Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: bluebird »

SCD na poziomie 550 zł, chyba kogoś pogięło. :lol:
Czy tam są jakieś znaczniki ze złota lub diamentów?
Iro
Posty: 108
Rejestracja: 15 lut 2019, 07:23
Has thanked: 48 times
Been thanked: 16 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Iro »

Deem jakos nie znam nikogo co ma juz Nemesisa a youtuberzy sie nie licza bo tez nie widze aby ktos z nich gre sprzedawal.
Same ahy ehy jaka to gra jest super do mnie nie przemawia. Jesli mam wydac 460zl to musze byc pewny ze warto. Sorry ale mnie nie stac na kupowanie w ciemno. Ani nie jestem ekspertem aby po samej zapowiedzi mechaniki gry wiedziec czy jest dobra czy nie.
Wiec ci co kupili za 330-360zl i cos wiedza wiecej niz ja niech sie ciesza ze moga miec dobra gre. Ja musze czekac na opinie czy warto przeplacic.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Sorry ale ja przy takiej cenie odpadam, ale być może liczą że przy takim napompowanym hajpie i z powodu długiego okresu oczekiwania na grę, ludzie rzucą się na nią ja na ciepłe bułeczki.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1212
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 356 times
Been thanked: 250 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Deem »

@Iro
Ja swoją kopię angielskiej wersji dostałem w grudniu i już ograłem, na bgg znajdziesz sporo opinii i recenzji. Nie odpowiedzą, czy warto zapłacić 400 czy 500 pln, bo to kwestia indywidualna (patrząc na rozgrywkę nie dałbym więcej niż 350 pln). Lepiej niż na polskie opinie lepiej zaczekać na moment, gdy Rebel zacznie jeździć z Nemesis po konwentach.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Według mnie ta gra nie jest warta takiej ceny. Obejrzałem sobie kilka rozgrywek i jak dla mnie po prostu wiało nudą, nie było tam nic szczególnego, nic co mnie zachwyciło, ani w mechanice ani w wykonaniu. Naprawdę nie potrafię wskazać czegokolwiek co by uzasadniało tak wysoką cenę.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ShapooBah »

bluebird pisze: 21 maja 2019, 18:15 Naprawdę nie potrafię wskazać czegokolwiek co by uzasadniało tak wysoką cenę.
Komponenty nie tylko tekturowe i plastikowe ale też zatrważająca ilość tekstu w jakąś ktoś musiał włożyć pracę, aby wymyślić do tego kolejne koszta związane z przetłumaczeniem tego przez tłumaczy, opłata licencyjna dla AR za wymyślenie tak złożonej mechaniki obudowanej w ten tytuł, no i chińskie matryce do odlewu figurek :P

Dostajesz naprawdę ciężki tytuł, ale z drugiej strony możesz zawsze za tę cenę mieć prawie bezplastikowe Gloomhaven.
...
jeżeli wydzie po polsku
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: thegammer »

Gra nie jest wcale droga patrząc po cenach np. takiego zestawu do AVP - Alien Stalkers - gdzie cena 5 figurek i 2 kart wynosi około 65 PLN. Ci co narzekają, że drogo to chyba nie grali i nie kupowali gier GW. Wszyscy chcą jakości i klimatu, a to kosztuje.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2019, 20:40 przez thegammer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 21 maja 2019, 16:57 Przecież od początku było mówione że na KS będzie taniej i znacząco więcej zawartości. Wydaje mi się za za wersję KS zapłaciłem 330zl.
No ja 500 w aleplanszowkach. Chyba ostatni egzemplarz :-P
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Zostanę jednak przy swoim zdaniu, wg mnie cena mocno zawyżona, weźmy dla porównania np. Lords of Hellas tego samego autora i wydawnictwa, można powiedzieć
że gra z tej samej półki jeśli chodzi o wykonanie, zawartość, ciężar gatunkowy i kosztuje 230 zł a nie 460 zł jak Nemesis czyli dokładnie 2 razy mniej.
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pawianlsm »

No dobra, a czy ktoś może się wypowiedzieć na temat rozgrywki dość rzeczowo? :) Bo na razie to gdybacie, że słabe bo za drogo -.-. Ja wziąłem za 460zł (edycja KS) z jednego ze sklepów i na razie się jaram :).
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: czeczot »

bluebird pisze: 21 maja 2019, 20:03 Zostanę jednak przy swoim zdaniu, wg mnie cena mocno zawyżona, weźmy dla porównania np. Lords of Hellas tego samego autora i wydawnictwa, można powiedzieć
że gra z tej samej półki jeśli chodzi o wykonanie, zawartość, ciężar gatunkowy i kosztuje 230 zł a nie 460 zł jak Nemesis czyli dokładnie 2 razy mniej.
Przecież core box na KS nemesis był po 70 funtów a LOH po 82 funty. Nemesis był tańszy, jakie ty ceny porównujesz ? Chyba nie wydanie sklepowe LOH do Nemesis z KS?
Po drugie gry sa dobre i warte swojej ceny,dobre jako całość tj. wygląd plus rozgrywka albo słabe. Ocenianie czy gra jest warta swojej ceny tylko po ilości plastiku i komponentów bez zabrania to trochę nieporozumienie.
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: longmen76 »

bluebird pisze: 21 maja 2019, 17:24 SCD na poziomie 550 zł, chyba kogoś pogięło. :lol:
Czy tam są jakieś znaczniki ze złota lub diamentów?
Znalazłem wersję PL KS w cenie 460 PLN. Sklepowa wersja retail pewnie będzie w okolicach 400 lub jeszcze taniej. Nikogo nie pogięło. Taka jest wartość tej gry i tyle.
Jestem przeciwnikiem obrażania ludzi, więc pisanie przez Ciebie, że kogoś pogieło jest bardzo słabe. Jak mnie nie stać na nowe BMW za 300 tysięcy to nie piszę na forach, że ich pogięło z ceną i czy mają klamki ze złota.
Kolejna sprawa jak się zobaczy gry FFG (Posiadłość Szaleństwa, Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy) i jakość wykonana badziewnych figurek, odpadających podstawek, nie pasujących elementów do siebie to dopiero można by z ceną 330 PLN w sklepach dyskutować (SCD na poziomie chyba 400PLN). Jakoś nikt nie narzeka na jakość i cenę a "recenzenty" sikają po nogach w swoich filmikach powtarzając nieprawdziwy slogan "jakoś z najwyższej półki".
Cały czas odnoszę wrażenie, że jak polskie to jest "be", a jak zagraniczne to "super".
W moim odczuciu jakby porównywać Nemesisa do produktów FFG to gra jest tania jak barszcz.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

longmen76 pisze: 21 maja 2019, 21:02
Znalazłem wersję PL KS w cenie 460 PLN. Sklepowa wersja retail pewnie będzie w okolicach 400 lub jeszcze taniej. Nikogo nie pogięło. Taka jest wartość tej gry i tyle.
Sklepowa wersja Nemesisa kosztuje 435zl w jedynym z najtańszych sklepów. Cena wysoka. Nie da się ukryć. Moim zdaniem wynika ona z tego że AR nie zamierza zmniejszać swojej działki w sprzedaży sklepowej więc po odliczeniu kosztów wydawców lokalnych tak to wyszło. Z Tainted Grail będzie tak samo.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

czeczot pisze: 21 maja 2019, 20:53
bluebird pisze: 21 maja 2019, 20:03 Zostanę jednak przy swoim zdaniu, wg mnie cena mocno zawyżona, weźmy dla porównania np. Lords of Hellas tego samego autora i wydawnictwa, można powiedzieć
że gra z tej samej półki jeśli chodzi o wykonanie, zawartość, ciężar gatunkowy i kosztuje 230 zł a nie 460 zł jak Nemesis czyli dokładnie 2 razy mniej.
Przecież core box na KS nemesis był po 70 funtów a LOH po 82 funty. Nemesis był tańszy, jakie ty ceny porównujesz ? Chyba nie wydanie sklepowe LOH do Nemesis z KS?
Po drugie gry sa dobre i warte swojej ceny,dobre jako całość tj. wygląd plus rozgrywka albo słabe. Ocenianie czy gra jest warta swojej ceny tylko po ilości plastiku i komponentów bez zabrania to trochę nieporozumienie.
Porównuje sklepową wersję LoH do sklepowej Nemesis i cena tej pierwszej jest 2 razy nizsza. Obecnie cena sklepowa LoH to 230 zł a Nemesis 450 zł
Awatar użytkownika
Gosiek
Posty: 440
Rejestracja: 15 gru 2017, 13:28
Lokalizacja: W-wa
Has thanked: 416 times
Been thanked: 87 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Gosiek »

bluebird pisze: 21 maja 2019, 21:53 Porównuje sklepową wersję LoH do sklepowej Nemesis i cena tej pierwszej jest 2 razy nizsza
SCD polskiej wersji LoH to 399 zł, więc do 460 zł niedaleko.
I może mnie pamięć zawodzi, ale chyba LoH w przedsprzedaży czy w chwili premiery nie był do kupienia za 230 zł.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Gosiek pisze: 21 maja 2019, 21:58
bluebird pisze: 21 maja 2019, 21:53 Porównuje sklepową wersję LoH do sklepowej Nemesis i cena tej pierwszej jest 2 razy nizsza
SCD polskiej wersji LoH to 399 zł, więc do 460 zł niedaleko.
I może mnie pamięć zawodzi, ale chyba LoH w przedsprzedaży czy w chwili premiery nie był do kupienia za 230 zł.
SCD sklepowej Nemesis to 550 zl, dla mnie za drogo dla innego być może za tanio, kupiłem do tej pory ok 250 gier i mam z czym porównać i wg mnie ta cena jest zupełnie nie adekwatna do zawartości
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

pawianlsm pisze: 21 maja 2019, 20:07 No dobra, a czy ktoś może się wypowiedzieć na temat rozgrywki dość rzeczowo? :) Bo na razie to gdybacie, że słabe bo za drogo -.-. Ja wziąłem za 460zł (edycja KS) z jednego ze sklepów i na razie się jaram :).
Wystarczy ruszyć temat ceny i rusza lawina... Co do gry, to jestem ciekaw czego Ty oczekujesz od rozgrywki, bo sporo było recenzji i opisów. W jaki sposób się nastawiasz? Od siebie, to przygotuj się na "kopa" emocji. I to skrajnych.
...Taka myśl na dziś wieczór o Nemesis. Nie graj w nią w nocy za dużo, bo kolorystycznie bolą oczy od patrzenia na nią. To tak z tych "rzeczy" o których nie dowiesz się w recenzjach ☺
pawianlsm
Posty: 191
Rejestracja: 08 gru 2015, 18:26
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 27 times
Been thanked: 43 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: pawianlsm »

pavel pisze: 21 maja 2019, 22:51
pawianlsm pisze: 21 maja 2019, 20:07 No dobra, a czy ktoś może się wypowiedzieć na temat rozgrywki dość rzeczowo? :) Bo na razie to gdybacie, że słabe bo za drogo -.-. Ja wziąłem za 460zł (edycja KS) z jednego ze sklepów i na razie się jaram :).
Wystarczy ruszyć temat ceny i rusza lawina... Co do gry, to jestem ciekaw czego Ty oczekujesz od rozgrywki, bo sporo było recenzji i opisów. W jaki sposób się nastawiasz? Od siebie, to przygotuj się na "kopa" emocji. I to skrajnych.
...Taka myśl na dziś wieczór o Nemesis. Nie graj w nią w nocy za dużo, bo kolorystycznie bolą oczy od patrzenia na nią. To tak z tych "rzeczy" o których nie dowiesz się w recenzjach ☺
Oczekuje od gry tego co mi obiecano czyli emocji i klimatu 😉. Przeczytałem i posłuchałem wszystkiego co było dostępne po polsku i jestem nastawiony mega pozytywnie. Znowu zero konkretów tylko ogolniki, mógłbyś rozwinąć?
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

longmen76 pisze: 21 maja 2019, 21:02
bluebird pisze: 21 maja 2019, 17:24 SCD na poziomie 550 zł, chyba kogoś pogięło. :lol:
Czy tam są jakieś znaczniki ze złota lub diamentów?
Znalazłem wersję PL KS w cenie 460 PLN. Sklepowa wersja retail pewnie będzie w okolicach 400 lub jeszcze taniej. Nikogo nie pogięło. Taka jest wartość tej gry i tyle.
Jestem przeciwnikiem obrażania ludzi, więc pisanie przez Ciebie, że kogoś pogieło jest bardzo słabe. Jak mnie nie stać na nowe BMW za 300 tysięcy to nie piszę na forach, że ich pogięło z ceną i czy mają klamki ze złota.
Kolejna sprawa jak się zobaczy gry FFG (Posiadłość Szaleństwa, Star Wars Rebelia, Zakazane Gwiazdy) i jakość wykonana badziewnych figurek, odpadających podstawek, nie pasujących elementów do siebie to dopiero można by z ceną 330 PLN w sklepach dyskutować (SCD na poziomie chyba 400PLN). Jakoś nikt nie narzeka na jakość i cenę a "recenzenty" sikają po nogach w swoich filmikach powtarzając nieprawdziwy slogan "jakoś z najwyższej półki".
Cały czas odnoszę wrażenie, że jak polskie to jest "be", a jak zagraniczne to "super".
W moim odczuciu jakby porównywać Nemesisa do produktów FFG to gra jest tania jak barszcz.
Nikogo nie obrażam tylko wyraziłem swoją opinię odnośnie ceny że to przegięcie i tyle. Wg mnie i tak łagodnie to opisałem bo słowo pogięło zastąpiło inne które mi się ciśnie na usta również na p... Mam chyba prawo do własnego zdania. Chyba po to jest to forum aby wymieniać się opiniami. Dla mnie wersja sklepowa warta jest max 300 zł, ale przecież jak ktoś chce to może ją sobie kupić nawet za 500 zł jego sprawa.
P. S. Wersja KS jest juz dawno niedostępna w sprzedaży, natomiast ja mówię o cenie wersji sklepowej
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: gogovsky »

bluebird pisze: 21 maja 2019, 23:05
9 postów, że nie opłaca się tej gry kupować? Serio stary? Tyle to ludzie na GFP i na Czache razem wziętą nie narzekali, nie chcesz nie kupuj, ale WTF. Grałem w angielską kumpla i było super mimo, że 2 razy kojfnąłem niefartownie.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

gogovsky pisze: 21 maja 2019, 23:16
bluebird pisze: 21 maja 2019, 23:05
9 postów, że nie opłaca się tej gry kupować? Serio stary? Tyle to ludzie na GFP i na Czache razem wziętą nie narzekali, nie chcesz nie kupuj, ale WTF. Grałem w angielską kumpla i było super mimo, że 2 razy kojfnąłem niefartownie.
To będzie 10, tak na serio tak uważam, i oczywiście że nie kupię, jeszcze nie zwariowałem
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bary »

Iro pisze: 21 maja 2019, 17:36 Same ahy ehy jaka to gra jest super do mnie nie przemawia. Jesli mam wydac 460zl to musze byc pewny ze warto. Sorry ale mnie nie stac na kupowanie w ciemno.
Nie sądzę, żeby jakakolwiek opinia drugiej osoby dała Ci pewność. Rzuć hasłem w jakimś lokalu planszówkowym w swoim mieście, albo lokalnym fansite na fb. Może ktoś się znajdzie i wypróbujesz. Jeśli nie, to ściągnij sobie wersję P&P. Wtedy będziesz pewny...
longmen76 pisze: 21 maja 2019, 21:02 Jakoś nikt nie narzeka na jakość i cenę a "recenzenty" sikają po nogach w swoich filmikach powtarzając nieprawdziwy slogan "jakoś z najwyższej półki".
Narzekają, narzekają. "Recenzenty" też. ;)
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Daetorian »

Narzekają, narzekają. "Recenzenty" też. ;)
Które? ja nie znalazłem a chętnie obejrzę/przeczytam.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KubaP »

Nemesis, choć jestem eurograczem, oceniam na 9/10. Oznacza to mniej więcej, że wolę mieć jedną taką grę za 450 niż 15 średniaków po 100 pln każda.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Banan2 »

KubaP pisze: 22 maja 2019, 09:41 Nemesis, choć jestem eurograczem, oceniam na 9/10. Oznacza to mniej więcej, że wolę mieć jedną taką grę za 450 niż 15 średniaków po 100 pln każda.
:wink: Noooo niby taaak, ale Ty masz wypaczony pogląd na ten temat -> patrz avatar :wink: :)
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ