Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
szalonyszajbus
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2019, 00:03

Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Post autor: szalonyszajbus »

Witam, co polecacie, wymagania to, aby gra posiadała karty, kości, figurki i była w naszym ojczystym języku. Przejrzałem kilka sklepów, obejrzałem recenzje na Youtube i jestem głupszy niż byłem. Wyłapałem:
- Doom (druga edycja, PL)
- Gears of War (PL)
- Star Wars: Imperium Atakuje (PL)
- wasza propozycja ?
Jeżeli ma to znaczenie to będzie 2 graczy.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Post autor: Yuri »

- Posiadłość Szaleństwa 2ed
- Ghost Stories
-
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Post autor: ShapooBah »

Gdyby nie kwestia języka to miałbym kilka interesujących Cię typów. Niestety w języku polskim przychodzi mi na myśl:
- The Others: 7 grzechów.
- Descent
- Władca Pierścieni: podróże przez śródziemie (aczkolwiek nie wiem, czy w tej grze są kości, bo sam nie jestem w jej posiadaniu)

Jeśli natomiast gra mogłaby, by być w języku Shakespeara i Doyla to w tym momencie polecam:
-Aristeia!
-Warhammer Underground: Nightvault
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Post autor: Yuri »

ShapooBah pisze: 06 cze 2019, 09:04 ...
Jeśli natomiast gra mogłaby, by być w języku Shakespeara i Doyla to w tym momencie polecam:
-Aristeia!
-Warhammer Underground: Nightvault
To i ja dorzucę w takim razie:
- A Touch of Evil
- Fortune and Glory
... obie od Flying Frog Productions. Angielski jest tutaj rudymentarny, spokojnie dasz sobie radę w oparciu o nawet info-grafiki na kartach. Instrukcje PL są w necie, a tego czego szukasz masz tutaj na kilogramy i to w najlepszym wydaniu jakie możesz znaleźć.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Post autor: Morgon »

Na dwóch graczy DOOM chodzi średnio, znaczy chodzi, ale grający Marines ma takie boosty, że Overlord musi się ostro spocić. Jest jeszcze na BGG wariant grania 4 Marines przez jedną osobę (wspólna talia broni dla wszystkich czterech żołnierzy) i to ponoć chodzi dobrze, ale w oryginalnej instrukcji tego nie ma, a szkoda. W pełnym składzie gra jest mega dobra.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Post autor: c08mk »

Gears of War jest w pełni kooperacyjny (lub solo) i doskonale działa mechanicznie. Mechanika gry symuluje grę FPS. Sposób przydzielania ran wrogom jest specyficzny dla tej gry - uproszczony ale nie banalny (wróg jest albo z pełnym życiem albo ranny albo martwy). Dzięki temu nie trzeba się bawić w przeliczanie każdego zadanego obrażenia (tak jak to jest np. w Descencie) co przyśpiesza i ułatwia grę.

Descent - starsza wersja Imperium Atakuje. Zaletę ma taką, że tutaj już prawie wszystko jest przetłumaczone. Polska wersja IA jest wstrzymana i najprawdopodobniej więcej dodatków nie wyjdzie w wersji PL.

XCOM - gra w trybie czasu rzeczywistego. Oprócz kart, kości i figurek potrzeba jeszcze urządzenie z appką.
szalonyszajbus
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2019, 00:03

Re: Figurki + karty + kości - Doom ? GoW ?

Post autor: szalonyszajbus »

Troszkę nie sprecyzowałem. Tylko i wyłącznie rywalizacja ! Żadnej kooperacji, tu nie ma miejsca na litość. Klimat to fantasy lub sc-fi. Fajnie jak można dokupić jakieś pierdoły do pomalowania jak np. przeszkody i beczki etc. (Doom/GoW tu można poszaleć). Lubię też dorabiać własne kafelki czy playmaty z terenem (np. nowa plansza do GoW czy Doom to nie problem dla mnie, zawsze podniesie to re grywalność).

Czemu Imperium Atakuje zostało wstrzymane ? (nie jestem na bieżąco więc nie bić).

Co do Warhammer Nightvault poniekąd spełnia wszystkie warunki, a i zasady są dosyć proste, ja nie mam problemu z językiem, ale mój przeciwnik tak :P a czytanie i tłumaczenie co oznaczają teksty na kartach to męka i od razu ułatwienie dla mnie (próbowaliśmy w MtG :D)
ODPOWIEDZ