Gry o nurkowaniu

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Gizmoo »

Sorry za offtop, ale muszę zapytać:
Lothrain pisze: 16 maja 2019, 21:32 Gier o nurkowaniu jest cała masa,
:shock: Chętnie dowiem się jakie. Jako osoba nurkująca przeszukiwałem zasoby BGG i nie znalazłem nic poza kupą, w którą miałem nieprzyjemność grać - Scuba. Divercity ma niewiele wspólnego z nurkowaniem. Więc pytanie o jakie tytuły chodzi?
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:37 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Lothrain »

Gizmoo pisze: 22 maja 2019, 20:24 Chętnie dowiem się jakie. Jako osoba nurkująca przeszukiwałem zasoby BGG i nie znalazłem nic poza kupą, w którą miałem nieprzyjemność grać - Scuba. Divercity ma niewiele wspólnego z nurkowaniem. Więc pytanie o jakie tytuły chodzi?
Gizmoo, tu wychodzi pewna różnica pokoleń, bo ja gram też sporo z dziećmi, co jest Ci z tego co wiem obce. Na półce mam Scuba Junior (całkiem udana karcianka), Atlantica od Piatnika, Batyskaf od Granny, Na ryby od Alexandra, Reef Route, Little Big Fish - te trzy ostatnie niby nie o nurkowaniu, ale jednak pod wodą. Z bardziej zaawansowanych masz Otys, a teraz tematykę podwodną wzięły Podwodne Miasta (nawet jeśli tematu tam wybitnie nie czuć), czy Reef. Dużo tego po prostu, albo jakoś mi się ostatnio opatrzyła woda.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Gry o nurkowaniu

Post autor: Gizmoo »

konrad.rymczak pisze: 22 maja 2019, 20:59Otys
Lothrain pisze: 22 maja 2019, 22:23 Dużo tego po prostu
Chodzi mi o gry o NURKOWANIU a nie o gry z klimatem "wodnym/podwodnym". To tak jakby wymieniając gry o wyścigach samochodowych wymienić Kanban. :lol: . Otys nie jest grą o nurkowaniu, to tylko sucharek o wydobywaniu reliktów (które są, a owszem pod wodą). Gier w których tematyką jest konkretnie NURKOWANIE po prostu brakuje. Jest tak naprawdę jedna jedyna, bardzo nieudana Scuba, gdzie autor choć trochę próbował poruszać takie zagadnienia jak: zużycie powietrza, prądy morskie, głębokość i dekompresja.

Anyways... "Podwodna" wersja Baloon Cup też nie będzie grą o nurkowaniu. Ale moim zdaniem zmiana tematu wyjdzie grze na dobrze. I tak jest wystarczająco sucha. :lol:
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: KonradT »

Gizmoo pisze: 22 maja 2019, 22:40 Chodzi mi o gry o NURKOWANIU a nie o gry z klimatem "wodnym/podwodnym".
Czytając zapowiedź Głębi od razu pomyślałem o Deep Sea Adventure.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Andy »

Gizmoo pisze: 22 maja 2019, 22:40Chodzi mi o gry o NURKOWANIU
U-Boot w pewnym sensie nurkuje... :wink:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:37 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: Lothrain »

Gizmoo pisze: 22 maja 2019, 22:40 Chodzi mi o gry o NURKOWANIU a nie o gry z klimatem "wodnym/podwodnym".
Ech, łapiesz mnie za słówka i tyle :) Oczywiście, że to nie są gry stricte o nurkowaniu, ale i samo nurkowanie nie jest na tyle złożone, żeby zrobić o tym wymagający tytuł. Natomiast gier "podwodnych", gdzie jednak złazimy pod wodę po coś jest sporo, a że mnie woda bardziej ziębi, niż grzeje, to jak widzę kolejny kombinezon i akwalung, to mam mieszane uczucia. Ale w sumie racja, że to na tyle suche, a temat doklejony, że właściwie niech będzie i pod wodą.
basickak
Posty: 212
Rejestracja: 09 lip 2015, 12:32
Lokalizacja: R-ce, D-ca
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: basickak »

Tak wtrącę do waszego offtopu... Poszukiwacze skarbów jest o nurkowaniu, nie pamiętam dokładnie, ale kupowało się jakieś wyposażenia, nurek schodził na różne głębokości, zbierał skarby...
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: MichalStajszczak »

Z nurkowaniem są związane gry Atlantica i Batyskaf (choć ta druga to może raczej z zanurzaniem pod wodę, a nie ściśle z nurkowaniem)
Awatar użytkownika
battledwarf
Posty: 119
Rejestracja: 26 mar 2016, 12:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 24 times

Re: Nasza Księgarnia - plany wydawnicze 2019

Post autor: battledwarf »

Panowie a nie zauważyliście ze się dość mocno rozwinął off top? Chciałbym o planach czytać a nie o grach o nurkowaniu :) przenieście się proszę z ta rozmowa w dyskusje
Chętnie zagram w gry planszowe w okolicach Żernik Wrocławskich lub Świętej Katarzynie:)
Leszy2
Posty: 557
Rejestracja: 05 kwie 2012, 10:50
Been thanked: 12 times

Re: Gry o nurkowaniu

Post autor: Leszy2 »

Gizmoo pisze: 22 maja 2019, 22:40 Gier w których tematyką jest konkretnie NURKOWANIE po prostu brakuje.
Podobnie jak gier z tysiąca innych tematyk.
Argue
Posty: 431
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Gry o nurkowaniu

Post autor: Argue »

ODPOWIEDZ