Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Pan_K »

Wbrew niektórym opiniom uważam, że solo w LoH, to przyjemna rozgrywka. Jasne jest, co trzeba robić, żeby wygrać, ale zrobienie tego nie jest proste. Ogólnie miło się w to gra i bonus jest taki, że widać od początku całe monumenty.
Ale: jest to jednak tryb mocno ubogi w stosunku do rozmachu rozgrywki wieloosobowej. Z tego, co się orientuję, wszelkie dodatki nie są grywalne solo, więc dla tego trybu ograniczasz się do podstawki. Z perspektywy czasu nie sądzę, żeby warto było w grę inwestować dla trybu solo. Swój komplet zamierzam sprzedać, jak tylko dostanę całość, bo okazuje się, że nie będę miał z kim grać w więcej osób, a solo się już raczej nagrałem.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

https://www.youtube.com/watch?v=qXMKa_564bc

Oto wideo prezentujące i omawiające dodatki do gry. Jeśli ktoś czytał moje mini recenzje, to nie będzie to dla niego nic nowego, ale zobaczyć można. Materiał po angielsku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
castelano
Posty: 164
Rejestracja: 25 kwie 2017, 11:25
Has thanked: 13 times
Been thanked: 6 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: castelano »

Kiedy wkońcu przyjdzie druga fala?
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Paskuder »

Z tego co się orientuję to wersja en szara jak i sundrop wypłynęły z chin kilka tyg temu.

Najnowszy post na fb, pierwsza partia dotarła już do hubu rozsyłającego więc w przyszłym tyg powinna być u wspierających.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Nie pamiętam i nie chcę mi się sprawdzać ale inne wersje językowe pewnie w wakacje za 2-3 miesiące będą rozsylane.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Dopiero bo plik idą teraz do druku. No ręce opadają. Elementy językowe już powinny być dawno temu gotowe i czekać na plastik a oczywiście jest odwrotnie. Opóźnieniem opóźnieniem ale nawet nie wiem jak nazwać.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Zapewniają ciągłą pracę swoim pracownikom aby ich nie zwalniać między projektami. Jak ich zwolnią to mogą pójść gdzieś indziej i kolejny projekt może paść a tak jest ciągłość. Teraz rozsylaja 2 fale loh w j. angielskim i skończyli wersję językowe Nemesisa i będą je rozsylac. Ogarną 1 fale Nemesisa i pora na 2 fale loh. Drukarnie i fabryki figurek mają od nich ciągłe zlecenia. Ja tam czekam i się niecierpliwie i chciałbym już teraz mieć 2 fale to i tak poczekam.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

Fenrisek83 pisze: 23 maja 2019, 11:55 Zapewniają ciągłą pracę swoim pracownikom aby ich nie zwalniać między projektami. Jak ich zwolnią to mogą pójść gdzieś indziej i kolejny projekt może paść a tak jest ciągłość. Teraz rozsylaja 2 fale loh w j. angielskim i skończyli wersję językowe Nemesisa i będą je rozsylac. Ogarną 1 fale Nemesisa i pora na 2 fale loh. Drukarnie i fabryki figurek mają od nich ciągłe zlecenia. Ja tam czekam i chociaż chciałbym już teraz mieć 2 fale to i tak poczekam.
Wybacz, ale co za bzdurę tu napisałeś. Już siebie widzę w tej roli w mojej pracy jak mówię do klienta... Słuchaj, dam Ci ten projekt 2mc później, bo zaczęliśmy robić zlecenie innego gościa , żeby mieć ciągłość pracy, bo wiesz ludzie mi odejdą, a tak mają pełne ręce roboty. Jak ja bym chciał żeby ludzie byli tak wyrozumiali jak wspierający projekty AR ☺
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 381
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: E2MD »

To się nazywa planowanie produkcji i uwierz, że każda poważna firma tak robi.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Jeśli produkt ma taki obsuw to to już nie ma nic wspólnego z planowaniem :) To są rzeczy, które powinniśmy dostać dawno temu i których zrealizowanie zostaje zlecone tuż przed wysyłką. Wsparłem trzy projekty AR i ich zawsze coś zaskakuje, jak chociażby co roku nowy rok chiński :) Już mi się po prostu nie chce tego czytać, że sorry ale znowu coś ale jesteście wspaniali i bardzo Wam dziękujemy za wsparcie. Jeśli Ty tu widzisz gdzieś planowanie to gratuluję dobrej lupy/lornetki :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

E2MD pisze: 23 maja 2019, 12:31 To się nazywa planowanie produkcji i uwierz, że każda poważna firma tak robi.
Wynika z tego, że źle zaplanowali skoro mają niemal dwuletnią obsuwę xD
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Ja tam wolę poczekać i mieć grę bez błędów niż się wqwiac na błędy bo się spieszyli i czegoś dokładnie nie ograli. Wolę poczekać niż odsyłać elementy gry z błędami. Denerwuje mnie to czekanie i już bym chciał to grę. Jednak istnieje lub istniała możliwość wycofania się z projektu i otrzymanie zwrotu kasy.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Może i AR umie zrobić niezłe gry, ale w kwestiach logistyczno produkcyjnych są beznadziejni... pracując w ten sposób zaczną upadać razem z 1 nieudanym projektem, który im się nie sprzeda na KS. Ciekawe jak im pójdą terminy z Tainted Grail?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2019, 16:42 przez ta.skunk.manitou, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

ta.skunk.manitou pisze: 23 maja 2019, 16:37 Może i AR umie zrobić niezłe gry, ale w kwestiach logistyczno produkcyjnych są beznadziejni... pracując w ten sposób zaczną upadać razem z 1 nieudanym projektem, który im się nie sprzeda się na KS. Ciekawe jak im pójdą terminy z Tainted Grail?
Zobaczymy za pół roku ;-)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Społeczność planszówkowa: "Gra sprzedawana za blisko 1000zł nie może być niedopracowana"
AR: "Potrzymaj mi piwo"

Obrazek

Chciałem to jakoś skomentować, ale trochę brak mi słów. Uważam, że poważny wydawca po ujawnieniu takiej wpadki, dosłałby wspierającym odpowiednią planszetkę na własny koszt. Ale mówimy tutaj o firmie, która ma w czterech literach tych, co już wyłożyli pieniądze. Zaraz ktoś mądry powie, że przecież da się grać i nie ma co marudzić. Taak, i pewnie dobrze, że gra jest w ogóle rozsyłana do wspierających. Dwa lata opóźnienia i nikt nie zrobił kontroli jakości?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2356
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: karawanken »

Może inne wesje językowe nie będą miały błędu. W końcu jescze ich nie wydrukowali.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Curiosity pisze: 24 maja 2019, 07:30 Społeczność planszówkowa: "Gra sprzedawana za blisko 1000zł nie może być niedopracowana"
AR: "Potrzymaj mi piwo"
Chciałem to jakoś skomentować, ale trochę brak mi słów. Uważam, że poważny wydawca po ujawnieniu takiej wpadki, dosłałby wspierającym odpowiednią planszetkę na własny koszt. Ale mówimy tutaj o firmie, która ma w czterech literach tych, co już wyłożyli pieniądze. Zaraz ktoś mądry powie, że przecież da się grać i nie ma co marudzić. Taak, i pewnie dobrze, że gra jest w ogóle rozsyłana do wspierających. Dwa lata opóźnienia i nikt nie zrobił kontroli jakości?
A ustosunkowali się w ogóle do tematu?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

japanczyk pisze: 24 maja 2019, 07:39 A ustosunkowali się w ogóle do tematu?
Nie wiem, zdjęcie mam z BGG. Nie było żadnego komentarza. Pewnie za chwilę ktoś założy jakiś wątek (albo i już założył - nie sprawdzałem).
karawanken pisze: 24 maja 2019, 07:34 Może inne wesje językowe nie będą miały błędu. W końcu jescze ich nie wydrukowali.
Też mam taką nadzieję.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8721
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

https://boardgamegeek.com/thread/220770 ... rds-dont-m

Smrodu jest więcej. M.in. SZERSZE o 2mm karty błogosławieństw.
Kolejne zarzuty to nierówny poziom sundropu (do przełknięcia raczej) oraz treść questów z żetonów questów pisana dla odmiany w całości wielkimi literami (w podstawce było normalnie).
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Przecież można grać :wink:
Widzę, że tak szumnie zapowiadane zmiany w kontroli jakości. Chyba nie wypaliły.
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Fenrisek83 »

Chyba ich pogielo z tą planszą. Jak wydrukują jeszcze raz to się k&@#*a może nauczą. Ślepi tam są czy co?
toblakai
Posty: 1255
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 215 times
Been thanked: 222 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: toblakai »

Lacerta dodrukowała planszetkę do dodatku do GWT gdzie problem nie był aż tak duży. Tak więc AR powinno tym bardziej zadośćuczynić kupującym, bo tutaj to się zupełnie rozjechało. Wiadomo, grać się da, ale walory produkcyjne tej gry lecą na łeb na szyję.
schen
Posty: 147
Rejestracja: 14 lis 2015, 14:41
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 54 times
Been thanked: 19 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: schen »

No to ja mam teraz nadzieję, że faktycznie wersje językowe jeszcze nie zostały wyprodukowane i dadzą radę je poprawić :P No i może to być też argument do kolejnej obsuwy :D
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Nie wiem co powiedzieć. Ręce opadają. Żeby tak produktu nie upilnować i to za takie pieniądze. Jeśli coś takiego dostanę to bankowo idzie reklamacja.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Ciekawe to jest. AR robił kiedyś unboxing i tam wszystko wyglądało dobrze.
ODPOWIEDZ