(Oficjalny) Phalanx - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

krwlng pisze: 07 cze 2019, 00:31 Jest jakakolwiek szansa, że będziecie prowadzić sprzedaż metalowych mechów do Scythe w Polsce? ;-)
Nie.
mmag pisze: 07 cze 2019, 09:19 Nic z tego tłumaczenia jednak nie będzie? Czy chodzi o prosty brak chętnego do przetłumaczenia?
To będzie możliwe po wydaniu gry, wtedy powinien znaleźć się ochotnik. Mi chodziło o to, że na pewno nie robimy pełnej edycji polskiej.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Gromb »

To ja poproszę powtórkę przygotowanych materiałów po polsku jak z Hannibala. MB Print i grupowy wydruk załatwi sprawę.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Faello »

Są jakieś nowe wiadomości odnośnie "Successors"? Wydanie edycji polskiej tej gry będzie okresowo zbieżne z premierą edycji angielskiej?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

Faello pisze: 08 cze 2019, 01:13 Są jakieś nowe wiadomości odnośnie "Successors"? Wydanie edycji polskiej tej gry będzie okresowo zbieżne z premierą edycji angielskiej?
Zobaczymy jak pójdzie z polską edycją Europe Divided. Jeśli będzie OK, to na pewno umieścimy polską edycję Sukcesorów od razu na KS edycji międzynarodowej. Kampanię planujemy na przełomie września i października.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Probe9 »

Czy ewentualny dodruk Hannibala będzie się odbywał "standardowo" czy poprzez KS ?
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

Probe9 pisze: 10 cze 2019, 18:49 Czy ewentualny dodruk Hannibala będzie się odbywał "standardowo" czy poprzez KS ?
Standardowo, ale będzie można nabyć grę w dobrej ofercie przy okazji kampanii Sukcesorów.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Faello
Posty: 189
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Has thanked: 21 times
Been thanked: 37 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Faello »

ozy pisze: 10 cze 2019, 13:26
Faello pisze: 08 cze 2019, 01:13 Są jakieś nowe wiadomości odnośnie "Successors"? Wydanie edycji polskiej tej gry będzie okresowo zbieżne z premierą edycji angielskiej?
Zobaczymy jak pójdzie z polską edycją Europe Divided. Jeśli będzie OK, to na pewno umieścimy polską edycję Sukcesorów od razu na KS edycji międzynarodowej. Kampanię planujemy na przełomie września i października.
Hmm, a czemu uzależniać jedno od drugiego? Europe Divided np. nie interesuje mnie w ogóle (zresztą wchodzicie z tą grą w strefę dużego wyboru spośród innych pozycji), a Sukcesorzy mają na polskim rynku jakieś tam uznanie i tu o konkurencję tematyczną ciężko, a system sprawdzony.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ozy »

Faello pisze: 10 cze 2019, 23:53 Hmm, a czemu uzależniać jedno od drugiego? Europe Divided np. nie interesuje mnie w ogóle (zresztą wchodzicie z tą grą w strefę dużego wyboru spośród innych pozycji), a Sukcesorzy mają na polskim rynku jakieś tam uznanie i tu o konkurencję tematyczną ciężko, a system sprawdzony.
Zawsze bierzemy pod uwagę wyniki sprzedaży innych gier z podobnej kategorii. Lincoln, Twilight Struggle, Europe Divided - wydajemy coraz więcej pozycji w kategorii wareuro. Mamy nadzieję, że będzie ona miała w Polsce coraz większe powodzenie. :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Jareks1985 »

ozy pisze: 11 cze 2019, 09:51
Faello pisze: 10 cze 2019, 23:53 Hmm, a czemu uzależniać jedno od drugiego? Europe Divided np. nie interesuje mnie w ogóle (zresztą wchodzicie z tą grą w strefę dużego wyboru spośród innych pozycji), a Sukcesorzy mają na polskim rynku jakieś tam uznanie i tu o konkurencję tematyczną ciężko, a system sprawdzony.
Zawsze bierzemy pod uwagę wyniki sprzedaży innych gier z podobnej kategorii. Lincoln, Twilight Struggle, Europe Divided - wydajemy coraz więcej pozycji w kategorii wareuro. Mamy nadzieję, że będzie ona miała w Polsce coraz większe powodzenie. :)
Mam do Ciebie zagwostkę Michale
Nie chce się wymądrzać, nie jestem profesjonalista, ani typowym wujkiem mądrą radą. Natomiast chciałbym odrobinę Was zainteresować czymś co mogło by znaczniej bardziej wryć się w świadomość waszych odbiorców. Przykładem Scythe. Chodzi o grę która jest zbliżona i zupełnie inna zarazem - Dominant Species. Wiem, ze Dominant Species to gra GTM i licencjobiorca ma narzucone przez licencjodawce pewne ograniczenia. Wiem, że przykładem Lacerty w przypadku blackout, można dogadać się z oryginalnym wydawcą. Wiem również, że tytuł być może okazać się zbyt niszowy na naszym rodzinnym rynku, ale jest spora grupa, trudno jest mi teraz oszacować jak duża, która jest fanem tej gry, to wciąż nisza, jednak spora bo ranking i opinie na grupach planszowych nie kłamią. Skoro widzicie profity w wydaniu Zimnej Wojny, która miała więcej wydań niż nie jedna gra, to może zainteresujecie tę samą grupę wydaniem, która nigdy nie istniała na naszym rynku w polskiej wersji. Gra jest bardzo dobra. Jedynym jej mankamentem, który może wpływać na jej małą obecność na naszym rynku, jest BRAK PROFESJONALNEGO POLSKIEGO TŁUMACZENIA, ŚWIEŻEJ SZATY GRAFICZNEJ i CENA. Zagrajcie jeśli nie znacie, gra ma wszystko to o czym mówisz w swoim wywiadzie udzielonym Gradaniu.

Edit: gra jest bardzo droga to też hamuje jest spreadowatość
Ostatnio zmieniony 11 cze 2019, 13:41 przez Jareks1985, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

Jareks1985 pisze: 11 cze 2019, 10:54
ozy pisze: 11 cze 2019, 09:51
Faello pisze: 10 cze 2019, 23:53 Hmm, a czemu uzależniać jedno od drugiego? Europe Divided np. nie interesuje mnie w ogóle (zresztą wchodzicie z tą grą w strefę dużego wyboru spośród innych pozycji), a Sukcesorzy mają na polskim rynku jakieś tam uznanie i tu o konkurencję tematyczną ciężko, a system sprawdzony.
Zawsze bierzemy pod uwagę wyniki sprzedaży innych gier z podobnej kategorii. Lincoln, Twilight Struggle, Europe Divided - wydajemy coraz więcej pozycji w kategorii wareuro. Mamy nadzieję, że będzie ona miała w Polsce coraz większe powodzenie. :)
Mam do Ciebie zagwostkę Michale
Nie chce się wymądrzać, nie jestem profesjonalista, ani typowym wujkiem mądrą radą. Natomiast chciałbym odrobinę Was zainteresować czymś co mogło by znaczniej bardziej wryć się w świadomość waszych odbiorców. Przykładem Scythe. Chodzi o grę która jest zbliżona i zupełnie inna zarazem - Dominant Species. Wiem, ze Dominant Species to gra GTM i licencjobiorca ma narzucone przez licencjodawce pewne ograniczenia. Wiem, że przykładem Lacerty w przypadku blackout, można dogadać się z oryginalnym wydawcą. Wiem również, że tytuł być może okazać się zbyt niszowy na naszym rodzinnym rynku, ale jest spora grupa, trudno jest mi teraz oszacować jak duża, która jest fanem tej gry, to wciąż nisza, jednak spora bo ranking i opinie na grupach planszowych nie kłamią. Skoro widzicie profity w wydaniu Zimnej Wojny, która miała więcej wydań niż nie jedna gra, to może zainteresujecie tę samą grupę wydaniem, która nigdy nie istniała na naszym rynku w polskiej wersji. Gra jest bardzo dobra. Jedynym jej mankamentem, który może wpływać na jej małą obecność na naszym rynku, jest BRAK PROFESJONALNEGO POLSKIEGO TŁUMACZENIA i ŚWIEŻEJ SZATY GRAFICZNEJ. Zagrajcie jeśli nie znacie, gra ma wszystko to o czym mówisz w swoim wywiadzie udzielonym Gradaniu.

tylko jedna rzecz - "fani" już tę grę mają - więc to słaby target, żeby budować na nich nakład.
Strud
Posty: 308
Rejestracja: 26 lis 2016, 14:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 36 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Strud »

Jeżeli już, to lepiej nadchodzący Dominant Species: Marine.
Awatar użytkownika
Nidhogg
Posty: 1290
Rejestracja: 13 cze 2013, 20:36
Lokalizacja: Romb Kujawski
Has thanked: 84 times
Been thanked: 49 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Nidhogg »

rastula pisze: 11 cze 2019, 12:38
tylko jedna rzecz - "fani" już tę grę mają - więc to słaby target, żeby budować na nich nakład.
Przy ziemnej wojnie to nie przeszkadzało.
7% rabatu - 3Trolle
10% rabatu - Planszostrefa
Zbiórki gdzie jestem organizatorem: tu
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: ShapooBah »

rastula pisze: 11 cze 2019, 12:38 tylko jedna rzecz - "fani" już tę grę mają - więc to słaby target, żeby budować na nich nakład.
Nowi fani się znajdą.

Ja z zimną wojną styczność miałem dopiero przy wydaniu Phalanx.

Swoją drogą będziecie wydawać jakieś karty promo do tej gry?
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mauserem »

Jareks1985 pisze: 11 cze 2019, 10:54
ozy pisze: 11 cze 2019, 09:51 Zawsze bierzemy pod uwagę wyniki sprzedaży innych gier z podobnej kategorii. Lincoln, Twilight Struggle, Europe Divided - wydajemy coraz więcej pozycji w kategorii wareuro. Mamy nadzieję, że będzie ona miała w Polsce coraz większe powodzenie. :)
Mam do Ciebie zagwostkę Michale...
...gra ma wszystko to o czym mówisz w swoim wywiadzie udzielonym Gradaniu.
chyba zepsułeś chłopakom niespodziankę :mrgreen:
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: rastula »

Nidhogg pisze: 11 cze 2019, 12:46
rastula pisze: 11 cze 2019, 12:38
tylko jedna rzecz - "fani" już tę grę mają - więc to słaby target, żeby budować na nich nakład.
Przy ziemnej wojnie to nie przeszkadzało.

owszem ( choć uważam, że Zimna Wojna to inna liga nieco) - odnosiłem się do konkretnego argumentu, że gra ma wielu fanów więc warto ją wydać.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Jareks1985 »

rastula pisze: 11 cze 2019, 13:12
Nidhogg pisze: 11 cze 2019, 12:46
rastula pisze: 11 cze 2019, 12:38
tylko jedna rzecz - "fani" już tę grę mają - więc to słaby target, żeby budować na nich nakład.
Przy ziemnej wojnie to nie przeszkadzało.

owszem ( choć uważam, że Zimna Wojna to inna liga nieco) - odnosiłem się do konkretnego argumentu, że gra ma wielu fanów więc warto ją wydać.
Owszem, może tak być, że część nie kupi, część również kupi, a spora część po raz pierwszy usłyszy i rozważy zakup.
Godfrid
Posty: 7
Rejestracja: 16 sty 2017, 03:51
Has thanked: 1 time

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Godfrid »

Na stronie zniknęły cyfrowe wersje instrukcji. Chciałem załadować sobie Fenris Powstaje na tablet "do samolotu". Czy jest szansa na ściągnięcie/otrzymanie jej w wersji cyfrowej?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 251 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mauserem »

Godfrid pisze: 12 cze 2019, 00:17 Na stronie zniknęły cyfrowe wersje instrukcji. Chciałem załadować sobie Fenris Powstaje na tablet "do samolotu". Czy jest szansa na ściągnięcie/otrzymanie jej w wersji cyfrowej?
Pozdrawiam
na stronie Stonemaier Games zawsze jest do pobrania

to ich repozytorium do Powstania Fenrisa

a tu pozostałe elementy w tym najnowsze zasady do modularnej planszy
cool_max
Posty: 203
Rejestracja: 04 maja 2017, 21:27
Has thanked: 31 times
Been thanked: 14 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: cool_max »

Może pokusilibyście się na wydanie polskiej edycji Dominant Species ?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Jareks1985 »

cool_max pisze: 23 cze 2019, 23:14 Może pokusilibyście się na wydanie polskiej edycji Dominant Species ?
też o to postuluje, Opinie na FB, tylko potwierdzają, ze gra może trafić na podatny grunt. Trzymam kciuki za polska edycje
https://www.facebook.com/groups/2196812 ... 646923607/
Awatar użytkownika
konrad.rymczak
Posty: 998
Rejestracja: 26 cze 2016, 14:09
Has thanked: 173 times
Been thanked: 48 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: konrad.rymczak »

Porządki
Ostatnio zmieniony 30 lip 2019, 17:36 przez konrad.rymczak, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię: Eclipse 2nd - Galactic Counselor
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: japanczyk »

konrad.rymczak pisze: 24 cze 2019, 08:44 Tylko pewnie większość osób, która twierdzi, że warto ma grę.
Gra jest ciężka i specyficzna, nie sądzę aby to był hit sprzedażowy, kto miał kupić to kupił.
Ale to jest błędne założenie - kto miał kupić ten kupił. Gdyby tak było to 90% gier w Polsce nie znajdowałoby nabywców, bo przecież za granicą już była premiera i kto miał kupić ten kupił - chociażby takie nadchodzace rzeczy jak Root, Everdell czy ostatnio Nemesis (wiem, że to inny gatunek i kaliber) by się nie sprzedały, bo rpzecież były dostępne i w wersji angielskiej i w innych kanałach dystrybucyjnych, a jak widać jest popyt na polskie wersje.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5593
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 772 times
Been thanked: 1205 times
Kontakt:

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: mat_eyo »

Podałeś 3 gry, których polska premiera była ogłaszana razem z oryginalną albo niedługo później. Podałeś też 3 gry, które ciężarem nijak nie stoją obok DS. Również jestem zdania, że to by była klapa sprzedażowa. Co więcej w sieci jest przecież naprawdę niezłe spolszczenie, można je pobrać za darmo i ogarnąć samemu.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Jareks1985 »

mat_eyo pisze: 24 cze 2019, 09:16 Podałeś 3 gry, których polska premiera była ogłaszana razem z oryginalną albo niedługo później. Podałeś też 3 gry, które ciężarem nijak nie stoją obok DS. Również jestem zdania, że to by była klapa sprzedażowa. Co więcej w sieci jest przecież naprawdę niezłe spolszczenie, można je pobrać za darmo i ogarnąć samemu.
Nie zgodzę się. Gra jest droga trudno dostępna, ma słabą szatę graficzną i nie ma profesjonalnego tłumaczenia, wystarczy grę odświeżyć wystawić z niższą ceną niż 320zł, aby stała się hitem nie mówiąc nic o Marine, którego premiera ma byc w tym roku. Ludzie kupią a nawet wymienią, starsze edycje, tak jak to sie działo przy okazji wielu innych wznowień. Kemet,, Zimna wojna, Mage knight. Dominant Species nie jest taki trudny jak go malują, ma dość łatwe zasady, które można wytłumaczyć w 20minut, jest sporo główkowania, ale to tylko inplus podobnie jak Brass Lancashire czy Birgingham, skoro chcesz lepszego porównania. Ja osobiście nie mam swojego egzemplarza, jak i wielu kolegów w naszej grupie planszówkowej, nie mniej często gramy w Dominant Species i coraz bardziej mi sie podoba jak widać nie tylko mi skoro DS piastuje 52 miejsce w rankingu BGG.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: PHALANX - porozmawiajmy o planach wydawniczych

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

konrad.rymczak pisze: 24 cze 2019, 08:44
Jareks1985 pisze: 24 cze 2019, 07:44
cool_max pisze: 23 cze 2019, 23:14 Może pokusilibyście się na wydanie polskiej edycji Dominant Species ?
też o to postuluje, Opinie na FB, tylko potwierdzają, ze gra może trafić na podatny grunt. Trzymam kciuki za polska edycje
https://www.facebook.com/groups/2196812 ... 646923607/
Tylko pewnie większość osób, która twierdzi, że warto ma grę.
Gra jest ciężka i specyficzna, nie sądzę aby to był hit sprzedażowy, kto miał kupić to kupił.
Tylko ilu się znajdzie takich którzy swój englisz kopy wymieni potem na polisz kopy?
Przecież wielu tak robi że swoje gry anglojęzyczne wymienia na polskojęzyczne gdy te pojawiają się na rynku.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ