Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vincentblack
Posty: 286
Rejestracja: 17 lut 2014, 17:52
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 13 times
Been thanked: 11 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: vincentblack »

ShapooBah pisze: 05 cze 2019, 11:39 Ale też Leser ostrzegał, że dodruk będzie droższy ze względu na zmianę (wzrost) SCD narzucony przez oryginalnego wydawcę!
Na szczęście dużo drożej nie jest, zamówiłem w ten weekend i z uwzględnieniem rabatów wyszło 110 zł. Minus taki, że w dodruku nie ma już tych 2 dodatkowych kart promo, ale zostały na szczęście dorzucone do zestawu kart bonusowych (i tak miałem je zamawiać).
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Banan2 »

ShapooBah pisze: 05 cze 2019, 11:39 Ale też Leser ostrzegał, że dodruk będzie droższy ze względu na zmianę (wzrost) SCD narzucony przez oryginalnego wydawcę!
Niekoniecznie. W moim sklepie po użyciu maksymalnych rabatów jest za 108,73 PLN. Oczywiście do tego może dojść koszt przesyłki.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: ShapooBah »

Banan2 pisze: 05 cze 2019, 12:12 Niekoniecznie. W moim sklepie po użyciu maksymalnych rabatów jest za 108,73 PLN. Oczywiście do tego może dojść koszt przesyłki.
Pozdrawiam
Przeczytaj jeszcze raz moją wiadomość. Lucrum zapowiedziało zwiększone SCD w stosunku do pierwszego wydruku.

To, po ile sprzedają sklepy to jest ich własna kwestia. Jak gdyby nie uwzględniam w ogólnym rozrachunku PRYWATNYCH RABATÓW, ponieważ te są naliczane per klient, a nie per produkt.
Awatar użytkownika
Planeswalker.pl
Posty: 49
Rejestracja: 17 lip 2014, 21:47
Lokalizacja: Abrahama 12 Warszawa
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Planeswalker.pl »

Gry trafiły dzisiaj do sklepów.
Nakład ponownie jest sprzedany przed premierą! :)
Kolejny dodruk prawdopodobnie w 2020 roku, więc znów kilka miesięcy nie będzie można normalnie kupić gry.
Sklep z wypożyczalnią gier planszowych, Warszawa, Abrahama 12, pon-pt 9-19, sob 9-17
Sklep internetowy Zgrani.pl
Facebook
Jesteśmy w branży od 1998 roku (pod nazwą Planeswalker.pl od 2009, teraz Zgrani.pl żeby lepiej się wpisywało:) ).
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Scamander »

Ostra Clankomania nastała, Lucrum coś nie potrafi się wstrzelić w zapotrzebowanie :)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Losiek »

Niewątpliwie mają hiciora.
A ja czekam na dodatki bo po paru grach trochę mnie Brzdęk znudził...
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: jrz8888 »

Planeswalker.pl pisze: 14 cze 2019, 12:34 Gry trafiły dzisiaj do sklepów.
Nakład ponownie jest sprzedany przed premierą! :)
Kolejny dodruk prawdopodobnie w 2020 roku, więc znów kilka miesięcy nie będzie można normalnie kupić gry.
Gry wciąż są w sprzedaży. Wystarczy spojrzeć na Ceneo. Najniższa cena to 122 zł.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Scamander »

jrz8888 pisze: 14 cze 2019, 13:49 Gry wciąż są w sprzedaży. Wystarczy spojrzeć na Ceneo. Najniższa cena to 122 zł.
Nakład wyczerpał się u wydawcy. Sklepy mają to co zdążyły zamówić.
jrz8888
Posty: 408
Rejestracja: 28 sie 2017, 14:34
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: jrz8888 »

Losiek pisze: 14 cze 2019, 13:43 Niewątpliwie mają hiciora.
A ja czekam na dodatki bo po paru grach trochę mnie Brzdęk znudził...
Naprawdę tak szybko idzie się znudzić?
Zastanawiam się nad zakupem i mam wątpliwości. Słyszałem w recenzjach, że dość poważnym czynnikiem obniżającym regrywalność jest umiejscowienie artefaktów na planszy, które znajdują się zawsze w tym samym miejscu, co skłania do obierania podobnych - jeśli nie tych samych - strategii.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: KurikDeVolay »

To zależy od podejścia. Jeśli ktoś w grze familijnej za wszelką cenę szuka optymalizcji, żyłuje deck do bólu i zależy mu tylko na wygranej - lepiej odpuścić. Brzdęk to gra do zabawy, do casualowego dreszczyku emocji podczas ciągnięcia kostek z worka. Tą grą TRZEBA się bawić, w przeciwnym wypadku faktycznie - może się znudzić. Mnie tam cieszy za każdym razem, ale gram w Brzdęka z ludźmi dla których bardziej liczy się rozgrywka z jajem, niż śrubowanie wyników i mordercza rywalizacja.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10804
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3328 times
Been thanked: 3189 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: japanczyk »

jrz8888 pisze: 14 cze 2019, 13:57 Naprawdę tak szybko idzie się znudzić?
Zastanawiam się nad zakupem i mam wątpliwości. Słyszałem w recenzjach, że dość poważnym czynnikiem obniżającym regrywalność jest umiejscowienie artefaktów na planszy, które znajdują się zawsze w tym samym miejscu, co skłania do obierania podobnych - jeśli nie tych samych - strategii.
Zalezy jak czesto bedzie trafiac na stol - strategie zdobycia artefaktu owszem moga sie powtarzac, ale znajac styl grania innych mozesz im przeszkadzac, rynek akr jest losowy, no i masz dwie strony planszy. Ostatecznie mozesz dokupic dodatki, które z pewnoscia zwieksza regrywalnosc :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Ze strony Lucrum porządkuję parę informacji:
SCD dodruku zwiększyło się względem pierwszego wydania o 10 zł - niestety nie mieliśmy w tej kwestii wyjścia, ale na szczęście na ceny sklepowe jakoś drastycznie to nie wpłynęło.
Wszystkie wydane do tej pory dodatki pojawią się w polskiej wersji jeszcze w tym roku. Szczegóły, co do terminu i ceny podam, jak tylko sam je będę na 100% znał. Jeżeli ktoś zastanawia się nad pierwszym dodatkiem, to zdecydowanie polecam Mokrą robotę.
Aplikacja towarzysząca umożliwiająca rozgrywkę solo oraz wprowadzająca dodatkowy moduł do gry rywalizacyjnej została już przez nas dawno przetłumaczona. Męczymy Amerykanów o implementację, ale nie mamy żadnych konkretów kiedy to nastąpi - w tej chwili nie ma żadnych innych wersji językowych.
Robimy, co się da, żeby jeszcze w tym roku ukazał się Brzdęk w kosmosie.

Co do regrywalności. Moja prywatna opinia pokrywa się z przedmówcami. Brzdęk jest grą rozrywkową. Jest miejsce na strategię, planowanie, ale pierwsze skrzypce grają po prostu świetne emocje. Jeżeli ktoś szuka wielkich wyzwań intelektualnych, to Brzdęk na dłuższą metę może go nie zadowolić. Jednak jako tytuł luźny, lecz wymagający pomyślunku, jak dla mnie bije niemal całą konkurencję. No i dodatki wprowadzają naprawdę sporo świeżości i różnorodności.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Losiek »

jrz8888 pisze: 14 cze 2019, 13:57 Naprawdę tak szybko idzie się znudzić?
Zastanawiam się nad zakupem i mam wątpliwości. Słyszałem w recenzjach, że dość poważnym czynnikiem obniżającym regrywalność jest umiejscowienie artefaktów na planszy, które znajdują się zawsze w tym samym miejscu, co skłania do obierania podobnych - jeśli nie tych samych - strategii.
Zagrać zagram ale raczej sam nie zaproponuję. Bardzo brakuje mi kart mogących odchudzić własną talię i mam wrażenie małej kontroli nad talią. Przyznaję, że pierwsze partie były bardzo fajne i świetnie się bawiłem. Problem może wynikać z tego, że gram głównie z żoną i gra z tym samym przeciwnikiem powoduje lekką monotonię.
Żonie Brzdęk wciąż się podoba!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1725
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1386 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Leser »

Losiek pisze: 14 cze 2019, 14:30
jrz8888 pisze: 14 cze 2019, 13:57 Naprawdę tak szybko idzie się znudzić?
Zastanawiam się nad zakupem i mam wątpliwości. Słyszałem w recenzjach, że dość poważnym czynnikiem obniżającym regrywalność jest umiejscowienie artefaktów na planszy, które znajdują się zawsze w tym samym miejscu, co skłania do obierania podobnych - jeśli nie tych samych - strategii.
Zagrać zagram ale raczej sam nie zaproponuję. Bardzo brakuje mi kart mogących odchudzić własną talię i mam wrażenie małej kontroli nad talią. Przyznaję, że pierwsze partie były bardzo fajne i świetnie się bawiłem. Problem może wynikać z tego, że gram głównie z żoną i gra z tym samym przeciwnikiem powoduje lekką monotonię.
Żonie Brzdęk wciąż się podoba!
U mnie odwrotnie. Na początku mojej znajomości z Brzdękiem miałem pewien problem z tym, że nie można skutecznie odchudzać talii (jakbym miał podać swoją ulubioną grę, to pewnie byłby to Dominion, którego istotą jest maksymalna optymalizacja talii). Potem jednak po prostu przyjąłem, że filozofia deck buildingu w Brzdęku jest inna. Nie montujesz perfekcyjnego silnika, tylko schodzisz do podziemia i chapiesz skarby. I starasz się, żeby ten bagaż dóbr po prostu nie wgniótł się cię w ziemię tak, że nie będziesz mógł zwiać. To deck building, w którym nie budujesz talii, tylko starasz się ją jak najmniej zepsuć ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 942
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 305 times
Been thanked: 197 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Losiek »

Leser pisze: 14 cze 2019, 14:34 U mnie odwrotnie. Na początku mojej znajomości z Brzdękiem miałem pewien problem z tym, że nie można skutecznie odchudzać talii (jakbym miał podać swoją ulubioną grę, to pewnie byłby to Dominion, którego istotą jest maksymalna optymalizacja talii). Potem jednak po prostu przyjąłem, że filozofia deck buildingu w Brzdęku jest inna. Nie montujesz perfekcyjnego silnika, tylko schodzisz do podziemia i chapiesz skarby. I starasz się, żeby ten bagaż dóbr po prostu nie wgniótł się cię w ziemię tak, że nie będziesz mógł zwiać. To deck building, w którym nie budujesz talii, tylko starasz się ją jak najmniej zepsuć ;)
Może masz rację i źle do tego deck buildingu podchodzę. Dominion też jest jedną z moich ulubionych gier i pewnie niepotrzebnie pewne nawyki z niego przeniosłem na Brzdęka. Muszę chyba podejść do brzdękowego DB inaczej :)
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: KurikDeVolay »

Nakup kamulców z brzdękami. Weź pieniążek. Narób hałasu, wywal się ze WSZYSTKICH kostek i patrz jak współgracze dobrze się bawią. Każde losowanie z worka sprawi, że będą pokładać się ze śmiechu na stole. Jeśli uda ci się wyjść- zapamiętasz tą rundę na długie tygodnie! Jestem zdania, że każda gra wymaga indywidualnego podejścia. Dominion to optymalizacja, Hero Realms to beztoska nawalanka czym się nawinie, Aeon's End to optymalizacja z twistem w postaci przeciwnika, a Brzdęk! to dobra zabawa. I tyle.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Lekko zmieniając temat. Wychodzi nowy dodatek (w wersji ENG na razie). Chyba nie ma sensu kupować żadnego insertu, co nie? Bo czaiłam się na Daedalusa, ale to chyba nie wyjdzie. W czym trzymacie żetony i kostki? Bo nie ukrywam, że liczba woreczków powoli, ale skutecznie doprowadza mnie do szału.

Link: https://boardgamegeek.com/boardgameexpa ... -ape-lords
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
pegzi
Posty: 537
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: pegzi »

kilpopx
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2019, 11:40
Has thanked: 29 times
Been thanked: 14 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: kilpopx »

Jestem nowy na tym forum i chciałbym napisać coś od siebie na temat gry :) . Swój egzemplarz kupiłem w preorderze i muszę przyznać niewiele było dotychczas gier które sprawiły mi taką frajdę jak brzdęk! . Chce jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania planszy która niestety według mnie bardzo przeciętna zeby nie powiedzieć zła. Nadruki są wykonane na tekturze która bardzo łatwo łapie różne ślady i ryski (po niecałym tygodniu ostrożnego używania znalazłem już kilka wyraźnych zarysowań). Dodatkowo zgięcia planszy po 2 tygodniach zaczęły się delikatnie rozdzierać (trochę vikolu i po sprawie, ale niesmak pozostał). Chcę podkreślić że bardzo lubię tą grę i wciąż będę czekał na polskie wydania dodatków, jednak tytuł bardzo dużo traci przez takie słabe wykonanie.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

To w tym roku będzie się działo. Poza nowymi Ekspedycjami do Clanka oraz zapowiadanym od dawna Clank! Legacy! dojdzie dodatkowo drugie rozszerzenie do Clank! In! Space! Już nie mogę się doczekać kiedy Lucrum wszystko to wyda :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 794
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 398 times
Been thanked: 500 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: rav126 »

kilpopx pisze: 30 cze 2019, 11:55 ...bardzo łatwo łapie różne ślady i ryski...
To wyobraź sobie taką sytuację: pełen skupienia koszulkujesz karty i w pewnym momencie zauważasz, że 5-letnia córka bawi się smokiem, jeżdżąc po planszy... :lol: Co mogłem zrobić? "Karolinko, tak nie można, zobacz jakie zostały ślady." "Przepraszam tato, już nie będę..." :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: preshiq »

Mam prośbę do osób, które grały w dodatki w związku z zapowiedzią ich wydania po polsku (ekspedycje, mokra robota, klątwa mumii ). Który wg was jest must have, bo raczej będę musiał wybrać tylko jeden z nich. Ja sobie wstępnie wyrobiłam zdanie, że najbardziej przydadzą sie dodatkowe karty lochów z Mokrej Roboty (głównie chodzi mi o mechanikę discardu). Co sądzicie ? Z góry dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: mat_eyo »

Jeśli chodzi o dodatki, to Podwodny > Kopalnie i Pająki > wymyślanie samemu niezbalansowanych home rulesów > Mumia.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: preshiq »

Dzieki za szybką odpowiedź i utwierdzenie mnie w takim wyborze 😁
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Clank! / Brzdęk! Nie drażnij smoka (Paul Dennen)

Post autor: Tringa »

Mumia taka kijowa?
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
ODPOWIEDZ