Eclipse vs Star Wars: Rebelion vs coś innego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
zsuedama
Posty: 118
Rejestracja: 20 maja 2019, 20:59
Has thanked: 18 times
Been thanked: 43 times

Eclipse vs Star Wars: Rebelion vs coś innego?

Post autor: zsuedama »

Cześć,

Szukam rozbudowanej gry, w którą mógłbym grać 1v1 plus ewentualnie w więcej osób (ale nie jest to wymóg konieczny). Chciałbym żeby czas rozgrywki wynosił 1,5-3h, gra raczej koniecznie z negatywną interakcją, fajnie jak by była możliwość rozbudowy dodatkami, ważne żeby gra podobała się wizualnie, duża/bardzo duża regrywalność.

Przejrzałem dużo wątków, bgg, wytypowałem dwie gry, które chociaż w części spełniają te wymagania:
-Star Wars:Rebelion
-Eclipse

Do każdej z tych gier mam pewne wątpliwości:

Star Wars: Rebelion wątpliwości:
-czas rozgrywki według bgg 180-240 minut. W kilku miejscach czytałem że ludzie rozgrywali pierwsze partie po 5-6h. Czy faktycznie czas rozgrywki jest tak długi? Szukam gry którą mógłbym rozegrać w 2-3h w wersji 1:1.
-regrywalność - mamy tu dwie frakcje, można się podmieniać - pytanie czy rozgrywki nie są do siebie podobne?

Eclipse:
-gra teoretycznie na więcej osób, ale czytałem wątek na bgg, że na 2 też fajnie działa - czy to prawda?
-wedle informacji które można pozyskać w intrenecie czas gry to +/- 30 minut/gracza. Niech to będzie nawet 1-1,5h na początku to dalej mieszczę się w ok. 2-3h, pytanie jak długo gra się rozkłada - widziałem że nawet 1h?

Coś Innego:
-Na liście BGG nie znalazłem inne gry, która by mnie zainteresowała tak jak powyższe. Brałem pod uwagę jeszcze tytuły wymienione poniżej, ale nie ma w nich negatywnej interakcji zbytnio:
Terraforming Mars
Gaia Project
Scythe
Top: Blood Rage & Neuroshima Hex :)
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Eclipse vs Star Wars: Rebelion vs coś innego?

Post autor: Lukić »

Eclipse na dwie osoby można zagrać, ale ta gra wtedy traci bardzo dużo smaczku. Tak naprawdę rozwija skrzydła dopiero przy większej liczbie graczy. Przy zaledwie dwóch osobach bardzo wiele zależy od dociągu żetonów terenu oraz dociągu technologii na ryneczek. Generalnie wygrywa ten gracz, któremu lepiej siądą te dwa elementy. Takie przynajmniej były moje wrażenia.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
ODPOWIEDZ