Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Łukasz na pewno robi dużo wiecej dla promocji projektów niż w.to więc podejrzewam, że kwotowo też wiecej na tym zyskuje.
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: tsodo »

rastula pisze: 26 maja 2019, 12:34 Łukasz na pewno robi dużo wiecej dla promocji projektów niż w.to więc podejrzewam, że kwotowo też wiecej na tym zyskuje.
Miło by było gdyby jego zainteresowanie nie kończyło się na promowaniu gry w trakcie walki o ufundowanie. Ale wiadomo, za późniejsze pilnowanie wydawcy prowizji nie dostaje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Żadna wspieraczka tego nie robi...
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KonradT »

tsodo pisze: 26 maja 2019, 12:46
rastula pisze: 26 maja 2019, 12:34 Łukasz na pewno robi dużo wiecej dla promocji projektów niż w.to więc podejrzewam, że kwotowo też wiecej na tym zyskuje.
Miło by było gdyby jego zainteresowanie nie kończyło się na promowaniu gry w trakcie walki o ufundowanie. Ale wiadomo, za późniejsze pilnowanie wydawcy prowizji nie dostaje.
A środki odłożone w ramach programu ochrony wspierających nie procentują?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: rastula »

no u nas lokaty tak oprocentowane, że ho ho :D...
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: raj »

rastula pisze: 26 maja 2019, 13:24 Żadna wspieraczka tego nie robi...
Akurat ta wspieraczka reklamowała się, że to robi... Ale skończyło się na pustych obietnicach.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
xtomashx
Posty: 305
Rejestracja: 25 lis 2017, 00:19
Has thanked: 55 times
Been thanked: 41 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: xtomashx »

Skończyło się na pustych obietnicach ponieważ myśleli, że nigdy taki program im się nie przyda :)
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

raj pisze: 26 maja 2019, 15:41
rastula pisze: 26 maja 2019, 13:24 Żadna wspieraczka tego nie robi...
Akurat ta wspieraczka reklamowała się, że to robi... Ale skończyło się na pustych obietnicach.
A skąd ten pomysł, że skończyło się na pustych obietnicach? Przecież obecne kampanie korzystają z tego programu.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: rastula »

raj pisze: 26 maja 2019, 15:41
rastula pisze: 26 maja 2019, 13:24 Żadna wspieraczka tego nie robi...
Akurat ta wspieraczka reklamowała się, że to robi... Ale skończyło się na pustych obietnicach.
Reklama, reklamą - ale ktoś czytał regulamin i jakieś konkretne zasady tego programu? (ja nie, ale z doświadczenia wiem, że bardzo naiwne jest wierzenie na słowo we wszelkie zapewnienie o najniższej cenie, zwrocie różnicy i gwarancjach poza tymi co narzuca prawo)...
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: KonradT »

Tuminure pisze: 26 maja 2019, 16:52
raj pisze: 26 maja 2019, 15:41
rastula pisze: 26 maja 2019, 13:24 Żadna wspieraczka tego nie robi...
Akurat ta wspieraczka reklamowała się, że to robi... Ale skończyło się na pustych obietnicach.
A skąd ten pomysł, że skończyło się na pustych obietnicach? Przecież obecne kampanie korzystają z tego programu.
Bo ten program został wprowadzony dopiero po tym, jak obietnice okazały się puste. Obietnice były już przy powstaniu Z.to a program wprowadzono w zeszłym roku po wyjściu na jaw kłamstw GF.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:37 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: tsodo »

konrad.rymczak pisze: 26 maja 2019, 19:51
KonradT pisze: 26 maja 2019, 19:04 Bo ten program został wprowadzony dopiero po tym, jak obietnice okazały się puste. Obietnice były już przy powstaniu Z.to a program wprowadzono w zeszłym roku po wyjściu na jaw kłamstw GF.
A jakie obietnice nie zostały dotrzymane? ;)
Chociażby wyłączność dla z.to dodatków do valhalli, które później pojawiły się na kickstarterze.
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:37 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
MiXB
Posty: 548
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:38
Has thanked: 21 times
Been thanked: 89 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: MiXB »

Zresztą, jeśli rzeczywiście były takowe dodatki na KS to raczej jest to środkowy palec od wydawcy aniżeli "wina" z.to. :roll:
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: tsodo »

konrad.rymczak pisze: 26 maja 2019, 20:18
tsodo pisze: 26 maja 2019, 19:53 Chociażby wyłączność dla z.to dodatków do valhalli, które później pojawiły się na kickstarterze.
Nie widziałem dodatków z z.to na KS, jedynie wersje angielskie.
A ja uważam to za marną wymówkę. Każdy widzi co chce :) a teraz przestańmy już schodzić z tematu tego wątku :)
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:37 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: ariser »

konrad.rymczak pisze: 26 maja 2019, 19:51
KonradT pisze: 26 maja 2019, 19:04 Bo ten program został wprowadzony dopiero po tym, jak obietnice okazały się puste. Obietnice były już przy powstaniu Z.to a program wprowadzono w zeszłym roku po wyjściu na jaw kłamstw GF.
A jakie obietnice nie zostały dotrzymane? ;)
Obecnie na 3T Klany Kaledonii do kupienia poniżej 180 zł.

(Niby offtop, ale też dotyczy Czachy ;))
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
tsodo
Posty: 124
Rejestracja: 01 maja 2018, 10:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 46 times
Been thanked: 33 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: tsodo »

konrad.rymczak pisze: 26 maja 2019, 20:38
tsodo pisze: 26 maja 2019, 20:35 A ja uważam to za marną wymówkę. Każdy widzi co chce :) a teraz przestańmy już schodzić z tematu tego wątku :)
Ciekawe czy to równie marna wymówka jak na wspieraczkach dostajemy zawartość "tylko na KS"?
Pewnie wtedy to uczciwe i sprawiedliwe :roll:
Tylko, że to z.to reklamuje się 3 gwarancjami, gdzie jedną z nich jest rzeczona ekskluzywność.

Wiec Twój zarzut wobec kickstartera bardziej bym kierował do wydawców, że na to pozwalają.

Ale i tu i tu to marne wymówki dla mnie.
Tuminure
Posty: 555
Rejestracja: 08 mar 2013, 12:07
Lokalizacja: Milewo
Has thanked: 2 times
Been thanked: 47 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Tuminure »

ariser pisze: 26 maja 2019, 20:46Obecnie na 3T Klany Kaledonii do kupienia poniżej 180 zł.

(Niby offtop, ale też dotyczy Czachy ;))
Ta cena jest po rabacie. Pisałem w podobnej sprawie do zagramwto (w sprawie Pól Zieleni na aleplanszówkach, czyli również gry od Czachy) na fejsie i otrzymałem następującą wiadomość:
Najniższa cena powinna obowiązywać bez uwzględnienia dodatkowych indywidualnych dla poszczególnych klientów progów rabatowych. (...) Zgodnie z tym co komunikowaliśmy jeśli chodzi o gwarancję najniższej ceny to w tym wypadku jest zachowana. + dodatkowo wspierający otrzymali sporo ekskluzywnej zawartości i mają grę o 2 tygodnie szybciej 🙂
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1136
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 48 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: ariser »

Tuminure pisze: 26 maja 2019, 21:22
Dobrze im idzie wymyślanie kolejnych wytłumaczeń w celu spełnienia tych bzdurnych "gwarancji". :lol: Pomijam kwestię, że wspominanie o zawartości ekskluzywnej w ogóle nie w temacie.

Teraz już całkiem offtop, ale zahaczy o Czachę.

Ogólnie jestem wyleczony z polskich wspieraczek, ale tak się ostatnio zastanawiałem i to jak "marka" zagram upadła (w moich oczach) jest dość interesujące. Z portalu, który miał być "dla graczy" stała się ostatnią deską ratunku dla takich tworków typu GFP czy Czacha. Za (prawdopodobnie) wyższą prowizję będą próbowali wypromować produkt "gwarancjami" i znaną twarzą. Wsparcia po fakcie i przy problemach - brak. Wspieram jest jakie jest i też ma swoje za uszami, ale tam przynajmniej (w moim wrażeniu) w ostatnim czasie idą firmy, które nie muszą się chować za takim marketingiem by sprzedać towar.
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10806
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3190 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

ariser pisze: 26 maja 2019, 21:52 Dobrze im idzie wymyślanie kolejnych wytłumaczeń w celu spełnienia tych bzdurnych "gwarancji".
No sorry, ale sklep oferuje gra jednak po obiecanej cenie, a to, ze masz rabat to juz inna kwestia - tego, ze sklep zrabatuje Ci produkt na 0,01gr nikt Ci nie zagwarantuje
Akurat tutaj się ostro czepiasz ;-)

Ja nie wspierałem nic Czachy, ale pogadanka z prezesem ostatnia na fb przekonała mnie, zeby przypadkiem nie wspierać ich gier :)
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

Gwarancja ceny miała działać tak że Czacha nie będzie sprzedawać gry sklepom taniej niż po cenie na zagramw. Czyli sklepy dokładają do interesu? Raczej jednak Czacha olewa to co gwarantowala.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: Arek001 »

Jak zauważyłem Czacha wszystkich olewa :lol: :lol: :lol:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: czeczot »

brazylianwisnia pisze: 26 maja 2019, 22:26 Gwarancja ceny miała działać tak że Czacha nie będzie sprzedawać gry sklepom taniej niż po cenie na zagramw. Czyli sklepy dokładają do interesu? Raczej jednak Czacha olewa to co gwarantowala.
No niestety nie! Od początku było tak że cena gwarantowana nie dotyczy indywidualnych dodatkowych rabatów klienta i to też tylko przez jakiś okres czasu - pół roku? Tak swoja drogą wystarczy 1 grosz więcej i warunek jest spełniony.

A co do wspieraczek tak ogólnie to nie licząc projektów autorskich gier typu Pangea czy gry AR na kickstarterze to powoli nie widzę sensu ich działalności. Czy w ostatnich 2 latach była jakaś kampania gry (polskiego tłumaczenia nie autorskiej gry) która zawojowała rynek ? Nie. Zresztą większość gier które są "hitami" lub mają ogromny hajp i tak wychodzi po polsku normalnie. Chyba nie ma tytułu który w ostatnim czasie zebrał dużo nagród lub przynajmniej narobił sporo szumu i nie wyszedł po polsku bez wspieraczki? Sam wsparłem Klany Kaledoni - nie miałem gry "ekonomicznej" wiec to było takie uzupełnienie kolekcji. Wsparłem też Feudum ale tylko z tego powodu ze jest ładne :). Czy Klany to tytuł który często ląduje na stole - nie. Czy w ciagu ostatnich 2 lat kupiłem jakiś lepsze gry ... całe mnóstwo. Czy żałuje że nie wsparłem innych tytułów .... też nie, bo wyszło dużo innych lepszych gier.
Jeżeli gra jest naprawdę dobra to wyda ją Rebel, Portal, Galakta, Lacerta, Fox, Albi, Funiwers czy inne normalnie działające wydawnictwo z odpowiednim zapleczem finansowym, nie wierzę ze któreś z nich przepuści świetny tytuł na którym mogą zarobić mnóstwo kasy. Tak samo jak nie wierzę że którykolwiek zachodni wydawca nie woli wydać swojej gry normalnie niż przez wspieraczkę. Zaczynam odnosić może mylne wrażenie że na wspieraczkach ukazują się tylko tytuły których nie chciał wydać żaden duży polski wydawca, bo te tytuły po prostu są średnie lub jest mnóstwo podobnych. Czy wesprę jeszcze polskie wydanie nie autorskiej gry na wspieraczce .... chyba nie będzie tam tytułu który byłby tego wart.
Ostatnio zmieniony 27 maja 2019, 06:41 przez czeczot, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czacha Games - ogólna dyskusja o wydawnictwie

Post autor: rastula »

Prawie się zgadzam... Poza końcówką. CMON czy Queengames robią spory biznes na CF.
ODPOWIEDZ