Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Czy SCD za wersję sklepową Nemesis ustalone na 550 zł to zbyt dużo?

Zdecydowanie za dużo, za żadną grę nie dam tyle kasy, na pewno nie kupił(a)bym
80
21%
Za dużo w stosunku do zawartości i spodziewanej satysfakcji z rozgrywki, nie kupił(a)bym
138
35%
Dużo, ale jeżeli rozgrywka by mnie do tego przekonała, to może kupił(a)bym
107
27%
Cena jest uzasadniona przez bogatą zawartość i dużą satysfakcję z rozgrywki, kupił(a)bym
51
13%
Gry są coraz droższe, Nemesis jest na tyle dobre, że kupił(a)bym
14
4%
 
Liczba głosów: 390

Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: rastula »

Ostatnio kryteria mi się bardzo zaostrzyły, np. zupełnie odpuszczam gry, które błyszczą w składzie 3+. Plastiku do potencjalnego malowania mam też już tyle kilo, że prędzej mnie parkinson zje niż pomaluję. Jak byłem skąpy, tak jestem, jeszcze w miarę ogrania raczej trudno u mnie o efekt wow w kwestiach mechaniki... no i suma summarum wolę jednak kupić 4 gry dobre po 120 zł ( albo jak kilka przecenek się trafi to pewnie i z 7) i wrzucić to do bębna losującego niż masterować jakiś tytuł tydzień w tydzień...ani chęci, ani czasu...


ale naprawdę życzę wydawcom oddanych fanów i chętnych na wydatek...
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

kelvar pisze: 27 maja 2019, 13:40 Mówisz i masz - okazja do wzięcia - nawet zniżkę na tackę zrobie :D (będę szczery - ...ktoś mówi, że planszówki są drogie? - niestety "zabawa" w fotografia jest droższa :D)
Okazja to będzie jak już będziesz miał wszystko w ręku. Obecnie chyba jeszcze można zamówic Nemesis przez PM.
Skoro retailowa podstawka jest po 435zl a w wersji KS mamy podstawkę + medyka + artbook Tainted Grail + metalowa monetę do TG + komiks z tyrbem kampanii do Nemesis + karty do gry z grafikami Etherfileds i dotego SG: Dwa duże dodatki no to jednak cena 750zl może się okazać dobra. Szczególnie że postacie z Aftermath są ekskluzywne. No ale to dopiero jak już wszystko będziesz miał u siebie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Fenrisek83 »

japanczyk pisze: 27 maja 2019, 14:01
rastula pisze: 27 maja 2019, 13:55 Muszę przyznać, że w moich oczach oprawa gry ociera się mocno o "głęboką inspirację" światem Aliena...
No oprawa podstawki to ostro zerżniety Alien, Carnomorphs to Dead Space, Voidseers budza skojarzenia z Protosami ze Starcrafta
Vidseers ponoć są stylizowane na mity cuthulu. Mają straszyć i doprowadzać do szaleństwa.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: mmag »

Fenrisek83 pisze: 27 maja 2019, 17:56
japanczyk pisze: 27 maja 2019, 14:01
rastula pisze: 27 maja 2019, 13:55 Muszę przyznać, że w moich oczach oprawa gry ociera się mocno o "głęboką inspirację" światem Aliena...
No oprawa podstawki to ostro zerżniety Alien, Carnomorphs to Dead Space, Voidseers budza skojarzenia z Protosami ze Starcrafta
Vidseers ponoć są stylizowane na mity cuthulu. Mają straszyć i doprowadzać do szaleństwa.
Nie żebym coś sugerował... Jakąś delikatną inspirację... Jakimś znanym filmem, z akcją umiejscowioną na statku kosmicznym, którego załoga popada stopniowo w coraz większe szaleństwo...Ekhem... Event Horizon... Ekhem...
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: vojtas »

Gra jest oparta na kalkach znanych dzieł szeroko pojętej fantastyki. Nikt temu nigdy nie zaprzeczał. Szkoda tylko, że czerpano również z dziadostwa takiego jak "Prometeusz".
kelvar
Posty: 327
Rejestracja: 04 lut 2017, 18:11
Has thanked: 16 times
Been thanked: 24 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: kelvar »

Fenrisek83 pisze: 27 maja 2019, 17:56 Vidseers ponoć są stylizowane na mity cuthulu. Mają straszyć i doprowadzać do szaleństwa.
I plus +10 do zadowolenia z gry i ceny :D

Tyle dobra... nawet nie wiedziałem :P
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: mmag »

vojtas pisze: 27 maja 2019, 20:17 Szkoda tylko, że czerpano również z dziadostwa takiego jak "Prometeusz".
Z ciekawości, co takiego zapożyczono z "Prometeusza"?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: vojtas »

mmag pisze: 27 maja 2019, 20:46
vojtas pisze: 27 maja 2019, 20:17 Szkoda tylko, że czerpano również z dziadostwa takiego jak "Prometeusz".
Z ciekawości, co takiego zapożyczono z "Prometeusza"?
Na Weylandzie z "Prometeusza" jest wzorowana postać prezesa, która pojawi się w dodatku Skutki. Bzdurny pomysł.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: japanczyk »

vojtas pisze: 27 maja 2019, 21:09 Na Weylandzie z "Prometeusza" jest wzorowana postać prezesa, która pojawi się w dodatku Skutki. Bzdurny pomysł.
Ekhm, nie żeby coś, ale prezes Wyland Yutani pojawił się w grze AvP zanim, więc dużo wcześniej niż Prometeusz
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: vojtas »

japanczyk pisze: 27 maja 2019, 22:54Ekhm, nie żeby coś, ale prezes Wyland Yutani pojawił się w grze AvP zanim, więc dużo wcześniej niż Prometeusz
AvP to jest crossover, a te z założenia są przejawem braku pomysłu na coś nowego, a co gorsza, owe dzieła najczęściej każą się traktować poważnie. Tak czy siak pomysł na postać starca w garniturze jako bohatera gry survivalowej jest niedorzeczny, podobnie jak w "Prometeuszu" Weyland - choć on sam jest tylko jedną z wielu warstw, tworzących ów stek bzdur. :)
promykx
Posty: 247
Rejestracja: 08 gru 2017, 09:47
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 17 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: promykx »

vojtas pisze: 28 maja 2019, 00:30 Tak czy siak pomysł na postać starca w garniturze jako bohatera gry survivalowej jest niedorzeczny, podobnie jak w "Prometeuszu" Weyland - choć on sam jest tylko jedną z wielu warstw, tworzących ów stek bzdur. :)
No bez przesady :) Nie w każdej grze survivalowej musi być napakowany rambo ciągnący wagonik z suplami (jako supelementy oraz supplies ^_-). Dodanie takiej postaci powoduje że gra jest bardziej ludzka. Moim zdaniem pokazuje to że gra zyskuje drugie dno, że nawet szef szefów w walce z kosmicznymi potworami jest jedynie pyłkiem na ich drodze do dominacji. Jak w życiu nigdy nie wiesz kiedy coś się wydarzy i kto może zostać bohaterem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: rastula »

Mnie korporacyjni starcy w garniturach przerażają 😁.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: raj »

Zastanowiło mnie taka kwestia - jak ocenialibyście SCD 550 zł, gdyby nie było wcześniej KS ze znacznie niższą ceną i wzbogaconą zawartością. Na ile cała ta awantura jest spowodowana tylko i wyłącznie poczuciem bycia oszukanym przez to, że inni kupili taniej.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: japanczyk »

raj pisze: 28 maja 2019, 07:39 Zastanowiło mnie taka kwestia - jak ocenialibyście SCD 550 zł, gdyby nie było wcześniej KS ze znacznie niższą ceną i wzbogaconą zawartością. Na ile cała ta awantura jest spowodowana tylko i wyłącznie poczuciem bycia oszukanym przez to, że inni kupili taniej.
Może reakcje byłyby mniej spolaryzowane, ale na pewno byłoby mnóstwo osób, które porównywałyby SCD do innych gier - np. Gloomhaven. Wciąż też pojawiłoby się mnóstwo osób, które powiedziałyby, że za pincset zł to kupią 5 innych gier, a na promocji to pewnie 10
SCD jest duże - dziwi mnie, że ludzie nie mają takiego bólu posladków wprzypadku produktów CMON wydawanych na rynkach lokalnych, w końcu ich gry w dużej mierze (te ufundowane z sukcesem) są niepórównywalnie bogatsze w wersji Kickstarterowej.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: ShapooBah »

japanczyk pisze: 28 maja 2019, 08:04 dziwi mnie, że ludzie nie mają takiego bólu posladków wprzypadku produktów CMON wydawanych na rynkach lokalnych, w końcu ich gry w dużej mierze (te ufundowane z sukcesem) są niepórównywalnie bogatsze w wersji Kickstarterowej.
Oj złość wynikająca z niemożności kupienia CMONowo kickstarterowej wersji jest potężna. Zwłaszcza że zawsze znajdą się tacy którzy kupują tylko po to, żeby sprzedać. A potem ciśnienie i cierpienie są jeszcze wieksze jak gra za 100$ na allegro wystawiona jest za 300$. Z drugiej strony Natomiast sklepikarze często nawet nie sprowadzają polskich edycji gier KSa, argumentując tym, że kto chciał ten kupił KSa za tę samą cenę na wiekszym wypasie i im to potem na półkach zalega, bo raz na rok jakiś laik będzie chciał kupić.

Ja to ogólnie hejtuje CMON i poza Rising Sunem, którego kupiłem prawie za darmo, bo chyba za 150 zł nowego w folii to żadnej innej gry KSowej od nich nie kupię. Natomiast gierki, które wydają normalną linią wydawnicza jak najbardziej Szeryf z nottingham czy gizmos to są naprawdę super gierki. Jednak z plastykowego KSa jestem stanowczo wyleczony.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Halloween »

Jeżeli policzycie ceny gier z dodatkami to Nemesis wcale już nie wydaje się aż tak drogie.
Terraformacja słynąca z taniości podliczcie sobie ile kosztuje komplet, to 100zł to początek długiej drogi. Nie mówiąc nawet o wychwalanych na bgg Arkham Horror LCG czy X-wing - to są hardcorowe ceny. Za każda z tych gier w komplecie możnaby mieć Najnowsza konsole z grami i 2 padami!

Przyzwyczajajcie się do cen z sufitu - ile kopii Mage Knighta Ultimate sprzedali ? Chyba tysiące bo już nie kosztuje 350zł ale nawet 450zł. Więc będzie więcej i droższych gier. A nawet jeżeli MSRP będzie umiarkowane czy korzystne to ukryją koszty w dodatkach.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 08:56 przez Halloween, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: seki »

Która gra CMON po okrojeniu wersji KSowej i wydaniu retail w polskiej dystrybucji była droższa względem KS? Nie kojarzę. Rising sun, The others SCD podobne w porownaniu do KS. Zombicide chyba nawet tańsze...

Retail ma zwykle podobną cenę co KS. Wiadomo, jak doliczy się dodatki to wychodzi znacznie drożej niż KS. Ale przy Nemesis cena z KS jest istotnie niższa niż okrojona wersja sklepowa i myślę, że z tym ludzie będą mieli problem.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2019, 09:01 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Halloween »

seki pisze: 28 maja 2019, 08:56 Która gra CMON po okrojeniu wersji KSowej i wydaniu retail w polskiej dystrybucji była droższa względem KS? Nie kojarzę. Rising sun, The others SCD podobne w porownaniu do KS. Zombicide chyba nawet tańsze...
No to olejcie produkt i tyle skoro jest tak źle. Jak nie będziecie kupowac to będzie za 3 miesiące na wyprzedaży za 290zł. Dalej nie będziecie brać to za 6 miesięcy za 180zł.
Dodatki LCG to spadły na 9zł za opakowanie jak ludzie przestali kupowac.

Pracowałem w takiej firmie, która skupowała produkty do tanich sklepów. Jak coś się nie sprzedawało to producent potrafił to nawet opchnąć za 15% ceny hurtowej byle się pozbyć towaru.
Awatar użytkownika
Mixthoor
Posty: 516
Rejestracja: 05 sty 2018, 23:42
Has thanked: 97 times
Been thanked: 67 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Mixthoor »

Człeki, kupiłem jeden egzemplarz KS w zamówieniu grupowym, drugi osobiście. Gdy ogram ten pierwszy, wrzucę na pożarcie na alledrogo od 1 PLN. Będziecie mogli walczyć, wbijać noże, oszukiwać się i kłócić.

Przeginają ludzie, którzy dodatek Daymio Box do Rising Sun sprzedają po 200, 300 EUR. Jakoś nie widzę żali forumowiczów... A może coś mnie ominęło? Mogę go kupić z Szwajcarii bądź z Francji za 100 EUR + koszt przesyłki (odpowiednio 50 EUR, 15 EUR), choć i tu się waham. A może ma ktoś ten dodatek na wymianę? Coś z Nemesis KS ode mnie za coś z Rising Sun KS od jednego z Was, hmmm? Dogadamy się?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: vojtas »

promykx pisze: 28 maja 2019, 07:24 No bez przesady :) Nie w każdej grze survivalowej musi być napakowany rambo ciągnący wagonik z suplami (jako supelementy oraz supplies ^_-). Dodanie takiej postaci powoduje że gra jest bardziej ludzka. Moim zdaniem pokazuje to że gra zyskuje drugie dno, że nawet szef szefów w walce z kosmicznymi potworami jest jedynie pyłkiem na ich drodze do dominacji. Jak w życiu nigdy nie wiesz kiedy coś się wydarzy i kto może zostać bohaterem.
I zgodziłbym się z Tobą, gdyby nie to, że Weyland po prostu nie może walczyć, a jego obecność na pokładzie nie ma żadnego uzasadnienia fabularnego. Po co miałby lecieć gdziekolwiek z łowcą głów i skazańcem? Po co miałby wchodzić na pokład statku, którego załoga nie daje znaku życia? Rozsądek podpowiada, że powinien czekać na komunikat gdzieś w bezpiecznym miejscu np. na jakimś okręcie dowodzenia, stacji kosmicznej albo - najlepiej - na Ziemi. Cóż, brak logiki nieustająco przypomina "Prometeusza", który do dzisiaj odbija mi się czkawką. :D
Żeby nie było tak zupełnie OT: gdyby Skutki nie były SG, to chyba nie zdecydowałbym się na ich zakup. Chyba wolałbym dokupić Karnomorfy.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: miszczu666 »

Jak dobrze pamiętam, to w którymś update na stronie KS Nemesis'a Awaken Realms inforomowało, że troszeczkę przestrzelili z kosztami, przez co wersja Retail będzie droższa niż wersja KS.
Ale ręki sobie za to nie dam uciąć, ale gdzieś mi z tyłu głowy ta informacja została, przez co jak zobaczyłem SCD polskiej wersji, nie byłem zaskoczony.

Czekam no swoją wersję z KS, przez co nie czuję emocji związanych z ogłoszoną ceną, jednak wydaje mi się, że 550PLN to trochę za dużo.
jednak porównując do ostatnio wydanych gier w podobnych poziomach SCD (nawet koło 50zł wyższych), to jest ona mniej więcej po środku. Cena zbliżona zarówno do Mage Knight Ultimate Edition, jak i do Twilight Imperium IV.
Jak Twilight ma dużo więcej zawartości - plastiku, kartonu i kart, tak Mage Knight wypada tutaj jednak słabiej. Praktycznie 90% to papier.
A Nemesis z zawartością jest mniej więcej po środku.

Takie mamy czasy, i pokazuje to rynek, że drogie gry mają swoje miejsce i swoich nabywców. Osobiście pewnie 500zł za Nemesisa bym nie dał, chyba że za wersję z KS'a.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Talek
Posty: 66
Rejestracja: 20 gru 2018, 18:30
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: Talek »

Inflacja, ludzie są chyba oburzeni dlatego że liczyli polski developer to będzie taniej. Takie duży tytuły za 100$+ dzisiaj to standard, MSRP na poziomie 550 zł to pewnie przesada ale w sklepach można zamówić przecież za 430 albo i mniej może. Kickstarter jest spokojnie wart ~600zł, więc 400 za sam core box to nie jest koniec świata. Jeżeli gra przypadnie do gustu grupie tak jak u nas to na pewno nie będą stracone pieniądze, ja wole wydać na jedną grę 400 która się znajomym podoba niż 3 krapiszcze po 120 które mam zwijać po 20 minutach
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: rastula »

raj pisze: 28 maja 2019, 07:39 Zastanowiło mnie taka kwestia - jak ocenialibyście SCD 550 zł, gdyby nie było wcześniej KS ze znacznie niższą ceną i wzbogaconą zawartością. Na ile cała ta awantura jest spowodowana tylko i wyłącznie poczuciem bycia oszukanym przez to, że inni kupili taniej.
Dla mnie została przekroczona pewna psychologiczna granica ...

Jak dolar był tańszy to kupiłem dwie gry od cmona za 110 USD na KS i więcej już raczej tego nie zrobię...chyba, że pieniądze (i czas i przestrzeń magazynowa) przestaną być w moim życiu kwestią, o której myślę.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: rastula »

Talek pisze: 28 maja 2019, 14:18 Inflacja, ludzie są chyba oburzeni dlatego że liczyli polski developer to będzie taniej. Takie duży tytuły za 100$+ dzisiaj to standard, MSRP na poziomie 550 zł to pewnie przesada ale w sklepach można zamówić przecież za 430 albo i mniej może. Kickstarter jest spokojnie wart ~600zł, więc 400 za sam core box to nie jest koniec świata. Jeżeli gra przypadnie do gustu grupie tak jak u nas to na pewno nie będą stracone pieniądze, ja wole wydać na jedną grę 400 która się znajomym podoba niż 3 krapiszcze po 120 które mam zwijać po 20 minutach


użyłem podobnego argumentu , ale w drugą stronę (wolę 4 dobre gry za 120 i niż jedną za 480)...

nie rozumie tylko co by cię zmusiło do kupienia aż 4 krapów ? :D... no bo chyba nie powiemy sobie że za 120 nie można dostać bardzo dobrej gry, co?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Czy gra Nemesis jest zbyt droga?

Post autor: brazylianwisnia »

rastula pisze: 28 maja 2019, 15:06
Talek pisze: 28 maja 2019, 14:18 Inflacja, ludzie są chyba oburzeni dlatego że liczyli polski developer to będzie taniej. Takie duży tytuły za 100$+ dzisiaj to standard, MSRP na poziomie 550 zł to pewnie przesada ale w sklepach można zamówić przecież za 430 albo i mniej może. Kickstarter jest spokojnie wart ~600zł, więc 400 za sam core box to nie jest koniec świata. Jeżeli gra przypadnie do gustu grupie tak jak u nas to na pewno nie będą stracone pieniądze, ja wole wydać na jedną grę 400 która się znajomym podoba niż 3 krapiszcze po 120 które mam zwijać po 20 minutach


użyłem podobnego argumentu , ale w drugą stronę (wolę 4 dobre gry za 120 i niż jedną za 480)...

nie rozumie tylko co by cię zmusiło do kupienia aż 4 krapów ? :D... no bo chyba nie powiemy sobie że za 120 nie można dostać bardzo dobrej gry, co?
Zaznaczę odrazu że nie chodzi mi tu akurat o Nemesisa ale wolę jedna super grę za 480zl niż 4 bardzo dobre. Głównie z tego względu że nie zagram w 4 gry jednocześnie natomiast nie jestem w stanie doprowadzić do sytuacji że nie mam w co grać. W większość gier zagram pewnie max 20 razy w życiu ale kolekcja 60 hiciorow powoduje że nie myślę o kupnie 4 w cenie 1.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
ODPOWIEDZ