Ryzyk Fizyk / Wits & Wagers (Dominic Crapuchettes)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Ryzyk Fizyk (Wits and Wagers)

Post autor: donmakaron »

Można by przed grą każdemu dać po kartcę czy dwóch, żeby każdy napisał po pytaniu. Potem odpuszczasz rundę z twoim pytaniem (czytasz i pilnujesz czasu oraz porządku). Każdy zna jakieś fakty i ciekawostki ze świata. Może być dziwnie, ale zabawnie.

Cardline może być też małym rozszerzeniem.

Wujek google pomaga też pod hasłem "quiz questions with number/numerical answers".
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: Ryzyk Fizyk (Wits and Wagers)

Post autor: esztfke »

donPedro pisze: 31 maja 2019, 12:05 Czy ma ktoś jakiś pomysł na dodatkową bazę pytań do gry?
Przydałby się jakiś dodatek :)
Żyrafometr?
https://boardgamegeek.com/boardgame/185028/giraffometer
Awatar użytkownika
donPedro
Posty: 205
Rejestracja: 21 lut 2015, 14:41
Been thanked: 1 time

Re: Ryzyk Fizyk (Wits and Wagers)

Post autor: donPedro »

donmakaron pisze: 31 maja 2019, 12:14 Można by przed grą każdemu dać po kartcę czy dwóch, żeby każdy napisał po pytaniu. Potem odpuszczasz rundę z twoim pytaniem (czytasz i pilnujesz czasu oraz porządku). Każdy zna jakieś fakty i ciekawostki ze świata. Może być dziwnie, ale zabawnie.
Cardline może być też małym rozszerzeniem.
Wujek google pomaga też pod hasłem "quiz questions with number/numerical answers".
Ostatnio właśnie się poświęcam i przed grą wymyślam pytania, ale potem zostaje mi tylko rola prowadzącego :)
Myślałem o tym, ale widziałem kilka pytań i wydawało mi się, że są trochę z kosmosu i mogłyby być za trudne do Ryzyk Fizyka. O ile w Żyrfometrze chodzi o to, żeby oszacować i uszeregować rosnąco odpowiedzi, o tyle w Ryzyk Fizyku trzeba już konkretnie wskazać odpowiedź.
Awatar użytkownika
Chizu
Posty: 106
Rejestracja: 28 kwie 2007, 18:44
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 40 times
Been thanked: 24 times

Re: Ryzyk Fizyk (Wits and Wagers)

Post autor: Chizu »

W sprawie dodatkowych pytań - mogę polecić Gambit 7, który prawie jest tą samą grą, tylko z bardziej szalonymi pytaniami (zdecydowanie chodzi tu o szacowanie, a nie czystą wiedzę, co chyba może Ci nie pasować :wink: ). Dodatkowy problem jest taki, że Gambit jest tylko po angielsku i nie mam pojęcia jak z dostępnością. O ile dobrze pamiętam w grze jest 100 kart, po 7 pytań na każdej.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1532
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 201 times

Re: Ryzyk Fizyk / Wits & Wagers (Dominic Crapuchettes)

Post autor: Furan »

Czy ma ktoś pojęcie, czy i która edycja polskiego Rydzyka Fizyka: Vegas odpowiada którejś z BGG: https://www.boardgamegeek.com/geeksearc ... rs%20vegas ? Bo widzi mi się, że żadna. :(
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
ODPOWIEDZ