Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
toblakai
Posty: 1255
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

KrzysiekL pisze: 10 maja 2019, 14:16
Wspieram.to pisze: 09 maja 2019, 15:06
opulentus pisze: 09 maja 2019, 14:48 Wspieram.to --> zgłosiliście nieautoryzowane pobranie danych do GIODO?
Obecnie sytuację analizuje prawnik jeżeli będziemy mieli ustawowy obowiązek zgłoszenia tego to zrobimy to bezzwłocznie.
Czyli jeżeli nie musicie, to nie zgłosicie? To ładne mi dbanie o interes użytkowników.
Również masz możliwość to zgłosić więc nie ma co rzucać kamieniami we Wspieram.to ;) Jeżeli nikt nie ma prawnego obowiązku dokonać zgłoszenia to nie znaczy, że nikt nie może bądź nie powinien.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Golfang »

gogovsky pisze: 10 maja 2019, 14:22 Wstrzymaj lejce człowieku, z tym sformułowaniami. Zacznę od tego, że to był żart(nawet buźkę dałem, co Ci mam kappę wstawić, żebyś zauważył?) Zawistny? Czego ja mogę zazdrościć tym partaczom?:D. Źle życzę innym? Po 1 nie życzę nikomu i nigdy, żeby stracił pieniądze nie ze swojej winy, czy to oszustwo czy co innego. po 2 życzę Tobie i sobie, żeby gry wydawały wydawnictwa, które się na tym znają. po 3 przez takich "geniuszy" jak Wy, np. GFP zamiast 1 gry zostali ludzie z kilku projektów bez gry, bez pieniędzy(super się cieszę, że Solar City zostanie wydane i ludzie dostane grę). Gratulacje, to ludzie Twojego pokroju sprawili, ze takie abominacje jak GFP, oszukały kilka razy więcej osób, róbcie tak dalej. Nie wiem jak się sprawa zakończy, ale co innego nie dosłanie paru kart/figurek/naklejek/worków itd., a co innego złamania prawa(ewentualne, nie przesądzam o winie, od tego są inne instytucje). A czy Czacha upadnie czy nie zwisa mi szczerze mówiąc, nigdy nie kupiłem nic od nich, bo ani w 1% żadna ich wydana gra nie wydała mi się ciekawa. Pozdrawiam.
Ten uśmieszek na końcu Twojej wypowiedzi jest wieloznaczny. Dlatego odebrałem to tak jak odebrałem.
Ponieważ z Solar City wyszło jak wyszło - ja także wsparłem ten projekt i także jestem na razie stratny na nim, bardzo nie chciałbym aby kolejny wydawca padł.

Na koniec dodam - że dostałem tego maila ale mnie on w żaden sposób nie przeszkadza. Przeczytałem i usunąłem. Jeden raz wsparłem grę od Czachy i jestem zadowolony. To że, było to niezgodne z prawem, no było, takie są fakty. Dla mnie jednak nie jest to problem.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: citmod »

Taki mój cytat po informacji o upadku GF:

viewtopic.php?f=60&t=36963&start=4350#p1121118
citmod pisze: 21 lut 2019, 13:54 Hurra! Padło pierwsze z dwóch wydawnictw do odstrzału. Teraz jeszcze czas na Czachę, ale tam niestety skala fuck'upów była póki co jeszcze nie wystarczająca aby ludzie się ogarneli i przestali kupować od nich. Co się odwlecze to nie uciecze. ;) Czacha ur next! :)
Jest nadzieja, że spełni się to szybciej niż myślałem.
Kurcze jeszcze pierwsza połowa roku nie minęła, a już druga świetna informacja w tym roku. :) Zapowiada się piękny rok dla polskiego świata planszówkowego!
Awatar użytkownika
Lukashi
Posty: 81
Rejestracja: 19 mar 2016, 20:10
Has thanked: 111 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Lukashi »

Czy jest już gdzieś dostępne jakieś oficjalne oświadczenie ze strony w.to/Czachy? Można to gdzieś poczytać?

Jeśli nie - kiedy można się spodziewać jakiegoś stanowiska od wyżej wymienionych?
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: ariser »

Wspieram.to pisze: 10 maja 2019, 14:29
Zawsze bierzemy pod uwagę możliwość porozumienia się i odpowiedniego zadośćuczynienia na rzecz poszkodowanych tj użytkowników. Jeżeli będzie taka możliwość i chęć wszystkich stron to z tej opcji skorzystamy. Jeżeli będziemy mieli obowiązek zgłoszenia to zrobimy to bezzwłocznie, a ewentualne zadość uczynienie będzie juz jedynie dobra wolą strony, która złamała prawo.
Niezwykle mnie ciekawi co to znaczy "odpowiednie" zadośćuczynienie. A przede wszystkim kto o tym zdecyduje i na jakiej podstawie? Czy będą konsultacje społeczne wśród poszkodowanych? ( :lol: )
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: polwac »

Lukashi pisze: 14 maja 2019, 11:41 Czy jest już gdzieś dostępne jakieś oficjalne oświadczenie ze strony w.to/Czachy? Można to gdzieś poczytać?
Nie widziałem.
Jeśli nie - kiedy można się spodziewać jakiegoś stanowiska od wyżej wymienionych?
a o to to już w.to/Czachy trzeba by było pytać ;)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 947
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Leinadus »

Ależ jest wypowiedź buców z czachy:

https://www.facebook.com/pg/GRAnatowaCa ... e_internal

Ogólnie: mogliśmy tak zrobić, wspieram.to nie przekazało nam dokumentacji, że nie mogliśmy i walcie się.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: raj »

Już usunęli ten wpis. Szybko poszło.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 947
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Leinadus »

raj pisze: 15 maja 2019, 17:52 Już usunęli ten wpis. Szybko poszło.
Nie - to jest zapis live z jednym z czachy i tam od około 11tej minuty odpowiada na pytanie o wykorzystanie maili. Ostatni live GRAnatowej
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: raj »

czyli jest na zamkniętej grupie niewidoczny dla osób spoza grupy
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
gogovsky
Posty: 2184
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: gogovsky »

raj pisze: 15 maja 2019, 18:00 czyli jest na zamkniętej grupie niewidoczny dla osób spoza grupy
nie jestem w grupie można obejrzeć, ale nie warto oglądać :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 947
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Leinadus »

raj pisze: 15 maja 2019, 18:00 czyli jest na zamkniętej grupie niewidoczny dla osób spoza grupy
Nie jest to zamknięta grupa. Może trzeba się zalogować do fb? Nie jestem pewien, ale link znalazłem na innej grupie. Nie udało mi się wygenerować bezpośrednio do tego konkretnego zapisu. Ogólnie typowa buta. Jak mnie ten gość z czachy niesamowicie denerwuje...
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Pan_K »

raj pisze: 15 maja 2019, 18:00 czyli jest na zamkniętej grupie niewidoczny dla osób spoza grupy
Obejrzałem, choć nie mam konta na FB.
Ale - szczerze mówiąc - nie warto się denerwować. Ogólnie butnie i napastliwie oskarżył w.to o złą wolę i szukanie pretekstu do zbanowania jego konta. Te miłe słowa padły zaraz po tym, jak jednego ze wspierających zjechal jak burą sukę.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
toblakai
Posty: 1255
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 221 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: toblakai »

Zabawne jest, że Czacha stwierdziła, że ze względu na brak odpowiednich zapisów na Wspieram.to oni również stali się pełnoprawnym Administratorem tych danych i mogli z nimi zrobić co zrobili. Nawet gdyby tak było to powinni otrzymać zgodę każdego wspierającego - t nie jest tak, że jak ktoś pozwolił Wspieram.to administrować tymi danymi to każdy komu Wspieram.to nie zabroniło również może.

Ciekawe jak to się dalej potoczy. Gdzieś tam ktoś u góry odgrażał się, że złoży odpowiednie doniesienie w piątek jeżeli nie będzie reakcji ze strony Wspieram.to. Chyba nic z tego nie wyszło :D
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Gromb »

Pewnie jednak w.to nic im nie może. Jeżeli prawdą jest co piszecie, to Czacha jest niereformowalna. Jak mawiała moja ś. p. babcia: "Jaki Pan, taki kram."
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 947
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Leinadus »

Moim zdaniem jednak warto to obejrzeć, posłuchać i podać dalej. Im więcej osób będzie o tym wiedziało, tym mniej będzie wspierało. Może w końcu padnie ten rak polskiego crowdfundingu. Bo jak na razie przyzwyczajają się do tego, że mogą wszystko.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: KrzysiekL »

Jakiego crowdfundingu? Przecież pan czacha powiedział, że nie ma czegoś takiego jak polski crowdfunding. ;)
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Tuminure »

Czacha jak zwykle w ofensywnej postawie. Dziwi mnie tylko, że całość to próba obrony przed wspieram.to, a nie wytłumaczenie klientom czemu dostali te maile.

Nie zapisywałem się na newsletter Czachy. Otrzymałem z newslettera Czachy maila. To wystarczy by stwierdzić, że marketing, który zastosowała Czacha nie jest zgodny z prawem.

Kompletnie nie jest istotne to, czy mój adres mailowy dostali z wspieram.to, zagramw.to, czy jakiegokolwiek innego źródła. Nie jest istotne to, czy mają bana na wspieraczce i czy ich tam nie lubią. Nie jest istotne ilu osobom podobają się ich gry, ile mają kampanii i tak dalej.

Najbardziej w tym wszystkim nie przeszkadza mi to, że dostałem maila na którego nie zwróciłbym nawet uwagi, gdyby ktoś nie zasugerował mi, że się nie zapisywałem na mailing. Przeszkadza mi stwierdzenie na wizji, że rozesłane maile są zgodne z prawem - to jest dla mnie po prostu pluciem w twarz osobom, które zwróciły uwagę na tego maila.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: raj »

Gromb pisze: 15 maja 2019, 20:16 Pewnie jednak w.to nic im nie może.
To nie w.to ma coś móc tylko GIODO. A GIODO może bardzo dużo.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: KrzysiekL »

Spoiler:
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 947
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Leinadus »

KrzysiekL pisze: 15 maja 2019, 21:08
Spoiler:
Ale czemu mam klikać unsubscribe, skoro nigdy nie kliknąłem subscribe?
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: KrzysiekL »

Leinadus pisze: 15 maja 2019, 21:11
KrzysiekL pisze: 15 maja 2019, 21:08
Spoiler:
Ale czemu mam klikać unsubscribe, skoro nigdy nie kliknąłem subscribe?
Dlatego, że Cię zapisali być może bez Twojej zgody, a w ten sposób możesz to zgłosić dostawcy narzędzia do rozsyłania newslettera.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 947
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Leinadus »

KrzysiekL pisze: 15 maja 2019, 21:24
Leinadus pisze: 15 maja 2019, 21:11
KrzysiekL pisze: 15 maja 2019, 21:08
Spoiler:
Ale czemu mam klikać unsubscribe, skoro nigdy nie kliknąłem subscribe?
Dlatego, że Cię zapisali być może bez Twojej zgody, a w ten sposób możesz to zgłosić dostawcy narzędzia do rozsyłania newslettera.
Wątpię, żeby to trafiało do dostawcy narzędzia do rozsyłania newslettera, bardziej statystyki dla czachy. Oczywiście mogę się mylić.
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: KrzysiekL »

Leinadus pisze: 15 maja 2019, 21:47
KrzysiekL pisze: 15 maja 2019, 21:24
Leinadus pisze: 15 maja 2019, 21:11

Ale czemu mam klikać unsubscribe, skoro nigdy nie kliknąłem subscribe?
Dlatego, że Cię zapisali być może bez Twojej zgody, a w ten sposób możesz to zgłosić dostawcy narzędzia do rozsyłania newslettera.
Wątpię, żeby to trafiało do dostawcy narzędzia do rozsyłania newslettera, bardziej statystyki dla czachy. Oczywiście mogę się mylić.
No nie wiem, mailchimp zawsze raczej stawiał się mocno przeciwko spamowemu używaniu. Ale koniec OT
Kiran
Posty: 65
Rejestracja: 22 lis 2013, 08:04

Re: Crowdfunding w Polsce (FAQ) oraz wspieram.to (FAQ)

Post autor: Kiran »

mailchimp ?
O ile się orientuję to serwis ten ma serwery poza Unią Europejską a więc warto poczytać:
https://giodo.gov.pl/163/id_art/1519/j/pl

Pytanie czy Czacha spełniła obowiązek informacyjny wynikający z RODO skoro przetwarza wasze dane.
ODPOWIEDZ