Inserty

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Inserty

Post autor: Lukić »

Insert do gry Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie

Płyta kartonowo-piankowa ok 80-60 cm, trochę kleju i 3 popołudnia (jedno na planowanie/mierzenie, dwa na wykonanie). Efekt poniżej:
Spoiler:
Koncepcja prosta. Dwie duże komory: na kafle terenu i figurki. Dwie tacki: jedna na żetony, druga na karty. Tacki różnej wysokości. Jest miejsce na dodatkowe karty i figurki, gorzej jak w dodatkach miałyby być nowe żetony lub kafle terenu, tu jest ciaśniej.

Teraz muszę tylko zastanowić się jak zagospodarować figurki. Pewnie w przyszłości będą dochodziły nowe, więc rozwiązanie powinno być mobilne. Przymierzałem się już i te co są obecnie uda się ułożyć obok siebie na dnie. Przegródki zrobię z kartonu 1mm. A jak dojdą nowe, to będę wymieniał tylko ten element.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Cytryn
Posty: 41
Rejestracja: 09 sie 2013, 20:55
Been thanked: 1 time

Inserty - Tower Rex

Post autor: Cytryn »

Cześć,
Nie wiem czy dobry dział ale czy mial ktos moze stycznosc juz z insertami firmy Tower Rex ? Etsy: https://www.etsy.com/shop/TowerRex?ref= ... =609849792
Opinię mają świetne, problem jest tylko z kosztem wysyłki który z Ukrainy do Polski przekracza koszty insertów. Jak sprawdzałem to koszty samej wysyłki po Ukrainie są za to śmiesznie małe.
Szukam informacji czy gdzieś są jakieś paczkomaty ukrainskie na ktore mozna zamówić i wyskoczyć za granicę po odbiór ? Sam nie wiem jak to rozwiązać a szkoda mi kasy na takie koszty wysyłki.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Inserty

Post autor: krwlng »

@Cytryn: pozwolę sobie zacytować samego siebie :P
krwlng pisze: 27 mar 2019, 01:07 Tak jeszcze w kwestii insertów od Tower Rex pozwolę sobie dodać swoje 3 grosze, bo trochę mi tego przez ręce przeszło (sam posiadam do Rising sun, Blood rage, Cyklad, Terraformacji Marsa, Anachrony, Gry o tron oraz pudło Munchkina, ponadto składałem znajomym Klany Kaledonii, Patchworka, Scythe, Kawerne, Keyflower i 7 CŚ: Pojedynek):

- wygrywają ceną i wykończeniem - że świecą szukać czegoś podobnego w kraju i na świecie,
- ich spasowanie bez kleju bywa frustrujące - nie wiem czy ja trafiłem na taką partie czy to reguła, ale wcisnąć ich grubą sklejkę w wypalony wąski otwór to nie lada sztuka i wymaga albo siły albo lekkiego zmiażdżenia materiału
- insert często nie uwzględnia kart w koszulkach premium - jest za mało miejsca i nie mieszczą się na grubość w przegródkach (problem dotyczy m. in. Scythe, Anachrony, Terraformacji Marsa z dodatkami, Rising sun - szukając koszulek do tej gry przerobiłem chyba 6 różnych marek aby znaleźć takie które będą mieściły się w insercie z minimalnym luzem, niestety nie są premium)
- spasowanie elementów insertu wewnątrz pudełka bywa zbyt ciasne (Cyklady, Anachrony, Blood Rage - wchodzi na wcisk)
- w grach z figurkami pudełko musi być ustawione pionowo, inaczej figurki będą latały (Rising sun, Blood rage - zwłaszcza potwory i bogowie, w pojemnikach na klany jest problem w 2 stronę - figurki są zbyt ciasno spasowane z insertem, w Anachrony przez podwójną warstwę wypraski pod elementy frakcji często figurkę wyjmuje się bez podstawki, poza tym żetony latają luzem)
Tak z perspektywy czasu nie wiem czy drugi raz bym się zdecydował na te inserty - większość gier koszulkuję a u nich bywa z tym ciężko, figurki się klinują i ogólnie ciasno insert do pudełka wchodzi. Co jak co wygrywają ceną i wyglądem ;-)
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Inserty

Post autor: Koziełło »

Mając możliwość jednorazowego skorzystania z bezpłatnego transportu z Ukrainy nabyłem kilka insertów. Z większości jestem bardzo zadowolony - są przemyślane i na tyle dobrze wykonane, że nie muszę używać kleju. Jeśli już jakieś narzędzie jest potrzebne to ewentualnie niewielki młoteczek ;)
Wykonanie niektórych jest mistrzowskie (Terraformacja i skrzynka do Munchkina rządzą). Zawiodłem się jedynie na Klanach Kaledonii - ciężko wchodzi do pudełka i nie do końca mieści się w nim wszystko jak należy. Na obronę mogę powiedzieć, że pudełko od klanów jest samo w sobie niezbyt wielkie i pewnie wymyślenie dobrego insertu do najłatwiejszych nie należy.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Inserty

Post autor: Scamander »

Orientuje się ktoś gdzie w Katowicach/Chorzowie dostanę kartonpiankę 3mm? Były w Mepel.pl ale 3mm się wyprzedały.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Inserty

Post autor: najata »

Scamander pisze: 24 maja 2019, 23:36 Orientuje się ktoś gdzie w Katowicach/Chorzowie dostanę kartonpiankę 3mm? Były w Mepel.pl ale 3mm się wyprzedały.
Wygooglaj "sklep dla plastyków Katowice", mi przykładowo wyskoczył niejaki Matejko. Online płyty 3mm mają tylko w paczkach, więc warto przedzwonić i zapytać, czy stacjonarnie sprzedają na sztuki (zapewne tak).
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Wroobel »

Uwaga.
Chciałbym przestrzec przed zakupem organizera Folded Space (np. z Mepel) do gry 51 Stan Master Set.
Figuruje jako pasujący i do Osadników NI i do 51MS. Nie wiem czy pasuje do ONI ale do 51MS na pewno nie
Właśnie to złożyłem i widzę jak się naciąłem :-(
Ciekawe czy się da zareklamować.
Awatar użytkownika
Scamander
Posty: 500
Rejestracja: 05 gru 2018, 14:20
Has thanked: 156 times
Been thanked: 146 times

Re: Inserty

Post autor: Scamander »

najata pisze: 25 maja 2019, 06:31 Wygooglaj "sklep dla plastyków Katowice", mi przykładowo wyskoczył niejaki Matejko. Online płyty 3mm mają tylko w paczkach, więc warto przedzwonić i zapytać, czy stacjonarnie sprzedają na sztuki (zapewne tak).
Kupione, dziękuję.
Awatar użytkownika
miszczu666
Posty: 260
Rejestracja: 24 kwie 2018, 15:13
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Has thanked: 48 times
Been thanked: 156 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: miszczu666 »

Wroobel pisze: 25 maja 2019, 14:18 Uwaga.
Chciałbym przestrzec przed zakupem organizera Folded Space (np. z Mepel) do gry 51 Stan Master Set.
Figuruje jako pasujący i do Osadników NI i do 51MS. Nie wiem czy pasuje do ONI ale do 51MS na pewno nie
Właśnie to złożyłem i widzę jak się naciąłem :-(
Ciekawe czy się da zareklamować.
Wrzuć brachu jakieś zdjęcie jak to wygląda. Napisz co nie pasuje.
Moje tłumaczenia plików pomocy, skrótów zasad: ***LISTA***
Lista zawiera pliki pomocne przy Scythe (z dodatkami), Nemesis, Wojna o Pierścień (z dodatkami), Star Wars Rebelia (z dodatkiem)
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Wroobel »

Już mi się nie chce tego jeszcze raz układać do zdjęcia.
Jest zdecydowanie za dużo miejsca na karty. Zajmują mniej niż połowę przegródek. A mam wszystko co wyszło. Za to pojemniki na znaczniki są lekko za małe.
Ale to wszystko jeszcze małe piwo. Najgorsze jest to że nie da się całości dobrze przykryć planszetkami frakcji bo one po prostu się nie mieszczą w insercie.
Moim zdaniem ktoś przekombinował. Insert miał być do Osadników i pomyślano żeby go sprzedać też do 51MS ale to jest ściema
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Inserty

Post autor: Gromb »

Mam insert od Warboxa i na początku myślałem tak samo, też zapas miejsca. Jednak z każdym kolejnym dodatkiem jestem coraz bardziej przekonany do nadmiaru miejsca. Każdy dodatek uzupełnia coraz bardziej środek i ma dzięki temu swoje miejsce. Piszesz w obu wątkach o grze, że jaki to straszny ten insert, a nie chce Ci się nawet zamieścić zdjęcia, by uargumentować swoja wypowiedź.
Znaczy się wypakowałeś wszystko z insertu i jest teraz luzem w pudle, tak?
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Wroobel »

Wyjąłem insert z pudełka i spakowałem grę tak jak miałem poprzednio bo z insertem pudełko się nie zamykało i wszystkie znaczniki od razu by się rozsypały.
Nie przeszkadza mi duża ilość miejsca na karty i przeboleję też to że znaczniki trzeba na siłę upychać w pojemniczkach. Ale fakt, że nie ma możliwosci normalnego ułożenia na wierzchu planszetek w jakiś bezpieczny i równy sposób to słabe jest. Naprawdę spędziłem nad tym sporo czasu żeby posprawdzać wszystkie opcje.
Prawdopodobnie insert pasuje do ONI bo tam planszetki frakcji są węższe i wchodzą bez problemu
Z insertami Warboxa do innych gier nie mailem nigdy żadnych problemów.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Inserty

Post autor: Gromb »

Rozumiem twój ból, chociaż zdjęcia brak. Warbox jest kapitalnie przemyślany do tej gry. Nawet planszetki frakcyjne komponują się idealnie. Wszystkie, te 2 ostatnie z najnowszym dodatkiem również.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Wroobel
Posty: 369
Rejestracja: 07 lip 2015, 23:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 18 times

Re: Inserty

Post autor: Wroobel »

Chciałem przycebulić na tańszy i mam za swoje :-P
donusiex
Posty: 1
Rejestracja: 26 maja 2019, 15:23

Re: Inserty

Post autor: donusiex »

Witam,
Jezeli chodzi o inserty to może będę mógł pomóc komuś w pewnych przypadkach. Mam możliwość obróbki różnych materiałów ( tworzywa sztuczne, twarda guma, różnego rodzaju żywicę, pianki, drewno, metale np. aluminium i inne ) metodą obróbki skrawaniem. Sam zajmuje się taką obróbką zawodowo. Projektuje i wykonuje różne elementy z godnie z dokumentacją. Jezeli będzie miał ktoś pytania to zapraszam, może będę umiał coś podpowiedzieć lub pomóc.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: Inserty

Post autor: j_g »

Hej,

Moja wariacja, sprzed bodajże 2 miesięcy, na popularny tutaj, jak widzę, insert do Spartakusa.

Mało miejsca w domu na wszystkie pudła, więc na pierwszy ogień poszedł spełniony wydawniczo Spartakus z dwoma pudełkami dodatków (pełnymi powietrza - przynajmniej nie zatoną we krwi). W kolejce czekają Najemnicy (kompresja: 3 do 1) i Końcówka Aeona (z dwoma dodatkami; wara etarnala chyba nie planuję kupować, rzadko gram).

Zanabyłem:
- w plastycznym dwa (na zapas) arkusze płyty kartonowo-piankowej (kapy?), 3mm, 100x70 (zeszło góra pół jednej płyty, a może nawet 1/3, oszczędnie gospodarowałem, w zasadzie prawie zero odrzutów, starałem się ścinać pasy po obwodzie, wykorzystując fabrycznie przycięte proste brzegi), nie przypuszczałem, że tak fajnie się będzie pracować z taką płytą - łatwo się kroi, dużo wybacza, ładnie wchodzi jedna w drugą - dużo robiłem techniką pióro-wpust (widać na fotce), aby pudełeczka były mniej podatne na rozpadnięcie się; nie wiem czy można inaczej, nie przyglądałem się pod tym kątem Waszym projektom),
- nożyk krążkowy Olfa RTY-4 (jak się okazało, przydał i przyda się psu na budę, bo do cięcia zalaminowanych papierków to tnie, nawet z pomocą linijki, wszystko, tylko nie linie proste - kręci jak wietrzyk na jeziorku), a w płytę piankową 3 mm wchodzi może tylko do połowy, głębiej nie, bo konstrukcja (mały promień kółkonoża) nie pozwala mu się zagłębić w temat,
- matę samogojącą Olfa 32x22,5cm 2mm (rozmiar okazał się w sam raz na moje warunki - niedużo miejsca do pracy; choć jak bym miał całe połacie blatu to chyba też większa mata nie byłaby potrzebna), bardzo fajna i przydatna rzecz;
- dwie (na zapas) tubki kleju magic - to chyba taki wikol, tylko nie śmierdzi; bardzo dobrze chwyta; chyba trzeba odczekać 1-2 min. po nałożeniu; koniecznie z aplikatorem, bez tego byłoby pewnie bardzo słabo/dłużej; zeszło mi pół tubki, ale trochę poszło na powierzchnie w pudełku na figurki; gdyby nie to, to poszłoby pewnie tylko 1/3 tubki (na same krawędzie),
- krótkie (13mm) szpilki; przydały się - czasem (rzadko) klej nie chwytał, albo (częściej) brakowało trzeciej i czwartej ręki - trzeba było się posiłkować; po wszystkim gdzieniegdzie je wyciągałem, w większości zostały (chyba mi wszystko jedno), nie było problemów z krzywym wtykaniem i wychodzeniem bokiem.

Miałem:
- nóż do tapet Olfa, segmentowy - nie mam zastrzeżeń, bardzo fajnie i prosto ciachał,
- suwmiarka - bezcenna i niezastąpiona,
- linijka plastikowa 40 cm (z nieczytelną podziałką, ale miałem suwmiarkę) - do nanoszenia długopisem linii na kapę i potem prowadzenia wzdłuż niej nożyka.

Założenia:
- osobne pojemniki na tyle ile się da (kartonik Gospodarza pozostał niezagospodarowany, ale albo będzie lądował na czole kart w tej wnęce, albo w jakiejkolwiek przegródce),
- dwa rozdzielne pojemniki na kasę (aby latające nad planszą łapska nie przeszkadzały podczas grania).

Płyta grubości 3mm okazała się strzałem w spartakusową dziesiątkę, bo podstawki spartakiadowców mają grubość 3mm i bardzo w sam raz ciasnawo pasują do przestrzeni stworzonej przez wewnętrzną warstwę kapy (pomysł z mocowaniem figurek oczywiście zgapiłem - kopyrajtsy idą do pomysłodawcy).

Karty (bez koszulek - nie zamierzam używać, nie gram w to dużo) musiałem pochylić, aby wszystko weszło zgodnie z koncepcją. Zobaczymy w transporcie, czy brzegi nie będą się niszczyć (ale wymierzone chyba fajnie i przychodzące od góry planszetki nie dają im dużych luzów na latanie i obijanie się) i czy nie będzie zbyt upierdliwie z nadawaniem kartom równomiernego skosu - na tą chwilę wychodzi na to, że nie jest to tak wygodne jak wrzucenie w przegródkę pionowo lub poziomo, ale nie jest to też jakoś mocno trudne - pewnie z 10 sekund trzeba będzie się pobawić (na początku stosiku i na końcu dałem pomocnicze pochylone przegródki, nadające kartom odpowiedni kąt).

Pudło zamyka się bez problemów, jeszcze wydruki faq się mieszczą.

Dłubaniny było na tydzień - codziennie po trochu (1h-3h), ale nie na chybcika i na "odwal się" - nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem (za dziecka skleiłem ze 3 modele z Małego modelarza).

Jeszcze może pozostało zrobić jakieś wycięcia, aby karty można było wyciągać wygodniej i przegródki-karteczki do zaznaczenia rodzajów kart.

Tu galeria:
https://postimg.cc/gallery/2ocay90co/

a tu to samo ciurkiem:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Spoiler:
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5140
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 263 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: Inserty

Post autor: raj »

Wydzieliłem wątek o zakupie insertów z Ukrainy.
viewtopic.php?f=55&t=61438
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
xCronoxPL
Posty: 77
Rejestracja: 10 cze 2017, 20:58
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 11 times
Been thanked: 4 times

Re: Inserty

Post autor: xCronoxPL »

j_g pisze: 04 cze 2019, 23:36 Moja wariacja, sprzed bodajże 2 miesięcy, na popularny tutaj, jak widzę, insert do Spartakusa.
Byłbyś tak miły i umieścił projekt ? Bardzo mi się podoba Twój koncept i chciałbym zrobić taki sam.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: Inserty

Post autor: j_g »

xCronoxPL pisze: 06 cze 2019, 14:07 Byłbyś tak miły i umieścił projekt ? Bardzo mi się podoba Twój koncept i chciałbym zrobić taki sam.
Nie mam jakichś szablonów, ani projektu (pudełka były robione jedno po drugim; wymiarowanie w miarę postępów, a nie całość od razu, bo to chyba daje mniejsze problemy z odpowiednim zwymiarowaniem), ale jeśli chcesz to mogę Ci każde pudełko pomierzyć (3 wymiary zewnętrzne). Napisz, jeśli takie pomiary Cię urządzają (a wg mnie nic więcej Ci do szczęścia nie będzie potrzebne).
autopaga
Posty: 1402
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 91 times
Been thanked: 311 times

Re: Inserty

Post autor: autopaga »

Po 4 tygodniach czekania na realizację, udało się l5k z customowym insertem własnego projektu wykonany. W sumie nie przewidziałem jednego elementu, ale dorobiłem w domu. Mieści się 14 talii i 2 zestawy prowincji do wyboru. Pod tackami z żetonami reszta kart do bieżących zmian w deckach. Pudełko zrobione z dwóch podstawek. Całość waży tyle co kawerna:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Inserty

Post autor: Koziełło »

No to i ja się ostatecznie pochwalę swoją autorską twórczością (o ile jest się czym chwalić) :lol:
Z założenia bardzo nie lubię, gdy cokolwiek mi lata po pudełku, a rozsądnych wyprasek za często się w standardzie nie uświadcza. Pół biedy, jeśli za rozsądne pieniądze idzie kupić gotowca. Gorzej, gdy gra jest na tyle mało popularna, że takowych albo nie ma, albo są do nabycia gdzieś za oceanem za jakieś niepoważne kwoty (że o przesyłce nie wspomnę). Pozostaje albo cierpieć pakując wszystko do woreczków, albo przejąć inicjatywę, bo przecież nie święci inserty lepią.
Przyjąłem podstawowe założenia:
  • wszystko musi się mieścić w pudełku
  • wszystko ma mieć swoje miejsce
  • nic nie może w nim latać ani się przemieszczać poza swoje miejsce podczas półkowania w pozycji pionowej, jak również jakiegokolwiek transportu
  • dobrze by było, by każdy gracz dostał to, co jego, w oddzielnym boksie
  • karty mają mieścić się w koszulkach (nie wszystko koszulkuję, ale jakby coraz więcej)
  • nie musi być idealnie wykonane, musi być funkcjonalnie
Na pierwszy ogień poszło Macao. Gra na tyle leciwa, że znalezienie gotowca wydaje się niemożliwe. Tym bardziej, że zachorowałem na drewniane talerzyki do róży wiatrów według projektu z BGG, ktore jeden z forumowiczów za rozsądną opłatą dla mnie wykonał. Minus talerzyków jest taki, że same z siebie zajmują 2/3 pudełka, a trzeba jakoś zmieścić resztę... Wyszło jak poniżej. Wiem, że jest mnóstwo niedokładności i nierówności, ale to moje pierwsze doświadczenia i szczerze mówiąc wziąłem do głowy ostatni punkt założeń:
Spakowane pudełko:
Spoiler:
Po wyjęciu planszy. Fajne talerzyki - nieprawdaż?
Spoiler:
Pod dekielkiem mamy zasoby
Spoiler:
A pod zasobami druga warstwa - zestawy gracza i kafelki
Spoiler:
Tak to się prezentuje na stole:
Spoiler:
.

Drugie podejście to Belfort. Tu wyzwanie stanowiła bardzo nietypowa plansza plus planszetki. Ale udało się pudełko wypełnić wręcz idealnie.
Górna warstwa:
Spoiler:
A pod spodem:
Spoiler:
Na stole:
Spoiler:
Na trzeci ogień pójdzie Navegador - ale to pewnie za kilka dni...
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Inserty

Post autor: Lothrain »

Koziełło pisze: 11 cze 2019, 20:38 Fajne talerzyki - nieprawdaż?
Fajne. A gdzie takie dają Panie?
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 232 times
Been thanked: 315 times

Re: Inserty

Post autor: Koziełło »

Lothrain pisze: 12 cze 2019, 07:39
Koziełło pisze: 11 cze 2019, 20:38 Fajne talerzyki - nieprawdaż?
Fajne. A gdzie takie dają Panie?
Projekt jest na BGG. Wykonanie (za rozsądną kwotę) - forumowicz Blue
TrevorGryffits
Posty: 42
Rejestracja: 27 kwie 2015, 15:10
Has thanked: 13 times
Been thanked: 3 times

Re: Inserty

Post autor: TrevorGryffits »

Pochwalę się swoim aktualnym magnum opos, czyli wypraską do Eldritch Horror z wszystkimi dodatkami. Gra mieści się w 3 pudłach. Wszystkie karty i arkusze są popakowane w koszulki FFG, więc bez koszulek pewnie bym zszedł do 2 pudeł;) Żetony potwór, bram i wskazówek są popakowane w woreczki. Sam insert kleiłem z czarnej płyty piankowo-kartonowej 3mm. Jest szokująco wytrzymałe. Wszystko razem waży ponad 11kg. W spoilerze wrzucam parę zdjęć, więcej (wraz ze schematem co-gdzie-jak) pod linkiem.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Inserty

Post autor: Goldberg »

Panowie, pomoze ktos stworzyć insert, a raczej juz skrzynie do Posiadłości?
Warunki jakie ma spelniac....ma miescic wszystko z 1 i 2 ed, dodatkowe elementy 3d (drzwi, sciany, barykady, znaczniki ognia) i ma zostac jeszcze iejsce na 3/4 dodatki.
Myslalem o jakiejs skrzyni ze sklepu dla plastykow i zrobieniu do niej wyjmowanych pulek z pianki 3mm. Na samym dole kafle terenu, bo najcięższe, potem jakies 1/2 pułki z figurkami, potem karty i elementy 3d, nastepnie zetony i papiery....
Pomożecie?
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
ODPOWIEDZ