Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Bary »

Banan2 pisze: 22 maja 2019, 10:23 :wink: Noooo niby taaak, ale Ty masz wypaczony pogląd na ten temat -> patrz avatar :wink: :)
Nemesis i Obcy? Nie widzę związku...

@Daetorian Podesłane na priv.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: brazylianwisnia »

Cena sklepowej wersji Nemesis była znana od miesięcy(info o SCD ang wersji - 140USD) I było przytaczane w tym temacie. Może nie odkopujmy starego tematu? Jeśli komuś zależy to kupi ale super sprzedaży nie będzie więc może już nie być dodruku. Nie wiadomo też jak z Polskimi dodatkami. Nie słyszałem żadnego info czy wogole będą.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: miszczu666 »

Bary pisze: 22 maja 2019, 07:24
Iro pisze: 21 maja 2019, 17:36 Same ahy ehy jaka to gra jest super do mnie nie przemawia. Jesli mam wydac 460zl to musze byc pewny ze warto. Sorry ale mnie nie stac na kupowanie w ciemno.
Nie sądzę, żeby jakakolwiek opinia drugiej osoby dała Ci pewność. Rzuć hasłem w jakimś lokalu planszówkowym w swoim mieście, albo lokalnym fansite na fb. Może ktoś się znajdzie i wypróbujesz. Jeśli nie, to ściągnij sobie wersję P&P. Wtedy będziesz pewny...
Ewentualnie można kupić Tabletop Simulator na steam za parędziesiąt złociszy i ściągnąć moda Nemesis, przetestować.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

brazylianwisnia pisze: 22 maja 2019, 10:40 Cena sklepowej wersji Nemesis była znana od miesięcy(info o SCD ang wersji - 140USD) I było przytaczane w tym temacie. Może nie odkopujmy starego tematu? Jeśli komuś zależy to kupi ale super sprzedaży nie będzie więc może już nie być dodruku. Nie wiadomo też jak z Polskimi dodatkami. Nie słyszałem żadnego info czy wogole będą.
Zależy pewnie w dużej mierze od sprzedaży podstawki.
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Probe9 »

Decyzja o wydawaniu gry dość drogiej (co ogranicza grono odbiorców) do tego wydanej wcześniej na KS przy znacznie lepszym stosunku ceny do zawartości (co również ogranicza grono odbiorców) była dość odważna. Gdyby nie KS to byłbym raczej spokojny o to, że będzie ok (przykład MK pokazuje, że rynek jest już na tyle dojrzały, że nie ma aż takiego problemu z drogimi grami), ale patrząc na obydwa czynniki, to może być różnie.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Probe9 pisze: 22 maja 2019, 10:54 Decyzja o wydawaniu gry dość drogiej (co ogranicza grono odbiorców) do tego wydanej wcześniej na KS przy znacznie lepszym stosunku ceny do zawartości (co również ogranicza grono odbiorców) była dość odważna. Gdyby nie KS to byłbym raczej spokojny o to, że będzie ok (przykład MK pokazuje, że rynek jest już na tyle dojrzały, że nie ma aż takiego problemu z drogimi grami), ale patrząc na obydwa czynniki, to może być różnie.
Tyle, że wersja KS była dostępna przez ograniczony czas i dostępna już nie będzie, czyz nie?
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kelvar »

brazylianwisnia pisze: 22 maja 2019, 10:40 Jeśli komuś zależy to kupi ale super sprzedaży nie będzie więc może już nie być dodruku.
W Polsce teoretycznie w czasie kampanii mamy ponad 1300 wsparć (kopi więcej, bo jak się nie mylę to 6-pak to jedno wsparcie) + potem po kampanii zakupy. To jest mam wrażenie dużo. Trudno powiedzieć ile trafi na rynku wtórnym (sam jedną kopię za dużo będę miał:P).

Wszystkie KS mają 2 duże dodatki (aftermatch ma częściowo elementy tylko na KS, ale przeciwnicy to gotowy dodatek do retaila). Matryce do zestawu przeciwników są, a może i pójdzie druk rataila razem - jeśli nie, to w późniejszym terminie faktycznie by mnie zastanawiało czy wyjdzie wszystko - zwłaszcza w PL (nie znam umów, standardów itp. wydawcy w tym temacie). Sam żałuję, że elementów 3D nie kupiłem i pewnie jak będą w rozsądnej cenie (o ile będą) dokupie.

Ale cóż, wysyp KS na rynku wtórnym będzie już nie długo (aż dziw, że jeszcze nie ma:-)
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Xardas123 »

Ja niestety spóźniłem się z ks-em. I powiem szczerze, myślałem, że wersja sklepowa to będą max okolice 330-350zł. Przy takiej cenie mówię na razie nie. Podejrzewam, że jak sprzedaż będzie niska to i cenę obniżą a jak nie to trudno. Może z rynku wtórnego uda się kupić. A tak naprawdę jest na chwilę obecną tyle dobrych gier, że jedna mniej nie czyni różnicy:)
Ostatnio zmieniony 22 maja 2019, 11:07 przez Xardas123, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Largo »

Probe9 pisze: 22 maja 2019, 10:54 Decyzja o wydawaniu gry dość drogiej (co ogranicza grono odbiorców) do tego wydanej wcześniej na KS przy znacznie lepszym stosunku ceny do zawartości (co również ogranicza grono odbiorców) była dość odważna. Gdyby nie KS to byłbym raczej spokojny o to, że będzie ok (przykład MK pokazuje, że rynek jest już na tyle dojrzały, że nie ma aż takiego problemu z drogimi grami), ale patrząc na obydwa czynniki, to może być różnie.
Właśnie mocno zdziwiła mnie decyzja rebela odnośnie wydania tej gry. Być może chcą mieć w portfolio jakiś jeden wielki tytuł. Z finansowo-biznesowego punktu widzenia taki trochę niewypał. Ale co ja tam się znam :-P
Bogu dzięki, że nie lubię scifi i aliena :-P
Probe9
Posty: 2448
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 636 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Probe9 »

japanczyk pisze: 22 maja 2019, 10:58
Tyle, że wersja KS była dostępna przez ograniczony czas i dostępna już nie będzie, czyz nie?
Oczywiście, ale i tak w jakimś stopniu rynek został nasycony, więc pytanie jak dużo "luzu" jeszcze zostało przy tak drogiej grze.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Largo pisze: 22 maja 2019, 11:06 Właśnie mocno zdziwiła mnie decyzja rebela odnośnie wydania tej gry. Być może chcą mieć w portfolio jakiś jeden wielki tytuł. Z finansowo-biznesowego punktu widzenia taki trochę niewypał. Ale co ja tam się znam :-P
Myślę, że już zarobili na samym KSie, a koszty sa minimalizowane, bo druk wspólny. Gdyby nie widzieli w tym zysku to raczej by w to nie inwestowali ;-) Temat hodliwy, więc na pewno chętni się znajdą, a nie wszyscy śledza i ufają KSowi, w dodatku spora czesc ludzi czeka na opinie graczy przed zakupem
Probe9 pisze: 22 maja 2019, 11:08 Oczywiście, ale i tak w jakimś stopniu rynek został nasycony, więc pytanie jak dużo "luzu" jeszcze zostało przy tak drogiej grze.
IMHO nawet 1300 egzemplarzy to nie bedzie nasycenie rynku, w dodatku nie wszyscy z Polski wybieraja Polską wersję
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: vojtas »

Largo pisze: 22 maja 2019, 11:06Właśnie mocno zdziwiła mnie decyzja rebela odnośnie wydania tej gry.
Nie jestem w 100% pewien, ale wydaje mi się, że marka Nemesis należy do Rebela, więc wydanie jej np. w Polsce nie jest aż tak wielkim ryzykiem - wspólny druk wielu wersji językowych pozwala obniżyć koszty.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: louiscyphre »

Largo pisze: 22 maja 2019, 11:06 Właśnie mocno zdziwiła mnie decyzja rebela odnośnie wydania tej gry. Być może chcą mieć w portfolio jakiś jeden wielki tytuł. Z finansowo-biznesowego punktu widzenia taki trochę niewypał. Ale co ja tam się znam :-P
Bogu dzięki, że nie lubię scifi i aliena :-P
Portal też wydaje gry CMON i radzi sobie dobrze. Polska wersja sklepowa jest 2 razy uboższa niż KS i wychodzi rok później od dostarczenia przez CMON dodatków w 2 fali (np. Zielona Horda).
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Daetorian »

louiscyphre pisze: 22 maja 2019, 13:14
Largo pisze: 22 maja 2019, 11:06 Właśnie mocno zdziwiła mnie decyzja rebela odnośnie wydania tej gry. Być może chcą mieć w portfolio jakiś jeden wielki tytuł. Z finansowo-biznesowego punktu widzenia taki trochę niewypał. Ale co ja tam się znam :-P
Bogu dzięki, że nie lubię scifi i aliena :-P
Portal też wydaje gry CMON i radzi sobie dobrze. Polska wersja sklepowa jest 2 razy uboższa niż KS i wychodzi rok później od dostarczenia przez CMON dodatków w 2 fali (np. Zielona Horda).
CMON to inna bajka bo oni dają bardzo dużo Exclusiwów :) Warto brać KS prawie zawsze
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Moi drodzy, otrzymujemy liczne zgłoszenia dotyczące postów z dywagacjami o cenie gry.
Na razie nic nie zostało skasowane, bo jednak dyskusja o cenie gry też jest potrzebna, ale miejcie na uwadze, że części osób to się nie podoba.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: bluebird »

Drogi Rebelu proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu tak wysoka cena gry Nemesis? 550 zł za grę to jak na polskie warunki bardzo dużo.
P. S. Zwrot grzecznościowy na początku tego posta w tym kontekście został użyty nieprzypadkowo :wink:
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: bluebird »

REBEL.pl pisze: 23 maja 2019, 08:57
bluebird pisze: 23 maja 2019, 03:23Drogi Rebelu proszę o wyjaśnienie z jakiego powodu tak wysoka cena gry Nemesis? 550 zł za grę to jak na polskie warunki bardzo dużo.(...)
Między innymi dlatego, że Awaken Realms dotarło dzięki Kickstarterowi bezpośrednio do klientów, co pozwoliło zrezygnować z marży dystrybucyjnej dla sklepów i hurtowni.
Cena wzrasta za każdym razem gdy dokłada się kolejne ogniwo łańcucha dystrybucyjnego.
Nie kupuję tego wytłumaczenia. Proszę sobie porównać sytuację z grą Lords of Hellas, wydaną na KS również przez Awaken Realms, gdzie na KS cena była 82 funty a potem cena sklepowa w Polsce SCD 400 zł, a Nemesis na KS kosztował 70 funty czyli o wiele taniej, a cena sklepowa jest SCD 550 zł. Więc coś jest chyba nie tak. Zaznaczam ze kurs funta w 2017 i 2018 był na podobnym poziomie.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5828
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 403 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KubaP »

Banan2 pisze: 22 maja 2019, 10:23
KubaP pisze: 22 maja 2019, 09:41 Nemesis, choć jestem eurograczem, oceniam na 9/10. Oznacza to mniej więcej, że wolę mieć jedną taką grę za 450 niż 15 średniaków po 100 pln każda.
:wink: Noooo niby taaak, ale Ty masz wypaczony pogląd na ten temat -> patrz avatar :wink: :)
Oj tam, oj tam... :D
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: japanczyk »

bluebird pisze: 23 maja 2019, 09:51 Nie kupuję tego wytłumaczenia. Proszę sobie porównać sytuację z grą Lords of Hellas, wydaną na KS również przez Awaken Realms, gdzie na KS cena była 82 funty a potem cena sklepowa w Polsce SCD 400 zł, a Nemesis na KS kosztował 70 funty czyli o wiele taniej, a cena sklepowa jest SCD 550 zł. Więc coś jest chyba nie tak. Zaznaczam ze kurs funta w 2017 i 2018 był na podobnym poziomie.
Ale masz ból tyłka o cene Nemesis. Nie pasuje Ci nie kupuj, to takie proste.
Wspieranie na KSie wiaze się z perkami w postaci Stretch Goali, i jest to okienko gdzie mozesz kupic w tej cenie jedynie przez miesiąc - porównaj Core LoH'a, a wersje z KS'a i zastanów się czy 82GBP=400zł w zawartości.
Poza tym dolicz jeszcze koszty przesyłki do tych 70/82 GBP, bo tego nie bierzesz w ogóle pod uwage, a znacznie to zawyza cene wersji KSowych

Poza tym pomimo wszelkich starań czesto gry na KSie maja wyceny szacunkowe, nie biorace wielu elementow pod uwage, a w czasie produkcji cena wzrasta (np. Middara, Super Dungeon Explorers). Rebel wycenił na 550 i narzekanie na to nic nie zmieni, możesz kupic w dragoneye za 430 i wciaz jest to cena akceptowalna za podobno dobrą grę z niezłym plastikiem

Opinia spoko, ale łażenie po 3 watkach na forum i ciagle narzekanie na to samo jest troche słabe
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Curiosity pisze: 22 maja 2019, 22:13 Moi drodzy, otrzymujemy liczne zgłoszenia dotyczące postów z dywagacjami o cenie gry.
Na razie nic nie zostało skasowane, bo jednak dyskusja o cenie gry też jest potrzebna, ale miejcie na uwadze, że części osób to się nie podoba.
Nie bardzo rozumiem te zgłoszenia, o co chodzi? czy te osoby chcą wprowadzić cenzurę i decydować co mają pisać inni? czy na tym forum są jakieś tematy tabu, których nie można poruszać? Czy to oznacza, że jeśli ktoś myśli inaczej niż pozostali to ma się nie odzywać bo komuś się nie podoba zdanie drugiej osoby? Po to jest chyba forum, żeby prezentować swoje opinie, a jak się ktoś z nimi nie zgadza czy to ma oznaczać że nie można ich wyrażać? Ja też z wieloma opiniami się nie zgadzam, ale do głowy by mi nie przyszło żeby skarżyć się adminom, że ktoś ma inne zdanie od mojego.
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 10:14 przez bluebird, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 980 times
Been thanked: 433 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: KurikDeVolay »

Musimy rozróżnić inne zdanie od bólu dupy, bo ewidentnie zachodzi to drugie. Jak mnie nie stać na winko za 700zł za butelkę, to nie skarżę się na forach kiperskich ani nie piszę listów otwartych do producentów co tak drogo, tylko sobie siorbię po cichu bulgariusy. A tu kogoś tak swędzi, co inni ze swoimi pieniędzmi robią. Zwłaszcza, że gra prawdopodobnie JEST tyle warta. A 550zł to jedynie SCD, więc 1/3 kwoty zwykle odpada. Już są oferty za ~430zł. Nemesis to ogrom kart, wielka plansza, masa bardzo dokładnych figurek...
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

KubaP pisze: 23 maja 2019, 10:14
bluebird pisze: 23 maja 2019, 10:12
Curiosity pisze: 22 maja 2019, 22:13 Moi drodzy, otrzymujemy liczne zgłoszenia dotyczące postów z dywagacjami o cenie gry.
Na razie nic nie zostało skasowane, bo jednak dyskusja o cenie gry też jest potrzebna, ale miejcie na uwadze, że części osób to się nie podoba.
Nie bardzo rozumiem te zgłoszenia, o chodzi? czy te osoby chcą wprowadzić cenzurę i decydować co mają pisać inni? czy na tym forum są jakieś tematy tabu, których nie można poruszać? Czy to oznacza, że jeśli ktoś myśli inaczej niż pozostali to ma się nie odzywać bo komuś się nie podoba zdanie drugiej osoby?
Tak. Przyzwyczaj się.
Mam nadzieję że admini mają swój rozum i będą ignorować zgłoszenia takich cenzorów, którzy nie mogą przeboleć, że ktoś ma inne zdanie od nich samych.
KurikDeVolay pisze: 23 maja 2019, 10:17 Musimy rozróżnić inne zdanie od bólu dupy, bo ewidentnie zachodzi to drugie. Jak mnie nie stać na winko za 700zł za butelkę, to nie skarżę się na forach kiperskich ani nie piszę listów otwartych do producentów co tak drogo, tylko sobie siorbię po cichu bulgariusy. A tu kogoś tak swędzi, co inni ze swoimi pieniędzmi robią. Zwłaszcza, że gra prawdopodobnie JEST tyle warta. A 550zł to jedynie SCD, więc 1/3 kwoty zwykle odpada. Już są oferty za ~430zł. Nemesis to ogrom kart, wielka plansza, masa bardzo dokładnych figurek...
Zupełnie nie zrozumiałeś moich intencji. Mnie nie interesuje co ktoś inny robi ze swoimi pieniędzmi, ja się troszczę o swój portfel chciałbym wiedzieć z czego wynika tak wysoka cena, czy gra zawiera jakieś ponadprzecietne wykonanie, dodatkowe elementy itd. pozwolisz że będę pisał do kogo chce i o czym chce, chyba że mam jednak zakaz od Ciebie? Otóż otrzymałem odpowiedź od rebela że tak wysoka cena wynika z tego, że dochodzi marża dystrybutora i hurtowni, co mnie zupełnie nie przekonało bo podałem przykład Lords of Hellas od tego samego Awaken Realms gdzie cena na KS wynosiła 82 funty a sklepowa SCD 400 zł, a Nemesis 70 funty a sklepowa SCD 550 zł. Czy jako potencjalny klient i kupujący nie mam prawa pytać skąd taka cena ???
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 10:44 przez bluebird, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2019 rok

Post autor: Mixthoor »

Mniemam, kolega podjeżdża FIAT-em pod salon MERCEDES-a i również krzyczy "Panie dugie te samuchody kufa, czmu tak? Przecie 4 koła ma, silnik ino tysz, a kufa drosze nisz muj o pińcet procent!". Żałosne. Nie stać Cię, nie kupuj. Tylko nie śmieć żalem i złością, przykro się to czyta.

Pytania do REBEL:
- Czy dodatki do gry Everdell pojawią się wraz z premierą gry podstawowej, czy nieco później?
- Czy premiera gry ZONA będzie miała miejsce w tym roku?
Super
Posty: 393
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 212 times
Been thanked: 117 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Super »

bluebird pisze: 21 maja 2019, 18:15 Według mnie ta gra nie jest warta takiej ceny. Obejrzałem sobie kilka rozgrywek i jak dla mnie po prostu wiało nudą, nie było tam nic szczególnego, nic co mnie zachwyciło, ani w mechanice ani w wykonaniu. Naprawdę nie potrafię wskazać czegokolwiek co by uzasadniało tak wysoką cenę.
Trzeba było pozostać przy tej opinii, do której jak najbardziej masz prawo i wpisywała się w ten temat. A tu idzie trzecia strona spamu o tym, że gra jest za droga i nikt Cię nie przekona, że jest inaczej. Ok - nie chcemy żebyś zmienił zdanie, tylko żebyś przestał zaśmiecać wątek.

Mam nadzieję, że modzi to wszystko posprzątają, łącznie z moim postem, który piszę specjalnie dla Ciebie, żebyś zdał sobie sprawę, że to nie jest jednostkowa opinia, że utrudniasz innym śledzenie i udzielanie się w wątku. A poza tym to ciągłe narzekanie jest po prostu, po ludzku irytujące.

A dodam, że sprzeciwiam się bardzo restrykcyjnym zasadom na forum i wolę luźniejsze podejście do moderowania wątków, które zaczynają zbaczać z tematu. Ale w tym przypadku to już przegięcie - nawet w wątku wydawniczym Rebela swoje bóle wylewasz :|
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: bluebird »

Super pisze: 23 maja 2019, 10:37
bluebird pisze: 21 maja 2019, 18:15 Według mnie ta gra nie jest warta takiej ceny. Obejrzałem sobie kilka rozgrywek i jak dla mnie po prostu wiało nudą, nie było tam nic szczególnego, nic co mnie zachwyciło, ani w mechanice ani w wykonaniu. Naprawdę nie potrafię wskazać czegokolwiek co by uzasadniało tak wysoką cenę.
Trzeba było pozostać przy tej opinii, do której jak najbardziej masz prawo i wpisywała się w ten temat. A tu idzie trzecia strona spamu o tym, że gra jest za droga i nikt Cię nie przekona, że jest inaczej. Ok - nie chcemy żebyś zmienił zdanie, tylko żebyś przestał zaśmiecać wątek.

Mam nadzieję, że modzi to wszystko posprzątają, łącznie z moim postem, który piszę specjalnie dla Ciebie, żebyś zdał sobie sprawę, że to nie jest jednostkowa opinia, że utrudniasz innym śledzenie i udzielanie się w wątku. A poza tym to ciągłe narzekanie jest po prostu, po ludzku irytujące.

A dodam, że sprzeciwiam się bardzo restrykcyjnym zasadom na forum i wolę luźniejsze podejście do moderowania wątków, które zaczynają zbaczać z tematu. Ale w tym przypadku to już przegięcie - nawet w wątku wydawniczym Rebela swoje bóle wylewasz :|
Jakie znowu bóle? Grzecznie pytam tylko. Po to jest chyba to forum. Pisze w temacie, nie spamuje, odpowiadam na posty, prezentuje swoje zdanie, zgłaszam wątpliwości, zadaje pytania, dlaczego decydujesz co ma być poruszane w tym wątku a co nie? Jeśli jest na temat tej gry to w czym problem. Mnie akurat interesuje cena w tym momencie. A czy jak ktoś będzie dyskutować o mechanice gry przez 3 strony to też mu zwrócisz uwagę że utrudnia śledzenie wątku?
ODPOWIEDZ