878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

MiXB pisze: 18 maja 2019, 21:46 @OgryGames
Jakieś informacje na temat progów do odblokowania w czasie zbiórki? Jest szansa na coś więcej niż tylko polską, odświeżoną wersję podstawki i dodatku? Oczywiście samo to wystarczy, ale jestem ciekaw czy zaszalejecie i zrobicie własne moduły czy raczej pójdziecie w coś innego.
Jutro na kanale zagramw.to powinien się pojawić materiał, który trochę przybliży formę kampanii.
Próg będzie dosyć wysoki, ale nie idziemy na procenty ;) tylko uczciwie wrzucamy realną kwotę na minimum produkcyjne.
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: thegammer »

MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

Odnośnie 4:38. Co wspierający wtedy ufundowali?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

MiXB pisze: 19 maja 2019, 10:06 Odnośnie 4:38. Co wspierający wtedy ufundowali?
Na przykład plastikową armię zamiast drewnianych kostek oddziałów.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

OK, you have my wallet. :lol:
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

MiXB pisze: 19 maja 2019, 10:56 OK, you have my wallet. :lol:
Nie ukrywamy radości 😁
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: konrad.rymczak »

Drewniane podstawki do kart też są w standardzie?
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

konrad.rymczak pisze: 19 maja 2019, 11:20 Drewniane podstawki do kart też są w standardzie?
Nie, ale staramy się, aby mogły się pojawić w trakcie kampanii.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

Projekt wsparty, specjalny rabat naprawdę dobry. Za tą cenę aż żal nie kupić. Miejmy nadzieję, że odblokujemy naprawdę sporo fajnych dodatków, bo w tym tempie to grę ufundujemy jeszcze dzisiaj :D
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: Scamander »

A jak z tymi figurkami wodzów i budynków? Będą w celach do odblokowania?
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

Scamander pisze: 21 maja 2019, 11:28 A jak z tymi figurkami wodzów i budynków? Będą w celach do odblokowania?
Figurki wodzów i modele budynków pojawią się jako dodatkowe nagrody do kupienia zaraz po ufundowaniu gry.
Cel jest na wydanie podstawki i dodatku, nie chcemy podbijać kwoty innymi dodatkami.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: Scamander »

Fajnie gdybyśmy mogli poznać już ceny tych "nagród".
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

Scamander pisze: 21 maja 2019, 11:44 Fajnie gdybyśmy mogli poznać już ceny tych "nagród".
Nagrody to termin używany na zagramw.to :)

Budowle 70zł
Figurki wodzów i króla Alfreda 80zł

edit: nie 60-70, przepraszamy za błąd
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2023
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 120 times
Been thanked: 309 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: walkingdead »

Wszelkie dyskusje o kampanii można ewentualnie kontynuować w wątku o finansowaniu społecznościowym: viewtopic.php?f=57&t=61233&p=1149358#p1149358
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

Jest gdzieś polska instrukcja do tej gry?
Awatar użytkownika
obo_bb
Posty: 138
Rejestracja: 18 sie 2017, 15:23
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 249 times
Been thanked: 76 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: obo_bb »

Właśnie wsparłem, jeszcze jedno wsparcie i jest 60 000. Brakuje 50 zł.
OgryGames
Posty: 353
Rejestracja: 23 cze 2015, 14:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 12 times
Been thanked: 249 times
Kontakt:

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: OgryGames »

obo_bb pisze: 23 maja 2019, 13:42 Właśnie wsparłem, jeszcze jedno wsparcie i jest 60 000. Brakuje 50 zł.
GRA UFUNDOWANA :)
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: berem »

Ja sobie zrobiłem skrótową instrukcję PL, też do dodatków.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

berem pisze: 26 maja 2019, 10:19 Ja sobie zrobiłem skrótową instrukcję PL, też do dodatków.
Mógłbyś się gdzieś nią podzielić? Jestem w stanie bez problemu przeczytać instrukcję w wersji angielskiej, ale część mojej grupy nawet nie zerknie do zasad jeśli nie będą po polsku...
sabat24
Posty: 105
Rejestracja: 13 mar 2019, 23:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 45 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: sabat24 »

Ja mam zrobione tłumaczenie (własne) podstawki w wersji PDF na bazie oryginalnej instrukcji. Czyli zostawiona jest grafika i układ, a przetłumaczony tekst. Teoretycznie wersja jest do druku, ale miejscami pewne ozdobniki w tekście mogą być lekko przesunięte (symbole figurek w Movement Example) oraz czasami tekst może być gęściej upchany, bo nie chciałem zmieniać układu instrukcji, a niekiedy tłumaczenie polskie jest bardziej rozbudowane niż angielskie.
Jeśli nie spieszy Ci się, to za około tydzień wrócę z małego wyjazdu, to jak zostawisz mi e-mail w wiadomości prywatnej, podeślę Ci.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: berem »

Jak tylko kto chce to podsyłam tłumaczenie na maila.
Zrobiłem takie kompaktowe tłumaczenie bez zbędnego słowotoku.
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

Ogry udostępniły pierwszy draft "oficjalnej polskiej instrukcji". Jest parę bubli, ale ogólnie jest bardzo pozytywnie. Osoby, które mają prywatne translacje mogą porównać. https://www.dropbox.com/s/94n5n0420u2l8 ... 0.pdf?dl=0
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 497 times
Been thanked: 155 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: EVOCATVS »

Tak przymierzam się do tej gry i nie wiem czy dodatek warto brać na start, czy można odpuścić? Ewentualnie będzie on dostępny normalnie w sklepach po premierze?
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: MiXB »

EVOCATVS pisze: 06 cze 2019, 07:38 Tak przymierzam się do tej gry i nie wiem czy dodatek warto brać na start, czy można odpuścić? Ewentualnie będzie on dostępny normalnie w sklepach po premierze?
Dodatek ma być w sklepach, ale około 50 złotych drożej niż w czasie kampanii (prawie o połowę drożej).
Jeśli planujesz grać w tę grę głównie 2 vs 2 to powiedziałbym, że dodatek jest mniej potrzebny, w grach 1 vs 1 dodatek jest bardziej "do ogarnięcia".
Dodatek ma 9 modułów i z moich doświadczeń, w zależności od gustów, przynajmniej parę z nich powinno się zawsze spodobać każdemu.
  1. Kościoły i forty/osady wikingów dodają dodatkowy warunek zwycięstwa (spalić je wszystkie) oraz dają Wikingom rozszerzone możliwości obrony kosztem ruchu. Z fortami Wikingowie mogą się zatrzymać i umocnić pozycje co różnie jest odbierane w grze, gdzie jedna strona klasycznie atakuje, a druga się broni. Według mnie ten moduł działa najlepiej 1 vs 1 dla ludzi, którzy wiedzą co robią i próbują czegoś nowego. Figurki budynków są do tego modułu.
  • Królestwa dają dodatkowe umiejętności, które są bardzo mocne (może nawet za mocne) i dużo tekstu do zapamiętania więc nie działa to zbyt dobrze w drużynówce.
  • Królowie to karty wydarzeń dla Angoli na sterydach. Jeden z gorszych modułów moim zdaniem, bo umiejętności tych króli są naprawdę kozackie, ale działa całkiem dobrze jeśli próbujesz nauczyć kogoś gry.
  • Runy i modlitwy są dobre, ale trochę za dobre są efekty dla Anglików. No i to są jednak kolejne kości co wydłuża grę i dodaje jeszcze więcej losowości. Lepiej ograć grę bez tego modułu.
  • Relikwie i święte miejsca też są OK, ale część z nich jest w oczywisty sposób lepsza niż inne.
  • Legendy są naprawdę spoko. Dodatkowy sposób zdobycia punktów jest zawsze w cenie. Tylko, na litość boską, jak grasz drużynówkę to i pokazuj między partnerami te karty, a nie rób tego co robił Quinns z SU&SD, który ukrywał te cele pomiędzy członkami drużyny...
  • Epickie bitwy możesz zacząć dodawać już od drugiej gry według mnie - nie miesza to jakoś szalenie balansu, a dodaje "epickości" bitwom. To jeden z dwóch dodatków, które mogą być zawsze dodane do gry.
  • Łodzie wikingów... Są mocne. Strasznie poprawiają możliwości Wikingów, co bez doświadczenia może sporo napsuć krwi Anglikom. Nie dla nowicjuszy.
  • Nowi wodzowie Wikingów to drugi dodatek, który może być zawsze w grze - Ragnara można zamieniać z drugim startowym wodzem, a jeszcze lepiej losować pomiędzy nimi, a Lagertha po prostu w pewnej turze dodaje drugiego wodza. Mocne to na pewno, ale nie przegięte, a dodatkowo po prostu dodaje grze zmienności. Figurki wodzów do kupienia, mają tą dwójkę w zestawie.
Powiem tak, dodatek nie powinien być dodawany od pierwszej gry. Co więcej, nie powinieneś grać ze wszystkimi modułami na raz. Jednak ja bym go kupił w kampanii, bo po cenie sklepowej raczej nie warto. Za 70 złotych (w zasadzie mniej, bo pewnie będziesz kupował w zestawie z podstawką jak Pan Bóg przykazał) warto. Za dwa razy tyle? Musiałbyś sobie najpierw wyrobić sam opinię. Co do figurek ja kupiłem - ładne są, choć ludzie narzekają, że figurki wodzów to kurduple w stosunku do sztandarów (co jest dobrym zabiegiem, bo przynajmniej skupiasz na czymś co pozwala ci szybko rozpoznać co to za lider, ale każdy ma własny gust), a i plastik jest zawsze w cenie. Ale jak nie czujesz wewnętrznej potrzeby to nie kupuj. Pamiętaj tylko, że w sklepie to tego raczej nie kupisz, zwłaszcza, że Academy Games ceni se te zestawy figurek po 35$ i 40$, a Ogry wywalczyły połowę tej kwoty.
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: 878 Vikings: Invasions of England (B. Beckett, D. Kimmel, J. Stahl)

Post autor: kaimada »

O ile podstawkę polecam, to sam dodatek odradzam. Zacytuję samego siebie:
Małe moduły, czyli legendarni liderzy, wikińskie statki i epickie bitwy są fajne, ale nie rewolucyjne. Jeśli miałbym je dostać za darmo to te trzy moduły z pewnością brałyby udział w każdej z moich gier. Legendarni liderzy to dwóch nowych startowych przywódców Wikingów – mają oni specjalne umiejętności nieznacznie zmieniające rozgrywkę. Statki pozwalają na szybsze poruszanie się wokół Wysp. Trzy karty bitew wtasowujemy w talię Fyrdów – są to wydarzenia, które zmieniają warunki rozgrywanej potyczki.
Kolejne elementy rozszerzenia są już zdecydowanie mniej trafione. Wprowadzenie kościołów zupełnie zmienia grę i niepotrzebnie ją utrudnia. Anglicy rozstawiają je na wybranych przez siebie terenach, a Wikingowie będą dążyli do ich spalenia, co jest alternatywnym sposobem na ich wygraną w grze. Moduły z Królami i Królestwami dodają tyle niepotrzebnych do zapamiętania elementów, że naprawdę nie wiem kto i po co to wymyślał. Cztery karty króli to jednorazowe wydarzenia do zagrania w trakcie tury. Karty królestw to dodatkowe umiejętności, które zyskujemy jeśli kontrolujemy wyznaczony obszar. W efekcie nikt o tym nie pamiętał, lub nie zauważał, że taką kontrolę zyskał/stracił. Relikwie i Święte Miejsca są mało zbalansowane, a moduł z runami… Dodanie do tak losowej gry jeszcze większej losowości, absolutnie faworyzującej Anglików? No nie…
ODPOWIEDZ