The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Arek001
Posty: 247
Rejestracja: 21 lut 2016, 21:29
Lokalizacja: Oświęcim
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Arek001 »

Dzisiejsza aktualizacja na YT, potrzeba jeszcze 25 zamówień.
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: kamil018 »

powolutku powolutku, może się uzbiera miesiąc to całkiem sporo. Komunie idą, prezent jak znalazł ;)
longmen76
Posty: 652
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Arek001 pisze: 28 maja 2019, 02:10 Dzisiejsza aktualizacja na YT, potrzeba jeszcze 25 zamówień.
Tyle jest. Ale faktycznie przez kilka dni przybyło tylko 2 zamówienia. Doliczyli 3 od siebie (jedno dla Trzewika, drugie dla Marka i trzecie dla kogoś z firmy).
Jak będzie kapać po 2-3 na tydzień to będzie bieda. Będzie mi smutno jak nie wydadzą, na pociechę mam na półce brakujące grzechy w folii po angielsku to jakoś przeżyję.
Jednej rzeczy będę żałował, że nie kupiłem zestawu KS na allegro za 600... Pociechę mam tylko jedną, że wsparłem polskiego wydawcę.
Generalnie nauczka na przyszłość - duże gry i projekty tylko ALL-IN na KS-sie.
Chrostek84
Posty: 72
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Chrostek84 »

Liczba dnia: 25
Tyle zamówień brakuje aby Portal Games wydał w wersji PL Obżarstwo i Chciwość. Dwa ostatnie dodatki Grzechów do gry The Others.
https://portalgames.pl/sklep/pl/zestaw- ... 578.p.html
Zbieranie zamówień trwa do końca czerwca.
Wszystkich niezdecydowanych informuję, że jest to jedyna szansa na ukazanie się tych dodatków w języku polskim. Dodatków tych nie będzie można kupić później w żadnym sklepie. Wyprodukowana zostanie tylko ilość egzemplarzy równa ilości zamówień. Udana akcja zbierania tych zamówień może też w przyszłości otworzyć drogę do lokalizacji dodatków wspierających drużynę F.A.I.T.H.. Porażka projektu definitywnie zamknie serię The Others w wersji PL.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

W takim tempie to dodatkowych drużyn, też nigdy nie zobaczymy w polskiej wersji. Smuteczek, niemniej wierzę w powodzenie tej przedsprzedaży. To wciąż miesiąc, po drodze dzień dziecka, długi weekend, koniec roku szkolnego i wakacje. Jest czas, by 25 graczy skusiło się na dodatki.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
longmen76
Posty: 652
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Ja mam nadzieję że tak się stanie :).
Wkleiłem na grupę gry planszowe post Chrostek84 - mam nadzieję, że się nie obrazi.
Napiszę tez do planszowych newsów - może puszczą posta u siebie.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Kurczu »

Nigdy nie lubiłem gier kościanych, tylko suche euro. Jednak ostatnio naszła mnie ochota na gry z większą dawką emocji, zrobiłem mały research i wychodzi na to, że na sucho The Others wydaje się najbardziej pasować w moje gusta. W poniedziałek planuję testową partię i jeśli spełni moje oczekiwania to dołączę do przedsprzedaży brakujących grzechów :)
Jednak z opinii w Internecie martwi mnie, że drużyna FAITH ma słabe wsparcie w edycji polskiej (tylko Drużyna Beta), a przecież większość partii gra się jako członek drużyny, więc różnorodność jest wskazana :P
longmen76
Posty: 652
Rejestracja: 28 lut 2017, 08:15
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 53 times
Been thanked: 81 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: longmen76 »

Wg dziejszego LIVE - 137 zamówień. Brakuje jeszcze 13.

Ważniejszą informacją jest, że jak uda się wydać brakujące grzechy to będą startować z preorderami na dodatkowe drużyny.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Retro »

To już te 13 brakujących opłacą z tego co zaoszczędzili na ciastkach :lol:
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 28 times
Been thanked: 55 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Morgon »

Myślę, że się uda. Trzymam kciuki. Jakby jednak jakimś cudem brakowało osoby pod koniec terminu, to dajcie znać to wezmę 1 zestaw. Nie posiadam The Others i niespecjalnie mnie ona interesuje ale szkoda by było gdyby 149 osób miało nie dostać dodatku ;)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Morgon pisze: 03 cze 2019, 20:13 Myślę, że się uda. Trzymam kciuki. Jakby jednak jakimś cudem brakowało osoby pod koniec terminu, to dajcie znać to wezmę 1 zestaw. Nie posiadam The Others i niespecjalnie mnie ona interesuje ale szkoda by było gdyby 149 osób miało nie dostać dodatku ;)
Jest nas dwóch zatem. Kiedyś mnie ciągnęło w stronę tego tytułu, ale odpusciłem, niemniej widząc kampanię dopisałem się do listy. Kupiec pewno kiedyś się znajdzie, a może samemu skompletuję jednak zestaw ? Polecacie ? :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1806 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gambit »

Yuri pisze: 03 cze 2019, 20:26 Jest nas dwóch zatem. Kiedyś mnie ciągnęło w stronę tego tytułu, ale odpusciłem, niemniej widząc kampanię dopisałem się do listy. Kupiec pewno kiedyś się znajdzie, a może samemu skompletuję jednak zestaw ? Polecacie ? :)
Ja polecam :)
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Ja też polecam. Nie przepadam za ameri, ale The Others bardzo mi się spodobało. Koszt skompletowania całości może być zniechęcający, ale można to robić na spokojnie i krok po kroku poznawać kolejne grzechy (i kolejnych bohaterów ;-))
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2730
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 321 times
Been thanked: 1241 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Yuri »

Gambit pisze: 03 cze 2019, 22:08
Yuri pisze: 03 cze 2019, 20:26 Jest nas dwóch zatem. Kiedyś mnie ciągnęło w stronę tego tytułu, ale odpuściłem, niemniej widząc kampanię dopisałem się do listy. Kupiec pewno kiedyś się znajdzie, a może samemu skompletuję jednak zestaw ? Polecacie ? :)
Ja polecam :)
Zatem zaraz odkopię jakąś Twoją recenzję tegoż tytułu :)
Lolas pisze: 03 cze 2019, 22:48 Ja też polecam. Nie przepadam za ameri, ale The Others bardzo mi się spodobało. Koszt skompletowania całości może być zniechęcający, ale można to robić na spokojnie i krok po kroku poznawać kolejne grzechy (i kolejnych bohaterów ;-))
Ja na półce mam (poza "Robinsonem...") wyłącznie ameri, więc to nie jest bariera. Podobnie jak $, już na początku oduczyłem się liczyć ile, kiedy, jak często Dla własnego zdrowia :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
skadam
Posty: 168
Rejestracja: 29 lis 2011, 10:11
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 37 times
Been thanked: 1 time

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: skadam »

Dołożyłem właśnie cegiełkę :wink:
wugie
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018, 18:25
Has thanked: 3 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: wugie »

skadam pisze: 04 cze 2019, 13:30 Dołożyłem właśnie cegiełkę :wink:
Możliwe, że swoją też dorzucę ;) Skuszony dobrymi opiniami (m.in. tutaj) parę dni temu kupiłem podstawkę i jak podejdzie to z pewnością zamówię dodatki.
Chrostek84
Posty: 72
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Chrostek84 »

Liczba dnia: 9
Już tylko 9 zamówień brakuje do realizacji przez Portal Games zamówień na dwa ostatnie dodatki Grzechów do gry The Others. Przypominam, że zamówienia są zbierane do końca czerwca. Nie można jednak spocząć na laurach. Zwracam się do wszystkich fanów gry The Others, działajcie, namówcie niezdecydowanych, wciągajcie nowych graczy. Naprawdę szkoda by było, gdyby zabrakło nam tych kilu zamówień. Przypominam też, że Portal Games potwierdził, iż w razie sukcesu kampanii na te dodatki, będzie też przeprowadzona zbiórka zamówień na dodatki do drużyny F.A.I.T.H czyli Gamma Team i Delta Team. Apeluję jeszcze raz o mobilizację do fanów The Others, aby nasza ulubiona gra była dalej rozwijana.
https://portalgames.pl/sklep/pl/zestaw- ... 578.p.html
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

Może ktoś opowiedzieć więcej o dodatkach, które są na chwile obecną niedostępne a która mają się szansę pojawić, gdy kampania na Greed i Gluttony okaże się sukcesem.
Wiem, że jest tam trochę drużyn, niedostępnych obecnie. Ktoś je posiada w wersji Eng? Warto je mieć? Wyrównują szanse w starciu z Grzechem?
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

lukkk pisze: 18 cze 2019, 12:59 Może ktoś opowiedzieć więcej o dodatkach, które są na chwile obecną niedostępne a która mają się szansę pojawić, gdy kampania na Greed i Gluttony okaże się sukcesem.
Wiem, że jest tam trochę drużyn, niedostępnych obecnie. Ktoś je posiada w wersji Eng? Warto je mieć? Wyrównują szanse w starciu z Grzechem?
ogólnie jak ograsz pięciu bohaterów z podstawki, z strony F.A.I.T.H możesz stwierdzić, że nuda, ale jak będziesz mieć 20 bohaterów i będziesz mógł dowolnie kompletować skład, raczej sie nie znudzisz.
Dodatkowo w każdym dodatku z drożyną sa nowe kafle terenu oraz nowi akolici, którzy również maja inne zdolności oraz wpływają na grywalność gry.
Generalnie grzechy nie są może aż tak potrzebni jak drużyny. Aczkolwiek z grzechami dostajesz dodatkowe kości, których ciągle brak po stronie Grzechu.
Awatar użytkownika
Tyrek
Posty: 661
Rejestracja: 10 gru 2011, 13:47
Lokalizacja: Lubin
Has thanked: 70 times
Been thanked: 151 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Tyrek »

Zdecydowanie warto. Nowe drużyny to nowy kapitał dla graczy grających po stronie FAITH. Zawodników można mieszać do woli, składając zestaw, który naszym zdaniem najlepiej sprawdzi się w starciu z danym grzechem. Dodaje to smaczku tej grze, która jest dzięki temu pełniejsza i zgodna z założeniami twórców - dobór składu drużyny jest jednym z kroków setupu i bardzo ważnym elementem.

Co więcej w dodatkach z drużynami dochodzą:

Nowe kafle terenów oraz nowe konfiguracje map dla każdego ze scenariuszy (to świetnie urozmaica grę).
Nowi słudzy dla grzechu (np. skorumpowani policjanci, gangsterzy czy inni) - co też dodaje fajnego urozmaicenia.

The Ohters jest taką grą, że tego typu małe rzeczy, modyfikujące rozgrywkę, stawiają przed graczami nowe wyzwania. I to jest jej wielki plus. Zdecydowanie warto mieć komplet.
Chrostek84
Posty: 72
Rejestracja: 20 lip 2010, 18:28
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Chrostek84 »

Liczba dnia: 4.
W poniedziałkowym Portal Games Express podano, że jest już 146 zamówień na dwa ostatnie zamówienia dodatki Grzechu, tak więc do realizacji zamówienia brakuje już tylko 4. Zachęcam ostatnich niezdecydowanych. Niestety, naprawdę jeśli nie osiągniemy liczby 150 zamówień to projekt upadnie i nie zostanie zrealizowany, a głupio by było jakby zabrakło tak niewielkiej liczby.
Nollan
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2016, 10:23
Has thanked: 1 time

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Nollan »

Mimo że nikt nie chce zemna grać wczoraj złożyłem zamówienie. Brakuje jeszcze 3 ;)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

Nollan pisze: 20 cze 2019, 20:13 Mimo że nikt nie chce zemna grać wczoraj złożyłem zamówienie. Brakuje jeszcze 3 ;)
Skad jesteś? Ja zagram ;d
Nollan
Posty: 7
Rejestracja: 28 lip 2016, 10:23
Has thanked: 1 time

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Nollan »

Wrocław.
Miki66611
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2019, 15:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Miki66611 »

Dla mnie ta gra to petarda żona kupiła mi na gwiazdkę od tamtej pory naprawdę sporo rozegranych partii, żona wciela się zawsze w ekipę zła a ja nieraz sam a nieraz ze znajomymi walczymy z nią mam już dokupione wszystko co dał o radę po polsku plus drużynę gamma po angielsku oczywiście pakiet 2 ostatnich grzechów zamówiony. Oczywiscie musiałem choć amatorsko ale to pomalować i robi jeszcze lepszą robotę gra rewelacyjna polecam każdemu chociaż spróbować
ODPOWIEDZ