Warhammer Underworlds - cała seria (David Sanders)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
WojTAZPL
Posty: 54
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:15

Re: Shadespire - turniejowy skirmish od GW

Post autor: WojTAZPL »

guslarz pisze: 14 lip 2018, 12:31 Na prośbę autora informuję wszystkich zainteresowanych, że jest już dostępne pełne spolszczenia (w oryginalnej grafice)!

Post z facebookowej grupy:
Wreszcie. Polska wersja Warhammer Underworlds: Shadespire. Dziękuję za wszelką pomoc: ... . Fajnie by było dostać feedback, co ewentualnie poprawić, czy jest dobrze. Przyszłe karty (łącznie z Leader Pack) mogę zrobić, jeżeli ktoś przetłumaczy tytuły i opisy fabularne kart, bo nie chcę już być za nie odpowiedzialny. FAQ niestety dużą część usunąłem przez przypadek i narazie muszę odpocząć od tego. Nie ukrywam, miło by było jakby post został podpięty na górze, aby nowi ludzie mogli go zauważyć. Poniżej linki do poszczególnych plików: (niedługo pliki powinny być wrzucone na jakiś "stały" serwer)

Instrukcja - wersja ekonomiczna:
https://www.sendspace.com/file/u6fi4e

Instrukcja - wersja A3 do druku:
https://www.sendspace.com/file/txplb0
...
Da radę ktoś może jeszcze raz wrzucić te pliki? Cześć już wygasła. :(
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: zioombel »

https://youtu.be/Q7TawBCxqmQ
Pojawi się wersja PC.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: ShapooBah »

Kolejny wykopek z mojej strony, postanowiłem zainteresować się trochę bardziej amerytrashowymi figurkowcami, większość ludzi bezapelacyjnie twierdzi, że Warhammer ma najlepsze.
W związku z tym mój wzrok padł przy okazji na tego relatywnie taniego Skirmisha. Natrafiłem natomiast na pewien zgryz poniewaz w sklepach znaleźć można dwie różne wersje gry Shadespire oraz Nightvault.

Czy te gry różnią się czymś poza figurkami włożonymi do środka? Czy to taka wersja czerwona i niebieska tej samej gry, czy jednak jedna okazała się niewypałem więc zrobiono drugą - lepszą?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

To są startery 1ED (Shadespire) i 2ED (Nightvault). W drugiej ED dochodzi magia oraz mechanika "scatter" (żadna nie jest jakaś super kluczowa, czy potrzebna). Oba startery są ze sobą kompatybilne tak samo jak dodatkowe rasy z obu edycji. Jedyna kwestia jest taka, że jeżeli kupisz sobie starter 1 ED i potem, np. bandę Elfów z 2 ED to nie będziesz miał kosteczek do rzutów magicznych (bo ich w startetrze 1ED nie ma). Tak samo kupując Gobliny będzie Ci brakowało znacznika scatter. Kostki magiczne były do dokupienia osobno, znacznika nie ma (ale łatwo go samemu zrobić w domku).

Jeżeli nie masz parcia na konkretną bandę, tylko chcesz gdzieś zacząć to proponuję zakupić Nightvault, bo będziesz miał wszytko na tę chwilę potrzebne żeby dokupić dowolną inną bandę. Stracisz raptem garstkę kart których nie ma w żadnym innym zestawie. Bandy z podstawki 1 ED też można już kupić osobno.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: ShapooBah »

Hej, jakie polecacie frakcje, które warto dokupić do podstawki, żeby od razu zwiększyć regrywalność? Zastanawiam się nad Drewnianymi elfami albo Orkami. Czy według was jest sens je kupować od razu, czy lepiej przeczekać i trochę ograć umarlaki i panów w wielkich zbrojach? A może macie jakieś lepsze, zapewniające zupełnie odmienne mechaniki zestawy (skaweni?)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Jacek_PL »

Niestety nie wiem dokładnie jak wygląda podstawka Nightvault, bo jej jeszcze nie nabyłem, ale do podstawki Shadespire nie było potrzeby dokupywania dodatkowych band. Owszem każda dodatkowa banda to dodatkowe urozmaicenie i dodatkowe karty, ale na pierwsze kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt partii podstawka spokojnie daje radę.

Ja już kiedyś wspominałem, że ta gra mocno mi przypomina szachy, tzn. często drobna zmiana w ustawieniu planszy, wymiana jednej karty czy jej odpowiednie zagranie sprawia, że partia zmienia się diametralnie. Tak więc różnorodność w tej grze nie opiera się tylko na ilości dostępnych komponentów, ale także na podejściu do taktyki. Pamiętam jakie było moje zdziwienie kiedy oglądałem jakiś stream i berserkerzy Khorna byli nastawienie na defensywe i o dziwo nawet to działało. Moja rada kup na razie podstawkę, nie wiem co prawda jak Nightvault ale przy poprzedniej nie było zupełni czuć, że jest to tylko demo.
Eremita
Posty: 317
Rejestracja: 27 wrz 2015, 23:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Eremita »

Jacek_PL pisze: 04 cze 2019, 15:20Niestety nie wiem dokładnie jak wygląda podstawka Nightvault, bo jej jeszcze nie nabyłem, ale do podstawki Shadespire nie było potrzeby dokupywania dodatkowych band. Owszem każda dodatkowa banda to dodatkowe urozmaicenie i dodatkowe karty, ale na pierwsze kilkanaście, a może nawet kilkadziesiąt partii podstawka spokojnie daje radę.

Ja już kiedyś wspominałem, że ta gra mocno mi przypomina szachy, tzn. często drobna zmiana w ustawieniu planszy, wymiana jednej karty czy jej odpowiednie zagranie sprawia, że partia zmienia się diametralnie. Tak więc różnorodność w tej grze nie opiera się tylko na ilości dostępnych komponentów, ale także na podejściu do taktyki. Pamiętam jakie było moje zdziwienie kiedy oglądałem jakiś stream i berserkerzy Khorna byli nastawienie na defensywe i o dziwo nawet to działało. Moja rada kup na razie podstawkę, nie wiem co prawda jak Nightvault ale przy poprzedniej nie było zupełni czuć, że jest to tylko demo.
Ja z kolei mam tyko Nightvaulta ale moje wrażenia są identyczne do zacytowanych. Podstawka Nightvault wg. mnie daje materiału na wiele rozgrywek.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Hej, jakie polecacie frakcje, które warto dokupić do podstawki, żeby od razu zwiększyć regrywalność? Zastanawiam się nad Drewnianymi elfami albo Orkami. Czy według was jest sens je kupować od razu, czy lepiej przeczekać i trochę ograć umarlaki i panów w wielkich zbrojach? A może macie jakieś lepsze, zapewniające zupełnie odmienne mechaniki zestawy (skaweni?)
A czego oczekujesz od tej gry?

Jeżeli chcesz pykać sobie tylko w domu z żoną/kolegami to równie dobrze możesz kupować oczami tzn. która banda bardziej Ci się wizualnie/koncepcyjnie podoba. Między bandami są drobne różnice ale nie rewolucjonizują raczej odczuć z rozgrywki - ot ta czy tamta ma jakiś fajny gimmick.

Jeżeli chcesz grać bardziej rywalizacyjnie/turniejowo to tu masz fajnie opisane co i w jakiej kolejności kupować:

https://wigglehammer.wordpress.com/2019 ... buy-order/
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Morsereg
Posty: 339
Rejestracja: 08 maja 2015, 18:12
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Morsereg »

tak na dobra sprawe to poza podstawka kup sobie frakcje ktore Ci sie podobaja.
jesli nie masz parcia na granie turniejowe to nie musisz miec wszystkich kart z wszystkich band. wiec kieruj sie tylko wygladem figurek.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: grucha »

Czy można wejść w grę nie kupując podstawki ? Nie odpowiadają mi bandy. Czy da radę skompletować wszystko osobno ?

Sorki jeśli już padło to pytanie, nie szukałem.
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: ShapooBah »

Podstawka zawiera plansze, aczkolwiek można je dokupić osobno — do grania w domu powinno dać rade, tworzyć grę tylko na podstawie dodatków, ale w przypadku grania turniejowego no to wtedy meta wymaga.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Jacek_PL »

Da się grać baz podstawki ale moim zdaniem nie warto, chyba najlepiej poszukać kogoś kto by wziął figurki lub już sprzedaje zestaw bez figurek. Jeśli nie było by to kupowanie na rynku wtórnym, to cena zakupu komponentów przekroczyłaby cenę podstawki, a nie liczę już takich spraw jak uniwersalne karty z podstawki.
Golfang
Posty: 1977
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 227 times
Been thanked: 310 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Golfang »

Poza tym - czy nie warto poszukać używki podstawki? Da się czasem wyhaczyć dobre ceny. Masz w nich to co potrzebujesz ale taniej.
Co do zakupu z zamiarem sprzedaży jednej bandy - to nie sądzę aby to miało sens - chyba mało osób chce kupić samą bandę z podstawki - bo dostanie tylko figurki + karty tylko dla tej bandy (bez kart uniwersalnych) - tak mi się wydaje.
----------------
10% flamberg.com.pl
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Jacek_PL »

Golfang pisze: 03 lip 2019, 13:31 Co do zakupu z zamiarem sprzedaży jednej bandy - to nie sądzę aby to miało sens - chyba mało osób chce kupić samą bandę z podstawki - bo dostanie tylko figurki + karty tylko dla tej bandy (bez kart uniwersalnych) - tak mi się wydaje.
Ludzie czasami kupują same figurki do Age of Sigmar i reszta ich nie interesuje.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: rastula »

czy zestawy kości dla band mają poza kolorami / estetyką jakieś specjalne cechy? mają jakąś funkcję poza tym, że pewnie GW jak zawsze włożył ich za mało do podstawki? ;)...

inaczej to samo pytanie ;)...

czy do wygodnego grania wystarczy to co jest w podstawce czy warto zainwestować w DP ( wszystko jedno w jaki)?
thegammer
Posty: 152
Rejestracja: 13 kwie 2017, 17:06
Has thanked: 15 times
Been thanked: 29 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: thegammer »

rastula pisze: 22 lip 2019, 10:05 czy zestawy kości dla band mają poza kolorami / estetyką jakieś specjalne cechy? mają jakąś funkcję poza tym, że pewnie GW jak zawsze włożył ich za mało do podstawki? ;)...

inaczej to samo pytanie ;)...

czy do wygodnego grania wystarczy to co jest w podstawce czy warto zainwestować w DP ( wszystko jedno w jaki)?
Dodatkowe kości poza walorem estetycznym nic nowego nie wnoszą. Ilość kości w podstawkach Nightvault/Shadespire jest odpowiednia - nie braknie. W Nightvault masz dodatkowe kości magii - ale w bandach dla Shadespire (S1) nie wykorzystasz.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Dice Pack jedną rzecz robi dobrze - jak grasz w klubie/z osobami które mają własne pudła to można rzucać kości kupą na stół bo idzie odróżnić, która jest czyja.

Generalnie w 99,99% są zbędne ale po 30 rozgrywkach stwierdziłem, że skoro inni mają to ja też chce takie mieć!

Jeszcze info na boczku - te zestawy kości nie są doprodukowywane (wg. kolegów ze sklepu) tzn. zrobili nakład i teraz ten nakład jedzie w dół. To oznacza, że wielu zestawów już nie da się kupić a te co są mogą już nie wrócić do sprzedaży sklepowej.

Inna sprawa, że na pewno przy okazji 3 ED będą nowe paczki w nowej stylistyce.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: ShapooBah »

KamradziejTomal pisze: 22 lip 2019, 10:38 Inna sprawa, że na pewno przy okazji 3 ED będą nowe paczki w nowej stylistyce.
Coś wiadomo o trzeciej edycji, czy po prostu wyczuwasz pismo nosem?
Palmer
Posty: 1266
Rejestracja: 13 mar 2010, 15:24
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 120 times
Been thanked: 188 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: Palmer »

Zapowiedziano WU: Beastgrave
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: ShapooBah »

To w takim razie, wstrzymam się z kupnem podstawki do nightvaulta, bo średnio mi odpowiadają zawarte w nim bandy i zobaczę, co 3 edycja zaproponuje. Na razie skolekcjonuje sobie figurki z dodatków :D
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Tak jak @Palmer wrzucił - w sobotę był teaser i zapowiedź nowego sezonu i nic ponadto.

Po nazwie i sylwetkach figurek, myślę, że możemy potwierdzić obecność bandy Beastmenów. Faworytami na reddicie jest także banda Freeguild (czyli najemne ludziki z miast i miasteczek, którym zapowiedziano też Battletome do Warhammera AoS). Reszta, np. Lizardmeni to już zgaduj zgadula.

Ciekawy jest koncept fabularny opuszczenia przeklętego miasta Shadespire - dla mnie trochę na minus bo chociaż książka "Mirrored City" raczej jest taka se - to akurat mega podobał mi się klimat wiecznego zamknięcia, nieśmiertelności i beznadziejności tego miasta.

Sporo się spekuluje o zbanowaniu/wyłączeniu z rozgrywek ligowych wszystkich kart uniwersalnych 1 ED - ale to też tylko domysły (oby nieprawdziwe bo z 2 ED mam bardzo mało band). Nie ma to oczywiście znaczenia dla graczy domowych.

No i ciekawe czy dodadzą nowy twist tak jak zaklęcia w 2 ED.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: ShapooBah »

Ja będę raczej domowym Graczem, jeśli w ogóle ta gra pojawi się na moim stole kiedykolwiek, raczej bardziej podoba mi się kolekcjonersko-figurkowa część gry. Warbandy są wybierane oczami na zasadzie, co by mi się kiedykolwiek mogło przydać do prowadzenia sesji RPG, co by mi się mogło przydać, jakbym kiedyś chciał zrobić ładną makietę na jakimś lokalnym eventcie.

Zwłaszcza że cena tych mobków jest dla mnie akceptowalna na średnim poziomie 15 zł za figurkę.
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Tylko jeszcze jedno zostawiam do rozkminy:

JEŻELI GW postanowi w jakiś sposób ograniczyć karty z 1 ED, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że te bandy wypadną ze sprzedaży (czyli tyle ile pudeł zostanie na rynku tyle będzie w sprzedaży).
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: ShapooBah »

Chyba że chodzi tylko o zbanowanie podstawki do Shadespire?

Czy te karty są identyczne z kartami podstawowymi w Nightvaultcie?
Awatar użytkownika
KamradziejTomal
Posty: 1162
Rejestracja: 04 kwie 2016, 16:40
Has thanked: 384 times
Been thanked: 452 times

Re: Warhammer Underworlds: Shadespire (David Sanders)

Post autor: KamradziejTomal »

Chyba że chodzi tylko o zbanowanie podstawki do Shadespire?

Czy te karty są identyczne z kartami podstawowymi w Nightvaultcie?
Nie, nie chodzi o co innego. Każda banda jaka wychodziła do 1 i 2 ED wchodzi ze swoimi kartami klasowymi i kartami uniwersalnymi do użycia przez inne bandy. BARDZO dużo z tych kart uniwersalnych to żelazne pozycje w taliach turniejowych, które widzi się non stop tj. Change of Tactics, Escalation, Master of War, Acrobatic, Ready for Action, itp. Część z tych kart została już oflagowana jako "Restricted" (nie można mieć więcej niż 5) ale spekuluje się o wyłączeniu wszystkich uniwersalnych kart z 1 ED, żeby nieco rozruszać skostniałe, budowane na jedno kopyto talie.

Jeżeli karty uniwesralne z 1 ED dostaną bana to ja widzę bardzo dużą szansę na zakończenie sprzedaży band z tej edycji.
Słyszysz o jakichś glaze'ach, drybrushach i innych dziwadłach i nie wiesz o czym mowa? Zerknij sobie TUTAJ
Sundrop tutorial: TUTAJ
Wykańczanie podstawek domowymi sposobami: TUTAJ
ODPOWIEDZ