Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Pal licho ten sundrop, to tylko podkład. Ale zmieniony rozmiar kart i niepasująca plansza to już duży problem.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10803
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

wirusman pisze: 24 maja 2019, 09:57 Ciekawe to jest. AR robił kiedyś unboxing i tam wszystko wyglądało dobrze.
Jesli mówisz o tym to nie składali tam planszetek razem
Muad'Dib pisze: 24 maja 2019, 10:05 Pal licho ten sundrop, to tylko podkład. Ale zmieniony rozmiar kart i niepasująca plansza to już duży problem.
Kart z tego co czytalem nie tasujesz razem, wiec wizualnie nie jest to dokuczliwe, bardziej irytujace bym powiedzial bedzie to, ze jedne karty maja wszytsko kapitalikami, a te z podstawki nie
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: playerator »

Ktoś podpowie, które koszulki bedą pasowały?

Spoiler:
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

No i mamy odpowiedź, która, szczerze mówiąc, jest kpiną. Standardowo się zaczyna od "jesteśmy zachwyceni, że otrzymujecie z dawna wyczekiwane gry bla bla bla" a potem się zaczyna
Spoiler:
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ShapooBah »

Łaska Pana na pstrym koniu jeździ...
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Banan2 »

Muad'Dib pisze: 24 maja 2019, 11:56 No i mamy odpowiedź, która, szczerze mówiąc, jest kpiną.
Spodziewałeś się czegoś innego? :shock: To jest raczej standard w tej firmie. Po kampanii nie mają sobie nic do zarzucenia ani w kwestii terminów ani w kwestii jakości.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Jest komentarz AR na BGG. Żeby oszczędzić Wam czytania ściany tekstu: "Przepraszamy, nie za wszystko jesteśmy winni my, za część odpowiada drukarnia. Postaramy się, aby uniknąć takich wpadek w przyszłości". Żadnej informacji o ponownym wydruku i dosłaniu do wspierających feralnych elementów gry. Aczkolwiek pewnie taka decyzja nie może zapaść jednostkowo i spodziewam się, że AR jeszcze zajmie głos w tej sprawie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: playerator »

Muad'Dib pisze: 24 maja 2019, 11:56 (...) a potem się zaczyna
No i nie było się o co martwić. 2-3 mm, a nie 1 cm, jak pokazuje to tendencyjne zdjęcie.
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Muad'Dib »

Banan2 pisze: 24 maja 2019, 12:01 Spodziewałeś się czegoś innego? :shock: To jest raczej standard w tej firmie. Po kampanii nie mają sobie nic do zarzucenia ani w kwestii terminów ani w kwestii jakości.
Pozdrawiam
Figurki wymieniali do Nemesis, w przypadku podstawki Lords of Hellas plastik też mi wymienili. Ale to są dla nich groszowe sprawy w porównaniu z ponownym wydrukowaniem elementów kartonowych..
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: mmag »

Czyli oficjalne stanowisko to "Oj tam oj tam, nic się nie stało!"? :evil: Co patrząc na te zdjęcia plansz i kart zakrawa na jakąś parodię. O ile przymykałem oko na opóźnienia, coroczne zdziwienie nowym rokiem w Chinach itd. tak na takie olewactwo w kwestii jakości komponentów przymknąć oka się nie da.
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

Ale ta mata symuluje rów mariański.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: pavel »

wirusman pisze: 24 maja 2019, 14:13 Ale ta mata symuluje rów mariański.
I co ma Twoj post oznaczać?. Nie poprawi on jakości komponentów robionych przez AR. Gdy zwracałem uwagę na jakość figurek w Nemesis to jednak byłeś za "ogółem" forum, teraz jest podobnie. Nie krytykuje bezpodstawnie bo tak lubie, tylko wtedy kiedy uważam za słuszne i potrzebne. Trzeba pisać, zgłaszać, reklamować, tylko w taki sposób możemy wpłynąć na decyzję. Brak reakcji, oznacza, że wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Curiosity »

Podejrzewam, że najlepiej będzie pisać na forum BGG, bo to jest największe forum o grach planszowych na świecie i AR nie może sobie pozwolić na jego ignorowanie. Zresztą tam tez odpowiada na pytania. O naszym forum może nawet nie wiedzieć, że istnieje.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
wirusman
Posty: 1972
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 83 times
Been thanked: 28 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: wirusman »

pavel pisze: 24 maja 2019, 15:42
wirusman pisze: 24 maja 2019, 14:13 Ale ta mata symuluje rów mariański.
I co ma Twoj post oznaczać?.
Nie ma sensu dyskutować z Tobą.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 928 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: rattkin »

Nie wiem co mnie bardziej śmieszy: to, jak bardzo ta firma ma w poważaniu jakość swoich produktów (jakość nie wyraża się w robieniu plastikowych zabaweczek dla młodzieńców do wanny), czy to, jak bardzo ma w poważaniu jakość swoich wypowiedzi po angielsku.
ta.skunk.manitou
Posty: 372
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: ta.skunk.manitou »

Generalnie LOH jest dobrą grą (dodatków jeszcze nie poznałem), SiegeStorm też jest dobra grą. AR to firma z potencjałem... ALE... kurde jak już udało im się uzbierać konkretną sumę na kickstererach kilku gierek to naprawde dziw, że nie pozwolili sobie na zatrudnienie konkretnych speców od jakości produktów, od kontaktu z klientami... no i skoro targetują na rynek amerykański to przede wszystkim dobrze znających język.
Wszystko teraz wychodzi... głupie oszczędzanie... tylko na czym, skoro z kampani Tainted Grail wyciągneli 5milionów funtów, to kurde mogli pół CMON'a zatrudnić by im pokazali jak to się robi :P
longmen76
Posty: 651
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: longmen76 »

Wygląda to bardzo źle. Przyszło mi do głowy, że tak ogromne różnice w wielkości kart, kolorach planszy (kart pewnie też), inaczej wykonanego sundropu może być wynikiem zmiany drukarni. To również może tłumaczyć dodatkowe opóźnienia. Jeżeli byłaby to prawda, to mają niezły zgryz, co tym zrobić i jak to rozwiązać (może ponowny druk podstawki :)).
Główna moja ocena sytuacji jest taka: Jeżeli z tym nic nie zrobią to mogą dokonać klasycznego samozaorania i kolejna kampania będzie klęską.
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

O.o

Hmmm, gdyby to było 1 kwietnia to bym powiedział że to jakis żart na prima aprilis.... Jestem w szoku, do tej pory, co do podstawy to jestem bardzo zadowolony z jakości ale jak tego co przedstawili nie poprawią to chyba jednak dodatków nie kupię :/
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Paskuder »

longmen76 pisze: 24 maja 2019, 19:28 Wygląda to bardzo źle. Przyszło mi do głowy, że tak ogromne różnice w wielkości kart, kolorach planszy (kart pewnie też), inaczej wykonanego sundropu może być wynikiem zmiany drukarni. To również może tłumaczyć dodatkowe opóźnienia. Jeżeli byłaby to prawda, to mają niezły zgryz, co tym zrobić i jak to rozwiązać (może ponowny druk podstawki :)).
Główna moja ocena sytuacji jest taka: Jeżeli z tym nic nie zrobią to mogą dokonać klasycznego samozaorania i kolejna kampania będzie klęską.
Wyjaśnili, że u nich w materiałach karty są identyczne. Między podstawką a dodatkami zmienili drukarnię. Okazało się że stara drukarnia która robiła podstawkę za mocno przycięła karty. Więc nie do końca ich błąd. Tylko mnie jako klienta końcowego w sumie mało to interesuje, bo mój problem to nierówne karty w grze prawie za tysiara. Z drugiej strony dotyczy to tylko małych kart, a z nich tylko 5 trzeba wtasować do starej talii...
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Attan »

Obrazek

Obrazek

Nie wygląda to dobrze :/


Obrazek

5 kart wtasowanych do talii artefaktów. Można za każdym razem przed pobraniem losowego artefakt przetasować wszystkie tylko... Tak nie powinno być :D można rozwiązać te problemy na kilka różnych sposobów ale ogólnie jestem zawiedziony tym co się właśnie dzieje :]
Awatar użytkownika
sin
Posty: 669
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 174 times
Been thanked: 298 times
Kontakt:

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: sin »

Wygląda to słabo, a porównując chociażby do tego jak Serious Poulp podeszło do ich problemu z kartami przy re-princie, to wygląda to wręcz dramatycznie, szczególnie, że to przecież nie pierwsza wpadka AR. Szkoda, bo gry które wydają, są koncepcyjnie/mechaniczne udane i przykro patrzeć jak AR psują ogólny ich odbiór przez takie głupie błędy w produkcji i brak chęci do wzięcia odpowiedzialności za nie. Pewnie już odbije sie to na nadchodzącej kampanii Etherfields, a jeśli skrewią jeszcze coś przy Tainted Grailu, to może być krucho.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Pyrovatis
Posty: 38
Rejestracja: 15 paź 2012, 12:52
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Pyrovatis »

Kurde, tak patrząc to faktycznie słabo to wygląda - TAKIE błędy w nietaniej grze i TAKA odpowiedź od AR. Pytanie tylko czy te błędy dotyczą wszystkich egzemplarzy czy tylko części?
Ale wychodzi, że chcą znać skalę błędu i, liczę na to, że naprawić go - https://boardgamegeek.com/article/32059800#32059800
Mikanit
Posty: 145
Rejestracja: 09 mar 2015, 16:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Mikanit »

Karty by trza nożyczkami przyciąć a tam gdzie sie linia nie wpasowuje planszy trza naklejke statu rybackiego przykleić i będzie elegancko.
Rumia
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 141 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: Paskuder »

Ciekawi mnie czy różnica w kartach jest tylko na szerokości czy na długości też?
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1053
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 145 times
Been thanked: 25 times

Re: Lords of Hellas (Adam Kwapiński)

Post autor: uyco »

OMG :oops:
jak można przyjąć karty w innym rozmiarze? kto to odbierał produkt, kto zawarł umowę? to tak jak bym, zamówił buty w rozmiarze 44 a dostał 39... i co, to jest ok? nie mam prawa zwrotu?
poziom Waszego tłumaczenia jest żenujący.ogarnijcie się, póki czas. staliście się dużą firmą, nie jesteście już grupą kolegów z garażu, którzy wydają pierwszą grę na wspieraczce...
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
ODPOWIEDZ