Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Xardas123 »

Jak już wspominaliście, że pojawił się dodruk alchemików (dodatku) to należało wspomnieć też o bardzo małym nakładzie, wtedy niektórzy od razu by wzięli. Ja miałem składać zamówienie w weekend, teraz niegdzie już nie ma chyba, że po cenie nawet wyższej niż scd. Osobiście dla mnie sklep robiący coś takiego z ceną jest na zawsze skreślony.
Swoją drogą jestem bardzo ciekawy " jak wielki" był to nakład skoro tak szybko zeszło.
Piodag
Posty: 58
Rejestracja: 16 sty 2017, 14:37
Has thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Piodag »

Xardas123 pisze: 09 maja 2019, 18:30 Jak już wspominaliście, że pojawił się dodruk alchemików (dodatku) to należało wspomnieć też o bardzo małym nakładzie, wtedy niektórzy od razu by wzięli. Ja miałem składać zamówienie w weekend, teraz niegdzie już nie ma chyba, że po cenie nawet wyższej niż scd. Osobiście dla mnie sklep robiący coś takiego z ceną jest na zawsze skreślony.
Swoją drogą jestem bardzo ciekawy " jak wielki" był to nakład skoro tak szybko zeszło.
Na aleplanszowki są jeszcze ostatnie sztuki, dzisiaj składałam zamówienie
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Xardas123 »

Dodatków nie ma:/ Są podstawki ale ją mam już od dawna;)
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2012
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1482 times
Been thanked: 1140 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Bruno »

michał_851 pisze: 09 maja 2019, 11:22 Alchemicy na Aleplanszówki jest dodatek , podstawka już w ilości sztuk małej :D
Dziękuję Ci za hinta - zdążyłem skorzystać! :D
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 138
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 249 times
Been thanked: 76 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: obo_bb »

Dziękuję Ci za hinta - zdążyłem skorzystać! :D
No ja niestety nie zdążyłem, wie ktoś czy będzie jeszcze jakiś rzut tego dodatku (alchemicy królewski golem)?
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Scamander »

Będzie większy dodruk w późniejszym terminie.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Bary »

Xardas123 pisze: 09 maja 2019, 18:30 Jak już wspominaliście, że pojawił się dodruk alchemików (dodatku) to należało wspomnieć też o bardzo małym nakładzie, wtedy niektórzy od razu by wzięli.
Było o tym wspominane przynajmniej tu i tu.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------
Obrazek

Wiosna w pełni, zatem najwyższa pora, aby po raz kolejny odsłonić karty! Prezentujemy Wam szereg tytułów, zarówno gier, jak i dodatków, które ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.
Link do zapowiedzi: https://www.wydawnictworebel.pl/pages/w ... -1349.html


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Xardas123 »

Bary pisze: 10 maja 2019, 10:10
Xardas123 pisze: 09 maja 2019, 18:30 Jak już wspominaliście, że pojawił się dodruk alchemików (dodatku) to należało wspomnieć też o bardzo małym nakładzie, wtedy niektórzy od razu by wzięli.
Było o tym wspominane przynajmniej tu i tu.
No tak, wspomnieli że nakład był mały, ale dopiero jak już nic nie było nigdzie praktycznie;)
Awatar użytkownika
Nidav
Posty: 704
Rejestracja: 14 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 91 times
Been thanked: 338 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Nidav »

Xardas123 pisze: 11 maja 2019, 09:07
Bary pisze: 10 maja 2019, 10:10
Xardas123 pisze: 09 maja 2019, 18:30 Jak już wspominaliście, że pojawił się dodruk alchemików (dodatku) to należało wspomnieć też o bardzo małym nakładzie, wtedy niektórzy od razu by wzięli.
Było o tym wspominane przynajmniej tu i tu.
No tak, wspomnieli że nakład był mały, ale dopiero jak już nic nie było nigdzie praktycznie;)
Przecież drugi post jest z lutego, a dodatek dopiero teraz przybył. Także trochę wcześniej poinformowali ;)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: vojtas »

@ Rebel

Na kiedy planujecie wysyłkę Nemesis do wspierających?
Bujaro
Posty: 13
Rejestracja: 04 lut 2019, 11:32

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Bujaro »

Widzę zapowiedź dodatków do Everdella, a kiedy premiera Everdella?
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: cool_max »

Bujaro pisze: 13 maja 2019, 14:43 Widzę zapowiedź dodatków do Everdella, a kiedy premiera Everdella?
Pisali o 4 kwartale.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: wirusman »

vojtas pisze: 13 maja 2019, 14:23 @ Rebel

Na kiedy planujecie wysyłkę Nemesis do wspierających?
AR wysyła gry. Rebel będzie sprzedawał grę w retailu.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pisarka »

REBELU, zgłaszam się, żebyście zatrudnili mnie jako tłumacza.

Moja nerwica (mania) translatorska na pewno nie pozwoli mi ominąć CAŁYCH zdań w tak prostej i krótkiej instrukcji jak ta do Welcome to... :

:!: - "To build a fence, choose any available, white-dotted space and draw a line on it" (klarowne i potrzebne zdanie)

:!: - "Less than six and the player receives zero points." (w Waszej wersji nie wiadomo, czy wybór jest 7-0 czy też 7-1, czyli najniższa wartość gry multi).

:!: - "The player marks out the fence above each house to indicate it has already fulfilled a City Plan. " (nie wiem, dlaczego Wam wyszło "dorysuj płot od strony ulicy" - niby drobnotska, ale głupio to robiłam i marudziłam, że słabo widać ołówek a na nawet flamaster, nim się zorientowałam, że dizajn planszetek jednak nie jest taki głupi i górny płot jest biały z pewnego dobrego POWODU).

:!: :!: Poza tym nie wiadomo czemu Wasz tłumacz boi się losowości, bo w dwóch różnych miejscach jest "Wybierzcie 3 karty" zamiast "Shuffle and draw three City Plan cards ", a wcześniej "wybierzcie po 1 karcie planu miejscowego z numerem..." zamiast "Shuffle and randomly choose 3 City Plan cards..."

:!: Oczywiście w "bis-ie" brak ważnej połowy zdania (w oryginale wyróżnionego na czerwono!!): "and the duplicated number does not have to be associated with the number/effect combination."
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1376
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: raiden25 »

Pisarka pisze: 14 maja 2019, 11:49
:!: - "Less than six and the player receives zero points." (w Waszej wersji nie wiadomo, czy wybór jest 7-0 czy też 7-1, czyli najniższa wartość gry multi).
Odnosnie czego to jest ?
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: predki »

Może tłumacz miał dostęp do pierwszej wersji instrukcji, która bardziej odpowiada temu, co jest w polskiej.
Np. przy wyborze planów jest tam tekst:

„ 3 Plan cards are picked among the basic version set : one plan n°1, one n°2 and one n°3
These three plans are placed with the "Project" side up.”

Nie ma nic o tasowania czy losowaniu. Tekstu o płotach też nie ma.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pisarka »

raiden25 pisze: 14 maja 2019, 12:29
Pisarka pisze: 14 maja 2019, 11:49
:!: - "Less than six and the player receives zero points." (w Waszej wersji nie wiadomo, czy wybór jest 7-0 czy też 7-1, czyli najniższa wartość gry multi).
Odnosnie czego to jest ?
Odnośnie trybu solo - specjalnie nie dałam nr stron, bo instrukcja jest krótka, a nie każdy wydawca się poczuwa do erraty (Lacerto, patrzę na Was!).

Prędki, przyszło mi to na myśl, ale... instrukcja jest sprzed roku. Liczy tylko 10 stron. Nie wiem, kiedy zaczął się proces wydawania, ale... czy tylko ja jestem taka, żebym sprawdziła, czy przez ten czas nie zaszły istotne zmiany? Przecież plik nie poszedł do drukarni rok temu chyba.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5121
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 856 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: raj »

Cz wprowadzenie cła 25% na import gier z Chin do USA będzie miało wpływ na ceny waszych lokalizacji FFG?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10761
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3315 times
Been thanked: 3181 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

raj pisze: 15 maja 2019, 06:05 Cz wprowadzenie cła 25% na import gier z Chin do USA będzie miało wpływ na ceny waszych lokalizacji FFG?
A ta ustawa już przeszła czy dopiero o niej rozmawiają?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5121
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 856 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: raj »

Cła już weszły. Nie obejmą tego, co już jest w drodze do USA.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10761
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3315 times
Been thanked: 3181 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

raj pisze: 15 maja 2019, 07:24 Cła już weszły. Nie obejmą tego, co już jest w drodze do USA.
Sprawdziłem dla pewności, to jeszcze nie weszło. Jeśli wejdzie to dopiero w czerwcu, więc myślę, że żadna z firm nie będzie w stanie już teraz podać informację nt. ewentualnych implikacji tego. Myslę, że jeśli nie jest to import okrężną drogą z Chin do Stanów i dopiero do Europy nie powinno mięć wpływu na ceny europejskie
On Friday, the Trump administration announced a new list of categories that could be subject to a 25% tariff that could have wide-ranging impacts on a number of geek-related industries, including board games, dice, comics and graphic novels, and toys
Public hearings about the tariffs will begin in June, and companies and individuals can request that general products or specific exemptions be given at that time. If the US moves forward with the tariffs, they could go into effect any time after June 24th.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5121
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 856 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: raj »

Cła weszły. Opóźnienie do czerwca wynika z tego, że nie obejmują towarów, które już są w drodze. Czyli dopiero w czerwcu na rynek trafią towary opodatkowane wg nowej stawki.
Podstawowe pytanie do Rebela jest faktycznie takie, czy ich egzemplarze płyną do nas bezpośrednio z Chin (co jest logiczne i prawdopodobne).
Z drugiej strony FFG może chcieć powetować sobie ewentualne zwiększenie kosztów na rynku amerykańskim przez przerzucenie ich na inne rynki.
Domyślam się, że dzisiaj Rebel może jeszcze nie znać odpowiedzi na to drugie pytanie, ale bez wątpienia ta odpowiedź bardzo interesuje polskich graczy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: predki »

Pisarka pisze: 14 maja 2019, 14:24 Prędki, przyszło mi to na myśl, ale... instrukcja jest sprzed roku. Liczy tylko 10 stron. Nie wiem, kiedy zaczął się proces wydawania, ale... czy tylko ja jestem taka, żebym sprawdziła, czy przez ten czas nie zaszły istotne zmiany? Przecież plik nie poszedł do drukarni rok temu chyba.
Z Welcome to ... to chyba nie jest taka prosta sprawa. Blue Cocker nadal udostępnia na stronie tylko wersję zasad FR&EN, której bezpośrednim tłumaczeniem wydaje się być wersja polska. Coś, co krąży jako wersja 2.0 zasad angielskich jest wersją wydaną przez Deep Water Games, mającego prawa do wydań amerykańskich i pewnie do tej wersji oficjalnie dostępu nie miał Rebel, bo współpracuje z BC a nie z DWG.
A już z innej beczki, to DWG ledwo sobie radzi z wydaniem Welcome to ... i ostatnio opublikowało list otwarty trochę zbliżony do tego, co pisało GF(P), w którym tłumaczą się, dlaczego gry z Kickstartera jeszcze nie dotarły do wspierających, bo problem ich przerósł. Oby sobie w końcu poradzili.
Przy okazji jeszcze okazuje się, że jesteśmy potentatem w produkcji Welcome to ... - wiele wersji językowych jest obecnie "Made in Poland", nie tylko nasza. :D

A co do wojny celnej USA<->Chiny. Bezpośredniego wpływu na nasz rynek to mieć nie powinno - importujemy bezpośrednio z Chin i tu się nic nie zmienia. Natomiast może być jakiś rykoszet, jak ktoś, kto na tym stracił, spróbuje odrobić straty na innych rynkach, żeby wyjść na swoje. Nie wspominając już o globalnych konsekwencjach dla handlu międzynarodowego.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8714
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2317 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Curiosity »

predki pisze: 15 maja 2019, 08:18 A co do wojny celnej USA<->Chiny. Bezpośredniego wpływu na nasz rynek to mieć nie powinno - importujemy bezpośrednio z Chin i tu się nic nie zmienia.
Powiedz to kickstarterowcom.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Zablokowany