Yokohama (Hisashi Hayashi)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Yokohama (Hisashi Hayashi)

Post autor: 8janek8 »

Obrazek

Albo jakaś literówka (to proszę moderatora o dołączenie tego postu do właściwego wątku), albo tematu brak:
https://boardgamegeek.com/boardgame/196340/yokohama

Najważniejsze dla mnie pytanie: czy ktoś się przymierza do polskiej edycji?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1254 times

Re: Yokohama

Post autor: Fojtu »

Ja też bym był ciekaw, grałem w wersję angielską i to jedno z najlepszych euro jakie grałem. Idealnym opisem tej gry dla mnie to "Istanbuł na sterydach". Świetne mechanizmu połączone, w zasadzie nie mam ani jednego zastrzeżenia po 2 grach co do strony mechanicznej. Wizualnie jest taka sobie, nie jestem fanem tego stylu, dodatkowo parę rzeczy po prostu jest mało przejrzystych.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 12 times

Re: Yokohama

Post autor: adikom5777 »

Zrobiłem wczoraj tłumaczenie 30 kart technologii. Przydadzą się posiadaczom wersji zarówno angielskiej jak i niemieckiej. Poza tymi kartami, które leżą jawne na stole, gra nie ma innych elementów zależnych językowo. Do ściągnięcia tu
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1254 times

Re: Yokohama

Post autor: Fojtu »

Edycja niemiecka zaczyna powoli kusić :lol: Szkoda, że nikt w Polsce się nie interesuje, dla mnie to jedyny tytuł z tego roku, który się wybija
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Yokohama

Post autor: stalker7 »

Wersja deluxe jest baaardzo fajna i była niewiele droższa od podstawki szkoda, że jedynie limitowana bo powinni ją wprowadzić do obiegu jako standard :mrgreen:
obecnie nie kupię zwykłej ale jak by się udało gdzieś deluxe w ludzkich pieniądzach to chętnie
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Yokohama

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Może będzie na Essen?
Może jakiś polski wydawca się przy niej zakręci...
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Yokohama

Post autor: stalker7 »

sądzę że prędzej wydadzą lisbonę niż yokohamę :roll:
gdybym nie nienawidził szwabskiego i gdyby chociaż tytuły kart były w angielskim lub japońskim to bym wziął niemiecką wersję ale tak to mnie to aż w oczy kuje te nazwy więc trzeba mi eng :|
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Yokohama

Post autor: Wincenty Jan »

Wiecie może czy któryś z polskich wydawców nie interesuje się wydaniem tej gry?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4714
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 381 times
Been thanked: 883 times

Re: Yokohama

Post autor: BartP »

Portal się nie interesuje, Rebel się nie interesuje, sporo wydawnictw się nie interesuje :].
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1089
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Yokohama

Post autor: Toudi »

BartP pisze:Portal się nie interesuje, Rebel się nie interesuje, sporo wydawnictw się nie interesuje :].
:D

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Yokohama

Post autor: stalker7 »

Ok to zostaje lacerta, galakta, gfp, granna, czacha :D
Awatar użytkownika
Apos
Posty: 940
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:42
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 333 times
Been thanked: 720 times
Kontakt:

Re: Yokohama

Post autor: Apos »

Odkopuję temat.

Wczoraj natrafiłem na ten tytuł. Poczytałem, poogladałem gameplay'e i się pytam dlaczego tak interesująca gra jest u nas niedostepna :mrgreen: Gra autora Trains.

Dla niezorientowanych recenzje:

https://www.youtube.com/watch?v=AWXo1Ip7si8
https://www.youtube.com/watch?v=DKu-1voBAcY

Zasady:
https://www.youtube.com/watch?v=GwfL12sUGYg
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1254 times

Re: Yokohama

Post autor: Fojtu »

Osobiście polecam, szczególnie osobom, które lubią Istambuł. Gra ma to coś, co przyciąga do stołu - bardzo zróżnicowaną planszę, mnogość strategii i element ciekawego blokowania się i ścigania z przeciwnikiem. O tym jak dobra to gra dla mnie świadczy to jakie są jej 2 największe wady - zajmuje masę miejsca na stole i długo się rozkłada/składa (chociaż jak się ma wprawę to już szybko idzie).

Jedyne co mogę na poważnie grze zarzucić, to to, że niektóre technologie wydają się mało grywalne, ale może kiedyś ktoś mi jeszcze pokaże że się mylę :)
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Yokohama

Post autor: miras23 »

adikom5777 pisze: 19 lip 2017, 10:26 Zrobiłem wczoraj tłumaczenie 30 kart technologii. Przydadzą się posiadaczom wersji zarówno angielskiej jak i niemieckiej. Poza tymi kartami, które leżą jawne na stole, gra nie ma innych elementów zależnych językowo. Do ściągnięcia tu
Już link nie działa.
Niedługo będę (nie)szczęśliwym posiadaczem niemieckiej Yokohamy dzięki ostatniej edycji MatHandlu. Ktoś poratuje polskim tłumaczeniem kart, bądź skanem angielskich?
stalker7
Posty: 711
Rejestracja: 13 maja 2017, 08:04
Lokalizacja: Podkarpacie wariacie
Been thanked: 3 times

Re: Yokohama

Post autor: stalker7 »

ja tak zapytam ile dałeś za tą niemiecką (używkę mam rozumieć?)
Teraz na planszostrefie jest za 199 angielska - oczywiście rabat dla kumatych, więc wyjdzie ~180zł za nówkę angielską. Sam chciałem kupić ale mam tyle gier.... a grać za bardzo nie mam ekipy :( Yokohama to moim zdaniem euro na miarę terraformacji marsa- prosta a jednocześnie bardzo satysfakcjonująca i przyjemna gra.
Awatar użytkownika
miras23
Posty: 573
Rejestracja: 25 sty 2005, 15:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Yokohama

Post autor: miras23 »

Nie doczytałeś pewnie, że z MatHandlu. Oddałem inną grę, nie płaciłem. Na dodatek będę miał nową w folii. Jakoś to przeżyję, że niemiecka.
Awatar użytkownika
malekith_86
Posty: 791
Rejestracja: 11 kwie 2016, 14:25
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Yokohama

Post autor: malekith_86 »

mogę CI podesłać to tłumaczenie co przygotował Adam z planszostrefy jak wrócę do domu
angielskie tłumaczenia kart są w instrukcji
w normalnej na 15 i 16 stronie ale żeby było łatwiej dopasować po rysunkach z kart to możesz ściągnąć instrukcję od wersji deluxe i tam masz na stronach 18-19 całe karty a nie tylko sam tekst jak w normalnej instrukcji
Awatar użytkownika
Tomzaq
Posty: 1721
Rejestracja: 09 maja 2014, 18:27
Lokalizacja: Silesia Superior
Has thanked: 112 times
Been thanked: 84 times

Re: Yokohama

Post autor: Tomzaq »

malekith_86 pisze: 04 paź 2018, 15:47 mogę CI podesłać to tłumaczenie co przygotował Adam z planszostrefy jak wrócę do domu
angielskie tłumaczenia kart są w instrukcji
w normalnej na 15 i 16 stronie ale żeby było łatwiej dopasować po rysunkach z kart to możesz ściągnąć instrukcję od wersji deluxe i tam masz na stronach 18-19 całe karty a nie tylko sam tekst jak w normalnej instrukcji
Mogę też prosić?
Właśnie płynie do mnie gra z mathandlu😅
Who is John Galt?
Posiadam
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Yokohama

Post autor: brazylianwisnia »

W związku z obecną kampania na KS byłby ktoś może zainteresowany Yokohama Duel Deluxe? Mnie interesuje duza Yokohama Deluxe wiec można by wziąć pakiet obu aby zaoszczędzić 8-10USD na głowę.

https://www.kickstarter.com/projects/mi ... escription
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
pvdel
Posty: 255
Rejestracja: 11 sty 2014, 22:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 101 times

Re: Yokohama

Post autor: pvdel »

Zalecam ostrożność. TMG to taki odpowiednik GFP/Czachy. Błędy, których firma nie poczuwa się w obowiązku naprawiać, minimalny kontakt z backerami po kampanii, kłamstwa w kwestii progresu produkcji/wysyłek i gigantyczne obsuwy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Yokohama (Hisashi Hayashi)

Post autor: detrytusek »

Odświeżę temat. Wpadło mi to to w oko. Wszyscy wpadają w zachwyt po gameplayach, a ja chciałem się zapytać jak wygląda sprawa po kilku/kilkunastu rozgrywkach? Czy nie jest nużące, że w każdej turze muszę zrobić to samo (->wystawianie asystentów) i generalnie jest to mielenie zasobami za punkty, nie ma tam za wiele innych opcji oprócz technologii.
Czy inne rozłożenie kafelków cokolwiek zmienia ? Bo nie wyobrażam sobie np by grać przez całą grę bez kontraktów, więc pechowe rozłożenie utrudni zdobywanie surowców ale i tak trzeba to robić. Chyba, że się mylę i da się olać kontrakty i nastukać pkt w inny sposób?
Dużo ciekawiej mi wygląda Yokohama duel ale to to wyjdzie za rok dopiero.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1254 times

Re: Yokohama (Hisashi Hayashi)

Post autor: Fojtu »

Ja mam zagrane 18 gier (a chciałbym więcej :( ) i powiedziałbym, że warto, ale trzeba wiedzieć w co się pakujemy. Gra jest pełna małych wyścigów między graczami, które w każdej grze układają się trochę inaczej. Oczywiście gra jest trochę powtarzalna pod pewnymi względami. Jak słusznie zauważyłeś, nie da się grać bez kontraktów - jest w nich na tyle dużo punktów i opcji, że osoba próbująca bez zostanie w tyle (przynajmniej z moich doświadczeń), ale nie znaczy to, że gra pozostaje bez ważnych decyzji strategicznych.

Można grać na szybszą grę i próbować zamykać jak szybko się da, można grać bardziej na bonusy za 5 powera, można grać z technologiami i specjalizacją lub wręcz przeciwnie wszystkiego po trochu. Wszystko co robimy jest koniec końców powtarzalne, jednak robimy to w innych proporcjach i innymi sposobami.

Do tego dla mnie jedną z największych zalet gry jest czas rozgrywki. W 3 osoby znające grę można się uwinąć w lekko ponad godzinę i jest spora satysfakcja z mózgożerności takiej godzinki.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Yokohama (Hisashi Hayashi)

Post autor: detrytusek »

A na 2 os coś traci? Bo NPI marudzili. Rzadziej się blokujemy ale jak bardzo nas musi obchodzić co robi przeciwnik przy 2 osobach?
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1254 times

Re: Yokohama (Hisashi Hayashi)

Post autor: Fojtu »

detrytusek pisze: 22 maja 2019, 18:02 A na 2 os coś traci? Bo NPI marudzili. Rzadziej się blokujemy ale jak bardzo nas musi obchodzić co robi przeciwnik przy 2 osobach?
Wg mnie całkiem spoko w dalszym ciągu na 2, ale najlepiej się gra w 3. Na 2 osoby ciągle patrzysz uważnie co robi przeciwnik, bo próbujesz zebrać jak najwięcej bonusów za 5, konkretne miejsca w Customs House czy kościele. Poza tym zablokowanie czyjegoś ruchu kiedy ma np. 3 kostki na tej płytce może być bardzo bolesne, nawet na jedną turę. Zmuszasz wtedy przeciwnika do pójścia gdzieś indziej, gdzie zbierze do ręki mniej kostek i nagle na następną turę ma tylko 2 w ręce do wyłożenia. No i w zasadzie ma się też większą kontrolę nad końcem gry, ale z drugiej strony w 3 osoby łatwiej zamknąć w 2 grę trzeciemu graczowi jak widać że poszedł mocno w długą grę.

Co do samej gry mam tylko 2 zastrzeżenia:
1. Zajmuje absurdalnie dużo miejsca na stole
2. Technologie są wg. mnie średnio zbalansowane, niektóre wydają mi się za drogie jak na to co robią
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Yokohama (Hisashi Hayashi)

Post autor: detrytusek »

Fojtu pisze: 22 maja 2019, 19:23
detrytusek pisze: 22 maja 2019, 18:02 A na 2 os coś traci? Bo NPI marudzili. Rzadziej się blokujemy ale jak bardzo nas musi obchodzić co robi przeciwnik przy 2 osobach?
Wg mnie całkiem spoko w dalszym ciągu na 2, ale najlepiej się gra w 3. Na 2 osoby ciągle patrzysz uważnie co robi przeciwnik, bo próbujesz zebrać jak najwięcej bonusów za 5, konkretne miejsca w Customs House czy kościele. Poza tym zablokowanie czyjegoś ruchu kiedy ma np. 3 kostki na tej płytce może być bardzo bolesne, nawet na jedną turę. Zmuszasz wtedy przeciwnika do pójścia gdzieś indziej, gdzie zbierze do ręki mniej kostek i nagle na następną turę ma tylko 2 w ręce do wyłożenia. No i w zasadzie ma się też większą kontrolę nad końcem gry, ale z drugiej strony w 3 osoby łatwiej zamknąć w 2 grę trzeciemu graczowi jak widać że poszedł mocno w długą grę.

Co do samej gry mam tylko 2 zastrzeżenia:
1. Zajmuje absurdalnie dużo miejsca na stole
2. Technologie są wg. mnie średnio zbalansowane, niektóre wydają mi się za drogie jak na to co robią
Damn it. Chyba Mikołaj będzie musiał ruszyć tłuste dupsko też i na dzień dziecka :).
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ