GambitTV - Dead Reckoning

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Gambit »

wuher44 pisze: 18 cze 2019, 17:29 Szanowny Tomku.
Nie oceniam Ciebie jako osoby tylko recenzję i sposób recenzowania, co do których w większości przypadków nie mam zastrzeżeń.
To powiedz mi, czy poniższy fragment dotyczy recenzji, czy osoby? Bo z czysto językowego punktu widzenia podmiotem jest osoba, a nie recenzja:
Już jakiś czas temu zauważyłem, że Gambit ma odjazd przy ocenianiu nahypowanych gier.
Stara się być tym, który jako pierwszy przekłuje nadmiernie napompowany balonik, niepotrzebnie na siłę przeginając w drugą stronę (chroniąc się subiektywizmem).
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5144
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: raj »

Gambit pisze: 18 cze 2019, 17:39 To powiedz mi, czy poniższy fragment dotyczy recenzji, czy osoby? Bo z czysto językowego punktu widzenia podmiotem jest osoba, a nie recenzja:
Już jakiś czas temu zauważyłem, że Gambit ma odjazd przy ocenianiu nahypowanych gier.
Stara się być tym, który jako pierwszy przekłuje nadmiernie napompowany balonik, niepotrzebnie na siłę przeginając w drugą stronę (chroniąc się subiektywizmem).
Że się wtrącę. Na mój gust ten fragment dotyczy twojego sposobu recenzowania a nie ciebie personalnie. Nie ocenia ciebie tylko twoje działanie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Jools »

A obejrzałem recenzję Tomasza to widzę że wszystkie argumenty są bardzo rzeczowe i zasadne. Oczywiście każdy ma swoją subiektywną opinię i Tomek tak właśnie to traktuje ale recenzja sprawia wrażenie w dużej części obiektywnej.

Podsumowując negatywne kwestie które podkreślił Gambit w recenzji:
- nieistotna fabuła,
- kompletnie złe podejście do systemu RPG (prawie nieistniejący rozwój postaci, brak wymiany przedmiotów/złota między bohaterami),
- kiepska mechanika walki (znowu - na przekór systemowi RPG),
- powtarzalność mechaniki scenariuszy,
- bezsensowność z mechaniką emerytur bohaterów,
- spoilery kampanii/scenariuszy w instrukcji,
- bezsensowne naklejki,
- przejście kampanii pokaże tylko około 60% scenariuszy,
- potężne rozczarowanie z ostatnim bossem,

Po obejrzeniu materiału także kompletnie odwracam wzrok od tej gry. Wygląda jak nowatorskie podejście do systemu RPG ale nie do końca przemyślane i łamiące niektóre podstawowe zasady systemów RPG.

Kontrowersyjne owszem jest ocena - 4/10 przy "grałem rok, bawiłem się fajnie". No cóż... Z jednej strony srogo i być może za ostro ale z drugiej strony taki włożony materiał i ilość doświadczenia (rok grania) był bardzo duży. Uważam że ocena zbyt niska ale nie nie umywa to dużych wad które wypunktował Gambit, także opis wad jest ważniejszy od oceny w tym momencie.
Awatar użytkownika
pavel
Posty: 793
Rejestracja: 09 sie 2015, 13:45
Lokalizacja: EU
Has thanked: 74 times
Been thanked: 112 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: pavel »

Jools pisze: 18 cze 2019, 19:25 A obejrzałem recenzję Tomasza to widzę że wszystkie argumenty są bardzo rzeczowe i zasadne. Oczywiście każdy ma swoją subiektywną opinię i Tomek tak właśnie to traktuje ale recenzja sprawia wrażenie w dużej części obiektywnej.
[...]
To jest głównie Dungeon-Crawler. Wiem co masz na myśli Rpg, ale to nie pasuję jako argument. Rozwój postaci jest bardzo duży. 12 klas postaci i każda w charakterystycznym stylu, różniące się od siebie. Zwiększasz pkt. życia bohatera, ulepszasz deck modyfikatora ataku, ulepszasz deck kart akcji, masz do wyboru ponad 100 przedmiotów
Mechanika walki jest w bardzo ciekawa, urozmaicona. Każda postać walczy inaczej, na swój sposób. Jedna zadaję obrażenia obszarowe, manipuluję przedmiotami, ziemią, inna dystansowa, są też bardzo szybkie z mocą przywoływania, ale słabe w zwarciu. Potwory mają inne możliwości i poznajesz ich zachowanie, sposób ataków z rozwojem kampanii.
Powtarzalność scenariuszy jest, ale nie kolosalna (Gambit nie odkrył połowy scenariuszy i ocenia przez pryzmat swojego doświadczenia) Kampania jest "drzewkiem" wyborów. Kampanie różnią się od siebie. Tak głównie to walka, ale są ciekawe momenty, gdzie walczyć nie musisz. Ai potworów działa na prostych zasadach. Potwór z najniższym numerem elitarny-normalny - Najniższa inicjatywa postaci(jego przywołaniec) - najbliższy cel itd. Jeżeli gracze kompletnie nie wiedzieli co robić dokładnie, to nie dobrze. Pojawia się downtime przy dużej ilości potworów i w pewnym momencie decydujesz Ty, gdzie skończy ruch dany potwór, ale to szczegół.
Naklejki i plansza pokazuje świat, w którym dzieją się wydarzenia. Na naklejkach masz małe ilustracje lokacji, na mapie masz teren, więc możesz wnioskować w jakiej lokacji przyjdzie Ci zmierzyć, w jakim otoczeniu i z jakimi wrogami. Lochy to często duchy, zjawy, lokacje jak las, góry to trolle, zwierzęta. W samym mieście możesz domyślać się, że często będą to ludzie, strażnicy. Niektóre postacie manipulują otoczeniem i czują się lepiej w szerszych, "otwartych terenach. Są też "tanki", które tną przeciwników z bliska, czują się dobrze w ciasnych pomieszczeniach i przez to mogą wykorzystywać swoje zdolności jak np."przebicie" ( pozwoli zranić kilka wrogów w jednym rzędzie) Mapa to źródło informacji(lokacji). Ale trzeba się wczuć w tą grę i ustawiać odpowiednio poziom rozgrywki.
Celów życiowych jest sporo, są niektóre trudne i w tym momencie bierzesz inna postać. W jednej kampanii grasz kim chcesz. Nie jesteś przypisany do końca jednej postaci. To bardzo dobry pomysł, bo metoda walki danego bohatera może Ci nie odpowiadać. Z czasem pojawiają się nowi do rekrutacji i jest to bardzo ciekawy zabieg.
Tak, podczas kampanii może być tak, że niektórych misji nie odkryjesz.
Bossowie są różni. Po roku faktycznie czułbym zawód, że nie otrzymałem za to nieśmiertelności czy pucharu ligi mistrzów. Ja również jak Gambit raczej w nią już nie zagram. Ze względu na "otwarty" content, a ten napędzą mocno chęć grania.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, 21:31 przez pavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5144
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: raj »

A ja poddam pod rozwagę jeszcze jeden fakt. Gambit to doświadczony geek i recenzent.
Zupełnie swobodnie można założyć, że po 3 miesiącach grania tydzień w tydzień (przekładających się na 13 rozgrywek i około 50-60 godzin grania) znał już wszystkie wymienione w recenzji wady gry (a na pewno znakomitą większość, jak te mechaniczne czy wielkość pudełka). A pomimo tego dawał tej grze 8/10.
Co się zmieniło po 12 miesiącach ciągłego grania? Zmieniły się wady gry? Nie, one pozostały takie same jak wcześniej. Zmienił się tylko Gambit, który się niemożebnie znużył graniem w GL. Co mnie wcale zresztą nie dziwi, ja bym odpadł już po pierwszych trzech miesiącach tak intensywnego ogrywania jednej gry.
Więc z czego wynika ocena 4/10? Z wad gry? Tych które dawały 8/10? Czy ze znudzenia Gambita?
I jaka by była ta ocena gdyby Gambit grał w GL raz na 2-3 tygodnie?
Tego nikt nie wie.
I się już nie dowie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 989
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 978 times
Been thanked: 433 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: KurikDeVolay »

raj pisze: 18 cze 2019, 21:31
I jaka by była ta ocena gdyby Gambit grał w GL raz na 2-3 tygodnie?
Zakładanie, że męcząca i powtarzalna (dla kogoś) gra katowana ciut rzadziej będzie mniej męcząca, jest słabe.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Pan_K »

Ależ awantura.
Gambit trzymaj się. Jestem wciąż Twoim fanem i myślę, że takich nie brakuje :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 508
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Pisarka »

Pan_K pisze: 18 cze 2019, 21:57 Ależ awantura.
Gambit trzymaj się. Jestem wciąż Twoim fanem i myślę, że takich nie brakuje :)
Nie wiem, po co nakręcasz atmosferę, sugerując, że jest obóz za Gambitem i na pohybel Gambitowi.

Dajmy sobie prawo niezgadzania się ze sobą, bez wiązania tego z byciem przeciw komuś i za kimś. Powiedzenie "uważam, że się mylisz" nie jest wycieczką osobistą.

Jeszcze jedno - zrozumienie kogoś nie oznacza, że się z nim zgadzam. WIęc przynajmniej jedną osobę proszę tu, by spróbowała zrozumieć, bez wpadania w panikę, że musiałaby się z kimś zgodzić. Korona od tego z głowy nie spadnie, zaręczam.

Dobranoc, Panowie. Spokojnej nocy życzę.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Pan_K »

Kurcze ni - nic nie nakręcam. To było bardzo spokojne stwierdzenie, trochę dla rozluźnienia atmosfery i dodania ducha Gambitowi. No offence. Życzę jeszcze bardziej spokojnej nocy :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Gambit »

raj pisze: 18 cze 2019, 21:31 A ja poddam pod rozwagę jeszcze jeden fakt. Gambit to doświadczony geek i recenzent.
Zupełnie swobodnie można założyć, że po 3 miesiącach grania tydzień w tydzień (przekładających się na 13 rozgrywek i około 50-60 godzin grania) znał już wszystkie wymienione w recenzji wady gry (a na pewno znakomitą większość, jak te mechaniczne czy wielkość pudełka). A pomimo tego dawał tej grze 8/10.
Co się zmieniło po 12 miesiącach ciągłego grania? Zmieniły się wady gry? Nie, one pozostały takie same jak wcześniej. Zmienił się tylko Gambit, który się niemożebnie znużył graniem w GL. Co mnie wcale zresztą nie dziwi, ja bym odpadł już po pierwszych trzech miesiącach tak intensywnego ogrywania jednej gry.
Więc z czego wynika ocena 4/10? Z wad gry? Tych które dawały 8/10? Czy ze znudzenia Gambita?
I jaka by była ta ocena gdyby Gambit grał w GL raz na 2-3 tygodnie?
Tego nikt nie wie.
I się już nie dowie.
Raj, idź zagraj w Gloomhaven i przestań szukać dziury w całym. Przestań obserwować ten wątek, przestań oglądać moje materiały. Robisz się męczący i irytujący. Przynajmniej dla mnie. Jeśli nie rozumiesz dlaczego w grę taką jak Gloomhaven, trzeba zagrać więcej niż w dowolne standardowe euro, lub ameri, żeby być w 100% pewnym tego co się powie negatywnie o danym tytule, to po prostu idź gdzie indziej. Ale chętnie Ci odpowiem na jedną Twoją wątpliwość. Gdybym grał w Gloomhaven raz na dwa/trzy tygodnie sprzedawałbym ją bez kończenia kampanii i bez recenzowania. Częste granie dawało "rozpęd", który ułatwiał mi siadanie do kolejnych partii. Granie raz na dwa, trzy tygodnie sprawiłoby, że straciłbym zainteresowanie i olał grę (bo minusy nadal by tam były). A nie zrecenzowałbym jej, bo mimo zauważenia tych minusów, nie byłbym pewien co do ich wpływu na całą rozgrywkę. Nie zauważyłbym też pewnie kilku plusów i nie docenił ich wpływu na grę. Ale jak widzę, byłaby to dobra rzecz, bo nie uraziłbym uczuć wielu osób.
pavel pisze: 18 cze 2019, 21:22 Powtarzalność scenariuszy jest, ale nie kolosalna (Gambit nie odkrył połowy scenariuszy i ocenia przez pryzmat swojego doświadczenia) Kampania jest "drzewkiem" wyborów. Kampanie różnią się od siebie. Tak głównie to walka, ale są ciekawe momenty, gdzie walczyć nie musisz.
W głównej linii fabularnej zrobiliśmy jakieś 90% scenariuszy. Drzewko wyborów jest, ale nie sprawia, że nagle scenariusze stają się ciekawsze. To nadal "Zabij wszystko", albo "Zabij bossa". Na palcach jednej ręki (może półtorej) mogę policzyć scenariusze, które dawały ciekawe rozwiązania mechaniczne, dzięki którym nawet zabijanie wszystkiego było interesujące (dwie rzeczywistości na przykład)
pavel pisze: 18 cze 2019, 21:22 Bossowie są różni. Po roku faktycznie czułbym zawód, że nie otrzymałem za to nieśmiertelności czy pucharu ligi mistrzów. Ja również jak Gambit raczej w nią już nie zagram. Ze względu na "otwarty" content, a ten napędzą mocno chęć grania.
Biłeś ostatniego bossa? W porównaniu do wszystkich innych ciekawych bossów, którzy byli po drodze, ten ostatni jest jak policzek wymierzony graczom.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: wuher44 »

Gambit pisze: 18 cze 2019, 17:39
wuher44 pisze: 18 cze 2019, 17:29 Szanowny Tomku.
Nie oceniam Ciebie jako osoby tylko recenzję i sposób recenzowania, co do których w większości przypadków nie mam zastrzeżeń.
To powiedz mi, czy poniższy fragment dotyczy recenzji, czy osoby? Bo z czysto językowego punktu widzenia podmiotem jest osoba, a nie recenzja:
Już jakiś czas temu zauważyłem, że Gambit ma odjazd przy ocenianiu nahypowanych gier.
Stara się być tym, który jako pierwszy przekłuje nadmiernie napompowany balonik, niepotrzebnie na siłę przeginając w drugą stronę (chroniąc się subiektywizmem).
Nie znam Ciebie osobiście więc jedynie mogę oceniać Twoje recenzje oraz sposób recenzowania.
Nie odmawiaj nam prawa na polemizowanie z argumentami, które w naszym odczuciu są naciągane a ocena , jak już ktoś to wcześniej napisał, "wsadzaniem kija w mrowisko".
Pan_K pisze: 18 cze 2019, 21:57 Ależ awantura.
Gambit trzymaj się. Jestem wciąż Twoim fanem i myślę, że takich nie brakuje :)
Ależ Gambit nie ma się po co trzymać.
Nikt mu przykrości nie zrobił, nikt go nie obraził, jedynie ludzie wyrazili swoje zdziwienie niekonsekwencją w ocenianiu.
Na szczęście są wśród nas ludzie, którzy nie łykają wszystkiego.
Pisarka pisze: 18 cze 2019, 22:30 Nie wiem, po co nakręcasz atmosferę, sugerując, że jest obóz za Gambitem i na pohybel Gambitowi.
Dajmy sobie prawo niezgadzania się ze sobą, bez wiązania tego z byciem przeciw komuś i za kimś. Powiedzenie "uważam, że się mylisz" nie jest wycieczką osobistą.
Dokładnie!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Pan_K »

O my gosh. Aleście sie napięli. :roll: Wyluzujcie.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Gambit »

wuher44 pisze: 18 cze 2019, 23:08 Nie znam Ciebie osobiście więc jedynie mogę oceniać Twoje recenzje oraz sposób recenzowania.
Nie odmawiaj nam prawa na polemizowanie z argumentami, które w naszym odczuciu są naciągane a ocena , jak już ktoś to wcześniej napisał, "wsadzaniem kija w mrowisko".
Ależ proszę bardzo polemizuj z argumentami. Nie mam nic przeciwko. Ale Ty tego nie robisz, tylko sugerujesz, że w zasadzie kłamię i całość jest zagraniem pod publiczkę. I że to nie pierwsza taka sytuacja. I o ile prawdą jest, że nie pierwszy raz nie przyłączyłem się do pozytywnych głosów o jakiejś grze, o tyle ta pierwsza część Twojej sugestii jest w moim odczuciu po prostu chamska.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: gogovsky »

Gambit pisze: 18 cze 2019, 23:17
wuher44 pisze: 18 cze 2019, 23:08 Nie znam Ciebie osobiście więc jedynie mogę oceniać Twoje recenzje oraz sposób recenzowania.
Nie odmawiaj nam prawa na polemizowanie z argumentami, które w naszym odczuciu są naciągane a ocena , jak już ktoś to wcześniej napisał, "wsadzaniem kija w mrowisko".
Ależ proszę bardzo polemizuj z argumentami. Nie mam nic przeciwko. Ale Ty tego nie robisz, tylko sugerujesz, że w zasadzie kłamię i całość jest zagraniem pod publiczkę. I że to nie pierwsza taka sytuacja. I o ile prawdą jest, że nie pierwszy raz nie przyłączyłem się do pozytywnych głosów o jakiejś grze, o tyle ta pierwsza część Twojej sugestii jest w moim odczuciu po prostu chamska.
Oho ktoś kto robi coś publicznie, właśnie się zorientował, jak działa internet grubo ;)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Gambit »

gogovsky pisze: 18 cze 2019, 23:35 Oho ktoś kto robi coś publicznie, właśnie się zorientował, jak działa internet grubo ;)
Jakoś miałem nadzieję, że to forum działa nieco inaczej.
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: gogovsky »

Gambit pisze: 18 cze 2019, 23:41
gogovsky pisze: 18 cze 2019, 23:35 Oho ktoś kto robi coś publicznie, właśnie się zorientował, jak działa internet grubo ;)
Jakoś miałem nadzieję, że to forum działa nieco inaczej.
Panie Tomaszu, jak na długość kija i wielkość mrowiska, to i tak chyba, nie ma tragedii;) Raptem jeden "Kocur" i drugi jegomość :D O ile uważam większość argumentów na minus za przesadzone, o tyle chyba parę osób potrzebuje maści na ból dupy. Uważam GH za jedną z najlepszych gier w jakie grałem, ale nie kumam całej tej dyskusji. Facet zagrał w grę i ocenił ogólne wrażenia na 4/10, a wiecie dlaczego to zrobił? Bo mógł szach mat ateiści.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Odi »

Temperatura dyskusji zwiększa się, zamiast opadać

Myślę, że już wszystko zostało powiedziane w temacie recenzji/oceny Gloomhaven i każdy, kto śledził ostatnie kilka stron tego wątku, jest w stanie wyrobić sobie własne zdanie. Prosiłbym Was o zaniechanie dalszych komentarzy w tym względzie.
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: wuher44 »

Gambit pisze: 18 cze 2019, 23:17
wuher44 pisze: 18 cze 2019, 23:08 Nie znam Ciebie osobiście więc jedynie mogę oceniać Twoje recenzje oraz sposób recenzowania.
Nie odmawiaj nam prawa na polemizowanie z argumentami, które w naszym odczuciu są naciągane a ocena , jak już ktoś to wcześniej napisał, "wsadzaniem kija w mrowisko".
Ależ proszę bardzo polemizuj z argumentami. Nie mam nic przeciwko. Ale Ty tego nie robisz, tylko sugerujesz, że w zasadzie kłamię i całość jest zagraniem pod publiczkę. I że to nie pierwsza taka sytuacja. I o ile prawdą jest, że nie pierwszy raz nie przyłączyłem się do pozytywnych głosów o jakiejś grze, o tyle ta pierwsza część Twojej sugestii jest w moim odczuciu po prostu chamska.
Nic o publiczce i kłamaniu nie pisałem.
Pisałem natomiast o stosowaniu przez Ciebie (w moim odczuciu, tzn. subiektywnie), innej miary przy ocenianiu niektórych gier i mojej (subiektywnej) diagnozie tego zjawiska.
Z mojej strony to wszystko w tym wątku.

Pozdrawiam
RaYell
Posty: 425
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: RaYell »

Nie chcę znów dolewać oliwy do ognia więc odniosę się tylko neutralnie do paru spraw, które mogą kogoś zainteresować.

1. Sprawa z księgą scenariuszy i tym, że widać układ wszystkich pomieszczeń od samego początku - dodatek to już zdaje się adresować i na poszczególnych stronach widzimy tylko układ pojedynczego pomieszczenia.

2. Cele życiowe są nierówne i z tym polemizować nie zamieram. Ciekaw jestem na jakim celu tak długo utknąłeś? Wiem, że jeden na którym łatwo utknąć to 510 (w spojlerze wrzucę opis żeby nikomu zabawy nie zepsuć). Jeżeli to ten to na BGG jest zestaw 3 dodatkowych scenariuszy właśnie do tego celu od Marcela Cwertetschki, współtwórcy dodatku Forgotten Circles. Link tutaj.
Spoiler:
3. Forgotten Circles wprowadza dodatkową klasę Aester Diviner, która nie losuje swojego celu życiowego, cała historia z tego dodatku jest celem życiowym tej postaci (wspomniane w FAQ)

4. Zgodzę się z tym, że zdecydowana większość scenariuszy to "zabij wszystko" i większa różnorodność byłaby wskazana - dlatego polecam kampanie społecznościowe prowadzone na BGG i kickstarterze przez samego Childersa. Każda z nich ma zdaje się 10 misji i większość z tych misji ma jakieś inne cele niż wybicie wszystkiego, jedyny problem jest taki, że nie jest zalecane dołączanie ich do kampanii tylko rozegranie jako mini-kampanii z zupełnie nowymi bohaterami; link tutaj

A żeby nie był to totalny offtop - Tomku szanuję twoje zdanie i pracę jaką wkładasz w swoje recenzję. Mimo, że w kwestii oceny Gloomhaven mam zupełnie inne zdanie (dla mnie jest to 10/10 ze względu na ilość czasu, w jaki w grę włożyłem świetnie się przy tym bawiąc - ponad 200h aktualnie), nie zamierzam wieszać psów na Tobie ani grozić cofaniem subskrypcji itp. Sam również znam gry, które przez wielu są uwielbiane, a do których nie chcę siadać bo mi po prostu nie podeszły (np. nikt mnie nie zmusi do Twilight Struggle). Z niecierpliwością czekam na twoje kolejne recenzje.
_leigam_
Posty: 937
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 195 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: _leigam_ »

Ja komentarzy do oceny Gambita nie chce tu wygłaszać, ale mam bardzo negatywną ocenę odnośnie zachowania jednego admina który się tu udzielał.

Czy gambit ma rację że część komentarzy są ad persona? Ma. Ale chyba jeszcze nie zauważył że negatywne opinie o grach na tym forum są źle widziane i najczęściej "zamiatane pod dywan", a źle oceniający ... (jak widać).
Także drogi Gambicie wspomniany wcześniej admin napisał Ci jaką tak naprawdę ocenę dałeś tej grze. Bądź grzeczny recenzentem, skasuj poprzedni filmik i nagraj nowy z ochami i achami, będziemy mogli wtedy przemieść się do głównego wątku o grze, poachujemy razem i zastanowimy się jakich koszulek najlepiej używać.
Pozdrawiam.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: krwlng »

Miałem sobie odpuścić komentowanie, ale ilość hejtu w tym wątku spowodowała, że ciężko przejść obojętnie...
Odkopałem materiał nagrany już chwilę temu - polecam wszystkim "zbulwersowanym" oceną GH - może trochę to rozjaśni sposób oceniania przez Gambita https://youtu.be/fCQD3N_1_wE

Tak na dobranoc zostawiam jeszcze muzyczny komentarz https://youtu.be/wTjLZwpmufw

Pees:
_leigam_ pisze: 19 cze 2019, 00:35 zastanowimy się jakich koszulek najlepiej używać.
Wybór jest prosty - FFG :wink:
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5144
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 859 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: raj »

Gambit, jeżeli cię obraziłem to przepraszam, nie było to moim zamiarem.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
esztfke
Posty: 311
Rejestracja: 20 lut 2015, 14:49
Has thanked: 29 times
Been thanked: 16 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: esztfke »

Gambit pisze: 18 cze 2019, 23:41
gogovsky pisze: 18 cze 2019, 23:35 Oho ktoś kto robi coś publicznie, właśnie się zorientował, jak działa internet grubo ;)
Jakoś miałem nadzieję, że to forum działa nieco inaczej.
Też tak myślałem, a już na pewno nie spodziewałem się tego typu wypowiedzi (moim zdaniem podchodzące pod trolling) od admina forum..
Dzięki za recenzję, mimo, że nie grałem i raczej nie zamierzam ze względu na przesadne gabaryty, setup to z chęcią obejrzałem cały materiał.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5215
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 520 times
Been thanked: 1802 times
Kontakt:

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Gambit »

RaYell pisze: 19 cze 2019, 00:20 1. Sprawa z księgą scenariuszy i tym, że widać układ wszystkich pomieszczeń od samego początku - dodatek to już zdaje się adresować i na poszczególnych stronach widzimy tylko układ pojedynczego pomieszczenia.
Tu akurat jak powiedziałem jestem "w rozkroku". Zarówno pełen obraz, jaki dostajemy w księdze scenariuszy, jak i stopniowe odkrywanie dzięki aplikacjom mają swoje plusy i minusy. Apka daje więcej klimatu, tę niepewność co jest za drzwiami i bardziej pompuje adrenalinę. Księga daje większe możliwości taktyczne. I tu dochodzimy do tego czym jest GH. To hybryda euro, gry taktycznej i przygodówki. To, który aspekt chcemy wyciągnąć powie nam, którego rozwiązanie będzie nam bardziej pasować.
RaYell pisze: 19 cze 2019, 00:20 2. Cele życiowe są nierówne i z tym polemizować nie zamieram. Ciekaw jestem na jakim celu tak długo utknąłeś? Wiem, że jeden na którym łatwo utknąć to 510 (w spojlerze wrzucę opis żeby nikomu zabawy nie zepsuć). Jeżeli to ten to na BGG jest zestaw 3 dodatkowych scenariuszy właśnie do tego celu od Marcela Cwertetschki, współtwórcy dodatku Forgotten Circles. Link tutaj.
Miałem inny cel. Był to
Spoiler:
ale sytuacja była podobna. Dostałem go, kiedy większość pasujących scenariuszy była już za nami.
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: GambitTV - Gloomhaven

Post autor: Jareks1985 »

no po recenzji gambita, glomhaven z listy must have trafiła do like to have i to po kilku rozgrywkach, może kupię :), dobra recenzja. Trzymaj poziom
ODPOWIEDZ