Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: noowy »

detrytusek pisze: 08 cze 2019, 10:27
noowy pisze: 08 cze 2019, 08:57 Korniki Zbrodni
Śliczne :)
Dałem radę! :)
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 464
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 138 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: noowy »

polwac pisze: 08 cze 2019, 16:24 III kwartał z tego co pamiętam
Tak. Tutaj jest stream, gdzie opowiadali trochę o nowej kampanii, zagrali w pierwszy scenariusz i pokazali figure-pack.
https://www.youtube.com/watch?v=40acZz6RmL0
Wydaje mi się, że z Rebela pisali, że nowa kampania po polsku powinna być dostępna w okolicy premiery zagranicznej, ale nie jestem na 100% pewien.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

Kampania DLC + figure pack (jednocześnie) ma być lipiec-sierpień, bliżej lipca.
thestaszek
Posty: 29
Rejestracja: 14 paź 2018, 13:39
Has thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: thestaszek »

Jeszcze mam takie pytanko:

Czy konieczne jest branie odpowiedniej roli dla bohatera? np Legolas -> Łowca , Gimli -> obrońca. Czy jeśli wybiorę Muzyk dla Legolasa to będzie on bezużyteczny podczas rozgrywki?

Fizycznie jeszcze gry nie mam, czekam na paczkę i zastanawiam się czy jest jakaś kombinacja bohaterów dobra na start na dwóch graczy? coś czytałem że Legolas i Gimli dobrze że sobą współpracują i z drugiej strony pytanie między którymi postaciami nie ma chemii?
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Możesz mieszać jak chcesz. Wszystko jest grywalne tylko każda kombinacja trochę inaczej. Mnie się lepiej grało ustalonymi rolami ale nie jest to konieczne.
Jak się umie grać daną postacią to każda "działa".
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1127
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 124 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: kaimada »

Czekam na kolejną kampanię jak na gwiazdkę w lipcu...

Jestem grą zachwycony. Owszem - klimat nie jest 100% tolkienowski, kilka rzeczy można by poprawić, brakuje scenariuszy pojedynczych. Tyle, że to nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Dawno nie bawiłem się aż tak dobrze jak przy Podróżach. Mój Aragorn był tym Aragornem szarżującym niemalże w pojedynkę na wroga. Latał z pochodnią walcząc z upiorami niczym w Drużynie Pierścienia. Miód cud. Nie pozwólmy by te malutkie minusy przesłoniły nam olbrzymie plusy. ;)

Pełna recenzja Władcy Pierścieni: Podróży przez Śródziemie na ZnadPlanszy
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 510 times
Been thanked: 153 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: gregoff »

Ale niektórzy będą i tak narzekać. Mi się gra podoba ale od 3 graczy wzwyż robi się dopiero zabawnie😀
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Klimat jest słabo tolkienowski, bo kampania nie oddaje wydarzeń ani trylogii, ani Hobbita. Podobna sytuacja jest w regularnych cyklach WP LCG, co nie zmienia faktu, że mi się dobrze gra w obie gry.

Podróże mają w sobie coś, co przyciąga. Nie potrafię tego zdefiniować. Na pewno po 4 przygodach, mógłbym spokojnie zacząć kampanię od nowa i to nawet tym samym duetem postaci. Kusi mnie jednak rozgrywka trzema postaciami.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

thestaszek pisze: 09 cze 2019, 11:03 Czy konieczne jest branie odpowiedniej roli dla bohatera? np Legolas -> Łowca , Gimli -> obrońca. Czy jeśli wybiorę Muzyk dla Legolasa to będzie on bezużyteczny podczas rozgrywki?
Nie jest konieczne wybieranie standardowych ról i nawet zalecam kombinowanie - można odkrywać bardzo ciekawe połączenia, np. w najnowszej kampanii wypróbowałem Aragorna jako obrońcę i według mnie sprawuje się w tej roli lepiej niż Gimli :D
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Retro »

A tym czasem, dodatek w kilku sklepach już niedostępny...

Premiera wyprzedanego w przedsprzedaży nakładu nastąpi w III kwartale 2019 r. Dodruk planowany jest na IV kwartał 2019 r.
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Markus »

Zadziwia mnie jak niedoszacowane są ostatnio nakłady gier w PL : MK, TI4, władca:podróż core + ten dodatek
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Retro pisze: 10 cze 2019, 19:46 A tym czasem, dodatek w kilku sklepach już niedostępny...

Premiera wyprzedanego w przedsprzedaży nakładu nastąpi w III kwartale 2019 r. Dodruk planowany jest na IV kwartał 2019 r.
Wydawca nie spodziewał się zbyt wielkiego zbytu i stąd taki mizerny nakład.

Czekam na normalny, nowy kontent, który zaoferuje coś nowego do gry, poza innymi wersjami figurek.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Daetorian
Posty: 222
Rejestracja: 03 cze 2016, 09:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Daetorian »

ktoś poleca jakiś insert do dostania w PL? wczoraj grałem 1 raz na 4 osoby, rozkładanie i składanie tego zajmuje za dużo czasu :(
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Lukić »

Daetorian pisze: 11 cze 2019, 10:14 ktoś poleca jakiś insert do dostania w PL? wczoraj grałem 1 raz na 4 osoby, rozkładanie i składanie tego zajmuje za dużo czasu :(
Sam zrób sobie ;-) : viewtopic.php?f=61&t=51771&start=200#p1145974
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Coen »

Też się pochwalę, insert wykonany własnoręcznie :)
https://www.boardgamegeek.com/image/471 ... ddle-earth
Zależało mi na poziomym ułożeniu kart i się udało to ogarnąć i zostało dużo miejsca na przyszłe dodatki :)
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: RUNner »

Coen pisze: 11 cze 2019, 19:31 Też się pochwalę, insert wykonany własnoręcznie :)
https://www.boardgamegeek.com/image/471 ... ddle-earth
Zależało mi na poziomym ułożeniu kart i się udało to ogarnąć i zostało dużo miejsca na przyszłe dodatki :)
Nie powiem, wygląda bardzo funkcjonalnie.

Ach te banery dla grup wrogów... Przy małej liczbie figurek jeszcze to działa, ale gdy na planszy będzie ich więcej, to myślę, że takie rozwiązanie słabo się sprawdzi. Kolorowe podkładki pod podstawki lub pierścienie by się lepiej sprawdziły.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2486
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 422 times
Been thanked: 124 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Coen »

RUNner pisze: 11 cze 2019, 19:42 Ach te banery dla grup wrogów... Przy małej liczbie figurek jeszcze to działa, ale gdy na planszy będzie ich więcej, to myślę, że takie rozwiązanie słabo się sprawdzi. Kolorowe podkładki pod podstawki lub pierścienie by się lepiej sprawdziły.
Zdecydowanie te banery to najsłabsze ogniwo całej gry, kolorowe podstawki byłyby świetnym rozwiązaniem.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
lukwych
Posty: 524
Rejestracja: 23 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: lukwych »

Nie dla daltonistów. Ale obecne rozwiązanie też jest mało praktyczne.
Zawsze chętnie zagram w te gry: Chaos, Clash of Cultures, Cywilizacja: TTA, Lewis & Clark, Mage Knight, Pokolenia, Race! Formula 90, Rosyjskie Koleje!
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

A co Wam przeszkadza w banerach? Dla mnie kartonik na podstawce sprawdza się.
Sarseth
Posty: 725
Rejestracja: 22 kwie 2016, 10:31
Has thanked: 32 times
Been thanked: 42 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Sarseth »

Olgierdd pisze: 12 cze 2019, 06:58 A co Wam przeszkadza w banerach? Dla mnie kartonik na podstawce sprawdza się.
Mi nic, ale jest mało czytelne i mała separacja jak jest ciasno. Jak pojawiło się 5 graczy, to baner na banerze był. Dwie grupy orków na jednym polu, dodatkowo grupa wargów, teraz ile orków w tej grupie, a ile w tej, baner wargów czy orków, i sam baner też miejsce zajmuje. Tak, można samym banerem w sumie ruszać, ale hm, traci to jakąś wizualizacje potęgi wroga na planszy. Gdyby były jakieś nakładki na potwory, to by było łatwiej to widać, z drugiej strony, więcej zabawy w jakieś wkładanie tego i zdejmowanie, więc jeśli nie przeszkadza ruszanie samym banerem jak zaczyna miejsca na polach brakować na jeszcze banery to można olać.
Rebel 6% (trójmiasto)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1835
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 80 times
Been thanked: 92 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Olgierdd »

Szczerze mówiąc nie pomyślałem, że może to być niewygodne, bo jednak w aplikacji wszystko jest czytelne, więc nawet jak kilka modeli i banerów jest na jednym polu, to w apce przynależność baneru widać gołym okiem, a siłę grupy po jednym kliknięciu.
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Jools »

A mnie się podoba manipulacja tymi figurkami i ich bannerami. Po co w końcu gramy w te gry, by macać, przekładać, tasować, kulać.
Tomson
Posty: 172
Rejestracja: 04 maja 2014, 18:19
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Tomson »

Kampania ukończona, niestety przegrana.
Rozegrałem 14 scenariuszy, z których wygrałem 13, a przegrałem tylko jeden - ostatni.
No i niestety spowodowało to wielki zawód (nie samą grą, ale rozwiązaniami zastosowanymi w kampanii).
Trochę spoilerów
Spoiler:
Na grę się jednak nie obrażam i już rozmyślam jakim duetem rozpocząć drugie podejście do kampanii Kości Arnoru.
Grałem drużyną złożoną z Legolas + Gimli (zalecane role) i moim zdaniem trudno ten duet przebić. Bardzo boję się o balans postaci, część z nich wydaje mi się kompletnie niegrywalna w grze solo dwiema postaciami (zwłaszcza z ich zalecanymi rolami), ale zaznaczam, że grałem tylko wspomnianą wyżej dwójką i mogę się w tej kwestii mylić.
A jakie Wy postacie polecacie do gry solo dwiema postaciami?

Kilka jeszcze słów o samej grze. Poza rozczarowującymi mnie rozwiązaniami w kampanii mam z nią jeszcze trzy podstawowe problemy:
1) przedmioty pomocnicze - zdobyłem 4 przedmioty: w pierwszym, dwunastym, trzynastym i czternastym scenariuszu. Wiem, że wydarzenie generowane są losowo, ale strasznie wkurzał mnie brak przedmiotów przez prawie całą kampanię i nagły ich wysyp pod koniec. Nie rozumiem także możliwości wyposażenia się na starcie przygody w tylko 1 przedmiot pomocniczy.
2) tytuły - nie rozumiem kto i w jakim celu to wymyślił. Otrzymanie tytułu najczęściej wiązało się z rozczarowaniem ponieważ tylko zapychały i rozwadniały talię. W trakcie całej kampanii zdobyłem 10 tytułów (przypadło po 5 na bohatera) i praktycznie uniemożliwiło mi to jakikolwiek świadomy rozwój moich talii. Jeszcze na początku mogłem pozwolić sobie na dokupienie nowych kart bez sukcesów jednak od momentu wykupienia ich wszystkich (tych z sukcesami) inwestowanie punków doświadczenia w kolejne karty nie miało żadnego sensu bo wiązało się to z jeszcze większym rozrzedzeniem talii. A szkoda bo możliwe do kupienia karty umiejętności często wydawały się dużo bardziej przydatne niż zdolności z tytułów.
3) brak możliwości cofnięcia ruchu w aplikacji - nie chodzi tu o cofanie ruchu w sytuacji gdy coś nam się nie uda, albo gdy efekt podjętego działania nam się nie spodoba. Chodzi o zwykły missclick, o który wcale nie trudno.

Pomimo jednak wszystkich wymienionych wad gra bardzo mi się podoba i dawno już żadna planszówka tak mnie nie wciągnęła (i to w wersji solo). Nie żałuję żadnej godziny poświęconej na grę i żadnej złotówki wydanej na nią. Z niecierpliwością wypatrują dodatków po cichu też licząc na to, iż chociaż część denerwujących mnie rozwiązań zostanie dzięki nim poprawiona/zmieniona.
Barolek
Posty: 88
Rejestracja: 29 lip 2013, 20:22
Has thanked: 67 times
Been thanked: 71 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: Barolek »

Hmm to ciekawe co piszesz bo u nas sytuacja była całkiem inna. Mianowicie :
Spoiler:
Jeśli chodzi o cofanie w aplikacji to się zgodzę, bo u nas chyba missclicków nie było ale trzeba było czasem mocno się upewnić przed kliknięciem:) szczególnie kiedy ogłasza się koniec rundy.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7329
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 457 times
Been thanked: 1102 times

Re: Władca Pierścieni: Podróże przez Śródziemie (Nathan Hajek, Grace Holdinghaus)

Post autor: detrytusek »

Potwierdzam że:
Spoiler:
Zgadzam się że samo zakończenie bez pomysłu.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Circadians: Nowy Świt

Wątek sprzedażowy
ODPOWIEDZ