Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Post autor: kudlacz135 »

Cześć,

Szukam gry która ostatnio (tj. wyszła jakiś rok temu) wywarła na was największy efekt "wow", chce się od razu zagrać raz jeszcze i sprawdza się dobrze na dwie osoby.

Ewentualnie może być gra hidden movement :) bo brak mi czegoś takiego w kolekcji.

Planszówkowa pasja weszła mi jakiś czas temu w dojrzałe stadium i ciężko mi wypatrzeć coś co z marszu chciałbyn tak bardzo ograć, że aż bym kupił. Myślę, że to dlatego, że gier wychodzi tak dużo, że ostatnio wolałem się z radością bawić tym co już mam.

Mam nadzieję, że podpowiecie mi co ostatnio was oczarowało :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Post autor: Yuri »

Gram głównie z drugą połówką i pod ten "target" tworze kolekcję, więc może coś Cie nakieruje. Oboje celujemy głównie w dwuosobowe kooperacje w klimacie przygodowym, ale raczej nie fantasy. Po wielu partiach w MiMa, mamy ten temat odfajkowany :)

Tak więc w kolekcji są:
Robinson Crusoe + dodatki
Posiadłość Szaleństwa 2nd + dodatki
Arkham Horror LCG + dodatki
Eldritch Horror + dodatki
Znak Starszych Bogów + dodatki
Touch Of Evil The Supernatural Game + dodatki
Fortune and Glory Cliffhanger Game + dodatki
Listy z Whitechapel <----UKRYTY RUCH, którego szukasz
Listy z Whitechapel: Drogi Szefie
Ghost Stories + dodatki
This War Of Mine + dodatek
Pandemic + dodatki
Pandemic: Czas Cthulhu
Martwa Zima: Długa Noc

Kilka pozycji wytestowalismy i sprzedaliśmy, więc kolekcja jest już w sumie mocno "oszlifowana". Czekam jeszcze poczatkiem 2020 na Waste Knights All-In pledge, który też Ci polecam.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
woytas
Posty: 754
Rejestracja: 03 lis 2013, 16:11
Has thanked: 171 times
Been thanked: 139 times

Re: Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Post autor: woytas »

U mnie ostatnio taką grą jest Legendary Encounters: An Alien Deck Building Game. po pierwszej rozgrywce było WOW! Ależ to jest fajne! Rozegrałem już (tak na oko) około 30 partii i nie ma znudzenia. Polecam też zakupić dodatek, który zwiększa regrywalność.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 316 times

Re: Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Post autor: autopaga »

Nie wiem czy efekt wow po pierwszej partii to dobry znak. Miałem tak po 7 cudów świata pojedynek, od razu 3 partie na początku, ale wszedł dodatek panteon, ale efekt wow zniknął. Natomiast są gry, przy których efekt wow rośnie z każdą kolejną rozgrywką teotihuacan, kawerna, great western trail, szczególnie po przerwie i wróceniu do gry za jakiś czas, ale ja jestem eurograczem, więc dla mnie każde duże dobre euro ma efekt wow.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Post autor: Morgon »

Yuri pisze: 29 maja 2019, 15:10 Gram głównie z drugą połówką i pod ten "target" tworze kolekcję, więc może coś Cie nakieruje. Oboje celujemy głównie w dwuosobowe kooperacje w klimacie przygodowym, ale raczej nie fantasy.

Martwa Zima: Długa Noc

Kilka pozycji wytestowalismy i sprzedaliśmy, więc kolekcja jest już w sumie mocno "oszlifowana".
Jak gracie na 2 osoby w Martwą Zimę, jaki wariant?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1254 times

Re: Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Post autor: Yuri »

Mechanizm "ukrytego zdrajcy" defacto odpada w tym wariancie. Niemniej dodatkowe mechanizmy z "Długiej Nocy" wydaje mi się, rekompensują ten mankament. Jest tam po prostu wystarczająco dużo do roboty.

Tutaj masz recenzją wersji podstawowej w aspekcie 2os.:

http://www.planszowkiwedwoje.pl/2015/06 ... enzja.html

Generalnie zgadzam się niemal z całością, pamiętaj tylko, że "Długa Noc" sporo dodaje, tutaj jak pisałem ocenie podlega podstawka sama.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Gra która zrobiła największe wrażenie (2 os.)/Ew. hidden movement

Post autor: jakmis83 »

Wojna o Pierścień 2 Edycja.
Nie jest to nowa pozycja.
Ostatnio, gdy odwiedził mnie mój tata, spojrzał na moją półkę i zapytał, która gra jest moją ulubioną.
Nie miałem wątpliwości....
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
ODPOWIEDZ