Magic the Gathering: Arena

Informacje o planszówkach on-line, offline itp.
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Cyel »

Malkontent ? Przecież mi się podoba :D
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Goldberg »

W sumie true :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Aszmel
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2019, 23:50
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Aszmel »

Goldberg pisze: 12 maja 2019, 19:32 A zeby dostac wildcard.....musze otworzyc ile boosterow??
Nadal taniej wychodzi kupowanie kart na mtgo za kase
wildcard jest w każdym boosterze! tyle, że nie zawsze to będzie mythic, czasami mam wrażenie, że grałeś z 20 minut i krytykujesz; z tego co wiem, nie jest to finalna wersja apki, więc może kiedyś handel będzie dostępny, albo wymiana między graczami, sam grałem deckiem T1 złożonym za darmo, od razu nie miałem wszystkich kart, ale z boosterów zamieniłem wildcards na te potrzebne, więc nie jest prawdą to co piszesz, faktem jest, że nie złożysz decku od razu jak nie masz odpowiedniej ilości wildcards
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Halloween »

Aszmel pisze: 17 maja 2019, 10:42
Goldberg pisze: 12 maja 2019, 19:32 A zeby dostac wildcard.....musze otworzyc ile boosterow??
Nadal taniej wychodzi kupowanie kart na mtgo za kase
(...) z tego co wiem, nie jest to finalna wersja apki, więc może kiedyś handel będzie dostępny, albo wymiana między graczami, (...)
Nie po to Hasbro/WOTC zrobiło Arene żeby jacyś inni ludzie mogli na tym zarabiać. Arena ma gigantyczną przewagę nad MtGO i papierowym MtG z tym, że wszystko jest własnością producenta i nie masz możliwości ani prawa sprzedawać kart ani się za nie wymieniać*. Z tego, że ktoś kupuje taniej karty a sprzedaje drożej wydawca nie ma nic. W Arenie wydawca bierze całą pulę - tylko youtuberzy zarabiają przy okazji promując grę.

*Te osoby, które sprzedają swoje całe konta robią to niezgodnie z regulaminem.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Arius »

Czasem mam wrażenie, że pomijacie jeden aspekt odnośnie areny.
Ja gram, ale głównie gram limited, a dokładniej drafty.
Ten rodzaj szczególnie lubię i na arenie dobrze on działa.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Goldberg »

Aszmel pisze: 17 maja 2019, 10:42 wildcard jest w każdym boosterze! tyle, że nie zawsze to będzie mythic, czasami mam wrażenie, że grałeś z 20 minut i krytykujesz; z tego co wiem, nie jest to finalna wersja apki, więc może kiedyś handel będzie dostępny, albo wymiana między graczami, sam grałem deckiem T1 złożonym za darmo, od razu nie miałem wszystkich kart, ale z boosterów zamieniłem wildcards na te potrzebne, więc nie jest prawdą to co piszesz, faktem jest, że nie złożysz decku od razu jak nie masz odpowiedniej ilości wildcards
Obrazek
W KAŻDYM mowisz??? Hmmm, no proszę, ciekawe...to ile mowisz ze grałeś w to? 21 minut? (zdjecie z dzis rano 9;20 - po najnowszym updajcie jakby co)
Gdyby tak faktycznie było, to nawet miało by to sens, przynajmniej jakis sensowny dck do paupera moglbym złożyc, a tak to lipa i drozyzna....
Niestety ARENA to najwiekszo dojenie jakie wizardzi wymyslili, ba nawet wieksze niz tradycyjny magic
|Nie dzieki, zostane przy swoim starym paskudnym MTGO gdzie przynajmniej formaty turnieju ustalaja gracze a nie serwer wiec pauperka, albo drafta z lorwyna moge palnac kiedy chce - a tak arena jest ograniczona setowo :P wiec lorwyna nie ma :P
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Galatolol »

Goldberg pisze: 18 maja 2019, 09:43 zostane przy swoim starym paskudnym MTGO
No to zostań i daj innym spokój. Cały ten wątek to Twoje posty cisnące po Arenie.

---

Codziennie starając się dobić do 4 zwycięstw i robiąc zadanie, oraz wydawszy koło 80€, mam kilka czołowych talii do standardu. Kupiłem kilkanaście/dziesiąt droższych planszówek, przy których nie spędziłem ułamka czasu spędzonego przy Arenie. Ponadto ostatnim razem, gdy grałem w papierowe MtG, jeden deck kosztował mnie więcej (choć trzeba przyznać, że było tam wiele fetchów).
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Goldberg »

Wybacz, ale czolowe talie do standardy z tego co sprawdzalem nie istnieja bez feczy...kto gra turniejowo ten o tym wie.
Dwa nie mam do tej gry nic, procz tego, że uwazam , że jest drozsza niz MTGO.
Gdyby faktycznie wildcards (nawet losowo) byly w KAZDEJ paczce (co usilnie sugerował kolega) to było by ok, wydaje jednorazowo iles kasy, kupie 120 boosterow i wtedy wiem , ze cos sensownego zloze
A tak, jak obecnie? LIPA i DROŻYZNA
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Galatolol »

Goldberg pisze: 18 maja 2019, 14:54 Wybacz, ale czolowe talie do standardy z tego co sprawdzalem nie istnieja bez feczy...kto gra turniejowo ten o tym wie.

Przecież nie ma fetchów w standardzie.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Goldberg »

Ok sa painlandy/shock landy fakt...wybacz skrot myslowy, pod ta nazwa myslałem o ogole R landow, czy to pain, fetch, slow. shock itd itd...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Cyel »

O, właśnie gdzieś przeczytałem, że algorytm dobierania przeciwników poza turniejami/ranked stara się parować talie o podobnej przybliżonej "sile".

To może być powód, dla którego mam tak dobre doświadczenia z grą, frajdę i dużo zwycięstw mimo grania swoimi fantazyjnymi pomysłami i bardzo niewiele nieciekawych, jednostronnych gier, w tym przeciwko net-deckującym try-hardom, starającym się udowodnić jakimi są dobrymi graczami bo wydali masę kasy i znaleźli czyjś przepis online ;)

Ogólnie, ode mnie + dla Areny za to rozwiązanie.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 553 times
Been thanked: 866 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Galatolol »

Tak jest. Dokładne zasady nie są znane, ale prawdopodobnie chodzi o rzadkość kart – więc jeśli się ma jakąś autorską konstrukcję do luźniejszego grania, to nie ma co wsadzać zbyt wielu rare'ów ;)
Awatar użytkownika
kempy
Posty: 720
Rejestracja: 17 paź 2011, 16:59
Has thanked: 15 times
Been thanked: 84 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: kempy »

Cyel pisze: 20 maja 2019, 19:41 w tym przeciwko net-deckującym try-hardom, starającym się udowodnić jakimi są dobrymi graczami bo wydali masę kasy i znaleźli czyjś przepis online ;)
W karciankach konfrontacyjnych jest masa ludzi, którzy nie potrafią składać decków a są bardzo dobrymi graczami i na odwrót.
Legend of the Five Rings CCG
- [ Sun and Moon Discord ] -

Oracle of the Void Database ◄
Aszmel
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2019, 23:50
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Aszmel »

W KAŻDYM mowisz??? Hmmm, no proszę, ciekawe...to ile mowisz ze grałeś w to? 21 minut? (zdjecie z dzis rano 9;20 - po najnowszym updajcie jakby co)
tzn obrazek mi się nie otwiera, ale domyślam się, że tam wildcarda nie było, no cóż, sprawdzę od kiedy to jest, ale pamiętam, że nie gram aż tak często, a kart przerobiłem już całą masę, wrócę do gry i najwyżej zwrócę ci honor!
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Halloween »

Jak wyglada teraz sytuacja z ekonomia dla F2P?

Wiem, ze mastery passy pogorszyly ale teraz byly/sa znowu jakies zmiany? Bardziej hojnie sa rozdawane boostery/wildcardy?
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Cyel »

Ja gram F2P od ok. roku, jedynie raz zapłaciłem za 5eurowy zestaw powitalny, bo stwierdziłem, że skoro od tak dawna gram, to symbolicznie choćby można coś zapłacić ;)

W zwykłym graniu (Play/ Ranked/ Standard Event) zarabiam złoto.

Złoto konwertuję w Gemy grając w Ranked Draft. Które przy okazji jest moim ulubionym formatem.

Klejnoty wydaję na Master Pass gdy wchodzi nowy set a potem na Sealed w tymże nowym secie. Które to jest moim drugim ulubionym formatem ;)

Ogarniając jak składać talię i grać w Drafcie/Sealed można wychodzić naprawdę dobrze na każdym podejściu. Miewałem streaki kilku Sealed, za które wprawdzie płaciłem 2000 klejnotów za każdy ale z każdego też odzyskiwałem niewiele mniej albo nawet wychodziłem na plus za 7 zwycięstw. W rezultacie, żebym faktycznie utracił te 2000 klejnotów wpisowego musiało minąć z 7-8 podejść.

Z obu tych trybów też płynie mnóstwo kart, bo zatrzymujesz to co wydraftowałeś/wyciągnąłeś i są boostery jako nagrody nawet przy niewielu zwycięstwach.

Obecnie w zasadzie składam sobie co chcę, bo prócz dużej liczby Rarów/Mythików które dostaję z w/w trybów gry oraz Mastery Passa, skumulowało mi się w Wild Cardach po 100 Commonów/Uncommonów, 30 Rarów i 15 Mythików, mimo, że sporo Wild Cardów w międzyczasie wydałem.

To wszystko w sumie wydawszy na grę 5 EURO.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Halloween »

Cyel pisze: 16 mar 2020, 16:46 Ja gram F2P od ok. roku, jedynie raz zapłaciłem za 5eurowy zestaw powitalny, bo stwierdziłem, że skoro od tak dawna gram, to symbolicznie choćby można coś zapłacić ;)

W zwykłym graniu (Play/ Ranked/ Standard Event) zarabiam złoto.

Złoto konwertuję w Gemy grając w Ranked Draft. Które przy okazji jest moim ulubionym formatem.

Klejnoty wydaję na Master Pass gdy wchodzi nowy set a potem na Sealed w tymże nowym secie. Które to jest moim drugim ulubionym formatem ;)

Ogarniając jak składać talię i grać w Drafcie/Sealed można wychodzić naprawdę dobrze na każdym podejściu. Miewałem streaki kilku Sealed, za które wprawdzie płaciłem 2000 klejnotów za każdy ale z każdego też odzyskiwałem niewiele mniej albo nawet wychodziłem na plus za 7 zwycięstw. W rezultacie, żebym faktycznie utracił te 2000 klejnotów wpisowego musiało minąć z 7-8 podejść.

Z obu tych trybów też płynie mnóstwo kart, bo zatrzymujesz to co wydraftowałeś/wyciągnąłeś i są boostery jako nagrody nawet przy niewielu zwycięstwach.

Obecnie w zasadzie składam sobie co chcę, bo prócz dużej liczby Rarów/Mythików które dostaję z w/w trybów gry oraz Mastery Passa, skumulowało mi się w Wild Cardach po 100 Commonów/Uncommonów, 30 Rarów i 15 Mythików, mimo, że sporo Wild Cardów w międzyczasie wydałem.

To wszystko w sumie wydawszy na grę 5 EURO.
Wszyscy tu pisza ile wydali. Wydales 5euro a poswieciles 200h. Wiec bardziej mnie interesuje ile czasu wydajesz na weekly quest.

Mnie interesuja ogolne, globalne zmiany. Jak grales rok temu to czy szybciej farmisz golfa, wildcardy, krysztaly czy wolniej jak jestes f2p na przestrzeni czasu?
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Cyel »

To ja nie rozumiem pytania, szczerze mówiąc, bo gram dlatego, że mi się gra podoba i mam z tego przyjemność a nie kalkuluję czy w zadowalającym tempie zarabiam nieistniejące złoto. Czas spędzony na grę jest w porządku, bo jest czasem spędzonym na fajnej grze a nie dlatego, że żona będzie zadowolona ile wyimaginowanych kryształów przyniosłem do domu ;P

Te wszystkie rzeczy wpadają niejako mimochodem podczas grania i dzieją się same w tle.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Magic the Gathering: Arena

Post autor: Halloween »

To dla tych co mieli przerwe: jest wieksze cisnienie na regularne logowania.

Tzw. daily deals sa aktualne 24 godziny. Wiekszosc to tylko kosmetyki ale sa tez co pare dni takie oferty jak 550golda za 50golda. Albo ostatnio booster za 300 zamiast za 1000. to powoduje fear of missing out i uzaleznienie na dluzsza mete.

Nie ma ktos kodu z prerelease na 6boosterkow z Eldraine? Moge sie zamienic za inny kod.
ODPOWIEDZ