Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
duulamon
Posty: 136
Rejestracja: 03 sty 2018, 11:24
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: duulamon »

Zapomniałem napisać, że Kakao też mamy. Nie podeszło. Już wolę Carcassonne...
Super
Posty: 397
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 215 times
Been thanked: 120 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: Super »

Może Race for the Galaxy? Idealna na 2 osoby, nieskończenie regrywalna i szybka. Tylko próg wejścia dość wysoki, trzeba trochę pograć, żeby się gry nauczyć i jest mnóstwo zależności opisanych symbolami, które musicie zapamiętać i to wielu ludzi odstrasza.
Awatar użytkownika
najata
Posty: 308
Rejestracja: 21 sie 2012, 11:36
Lokalizacja: Warszawa (Jelonki)
Has thanked: 99 times
Been thanked: 16 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: najata »

Super pisze: 16 mar 2019, 14:52 Może Race for the Galaxy? Idealna na 2 osoby, nieskończenie regrywalna i szybka. Tylko próg wejścia dość wysoki, trzeba trochę pograć, żeby się gry nauczyć i jest mnóstwo zależności opisanych symbolami, które musicie zapamiętać i to wielu ludzi odstrasza.
Autor wątku pisał, że klimaty scifi odpadają :) Natomiast tak jak pisałam wyżej, jego namiastką w klimatach bardziej "przyjaznych" jest San Juan, który osobiście bardzo lubię, ale zupełnie się nie orientuję, jak się do niego (i dodatku) ma ostatnia reedycja jako "Puerto Rico - gra karciana" i jak w związku z tym zmieniła się regrywalność.
Eternal Newbie :D
Mój stan posiadania na BGG
maciek_88
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2018, 17:42
Been thanked: 1 time

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: maciek_88 »

Nie myślałeś o Santorini? W 45 minut to i 2 partie zagrasz, wygląd - bajka :-) z kartami bogów regrywalnosc również nie powinna być problemem.
Deathhammer
Posty: 274
Rejestracja: 03 sty 2014, 22:41
Has thanked: 3 times
Been thanked: 16 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: Deathhammer »

Aura na dwie osoby działa dobrze, ale jak każde area control/majority - jest zwyczajnie ciekawsze w większym składzie. W duecie różnica jest taka, że odpada jeden z kafli oraz plansza jest dość mała, przez co mimo wszystko będziecie sobie wchodzić w paradę, bo mało co będzie można odpuścić.

Tu napisałem trochę więcej o samej grze:

https://howtoboardgames.blogspot.com/20 ... zenia.html

Lubię tę grę, bo dość unikalnie podchodzi do kwestii "posiadania jednostek", ale pierwsza jedna-dwie rozgrywki to będzie chodzenie we mgle. Mechanika jest bardzo ciekawa, ale formowanie strategii jest nieintuicyjne.
Fojtu
Posty: 3372
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: Fojtu »

Może spróbuj małą Kawernę na 2 osoby? To najlepsza z serii małych i jest naprawdę konkretna a zarazem dość krótka. Spora dawka zmienności z gry na grę, bo budynki wchodzą do gry w różnej kolejności i akcje też. Dla mnie super jak na taką małą gierkę.
Darkstorm
Posty: 847
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 129 times
Been thanked: 199 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: Darkstorm »

Może sprawdź Ex libris. Bardzo przyjemna gra o tworzeniu biblioteki. No i można się pośmiać z tytułów książek :wink:
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 929
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 95 times
Been thanked: 66 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: louiscyphre »

Zerknij sobie na Odyseję http://lupoartgames.com/odyssey-2 https://zagramw.to/odyseja. Gra jest bardzo ładna, regrywalna, czas gry maksymalnie 45 minut a w 2 osoby do 30 zejdziecie, z mózgiem robi różne rzeczy choć z pozoru taka się nie wydaje. Zanim zdecydujesz, że "jednak nie" pokaż żonie :wink:

Jeśli będziesz miał pytania napisz do mnie PW.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Niebanalna, regrywalna, ładna, na 2 osoby, max 45 minut

Post autor: Kurczu »

Elekt spełnia wszystkie Twoje wymagania :D
ODPOWIEDZ