Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
karp
Posty: 183
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: karp »

Brakuje jeszcze wzmianki o sukcesach naszych asów z Czacha Games na KS.
https://www.kickstarter.com/projects/42 ... expansions
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 936
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 31 times
Been thanked: 116 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Koshiash »

Na razie zarzut to tylko opóźnienie, więc trudno mówić o spektakularnym zawodzie. W każdym razie: Siege of Citadel, estimated delivery: October 2017 :roll:
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Koshiash pisze: 28 maja 2019, 19:32 Na razie zarzut to tylko opóźnienie, więc trudno mówić o spektakularnym zawodzie. W każdym razie: Siege of Citadel, estimated delivery: October 2017 :roll:
Ten tytul sledze i duzo ludzi juz dostalo podstawki w marcu 2019. Maja zle Ci co zamawiali z dodatkami w jednej przesylce.

Generalnie dla mnie problem z tym KS to Max Steiner bez helmu wenusjanskiego zwiadowcy. Nie rozumiem tego. Po co zmieniac, okaleczac ulubione designy postaci?

Z tym heroquest sytuacja chyba nie jest tragiczna bo w Hiszpanii podobno moze sie to ukazac legalnie a kontakt z organizatorami ciagle jest. A w sumie po hiszpansku duzo ludzi sie uczy w USA czy we Francji, WBrytanii.

Alien Frontiers byl na jakiej wspieraczce? Nie moge znalezc.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Muad'Dib »

Alien Frontiers był na ulule.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Muad'Dib pisze: 28 maja 2019, 23:26 Alien Frontiers był na ulule.
I zdefraudowali kase ze zbiorki? Ich strona normalnie dziala tego wydawcy.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Muad'Dib »

Napisałem to samo na poprzedniej stronie. Właściciel wcześniej dosyć prężnie działał, bywał na konwentach, coś tam chyba wydali, tłumaczyli gry. A potem była zbiórka a za jakiś czas coś się posypało. W komentarzach, po długim czasie milczenia, napisał, że posypało mu się zdrowie i próbuje stanąć na nogi oraz dokończyć projekt. Tyle go widzieli. Stawiam, że to nie była zamierzona defraudacja tylko coś poszło nie tak i po prostu ciekawi mnie co. To też nie był taki pieniądz, żeby się ustawić do końca życia :)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 927
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: louiscyphre »

Warto wspomnieć o zbiórce Thrashing Dice - Assassin Edition na spiele-offensive. Gra ufundowana w kwietniu 2016. 2 lata walki z wydaniem, w tym zmiana wydawnictwa (lub tylko jego nazwy), wycofanie się z Upgrade Packa (który wsparłem). W zamian za to, za drobną dopłatą, dostałem pełną wersję gry po rozmowie z szefem wydawnictwa na Pionku 2018.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: costi »

Sprawa już dość stara, ale: Up Front card game.

Gra się ufundowałą bardzo dobrze, coś tak się na początku działo, były zasady, projekty kart, ale w pewnym momencie komunikacja się zerwała. W tle były jakieś przepychanki prawne wydawcy z jego byłym partnerem biznesowym (czy jakoś tak, nie pamiętam szczegółów), koniec końców twórca kampanii zabrał kasę i znikł, ktoś go namierzył jakiś czas później w Australii.
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mauserem »

Przypomniała mi się jeszcze sprawa z Heroes of Normandie: The Tactical Card Game od Devil Pig.
Tam też jakaś drama w tle była, związana z widmem bankructwa, które położyło się cieniem na ich trwających kampaniach.
Obsuwa ponad dwa lata - wysyłka planowana była na styczeń 2017 - do wspierających gra zaczęła trafiać pod koniec lutego tego roku, a do wielu jeszcze nie dotarła.
Żeby nie wspomnieć o licznych brakach i błędach, które jeszcze czekają na naprawę.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 47 times
Been thanked: 74 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: TuReK »

Halloween pisze: 28 maja 2019, 23:14
Z tym heroquest sytuacja chyba nie jest tragiczna bo w Hiszpanii podobno moze sie to ukazac legalnie a kontakt z organizatorami ciagle jest. A w sumie po hiszpansku duzo ludzi sie uczy w USA czy we Francji, WBrytanii.
Widać, że nie masz pojęcia jaka jest tam sytuacja.
Z pustego i Saruman nie naleje
TajemniczyZyly
Posty: 28
Rejestracja: 01 lis 2011, 03:13

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: TajemniczyZyly »

Polecam poczytać o Space Goat Productions, Inc. oraz ich dwóch zbiórkach: na Terminatora i Martwe Zło.

https://www.kickstarter.com/projects/ev ... reator_bio

To chyba jeden z, jeśli nie największy przekręt planszówkowy na KS.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

Ostatni post ma prawie 2miesiace.

Moze jakas aktualizacja? Jakis wydawca ostro zawalil przez czerwiec, lipiec? Albo gdzies zapowiada sie spektakularny niewypal?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Galatolol »

Unbroken - na chwilę obecną do Europy w ogóle nie wyślą (miało przyjść w grudniu 2018). Na szczęście tanie, więc mało wtopionej kasy.
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: RaYell »

Ja mam jeden przykład, może nie taki spektakularny bo prawdopodobnie gra się kiedyś jednak ukaże. Natomiast Eclipse 2 edycja zaraz po zakończeniu KSa to idealny przykład tego jak klientów NIE powinno się traktować. Obsówy to normalka w KSach, ale tutaj jest niemal zerowa komunikacja. Kolossal zwala wszystko na podwykonawcę i ogólnie wiadomo tyle, że nic nie wiadomo. Ostatnio była informacja, że wszystko się już drukuje, tylko instrukcja jeszcze nie skończona co pachnie kolejną ściemą. Na szczęście wsparłem ten projekt w late pledgu i udało mi się odzyskać zainwestowaną kasę po długich bojach (trwało to 1.5 miesiąca) - wycofałem się nie ze względu, że przestałem wierzyć w grę, ale dlatego, że nie chcę wspierać takich działań wydawnictwa. Nawet była chyba mała afera, że KS zablokował Kolossal Games kolejną kampanię m.in. z powodu problemów tej kampanii.
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: sasquach »

Galatolol pisze: 30 lip 2019, 21:23 Unbroken - na chwilę obecną do Europy w ogóle nie wyślą (miało przyjść w grudniu 2018). Na szczęście tanie, więc mało wtopionej kasy.
Skąd taka wiadomość. W ostatnich update'ach jest ciągle mowa o tym, że negocjują z partnerami w europie. Być może wyślą do kilku hubów, a ci mieszkający dalej od hubów być może zapłacą dodatkowo za wysyłkę. Słabo, ale ciągle lepiej niż "nie wyślemy wam".
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2299
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 555 times
Been thanked: 866 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Galatolol »

Negocjują, bo na chwilę obecną żadnego planu nie ma.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mmag »

Żadnego planu nie widać od... ile to już? Pół roku? Co do negocjacji to wierzyć też trzeba na słowo - bo ani razu nie padły żadne konkrety, nazwy, terminy. Ot puste zapewnienie. Będzie jak będzie. Może ktoś nam to wyśle charytatywnie. Albo wspierający zapłacą więcej jeśli chcą zobaczyć swoje gry.

Generalnie z przykrością trzeba stwierdzić, że ten projekt to równia pochyła i festiwal złych/nieodpowiedzialnych/głupich zagrań. Wyzywanie i obrażanie wspierających (chyba nawet bana za to na bgg dostali...), straszenie prawnikami, używanie prywatnych informacji z pledge managera do nękania smsami i telefonami, wysyłanie znacznej ilości osób większej ilości gier niż zamówili, oskarżenia w stanach o wysyłkę z naruszeniem prawa (dodawanie do gry kartki papieru z nutami aby zmienić/oszukać kategorię produktu), produkcja tysięcy dodatkowych egzemplarzy na handel w sklepach za pieniądze z ks, gdy jednocześnie tych pieniędzy brakuje na realizację nagród dla wspierających. No i teraz mini szantażyk pod tytułem "jeśli chcecie żebyśmy to wysłali zapłacicie nam dodatkowo w banknotach jednodolarowych nieoznakowanych..."

Porażka. Tyle dobrego, że nie kosztowało to przynajmniej grubych kokosów. Choć szkoda, bo pomijając całą dramę gierka jest ponoć całkiem niezła.

Kończąc - warto uważać na produkcje, w których macza Golden Bell Studio, bo to ponoć nie jedyna ich taka akcja.
Ostatnio zmieniony 31 lip 2019, 23:28 przez mmag, łącznie zmieniany 1 raz.
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Halloween »

RaYell pisze: 31 lip 2019, 12:03 Ostatnio była informacja, że wszystko się już drukuje, tylko instrukcja jeszcze nie skończona (...)
Super zdanie! Taka marka Eclipse a schodzi na psy.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: sqb1978 »

mmag pisze: 31 lip 2019, 14:43 Żadnego planu nie widać od... [...]
Generalnie warto uważać na produkcje, w których macza Golden Bell Studio, bo to ponoć nie jedyna ich taka akcja.
Ciekawe czy dałoby się odzyskać hajsy.
Awatar użytkownika
mmag
Posty: 1139
Rejestracja: 02 lut 2016, 18:08
Has thanked: 410 times
Been thanked: 249 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: mmag »

Ciekawe czy dałoby się odzyskać hajsy.
Nie, odmawiają wszystkim, którzy o to się do nich zwrócą.

Co ciekawe z początku sami zaczęli zwracać kasę... najbardziej krzykliwym i agresywnym w komentarzach. Ale szybko przestali, po tym jak rozeszła się o tym informacja i nagle ludzie zaczęli celowo trollować i ścigać się w chamstwie aby uzyskać zwrot kasy :D
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1278
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 123 times
Been thanked: 193 times
Kontakt:

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: orzeh »

Jak na razie największą wtopą u mnie jest Sweet Mess od Big Kid Games coś czuje że projekt będzie niedługo "Mess" naprawdę, wysyłka w grudniu 2018, brak komunikacji, teraz niby jest nowy człowiek ale pokazuje proofy z początku kampanii, takie zapychanie "komunikacji" z backerami. Niby wszystko jest ok ale tu podwykonawca coś zawałił tam coś nie pasuje do wypraski, w międzyczasie nowa kampania (nieufundowana), jeszcze się da wycofać kasę ...
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: Curiosity »

Nikt nie wspomina o Batmanie? Gra za 1200zł (all in) ma nieintuicyjną ikonografię, kiepską instrukcję, średnią mechanikę walki. Sam (na szczęście) nie wsparłem, ale Kaczmar i Magot w swoim materiale nie pożałowali tej grze gorzkich słów.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: gogovsky »

Curiosity pisze: 01 sie 2019, 14:26 Nikt nie wspomina o Batmanie? Gra za 1200zł (all in) ma nieintuicyjną ikonografię, kiepską instrukcję, średnią mechanikę walki. Sam (na szczęście) nie wsparłem, ale Kaczmar i Magot w swoim materiale nie pożałowali tej grze gorzkich słów.
Jedyny Kickstarter na świecie, który przyszedł na czas, wykonanie na najwyższym poziomie. Nieintuicyjna ikonografia? 90% zdolności jest obok akcji/parametru, którego dotyczy, zgadzam się, że jest ich dużo i początku są przytłaczające, ale trzeba być małorozgarnietym chyba, ale skoro dla kogoś nabój obok strzału to automatyczny sukces czy strój karate obok walki wręcz to automatyczny sukces do niej jest nieintuicyjny to pozdrawiam:) Instrukcja pełna zgoda mogłaby być lepsza, ale rozpisali wszystko łopatologicznie. A mechanika walki? Hmmm decydujesz ile chcesz kości do ataku czy atakujesz na yolo, czy dla pewności dodajesz kostkę do ataku co w tym średniego? Plus optymalizacja dobry gracz zużyje 6 kostek akcjii osiągnie cel, średnio 8, a słaby 10, u mnie w ekipie, a przekrój spory od ameri koopowców przez mega kompetetywnych eurosucharowców, nie ma osoby, której ta gra się nie podoba i kręci nosem jak mamy grać, ale jakiś 2 randomów zjechało grę w internecie to musi prawda i nazwijmy to mega zawód. Zawodem jest sezon 2, który daje słabe value pieniądze/zawartość względem jedynki i tyle.
Ostatnio zmieniony 01 sie 2019, 15:23 przez gogovsky, łącznie zmieniany 2 razy.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: garg »

Strasznie ostre słowa: "debil', "dwóch randomów".

Ech. W internecie każdy jest Chuckiem Norrisem...
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Jakie Kickstartery growe spektakularnie zawiodły?

Post autor: gogovsky »

garg pisze: 01 sie 2019, 15:17 Strasznie ostre słowa: "debil', "dwóch randomów".

Ech. W internecie każdy jest Chuckiem Norrisem...
Poprawiłem debil, przyznaję zbyt ostre sformułowanie. Natomiast randomów potrzymuję nie znam Panów, więc dla mnie randomy;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ