Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
predki
Posty: 426
Rejestracja: 14 cze 2015, 09:06
Has thanked: 3 times
Been thanked: 56 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: predki »

Curiosity pisze: 15 maja 2019, 08:28 Powiedz to kickstarterowcom.
Pytanie było do Rebela i dotyczyło gier wydawanych na polski rynek.
Zresztą większość dużych projektów z KS, mających opcję EU friendly i tak wysyła z Europy, a nie ze Stanów, więc cła nie będą ich dotyczyły. Natomiast w szczególnych sytuacjach kogoś te cła mogą dotknąć, np. kupujących angielskie LCG w amerykańskich sklepach.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5122
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 260 times
Been thanked: 856 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: raj »

Proponuje aby prowadzić dyskusję cłach w tym wątku: viewtopic.php?f=1&t=61140

EDIT Curiosity.
Połączyłem wątki. Link: viewtopic.php?p=1147710
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pisarka »

predki pisze: 15 maja 2019, 08:18
Pisarka pisze: 14 maja 2019, 14:24 Prędki, przyszło mi to na myśl, ale... instrukcja jest sprzed roku. Liczy tylko 10 stron. Nie wiem, kiedy zaczął się proces wydawania, ale... czy tylko ja jestem taka, żebym sprawdziła, czy przez ten czas nie zaszły istotne zmiany? Przecież plik nie poszedł do drukarni rok temu chyba.
Z Welcome to ... to chyba nie jest taka prosta sprawa. Blue Cocker nadal udostępnia na stronie tylko wersję zasad FR&EN, której bezpośrednim tłumaczeniem wydaje się być wersja polska. Coś, co krąży jako wersja 2.0 zasad angielskich jest wersją wydaną przez Deep Water Games, mającego prawa do wydań amerykańskich i pewnie do tej wersji oficjalnie dostępu nie miał Rebel, bo współpracuje z BC a nie z DWG.
To tego nie wiedziałam. Ale to znaczy, że jeśli ta klarowniejsza instrukcja DWG zostaje umieszczona publicznie na bgg w kwietniu 2018 (przez ich pracownika), to Rebel nie ma prawa do niej zajrzeć i sprawdzić, z czym były problemy w oryginalnej wersji??


Tak na marginesie, jeżeli tłumaczyli tę wcześniejszą, mało klarowną wersję, to i tak są pewne braki:

- o płotach: "in any street."

- z solo: "or he doesn’t earn any."

- Nadal błąd przy planach miejskich: "the player marks out the fence on the top of the houses "
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ShapooBah »

Pisarka pisze: 15 maja 2019, 11:07 To tego nie wiedziałam. Ale to znaczy, że jeśli ta klarowniejsza instrukcja DWG zostaje umieszczona publicznie na bgg w kwietniu 2018 (przez ich pracownika), to Rebel nie ma prawa do niej zajrzeć i sprawdzić, z czym były problemy w oryginalnej wersji??
Zmiany, które mogłyby być dokonane na podstawie poprawionej wersji innego wydawnictwa mogłyby nie przejść jakiegoś Quality, który niektóre wydawnictwa robią przed zezwoleniem do druku. (o czym kilka razy wspominano przy okazji innego wydawnictwa i innej gry — Brzdęku)
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pisarka »

ShapooBah pisze: 15 maja 2019, 15:24
Pisarka pisze: 15 maja 2019, 11:07 To tego nie wiedziałam. Ale to znaczy, że jeśli ta klarowniejsza instrukcja DWG zostaje umieszczona publicznie na bgg w kwietniu 2018 (przez ich pracownika), to Rebel nie ma prawa do niej zajrzeć i sprawdzić, z czym były problemy w oryginalnej wersji??
Zmiany, które mogłyby być dokonane na podstawie poprawionej wersji innego wydawnictwa mogłyby nie przejść jakiegoś Quality, który niektóre wydawnictwa robią przed zezwoleniem do druku. (o czym kilka razy wspominano przy okazji innego wydawnictwa i innej gry — Brzdęku)
Nie wiem, nie wszyscy interesowali się Brzdękiem, chętnie wysłucham, co Rebel na to powie.

Wiem tylko, że to naprawdę nie jest fajnie, musieć co rusz sprawdzać obcojęzyczne zasady, skoro zapłaciłam za polski produkt.

Właśnie odkryłam, że tłumaczenie (w przykładowej rozgrywce) zasad do AAA solo może prowadzić do kompletnie błędnej interpretacji, gdzie AAA nie zdobywa punktów za wypełniony przez gracza plan miejscowy, podczas gdy anglojęzyczny zapis wyklucza taką interpretację - kto chce niech porówna polski zapis z "and the player ended the game
before the 3rd Completed Plan card was revealed, by validating all 3 plans."
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 727
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 143 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Munchhausen »

Ktoś z Asmodee wspominał może coś o dacie dodruku "Artisans of Naquala" do Pięciu Klanów? :)

Drugie pytanie: jakiś czas temu informowaliście o wypuszczeniu koszulek "CCG Long"? Ruszyło coś w tej sprawie? Bo dwa pierwsze cykle dodatków do "Horror w Arkham: LCG" zapakowałem w Wasze koszulki, a potem zmieniliście rozmiar i od tego czasu czekam z koszulkowaniem kolejnych...
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 133 times
Been thanked: 27 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: ENDryu »

Munchhausen pisze: 17 maja 2019, 03:20 Drugie pytanie: jakiś czas temu informowaliście o wypuszczeniu koszulek "CCG Long"? Ruszyło coś w tej sprawie? Bo dwa pierwsze cykle dodatków do "Horror w Arkham: LCG" zapakowałem w Wasze koszulki, a potem zmieniliście rozmiar i od tego czasu czekam z koszulkowaniem kolejnych...
Tu chyba nie chodzi o zmianę rozmiaru, bo obcięli 0,5mm i tak naprawdę teraz rozmiar jest standard CCG. Problem raczej leżał w wadliwych partiach produktu. Sam wymieniałem 4 paczki koszulek, bo zwyczajnie były źle przycięte i karty wystawały... Słyszalem plotki, ze Rebel zmienił fabryke w Chinach przy okazji zmiany rozmiarow i opakowan i chyba nie wyszla ta zmiana na dobre :roll:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
vojtas pisze: 13 maja 2019, 14:23 @ Rebel

Na kiedy planujecie wysyłkę Nemesis do wspierających?
REBEL jest wydawcą wersji sklepowej, wstępnie szacujemy dostępność na lipiec/sierpień 2019.
W sprawie egzemplarzy kupiony na kickstarterze należy kontaktować się z Awaken Realms.

Bujaro pisze: 13 maja 2019, 14:43 Widzę zapowiedź dodatków do Everdella, a kiedy premiera Everdella?
Niedawno oddaliśmy wszystkie pliki do druku. Niebawem będziemy informować o dokładnej dacie.

Pisarka pisze: 14 maja 2019, 11:49 REBELU, zgłaszam się, żebyście zatrudnili mnie jako tłumacza.

Moja nerwica (mania) translatorska na pewno nie pozwoli mi ominąć CAŁYCH zdań w tak prostej i krótkiej instrukcji jak ta do Welcome to... :
predki pisze: 15 maja 2019, 08:18 Z Welcome to ... to chyba nie jest taka prosta sprawa. Blue Cocker nadal udostępnia na stronie tylko wersję zasad FR&EN, której bezpośrednim tłumaczeniem wydaje się być wersja polska. Coś, co krąży jako wersja 2.0 zasad angielskich jest wersją wydaną przez Deep Water Games, mającego prawa do wydań amerykańskich i pewnie do tej wersji oficjalnie dostępu nie miał Rebel, bo współpracuje z BC a nie z DWG.
Nasza instrukcja jest tłumaczeniem tej wersji, którą otrzymaliśmy od partnera, czyli od Blue Cocker.
Instrukcja w wydaniu Deep Water Games to ich własna inicjatywa.

raj pisze: 15 maja 2019, 06:05 Cz wprowadzenie cła 25% na import gier z Chin do USA będzie miało wpływ na ceny waszych lokalizacji FFG?
Na ten moment nikt tak naprawdę nie wie, jak zmiana stawek celnych w USA w płynie całościowo na rynek gier planszowych.

Munchhausen pisze: 17 maja 2019, 03:20 Ktoś z Asmodee wspominał może coś o dacie dodruku "Artisans of Naquala" do Pięciu Klanów? :)
Niestety, nie mamy żadnych informacji na temat dodruku.

Munchhausen pisze: 17 maja 2019, 03:20 Drugie pytanie: jakiś czas temu informowaliście o wypuszczeniu koszulek "CCG Long"? Ruszyło coś w tej sprawie? Bo dwa pierwsze cykle dodatków do "Horror w Arkham: LCG" zapakowałem w Wasze koszulki, a potem zmieniliście rozmiar i od tego czasu czekam z koszulkowaniem kolejnych...
Dostawa koszulek (w tym CCG Long) powinna do nas dotrzeć na początku czerwca.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
aguska159
Posty: 23
Rejestracja: 25 mar 2018, 00:44
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: aguska159 »

Czy istnieje możliwość wydania po polsku folklor the afflication?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Jareks1985 »

aguska159 pisze: 18 maja 2019, 23:39 Czy istnieje możliwość wydania po polsku folklor the afflication?
Zapytaj Galaktę, Tylko oni wydaja takie rodzynki :P

Rebelu naszk kochany. Kieruje do Ciebie moje pytanie:
kiedy wszystkie dodatki z KS dla turmoil trafią do sprzedaży?, bo chcę kupić wszystkie i swędzi mnie portfel.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Scamander »

Jareks1985 pisze: 20 maja 2019, 11:14 Rebelu naszk kochany. Kieruje do Ciebie moje pytanie:
kiedy wszystkie dodatki z KS dla turmoil trafią do sprzedaży?, bo chcę kupić wszystkie i swędzi mnie portfel.
O ile dobrze kojarzę to plany są na koniec roku, okolice grudnia.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: bluebird »

Drogi Rebelu czy możesz ujawnić jak będzie cena SCD gry Nemesis, bo właśnie pojawiła się w przedsprzedaży w niektórych sklepach, ale ceny szokująco wysokie jak z kosmosu, żeby nie powiedzieć jak z Nostromo
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:37 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Bludgeon
Posty: 605
Rejestracja: 05 kwie 2013, 10:29
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 67 times
Been thanked: 88 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Bludgeon »

:lol: :lol: może sobie podać rękę z Roll for the Galaxy: Rivalry
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today
rafaelus
Posty: 464
Rejestracja: 30 sty 2015, 09:57
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: rafaelus »

Ta Rebelowa wersja będzie trochę uboższa niż KS?
Chętnie się podzielę ;)
-Planszostrefa.pl - 11%, 3trolle.pl - 6 %
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10764
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3315 times
Been thanked: 3182 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

rafaelus pisze: 22 maja 2019, 10:11 Ta Rebelowa wersja będzie trochę uboższa niż KS?
Oczywiście, w Rebelowej nie będziesz miał dodatku Voidseers i Aftermath w niemal tej samej cenie :P No i nie ma Medyka
https://www.wydawnictworebel.pl/reposit ... cja_PL.pdf zawartośc masz wylistowana w instrukcji
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ZAPOWIEDZI:
-------------------------------------
Obrazek

Świat stoi u progu globalnej katastrofy, a ludzkość potrzebuje Twojej pomocy! Kolejne miasta rozpaczliwie błagają o żywność, wodę, szczepionki i inne materiały pierwszej potrzeby, których wciąż brakuje.

Zdając sobie sprawę z powagi sytuacji, łącząc swoje nadszarpnięte zasoby, światowe mocarstwa oddelegowały lekarzy i innych specjalistów, by stworzyli elitarną Jednostkę Reagowania Kryzysowego. To na Tobie i pozostałych członkach Waszego zespołu spoczywa ciężar pomocy regionom dotkniętym katastrofą w dowolnym miejscu i czasie. Na pokładzie własnego samolotu przygotowujecie niezbędne zaopatrzenie, co czyni Was wyjątkową jednostką ratowniczą.


Z radością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa już niebawem ukaże się Pandemic: Szybka Reakcja!

Obrazek

Pandemic: Szybka Reakcja, to ekscytująca gra kościana tocząca się w czasie rzeczywistym. Wraz z pozostałymi graczami musicie dopasowywać się do szybko zmieniających się warunków. To na Was spoczywa ciężar pomocy regionom dotkniętym katastrofą w dowolnym miejscu i czasie.
Wykorzystujcie unikalne zdolności swoich postaci żeby wygrać z czasem! Działajcie jak najlepiej zorgarnizowany sztab kryzysowy!

Gra ukaże się po polsku już w wakacje 2019!

Wątek o grze na forum: viewtopic.php?f=1&t=61254
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 07:37 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1520
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 275 times
Been thanked: 171 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: mikeyoski »

Autorem jest człowiek odpowiedzialny za Fuse. Więc będzie stresująco. Już się nie mogę doczekać :-)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3345
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1104 times
Been thanked: 1267 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: seki »

Zapowiada się jeszcze fajniej niż Pandemia Lekarstwo (którą lubię) więc jestem mocno zainteresowany. Co ciekawe nawet na Bgg nie ma jeszcze nawet karty tej gry. Jak widać Rebel coraz częściej wydaje "równo" z premierą światową. Fajnie.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pisarka »

Rozumiem, że nie ma szans na ten dodatek: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... ental-meds ??
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:37 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Pisarka »

konrad.rymczak pisze: 22 maja 2019, 12:20 Lupka "meds" :roll:
O, fakt, widzisz - czegoś się nauczyłam - po co tak narażać mięśnie gałek? :wink:
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: REBEL.pl »

-------------------------------------
ODPOWIEDZI:
-------------------------------------
aguska159 pisze: 18 maja 2019, 23:39Czy istnieje możliwość wydania po polsku folklor the afflication?
Rebel nie jest zainteresowany posiadaniem tej pozycji w swoim portfolio.

Jareks1985 pisze: 20 maja 2019, 11:14(...) kiedy wszystkie dodatki z KS dla turmoil trafią do sprzedaży?, bo chcę kupić wszystkie i swędzi mnie portfel.
Pracujemy nad tym, aby niebawem także były dostępne do zamówienia. Damy znać również w tym miejscu jak się pojawią. Jeżeli chodzi o ich fizyczną dostępność to listopad/grudzień, przynajmniej na chwilę obecną takie są szacunki oryginalnego wydawcy.

bluebird pisze: 23 maja 2019, 03:23Drogi Rebelu proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu tak wysoka cena gry Nemesis? 550 zł za grę to jak na polskie warunki bardzo dużo.(...)
Między innymi dlatego, że Awaken Realms dotarło dzięki Kickstarterowi bezpośrednio do klientów, co pozwoliło zrezygnować z marży dystrybucyjnej dla sklepów i hurtowni.
Cena wzrasta za każdym razem gdy dokłada się kolejne ogniwo łańcucha dystrybucyjnego.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Largo »

Mixthoor pisze: 23 maja 2019, 10:27 - Czy premiera gry ZONA będzie miała miejsce w tym roku?
Na stronie fb pojawiła się informacja, że premiera ma być na Essen i do końca roku gra ma się pojawić w sklepach.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6422
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 549 times
Been thanked: 919 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Odi »

Bardzo proszę o zakończenie off-topu cenowego.

Dyskusję o cenie kontynuować można w nowym, dedykowanym wątku
Przenoszę tam posty cenowe.
Zablokowany