Mały i szybki dungeon crawler?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: mmag »

Przeglądając ostatnio cudownego kickstartera natknąłem się na produkcję pod tytułem Bag of dungeon - I choć nie zdecyduję się na wsparcie tej gierki, to jednak narobiła mi ona smaka na jakiegoś dungeon crawlera w wersji mini - z szybkim setupem i rozgrywką, zasadami, których nie trzeba sobie odtwarzać przed każdą grą, nie zawalonego kilogramami tokenów, wielkim pudłem, niezliczonymi dodatkami i innymi pierdołami, ze sprawnie działającym solo... Ot, w sam raz żeby w ciągu kilku minut wyciągnąć sobie to na stół, pograć z godzinkę i mieć z tego niezłą roz(g)rywkę. Ktoś, coś doradzi?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: Goldberg »

Hmmmm kiedys był Dungeoneer (kilka odsłon), potem Aniol smierci (to tak niby dungeoncrawl...), teraz sa Karciane Podziemia....wiecej nie znam
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: mmag »

Dzięki! Dungeoneer z czego widzę i tak jest niedostępny, na Karciane Podziemia rzucę jeszcze okiem, co do Anioła Śmierci to miałem go swego czasu, rozglądam się jednak za czymś bliższym rpg - z jakąś formą rozwoju postaci, zdobywanym ekwipunkiem itp...
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: stary gracz »

Legends Untold
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: mmag »

stary gracz pisze: 25 maja 2019, 13:14 Legends Untold
O to wygląda interesująco... Mógłbyś proszę napisać coś więcej na temat wrażeń z gry (zakładając, że ją masz?)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: Goldberg »

https://www.youtube.com/watch?v=FQrC0CcmzZA
Obejrzyj....sam sie tym zainteresowałem, bo wyglada fajnie
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
p_olo86
Posty: 412
Rejestracja: 04 sty 2017, 11:31
Has thanked: 9 times
Been thanked: 29 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: p_olo86 »

A4 qest.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: stary gracz »

Dopiero co kupiłem i jestem w trakcie czytania instrukcji :) - zapowiada się bardzo ciekawie.
Są dwie części, które można ze sobą łączyć zwiększając i tak dużą regrywalność:
1. The Weeping Caves Novice set
2. The Great Severs Novice set
Ja swój zestaw kupiłem w wersji bundle. Oprócz tych dwóch pudełek dostałem 3 booster packi, dodatkowe kości oraz w pudełku Weeping Caves promocyjną przygodę.

Gra opowiada o ludziach którzy zostali wygnani ze swoich ziem i próbują dostać się do miasta Dun Mordhain przez jaskinie lub kanały ponieważ strażnicy nie chcą wpuścić ich normalną drogą.

W grze (jednym pudełku) mamy kampanie składającą się z 8 epizodów (dwa z nich trzeba przechodzić kilkukrotnie).
Kampanie możemy przechodzić w standardowy sposób (czytamy krótkie wprowadzenie do epizodu) lub jako tzw. Cinematic Campaign, w której z książki czytamy odpowiednie wstawki fabularne.
Dodatkowo jest 8 scenariuszy innych niż epizody kampanii.
Możliwe jest rozgrywanie gry z Mistrzem Gry, który z elementów gry tworzy przygodę a nie są one losowo dociągane przez graczy.
W grze jest kilka poziomów trudności a na jednym z nich można zepsuć broń!

Gra jest przeznaczona dla 1 - 4 graczy - kooperacja. Podobno łącząc oba zestawy można grać do 8 osób ale nie doczytałem jak to zrobić.
Jeśli chodzi o tryb solo to można grać na kilka rąk albo jedną zmodyfikowaną postacią.
Każda postać ma szereg różnych statystyk i występuje w wersji kobieta/mężczyzna.
Po wybraniu postaci budujemy ją przydzielając jej skille, broń oraz talent w posługiwaniu się bronią. W trakcie przygody postać jest levelowana za każdą pomyślnie ukończoną przygodę co pozwala jej zyskiwać nowe skille, talenty, ulepszać broń, przedmioty itp.
Postacie tworzą formację jedna jest zwiadowcą idącym z przodu, druga strażnikiem idącym z tyłu a reszta idzie w centrum. Wybór ma znaczenie bo np. zwiadowca podejmuje ostateczną decyzje, którędy będą podążać, czy będą się skradać albo przygody jakie będą miały miejsce oddziałują na część formacji.

W trakcie przygody bohaterowie będą napotykać potwory, przeszkody, pułapki, znajdować przedmioty.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: garg »

Bardzo zdecydowanie popieram A4 Quest i jego spin-off Page-Quest. Lekka i fajna gra z nieskomplikowanymi, ale ważącymi decyzjami. No i wbrew pozorom (bo to gra mała i kieszonkowa) jest fajny klimat.
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: Goldberg »

stary gracz pisze: 25 maja 2019, 19:28 Dopiero co kupiłem i jestem w trakcie czytania instrukcji :) - zapowiada się bardzo ciekawie.
Są dwie części, które można ze sobą łączyć zwiększając i tak dużą regrywalność:
1. The Weeping Caves Novice set
2. The Great Severs Novice set
Ja swój zestaw kupiłem w wersji bundle. Oprócz tych dwóch pudełek dostałem 3 booster packi, dodatkowe kości oraz w pudełku Weeping Caves promocyjną przygodę.
No wlasnie , te dwa boostery, jeden to dodatkowe kartyu skarbu zapewne (skoro nosi nazwe treasure) ;) a dwa pozostałe? Bodajże alchemist i druid....t dodatkowe postacie? Co tam jest?
Jaki rozmiar maja karty? Graficznie gra strasznie mi sie podoba, no i w ogole wyglada przyjemnie....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: stary gracz »

W boosterach z postaciami są:

Druid
1 karta z dwoma powiązanymi ze sobą scenariuszami
1 karta postaci
4 karty talentów
1 karta z bronią - kij
3 karty talentów dla powyższej broni
1 karta z ubiorem, który możemy ulepszyć
2 karty towarzyszy - kot, kruk, które możemy ulepszyć

Alchemik
1 karta z dwoma powiązanymi ze sobą scenariuszami
1 karta postaci
1 karta talentów
1 karta z ubiorem, który możemy ulepszyć
6 kart ziół
1 karta ekwipunku, który możemy ulepszyć
2 karty mikstur - dwustronne - dające 4 mikstury

Booster Treasure opisałem w niższym poście.

W pudełku Weeping Caves znajduje się promocyjna przygoda a w niej są:
1 karta z dwoma scenariuszami mającymi wpływ na wynik obydwu kampanii (Caves, Sewers)
4 karty lokacji
3 karty przedmiotów
Ostatnio zmieniony 26 maja 2019, 14:20 przez stary gracz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: Goldberg »

Tak znalazłem;

The Druid Booster pack
Contents:
1 double-sided Scenario card which describes a single Adventure on each side.
1 Occupation card.
4 Skill Talents.
1 double-sided Weapon (the Club).
3 Weapon Talents, used with the Club.
1 double-sided Outfit.
2 double-sided Companions.
How to use the Druid Booster


The Alchemist Booster pack
Contents:
1 double-sided Scenario card which describes a single Adventure on each side.
1 Occupation card.
6 Herb item cards.
1 Kit.
1 double-sided Outfit.
2 double-sided Potion cards, with a different Potion on each side.
1 Skill Talent.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: stary gracz »

W treasure packu są:
Karta scenariusza
Karta lokacji
Karta odkrycia
5 kart wrogów
5 kart przedmiotów
dannte
Posty: 723
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 103 times
Been thanked: 415 times

Re: Mały i szybki dungeon crawler?

Post autor: dannte »

Jeśli PnP wchodzi w grę, to polecam Dungeon of D. Czujesz jak byś grał w roguelike - rozwój postaci, potwory, skradanie się, NPC, pułapki, identyfikowanie mikstur, ograniczona ilość strzał i jedzenia, perma-death. Grę rozgrywa się w formie mini-kampanii, bo żeby wygrać, musisz przejść chyba ok. 12 poziomów lochu i na końcu pokonać bossa i wrócić. W teorii można "zapisywać" stan gry między kolejnymi poziomami. Wszystko zamknięte w coś ponad 100 kartach.

Osobiście nie polecam Karcianych Podziemi, wydawała się bardzo losowa, nie miałem na nic wpływu. To jest gra typu: wyrzucasz na kościach niskie wyniki - przegrywasz, czegokolwiek byś nie robił. Wyrzucasz wysokie wyniki: nie musisz nic robić i gra nie jest żadnym wyzwaniem. Takie moje odczucie.
ODPOWIEDZ