Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 453 times
Been thanked: 307 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: vikingowa »

Wow to chyba podnieśli cenę na ostatnie sztuki bo ja kupiłam u nich pare tyg temu za 200 zł...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

vikingowa pisze: 06 cze 2019, 11:17 Wow to chyba podnieśli cenę na ostatnie sztuki bo ja kupiłam u nich pare tyg temu za 200 zł...
To pewnie było decydujące w kwestii ceny :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bartoszeg02 »

czyli pewnie z rok przyjdzie poczekać :p ... dzięki za info !
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Warto kupić Wyparte Wspomnienia w języku niemieckim? Wiem, że jedyna różnica to ta z nazwami kafelków, ale nie wiem w jak dużym stopniu jest to denerwujące i czy da się na przykład jakoś nakleić na te nazwy polskie oznaczenia? Co sądzicie na ten temat?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Gdybym nie miał po angielsku - brałbym w ciemno. Nie przeszkadza to nic, a nic i tak "szukasz" kafelka głównie po wyglądzie.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Swoją drogą pisałem w sprawie dodruku do FFG i odpowiedzieli, że nie mają w planach tego robić w najbliższych czasie. Patrząc kiedy był zapowiedziany ostatni dodatek wygląda to trochę jakby skończyli rozwijać dalej tą grę...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Yuri »

Eskimos pisze: 06 cze 2019, 19:35 Swoją drogą pisałem w sprawie dodruku do FFG i odpowiedzieli, że nie mają w planach tego robić w najbliższych czasie. Patrząc kiedy był zapowiedziany ostatni dodatek wygląda to trochę jakby skończyli rozwijać dalej tą grę...
Suppressed Memories i Recurring Nightmares nie będą już dodrukowywane, newsa możesz tutaj znaleźć. Bierz póki są dostepne, te kilka klingońskich literek to nie kłopot. "Skończyli rozwijać"? Przecież dopiero wyszły "Przerażające...", ja to się modle by nie nabrali tempa jak z AH LCG :p O to sie nie martw - takiej dojnej krówki nie ugłodzą :)
Ostatnio zmieniony 06 cze 2019, 20:09 przez Yuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Yuri pisze: 06 cze 2019, 19:53
Eskimos pisze: 06 cze 2019, 19:35 Swoją drogą pisałem w sprawie dodruku do FFG i odpowiedzieli, że nie mają w planach tego robić w najbliższych czasie. Patrząc kiedy był zapowiedziany ostatni dodatek wygląda to trochę jakby skończyli rozwijać dalej tą grę...
Suppressed Memories i Recurring Nightmares nie będą już dodrukowywane, newsa możesz tutaj znaleźć. Bierz póki są dostepne, te kilka klingońskich literek to nie kłopot. "Skończyli rozwijać"? Przecież dopiero wyszły "Przerażające...", ja to się mogle by nie nabrali tempa jak z AH LCG :p O to sie nie martw - takiej dojnej krówki nie ugłodzą :)
Zapowiedź Przerażających podróży wyszła niecały rok temu, 2 lipca, a więc kawał czasu temu. Po za tym dlaczego skoro mają "dojną krowę" nie planują dodruków mimo iż mnóstwo ludzi o to pyta? Normalnie bym stwierdził, że planują coś DUŻEGO, ale za długo to już trwa chyba :P
bleble630
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2010, 15:06
Been thanked: 11 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: bleble630 »

Ja bym Przerażające Podróże brał póki są, myślę, ze zaraz tych za 400 zł. nie będzie, następne wersje pewnie będą za 500 zł., ale i te tak zejdą od razu... a dodruk bym obstawiał, że jak będzie to za minimum rok (o ile będzie), patrząc w jakim tempie wydaje Galakta gry i dodatki. Ja swój egzemplarz kupiłem za 300 zł. i jakoś nie mam przysłowiowego "Bólu dupy" o to... ;)
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Bo to byl dodatek do I ed to raz.
Popatrzna cykl wydawniczy PS....dodatek wychodzi dokladnie 2 razy do roku, raz maly , raz duzy.
Nowy dodatek zostanie zapowiedziany kolo wrzesnia/pazdziernika a wydany kolo grudnia (wersja eng)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 563
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 172 times
Been thanked: 43 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Bartoszeg02 »

To ja już nie wiem czy brać póki są mimo że na tą chwilę jeszcze mam sporo przed sobą do rozegrania, czy lepiej spasować (nie mam problemu żeby czekać 1-2 lata ale ostatecznie chciałbym go mieć :D )
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Goldberg pisze: 07 cze 2019, 01:28 Bo to byl dodatek do I ed to raz.
Popatrzna cykl wydawniczy PS....dodatek wychodzi dokladnie 2 razy do roku, raz maly , raz duzy.
Nowy dodatek zostanie zapowiedziany kolo wrzesnia/pazdziernika a wydany kolo grudnia (wersja eng)
Wyparte wspomnienia były dodatkiem do I edycji O.o?
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Skrot myslowy, wybacz.
Recurring Nightmares = kafelki/potwory i badacze z glownego pudla Ied (a ta idzie dostac latwo)
Suppressed Memories = kafelki/potwory i badacze z zakazanej alchemii (a tej jest od metra na rynku) i zewu dziczy (idzie go troszku trudniej dostac ale da rade)
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

Goldberg pisze: 07 cze 2019, 07:43 zewu dziczy (idzie go troszku trudniej dostac ale da rade)
chyba, żyjesz w alternatywnej rzeczywistości, na Facebooku jak i tutaj w ofertach wisi ogłoszenie "Kupie Zew Dziczy za 500zł" i nie ma ofert :D

Prawda jest taka, bierz jak najszybciej angielskie, niemieckie, francuskie kafle i figurki z powyższych dodatków, bo sie kończą i nie wiadomo czy ogólnie będą dodrukowane, pewnie będą, rynek zawsze dyktuje potrzebę, ale nie wiadomo kiedy, a lepiej mieć wróbla w garści niż gołębia na dachu.

Recurring Nightmares = kafelki/potwory z Posiadłość Szaleństwa 1 ed - od 250-300zł
Suppressed Memories = kafelki/potwory z Zew Dziczy - od 300-400zł oraz zakazana alchemia - od 90-110zł

te dwa scenariusze nie sa warte tych pieniędzy.
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1508
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 81 times
Been thanked: 170 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Goldberg »

Na njemieckim amazonie dosc czesto widzialem po 30/40 €, tak ale zdaje sonie sprawwe, ze dla niektórych zamawianie z zagranicy moze byc jak to powiedziales ,,alternatywna rzeczywistością,,...
Z drugim jednag , zgodze siemw 100% - te dwa scenariusze sa BARDZO KIEPSKIE, szczegulnie Drodzy Zmarli, ktory jest liniowy do bólu, zagralem raz i nigdy nie zabram po raz kolejny...
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Ja nie mam jeszcze nic z pierwszej edycji, ale jeśli miałbym kupować w takich cenach, to na pewno nie ze względu na dwa scenariusze, a raczej po to, żeby mieć więcej badaczy i przeciwników (ale z drugiej strony nie wiem jak wygląda częstotliwość pojawiania się wrogów z I ed w grze w pozostałych scenariuszach. Nawet kafelki nie są tak kuszące, bo niestety alternatywne układy pomieszczeń są często dość dziwne i nie wyglądają zbyt pięknie, albo są trochę nieklimatyczne. ;)

Z drugiej strony trochę szkoda, że w ramach DLC pojawiły się tylko trzy scenariusze. Gra ma wiernych fanów i niesamowity potencjał. Świetnie przyjęła się na rynku i znam nawet osoby, które nie grywają w planszówki, a mają kupione wszystko z 2 edycji, więc ubijanie takiego produktu nie związane z jakimiś kwestiami licencyjnymi, byłoby trochę dziwnym pomysłem. Chyba że nakłady tych dodatków są coraz mniejsze i jednak Polska jest ewenementem z wyprzedawaniem się ich w takim tempie?
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Goldberg pisze: 07 cze 2019, 09:18 Na njemieckim amazonie dosc czesto widzialem po 30/40 €, tak ale zdaje sonie sprawwe, ze dla niektórych zamawianie z zagranicy moze byc jak to powiedziales ,,alternatywna rzeczywistością,,...
Z drugim jednag , zgodze siemw 100% - te dwa scenariusze sa BARDZO KIEPSKIE, szczegulnie Drodzy Zmarli, ktory jest liniowy do bólu, zagralem raz i nigdy nie zabram po raz kolejny...
Ja zamówiłem wczoraj Wyparte wspomnienia w takiej właśnie cenie w niemieckim sklepie. Mylisz jednak cały czas Zew dziczy z Wypartymi Wspomnienami. Zew Dziczy jest na chwilę obecną prawie niedostępny a jak już ktoś sprzedaje to za astronomiczne kwoty.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

arian pisze: 07 cze 2019, 09:48 Z drugiej strony trochę szkoda, że w ramach DLC pojawiły się tylko trzy scenariusze.
A nie wiesz przypadkiem czy trzeci scenariusz DLC jest już przetłumaczony na polski w wersji na Steam?
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

Shodan pisze: 07 cze 2019, 09:56
arian pisze: 07 cze 2019, 09:48 Z drugiej strony trochę szkoda, że w ramach DLC pojawiły się tylko trzy scenariusze.
A nie wiesz przypadkiem czy trzeci scenariusz DLC jest już przetłumaczony na polski w wersji na Steam?
Jest przetłumaczone.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1215
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 469 times
Been thanked: 442 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

Eskimos pisze: 07 cze 2019, 09:57
Jest przetłumaczone.
Dzięki.
Pytałem, bo widziałem gdzieś wpisy, że jest przetłumaczone, a jeszcze kilka dni temu jak sprawdzałem na steam to pojawiała się informacja, że język polski jest nieobsługiwany.
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

https://www.kickstarter.com/projects/14 ... ts/2144623

Wie ktoś coś więcej na temat tego cuda? Albo jakie macie sposoby na ułożenie tych wszystkich komponentów?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 264 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Ja na razie jestem na etapie malowania 2ed i nie mam jeszcze elementów z pierwszej edycji, ale biorąc pod uwagę wagę samej dwójki, to takie niepodzielne ogromne pudło musi być chyba trudne w przenoszeniu? No i ja po pomalowaniu wszystkiego wrzucę figurki na okrągłe, pewnie akrylowe podstawki. Ilość zmiennych w jaki sposób można przechowywać tę grę jest tak duża, że wydaje mi się, że po ustaleniu sposobu przechowywania poszczególnych komponentów najlepsze wyjście to własny insert, robiony ręcznie albo na zamówienie. Ja na pewno wiem, że wolę to mieć podzielone na trzy pudełka. Badacze w zupełnie osobnym, bo są wykorzystywani do Horroru w Arkham LCG. Do tego żetony postaci w segregatorze na monety, żeby łatwiej można było je odnaleźć, a na karty przygotowałem sobie podajnik, w którym je przechowuję, więc odpada segregowanie. Wymaga delikatnego powiększenia i poszerzenia, bo doszły w międzyczasie dodatki, a do tego po zakoszulkowaniu kart mieszczą się na wcisk:
Spoiler:
Eskimos
Posty: 102
Rejestracja: 01 kwie 2019, 21:31
Has thanked: 19 times
Been thanked: 14 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Eskimos »

No ja się zastanawiam jak uporządkować kafelki, najlepiej dodatkami. No i takie pytanie do tych co mają potwory na przezroczystych podstawkach: co robicie z kartami potworów? Nie widzi mi się trzymanie ich luzem na stole i jak przechowujecie później te potwory?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Jareks1985 »

A po co Ci one, aplikacja fajnie tym zarzadza, generalnie te żetony to relikt przeszlosci, bo potrzebne byly w 1 edycji.
mluckner
Posty: 336
Rejestracja: 13 lip 2015, 10:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 94 times
Been thanked: 93 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: mluckner »

Jareks1985 pisze: 14 cze 2019, 11:21 A po co Ci one, aplikacja fajnie tym zarzadza, generalnie te żetony to relikt przeszlosci, bo potrzebne byly w 1 edycji.
Nie do końca. Aplikacja nie podaje współczynników potwora - czujności i przerażania. Brakuje też informacji o zdolnościach specjalnych.
ODPOWIEDZ