Malowanie figurek - ekspresowe metody

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Goldberg pisze: 15 maja 2019, 14:19 Teraz , ja , uzywajac aero, i dedykowanej farby podkladowej Vallejo za 20 zl (60ml...ew 200ml za 42...wiec jeszcze taniej) dajac jej kilka kropel + troche rozcienczalnika jestem w stanie pomalowac te 200modeli....a zużyłem nie wiem...2/4ml farby?
Wiec tak , za 1zl pomaluje 200 figurek :)
+300 kompresor +150 jakiś podstawowe aero + 300 za wyposażenie stanowiska do aero + 500000 mieszkanie w którym będzie miejsce na stanowisko aero
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

raj pisze: 15 maja 2019, 14:52 500000 mieszkanie w którym będzie miejsce na stanowisko aero
Tanie tam u was mieszkania w Warszawie...w Krakowie za tyle nie kupi na tyle duzego , zeby kompresor wstawic :p ;)

Wiesz, wszystko tak zmozna policzyc. Jak juz inwestujesz w kompresor i aero, to znaczy , ze go bedziesz uzywac do czegos wiecej niz podkladowania...bo jak chcesz miec zestaw do samego podkladowania, kup sobie zestaw: chinski aero + kompresorek membraniwy. Nowe na allegro po 120 , uzywka za 60/80zl...i tak wyjdzie taniej niz psikanie farba w powietrze , jak w przypadku szpreja w puszce ;)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Attan
Posty: 98
Rejestracja: 09 gru 2018, 12:22
Been thanked: 5 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Attan »

vinnichi pisze: 15 maja 2019, 10:23 Jeśli dobrze rozumiem to te nowe farby nawet nie wymagają podkładu?
Obrazek
Coś czuję że w wakacje Wojna o pierścień nabierze nowych kolorów
Rozumie że nowy produkt trzeba wypromować ale trochę przegieli bo u góry classic na dole nowość i oczywiście figurka powiększona, lepiej weekaponowana, jakimś cudem na tej na dole widać błysk w oku ;) do tego jakieś highlighty np na dłoniach... Myślę że z tymi farbkami jest szybciej bo nie trzeba czekać na wyschnięcie po base ale chyba żaden przełom to nie będzie :) pewnie skończy się na dodatku kilku kolorów dla pewnej 'wygody' malowania
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Obrazek jest reklamą więc reklamuje (oczywiście w przerysowany sposób).

W sieci krążą już opinie osób, które testowały produkt na własną rękę i odnoszę wrażenie, że tym razem GW mogło naprawdę stworzyć całkiem niezłu produkt.

Na fimliku poniżej, np. świetnie prezentują się nurglowe zabaweczki:

https://www.youtube.com/watch?v=m6SBDopWqeU
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Attan pisze: 23 maja 2019, 22:23 ale chyba żaden przełom to nie będzie :) pewnie skończy się na dodatku kilku kolorów dla pewnej 'wygody' malowania
Dla osób wprawionych w malowaniu i lubiących malować to na pewno nie będzie żaden przełom - co najwyżej ułatwienie.
Dla kogoś takiego jak ja, kto nigdy nie miał cierpliwości i chęci aby poświęcić dużo czasu na naukę malowania i samo malowanie (teoretyczna wiedzę niby mam sporą, bo w końcu z wielkimi przerwami maziam figurki już ze 25 lat, ale nigdy mi się nie chciało przekuć jej w praktyczną realizację - np. kładzenie kilku bardzo rozwodnionych warstw dla uzyskania odpowiedniego efektu to nie dla mnie), to będzie przełom, bo w końcu pomaluję te figurki za których malowanie zabieram się już od 5 lat.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Golfang »

KamradziejTomal pisze: 24 maja 2019, 06:19 Na fimliku poniżej, np. świetnie prezentują się nurglowe zabaweczki:
https://www.youtube.com/watch?v=m6SBDopWqeU
Szkoda że nie pokazali jak malowali te modele - chociaż jeden. Bo w sumie niby używali tej farby ale tak do końca nie wiadomo, jakich technik użyli, ilu farb itp.
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: vinnichi »

Pytałem w zaprzyjaźnionym sklepie czy coś wie już na temat dystrybucji ale narazie cisza, mam nadzieję że będą dostępne u nas w podobnym czasie. Do lipca już niedługo będzie można się przekonać na własnych figurkach czy to rewolucja czy ewolucja w dziedzinie maziania :-)
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

raj pisze: 24 maja 2019, 07:17 ale nigdy mi się nie chciało przekuć jej w praktyczną realizację - np. kładzenie kilku bardzo rozwodnionych warstw dla uzyskania odpowiedniego efektu to nie dla mnie)
Nie demonizowałbym wpływu liczby warstw na wygląd figurki. Ja w ten sposób bardzo rzadko maluję, bo po prostu nie mam tyle czasu. Jasna sprawa, na poziom konkursowy w ten sposób się nie wejdzie, ale to mają być figurki do grania, a nie na gablotę ;) Dlatego weź pędzel, nanieś jedną warstwę, byle dobrze rozprowadzoną pędzlem. Wtedy nie będzie za gruba i nie przykryje detali. Po prostu z wyczuciem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

RUNner pisze: 24 maja 2019, 08:15 Dlatego weź pędzel, nanieś jedną warstwę, byle dobrze rozprowadzoną pędzlem. Wtedy nie będzie za gruba i nie przykryje detali. Po prostu z wyczuciem.
Ale doczytałeś, że ja maluję figurki od 25 lat? :)
Tylko uzyskanie zadowalającego mnie efektu TT- zajmuje mi za dużo czasu. To jest problem. Te farby mają szansę wydatnie ten czas skrócić.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: RUNner »

raj pisze: 24 maja 2019, 08:20
RUNner pisze: 24 maja 2019, 08:15 Dlatego weź pędzel, nanieś jedną warstwę, byle dobrze rozprowadzoną pędzlem. Wtedy nie będzie za gruba i nie przykryje detali. Po prostu z wyczuciem.
Tylko uzyskanie zadowalającego mnie efektu TT- zajmuje mi za dużo czasu. To jest problem. Te farby mają szansę wydatnie ten czas skrócić.
To na pewno. Jeśli masz dużo figurek do malowania, to zysk czasu powinien być zauważalny.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Nawet przy niewielkiej ilości figurek, aktualnie po prostu nie chce mi się zaczynać malowania, bo wiem, że zajmie mi to więcej czasu niż mam ochotę poświęcić...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Ja z obecnych recenzji jestem na 90% pewny że to będzie działać i robić robotę. Natomiast nie bardzo wiem czy zakupię sobie te farby z prostej przyczyny - nie wiedziałbym jaki kolor wybrać. Na bank nie mam ochoty wymienić nagle całej swojej palety - raczej dodaj 1/2 kolorki, problem w tym że skoro nie maluję całej armii to nie bardzo mam barwę której bym koniecznie chciał.

Natomiast widzę że jak ktoś będzie chciał rozpocząć nową armię - to kupuje sobie boxa startowego +2/3 farby contrast i jedzie całą armię w tydzień -> myk i jakość TT.
Tylko uzyskanie zadowalającego mnie efektu TT- zajmuje mi za dużo czasu.
Taaaaa... - pomaluję te figurki na szybki TT, baza, drybrysh, wash, jeden highlight - 6 figurek gotowych po tygodniu wieczornego malowania. Miesiąc później, mam pomalowane 2 figurki :P
Szkoda że nie pokazali jak malowali te modele - chociaż jeden. Bo w sumie niby używali tej farby ale tak do końca nie wiadomo, jakich technik użyli, ilu farb itp.
W filmiku szanowny Pan opowiada, że wampira malował wszystkim prosto ze słoiczka (kolory też wspomina). Dopiero na pojazdach próbował rozcieńczać farbki dedykowanym medium i robić glazy.

W razie czego na innym filmiku tutaj, widać jak ktoś po prostu nawala farby na hełm stormcasta (1:07) a potem na dalszej części widać, że efekty są całkiem całkiem (1:42).

https://www.youtube.com/watch?v=qlEQUroT8nY

Tutaj też bardzo fajny opis i opinia. Bardzo podoba mi się porównanie "ile pomalowałem w 8 minut klasyczną metodą a ile Contrastem":

https://the-art-of-caesura.blogspot.com ... first.html

Widać że nie są to może figurki na poziomie Golden Deamon ale w porównaniu z tym jakie kasztany czasami teraz widuję na stołach to naprawdę robi wrażenie ile lepiej figurki wyglądają po 8 minutach malowania. Dla mnie ogromny plus, bo zawsze mi smutno jak wyciągam swoje pomalowane po nocach figurki na stół przeciwko grupie ledwo machniętej podkładem. Ile więcej frajdy jest jak obie strony mają dobrze wyglądające figurki.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

Preshading i nowe farby citadela...dobra to mnie kupiło. Ten filmik mnie przekonal ostatecznie.
https://youtu.be/9V7Imu5fxZI
Wreszcie wszystkie zombicidy, descenty, posiadlosci w pelni beda pomalowane :) o ile moge sobie siedziec i dipowac 477 ;) skavena, o tyle malowanie figurek do planszowek jakos mnie meczy, nie wiem czemu
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

Hmmmm na stronie pewnego sklepu znalazlem takie cos;

. Farby mają działać w następujący sposób:
> najpierw trzeba będzie położyć specjalny podkład, jego zadaniem będzie umożliwić farbie odpowiednie spływanie po powierzchni figurki
> następnie kłaść będziemy wybrany kolor, zasada będzie prosta, im więcej tym mocniejszy kontrast

Oczywiscie mowa o niwych cytadelkach....ale soecialny podklad? Jesli to prawda to obstawiam jakis podklad olejny, ew cos ala tamka czyli akryl na bazie alko....no bo co specialnego ma byc w zwyklym akrylu?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Banan2 »

Goldberg pisze: 31 maja 2019, 14:35Oczywiscie mowa o niwych cytadelkach....ale soecialny podklad? Jesli to prawda to obstawiam jakis podklad olejny, ew cos ala tamka czyli akryl na bazie alko....no bo co specialnego ma byc w zwyklym akrylu?
Kiedyś użyłem jako podkładu białej farby (spray, akryl) z Castoramy. I ona zachowywała się inaczej niż np. podkład Army Painter czy Citadel. Ta farba po wyschnięciu była bardziej "śliska" i nakładane potem farby mocniej/lepiej spływały. Może chodzi o coś takiego.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

Tak, też bym obstawial w tą stronę. Tylko chłop z filmiku podlinkowanego przezemnie używał normalnej farby...
No nic 8 czerwca rusza przedsprzedaż, zamówimy zobaczymy. Szkoda by było gdyby naprawdę trzeba było nakładać specialny podkład...bo większość figurek do planszowe mam spryskane czarnym xD
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2385
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1283 times
Been thanked: 778 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: vinnichi »

Przedsprzedaż będzie też w polskich sklepach?
kręcimy wąsem na dobre gry
dżentelmeni przy stole
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: arian »

Goldberg pisze: 31 maja 2019, 15:18 Szkoda by było gdyby naprawdę trzeba było nakładać specialny podkład...bo większość figurek do planszowe mam spryskane czarnym xD
No ale czarny w przypadku tych farb jest raczej wykluczony w związku z tym że farby są mocno transparentne. Idea jest przecież taka, że więcej pigmentu zlewa się w zagłębieniach i przy krawędziach "przyciemniając" podkład.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

vinnichi pisze: 31 maja 2019, 15:57 Przedsprzedaż będzie też w polskich sklepach?
Tak , od 8 czerwca.
Niby tak , ale jak widac z filmiku powyżej, mozna robic presheding , wiec gitara.
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

https://youtu.be/P3Q8QLCI3Ao
Byla ,,DLA CZEGO BEDE UŻYWAŁ,, to teraz posłuchajmy , dla czego nie...
Okolo 2:40 pada stwierdzenie ,,dedicated primer,, , wiec to chyba prawda....hmmm
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Dedicated primer ale sami pracownicy GW na UK gamefest mówili że będzie działał z Corax White (czyli IMO raczej marnym produktem).

Poza tym w sieci można znaleźć też opinie ludzi malujacych po swoich podkładach bez żadnych problemów.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: raj »

Goldberg pisze: 31 maja 2019, 19:06 Okolo 2:40 pada stwierdzenie ,,dedicated primer,, , wiec to chyba prawda....hmmm
GW wszystko ma dedicated, z pędzelkami włącznie, więc za bardzo bym się do tego nie przywiązywał.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

No w sumie fakt, ok uspokoiliscie mnie troche :)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: Goldberg »

No i juz sie pojawiły w sklepach...
Sloiczki jak mowiłem 18ml, cena, roznie, zalezy od sklepu - 18/22zl - czyli tez w sumie trafiłem (ta gorna cena to modelarnia wiec drogo)
I taka ciekawostka;

Farba na bazie żywic akrylowych, rozpuszczalna wodą, nie zawiera trujących rozpuszczalników i nie posiada drażniącej woni. Pojemnik 18ml.

Uwaga: Warunkiem uzyskania dobrego efektu przy malowaniu farbami z linii Citadel Contrast jest położenie pod warstwę Citadel Contrast specjalnego dedykowanego podkładu w sprayu (Wraithbone lub Grey Seer).
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Malowanie figurek - ekspresowe metody

Post autor: KamradziejTomal »

Warunkiem uzyskania dobrego efektu przy malowaniu farbami z linii Citadel Contrast jest położenie pod warstwę Citadel Contrast specjalnego dedykowanego podkładu w sprayu (Wraithbone lub Grey Seer).
Tak pisze na słoiczku, czy testowałeś i to jest Twoja opinia?
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ