Drukarka do domowych P&P

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
skorek
Posty: 6
Rejestracja: 31 sie 2018, 06:29

Drukarka do domowych P&P

Post autor: skorek »

Dzień dobry. Przeglądałem forum w poszukiwaniu drukarki do domowych zastosowań. Natrafiłem na epson xp 235, pogrzebałem trochę w internecie i dowiedziałem się że drukarka przyjmuje A4, A3, papier samoprzylepny, wszystko czego potrzebuje. Więc teraz pytanie, czy drukarka ma dobrą jakość wydruku, czy jest w stanie przyjąć format B2, nie znalazłem odnośnie gramatury więc do ilu jest w stanie przełknąć, i jakie ma przesunięcia względem rewersów i awersów?
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 982 times
Been thanked: 433 times

Re: Drukarka do domowych P&P

Post autor: KurikDeVolay »

XP 235 to ostatni model na starszych głowicach, z mniejszą ilością dysz, więc każdą niedoskonałość i zaschnięty segment widać o wiele bardziej. Drukarka nie przyjmuje papieru A3. Max to A4 ltr. Automatycznego druku dwustronnego nie ma. Wybij sobie z głowy drukowanie na stronie A, przełożenie kartki, a potem druk na stronie B. To najprostsze i najtańsze urządzenie domowe. Najlepiej drukować jednej stronie papieru foto, a potem nakleić na to stronę papieru samoprzylepnego - na forum jest gdzieś poradnik co i jak. Maksymalna gramatura to coś koło 180, ale nie ręczę, że zawsze pociągnie. Czasem kurz na rolce to uniemożliwi. Ogólnie im mniejszy format papieru, tym pobieranie go lepsze.
Norbiii
Posty: 14
Rejestracja: 09 cze 2019, 16:39
Been thanked: 7 times

Drukarka do domowych P&P

Post autor: Norbiii »

Podepnę się do tematu.
Mam na oku drukarkę HP ink tank 319 z CISS która jest za 550 na x komie - cash back 100zł dlatego kusi. Będę drukował głównie na papierze fotograficznym z Mabitecha (Błysk 260g oraz samoprzylepny 115g). Drukarka może niby przyjąć maksymalnie 300g papier ale mam obawy czy przejdzie 260g. Miał ktoś może z nią do czynienia? Warta zakupu?
ODPOWIEDZ