Roads & Boats (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: coldsoul »

Słuchajcie. Zwracam się z ogromną Prośbą o pomoc w wykonaniu korekty i podesłania sugestii do tworzonego przeze mnie tłumaczenia karty pomocy gracza. Nie miałem jeszcze okazji grać, choć pozycja czeka już na półce, współgracze nie są angielskojęzyczni.
Link Kilka Postów Niżej!
Ostatnio zmieniony 08 mar 2016, 09:08 przez coldsoul, łącznie zmieniany 11 razy.
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: vinnichi »

Mam przetłumaczoną kartę pomocy tylko wykasowałem cześć et cetera żeby nie wprowadzało zamętu na pierwszych rozgrywkach
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: coldsoul »

Widziałem ją, ale była niekompletna i postanowiłem zrobić konkretną, tym bardziej, że & Cetera już do mnie idzie. Nie zechciałbyś pomóc?
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: vinnichi »

W kwestii pomocy tłumaczenia na pewno odezwie się autorka polskiej wersji instrukcji w sumie masz już prawie wszystko, możesz tylko dwa byki poprawić "Cód" w Fazie gracza i "Tratfa" w transporterach. Daj znać jak się gra z dodatkiem
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: coldsoul »

Wiem o tych błędach. ;) Nie wiem jak do tego doszło :D ... Dramat... ;) Pośpiech...

Aktualnie wprowadziłem kilka poprawek. Tłumaczenie wciąż czeka na życzliwych, korektę i pomoc z niuansami.
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: coldsoul »

Pozwalam sobie umieścić posta pod postem, gdyż wrzucam odświeżony link do pomocy gracza, którą wykonałem. Bardzo chętnie przyjmę wszelkie sugestie.

https://www.sendspace.com/file/sc1j3e
Ostatnio zmieniony 08 mar 2016, 11:23 przez coldsoul, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 194 times
Kontakt:

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: orzeh »

Jak dla mnie spoko, dzięki za tłumaczenie!
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: coldsoul »

Ponownie drobne poprawki - nowy link w poście z linkiem - wersja 1.2.

Wrzuciłem również na BGG: https://boardgamegeek.com/filepage/1294 ... -wersja-pl
Niebawem powinna wskoczyć wersja 1.2.
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Roads & Boats &Cetera

Post autor: Jelithe »

vinnichi pisze:W kwestii pomocy tłumaczenia na pewno odezwie się autorka polskiej wersji instrukcji w sumie masz już prawie wszystko, możesz tylko dwa byki poprawić "Cód" w Fazie gracza i "Tratfa" w transporterach. Daj znać jak się gra z dodatkiem
Autorka się niestety nie odezwie, bo podchodziła kiedyś do tłumaczenia karty pomocy, ale strasznie dużo z tym dłubaniny i jej się odechciało ;-) Szczególnie, że dostępna na bgg karta pomocy po angielsku ma głównie obrazki, więc nawet osoby, które słabo radzą sobie z angielskim mogą się w niej rozeznać :-)
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: vinnichi »

No mówiłem że się odezwie autorka :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
coldsoul
Posty: 220
Rejestracja: 12 wrz 2011, 17:03
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: coldsoul »

Dzisiaj na bgg powinna się pojawić wersja 1.5.
Klika drobnych zmian, gotowa do przycięcia.
2010cobra25
Posty: 32
Rejestracja: 17 lut 2011, 21:42
Lokalizacja: Józefów woj.lubelskie
Has thanked: 1 time

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: 2010cobra25 »

Wypowie się ktoś jak ta gra wygląda solo ? Warto tylko dla tego wariantu ją nabyć ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: Jelithe »

2010cobra25 pisze:Wypowie się ktoś jak ta gra wygląda solo ? Warto tylko dla tego wariantu ją nabyć ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
W solo to mi daje odczucie takiej łamigłówki z puzzlami, w której dążysz do jak największej optymalizacji. Jeśli chcesz ją specyficznie do gry solo, to nie powiedziałabym, że warto. Ja się szybko znudziłam, chociaż na stronie wydawcy są dostępne dodatkowe plansze do zabawy. Jednak muszę też szczerze powiedzieć, że solo ogólnie niezbyt mnie bawi i nie znalazłam jeszcze gry, w której ten wariant by mnie nie nudził. Z drugiej strony, jeśli chcesz ją do kolekcji, to zdecydowanie warto. Fajna, unikatowa pozycja i tylko strasznie dużo miejsca zajmuje to wielgachne pudło ;)
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2319
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 566 times
Been thanked: 912 times

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: Galatolol »

Jeśli lubisz tryb solo taki jak w grach Rosenberga (czyli wykręcanie wyniku lepszego niż poprzednio), to może Ci się spodobać. No i trwa on 20 rund zamiast 33 (mogłem się odrobinę machnąć przy liczbach, ale coś takiego), więc idzie naprawdę sprawnie.

Zresztą moje rozgrywki 2-osobowe się bardzo nie różniły, bo sobie siedzieliśmy po przeciwnych stronach planszy, tylko zamiast bić się ze sobą z poprzedniej gry, biło się z przeciwnikiem w teraźniejszości ;)
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: AnimusAleonis »

Wychodzi, i chyba jest już nawet w przedsprzedaży, 20th Anniversary Edition.

Czy ktoś coś wie o tym wydaniu? Może jakieś zdjęcia widział?

Zastanawiam się czy komponenty w tym wydaniu będą na tyle dobre/inne by kupować te wydanie.
Ostatnio zmieniony 04 lut 2019, 11:08 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: tomb »

Z opisu wynika, że to po prostu gra z dodatkiem w jednym pudle. Bez zmian grafiki i mechaniki.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: AnimusAleonis »

tomb pisze: 04 lut 2019, 11:07 Z opisu wtnika, że to po prostu gra z dodatkiem w jedntm pudle. Bez zmian grafiki i mechaniki.
No tego się obawiam. Kurcze denerwuje mnie jak robią XX Anniversary Edition gier, i nic nie zmieniają. Rozumiem nie zmienianie grafiki czy mechanizmu, ale komponenty mogliby jakoś podrasować, w końcu minęło te 20 lat, standardy jak i technologia produkcji poszły jednak do przodu.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: tomb »

Powiem szczerze, że mnie, jako posiadacza obu pudeł, cieszy brak zmian. Gra jest świetna i zasługuje na wydanie na wypasie, którego kupno strasznie by mnie kusiło, ale drugi raz takich kwot na tę samą grę nie chciałbym wydawać. Rozumiem jednakowoż rozczarowanie tych, którzy jeszcze R&B nie mają, a ostrzą zęby na nowy druk.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Posty: 1775
Rejestracja: 17 paź 2018, 17:03
Been thanked: 251 times

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: AnimusAleonis »

tomb pisze: 04 lut 2019, 13:49 Powiem szczerze, że mnie, jako posiadacza obu pudeł, cieszy brak zmian. Gra jest świetna i zasługuje na wydanie na wypasie, którego kupno strasznie by mnie kusiło, ale drugi raz takich kwot na tę samą grę nie chciałbym wydawać. Rozumiem jednakowoż rozczarowanie tych, którzy jeszcze R&B nie mają, a ostrzą zęby na nowy druk.
Hahaha w sumie patrząc z tej strony, bo mamy podstawkę i &cetera, też powinienem się cieszyć :lol:
Miałem jednak nadzieje na takie wydanie na chociaż lekkim wypasie.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4129
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 311 times
Been thanked: 343 times

Re: Roads & Boats &Cetera

Post autor: tomb »

Jeśli miałbym wymieniać na nową edycję to chyba tylko na wersję ultra - plastikowe budynki, fikuśne tory technologii i cudu, drogi nie rysowane, tylko jakieś nakładki na kafle, czy coś. Tylko zapewne cena byłaby kosmiczna. I czy takie R&B byłoby czytelne?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Roads & Boats (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Ja zatęskniłem za moim R&B i wziąłem w przedsprzedaży... Teraz tylko trzeba się pozbyć 1 tytułu dla równego rachunku w kolekcji.
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1352
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 159 times
Been thanked: 159 times

Re: Roads & Boats (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: Zet »

vinnichi pisze: 23 maja 2019, 16:47 Ja zatęskniłem za moim R&B i wziąłem w przedsprzedaży... Teraz tylko trzeba się pozbyć 1 tytułu dla równego rachunku w kolekcji.
A nie lepiej dla równego rachunku dokupić 9 tytułów? :twisted:
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Roads & Boats (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Nie ma aż tylu wyjątkowych gier ;-)
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2390
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1297 times
Been thanked: 789 times
Kontakt:

Re: Roads & Boats (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: vinnichi »

Gra już trafiła do naszych sklepów czy ktoś miał okazję zajrzeć do środka trumny?
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
KamilM
Posty: 118
Rejestracja: 15 cze 2009, 20:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 13 times
Been thanked: 15 times

Re: Roads & Boats (Jeroen Doumen, Joris Wiersinga)

Post autor: KamilM »

Zupełnie wyjątkowo jak na Splottera - pudło jest olbrzymie i w środku prawie puste. Coś konkretnego Cię interesuje?
ODPOWIEDZ