gry, które lepiej na dwie osoby dzialają ;) Nawet na BGG 56% graczy nie poleca Kemeta na dwie osoby.
Assur
Posty: 62
Rejestracja: 19 kwie 2013, 16:37
Been thanked: 6 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Assur »

Kemet jest dobry na 3, 4 i 5 osób. W każdym z tych składów miałem pozytywne wrażenia z rozgrywki.

Natomiast na 2 osoby przede wszystkim nie ma wyścigu o płytki. Jest ich taki wybór że nawet gdy nas przeciwnik uprzedzi z jedną konkretną, to zawsze będziemy mieli sensowną alternatywną ścieżkę rozwoju. Może być tez tak, że jeden pójdzie w czarną piramidę a drugi np. w czerwoną i w obrębie danej piramidy nie będzie żadnej konkurencji. W jakimśtam stopniu odpada więc potencjalna płaszczyzna rywalizacji.

Poza tym jak kolega wyżej napisał, jak 1 gracz mocno odskoczy z przewagą może być trudno go dogonić. Na więcej osób wtedy pozostali na chwilę łączą siły i czasem doganiają lidera, na 2 osoby tak się nie da jest bardziej szachowo i przewidywalnie.
annak2
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 13 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: annak2 »

Cześć,
czy ktoś posiada jakieś sprawdzone/zweryfikowane informacje na temat zgodności nowego wydania dodatku Kemet Ta-Seti z podstawką wydaną przed laty przez Rebel?
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 432
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 61 times
Been thanked: 62 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: Fiacik »

annak2 pisze: 28 maja 2019, 18:45 Cześć,
czy ktoś posiada jakieś sprawdzone/zweryfikowane informacje na temat zgodności nowego wydania dodatku Kemet Ta-Seti z podstawką wydaną przed laty przez Rebel?
Cofnij się do strony 15. Odcienie kart są różne.
annak2
Posty: 46
Rejestracja: 10 sty 2017, 22:12
Has thanked: 13 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: annak2 »

Fiacik pisze: 29 maja 2019, 19:45
annak2 pisze: 28 maja 2019, 18:45 Cześć,
czy ktoś posiada jakieś sprawdzone/zweryfikowane informacje na temat zgodności nowego wydania dodatku Kemet Ta-Seti z podstawką wydaną przed laty przez Rebel?
Cofnij się do strony 15. Odcienie kart są różne.
Tylko czy to jedyny mankament? I jak bardzo negatywnie wpływa na odczucia w trakcie gry?
Innymi słowy - czy mimo wszystko warto dokupić dodatek z nowego wydania do starej podstawki?
WieszKto
Posty: 177
Rejestracja: 15 maja 2018, 14:21
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Kemet (Jacques Bariot, Guillaume Montiage)

Post autor: WieszKto »

Czy komuś udało się już zagrać w dodatek Set? Jak wrażenia z rozgrywki?
ODPOWIEDZ