The Others (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Xardas123 »

Wiadomo ile brakuje jeszcze zestawów do wydania grzechów?
Miki66611
Posty: 16
Rejestracja: 22 cze 2019, 15:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Miki66611 »

Portal podał że 4szt ale kolega tutaj pisał że kupił więc 3szt
Ravn
Posty: 201
Rejestracja: 23 gru 2016, 20:18
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ravn »

Mam nadzieje ze Portal nie zrobi wiochy jak zabraknie 1-2 sztuki, bo i takie rzeczy widzialem, ale to bylby straszny negatywny PR dla wydawnictwa i w sumie slusznie.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3190 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

Ravn pisze: 23 cze 2019, 01:02 Mam nadzieje ze Portal nie zrobi wiochy jak zabraknie 1-2 sztuki, bo i takie rzeczy widzialem, ale to bylby straszny negatywny PR dla wydawnictwa i w sumie slusznie.
No raczej nie. Przez 3 miesiące nie znalazło się 150 chętnych, a to pokazuje że po prostu nie ma popytu na ten content. Otwarcie postawili sprawę, nikt nie chce dopłacać do interesu.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: alpha »

Zgoda. Jednak Ignacy wspominał, że on (i chyba kilka innych osób z firmy, ale tego nie jestem do końca pewny) też chce (chcą) tych brakujących dodatków, więc jest to w jego (ich) interesie, żeby one się pojawiły po polsku.

Gdybym to ja był na miejscu Ignacego, to te 6 sztuk w porównaniu do 294, nie stanowiłyby jakiegoś większego obciążenia dla portfela (mojego czy firmy). Wtopić kasę w 300 gier? Nie, dziękuję. Zaryzykować z 6 szt. z grą, którą chcę mieć? Jak najbardziej.
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
KrzysiekL
Posty: 1180
Rejestracja: 22 gru 2015, 10:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 28 times
Been thanked: 51 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: KrzysiekL »

To śmiało kupuj te trzy co zostały. ;)
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: shaigan »

KrzysiekL pisze: 23 cze 2019, 12:22 To śmiało kupuj te trzy co zostały. ;)
Uprzedziłeś mnie :).

@alpha Zaryzykuj swoje pieniądze, może uda Ci się odsprzedać z zyskiem.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Gromb »

Plus dodatkowa motywacja, bo jak dwa ostatnie grzechy się ufundują, to pojawią się dwie drużyny FAITH, też po polsku. Dla mnie jest to argument, który zachęca do wsparcia. Dwie drużyny po polsku też wezmę bankowo, dzięki temu będziemy mieć kompletne polskie wydanie.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: alpha »

Czemu miałbym kupować grę, której nie znam? Nie przyglądałem się jej jeszcze, nie widziałem żadnej przykładowej rozgrywki. Nawet nie wiem czy należy do gier, które chciałbym mieć :)
Poza tym to nie ja jestem właścicielem Portalu. To nie ja organizuję tę zbiórkę i dodruk, to nie ja chciałbym ją mieć. To nie ja mam pozostałe dodatki i podstawkę.
Wybacz, ale nie kupię tych 3 szt :)

Wyraziłem swoje zdanie w sprawie, o której się ostatnio sporo mówi, ale samej gry nie znam. Moje wypowiedzi dotyczyły samej akcji zbiórki :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10805
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3331 times
Been thanked: 3190 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: japanczyk »

alpha pisze: 23 cze 2019, 12:20 Gdybym to ja był na miejscu Ignacego, to te 6 sztuk w porównaniu do 294, nie stanowiłyby jakiegoś większego obciążenia dla portfela (mojego czy firmy). Wtopić kasę w 300 gier? Nie, dziękuję. Zaryzykować z 6 szt. z grą, którą chcę mieć? Jak najbardziej.
Jakie 300? Tutaj ledwo 150 sztuk jest do zebrania i z tym jest problem. Poza tym serio, myślisz, że Ignacy nie ma w co grać i tak mu zależy na The Others? On wrzuca swój egzemplarz razem z grzeskiem i Markiem żeby pokazać że te 3 pudełka portal już zasponsoruje
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: alpha »

Może coś pokręciłem, ale wydawało mi się, że to zbiórka na 2 dodatki: 150 osób każdy po 2 = 300.
Jeżeli źle to zrozumiałem to przepraszam.

Na którejś transmisji Ignacy wspominał, że jest fanem tej gry, i sam chciałby mieć te 2 brakujące dodatki, ale jeżeli nie zbierze się wystarczająca ilość chętnych na zakup, to on pogodzi się z tym, że nie będzie ich miał. Piszę to z pamięci, więc mam nadzieję, że nic nie pokręciłem. W takim przypadku Ignacy raczej nie będzie patrzył na 6 brakujących gier. Tak mi się wydaje przynajmniej :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 225
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 91 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Ezekiel »

Tu akurat od początku akcji było wszystko postawione jasno, uzbiera się 150 to będą organizować druk, jeśli nie to nie. Padło parę razy że strony Portalu, że nawet sztuki czy dwóch braknie, to nie będzie druku (chociaż nie mam przekonania, czy tak by rzeczywiście było).

Fajnie jest zarządzać czyjąś kasą, ale na samym końcu ja nie mam oczekiwań, żeby ktoś coś robił za darmo. Te 150 sztuk po scd wychodzi niecałe 20 tys. zł przychodu. Odjąć koszt produkcji, tłumaczenie, skład, korektę itd. to tak naprawdę wychodzi zupełnie po kosztach. Ja się mogę tylko cieszyć, że ktoś próbuje wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów mimo, że się to nie bardzo kalkuluje. I samo to doceniam.

Inna sprawą jest ilość przyczyn tego, że dodatki nie sprzedały się w wystarczajacym nakładzie, żeby seria ciągnęła się sama, bez specjalnych akcji.
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: alpha »

Ja tutaj nie próbuję namawiać do rezygnacji z zapisów. Po prostu wydaje mi się, że te 2-3 osoby brakujące raczej nie będą stanowić problemu. A co ma Portal napisać: słuchajcie, nie przejmujcie się, jeżeli zabraknie 30 sztuk? A może 20? 10? 5? Jest jakaś granica? Głupotą by było pisać takie rzeczy. Ma się zebrać 150 osób, bo inaczej nie będzie dodruku. I to jest zrozumiałe. Natomiast brak 2-3 osób raczej nie spowoduje rezygnacji Portalu z dodruku.

Podobno opłacalność tego przedsięwzięcia jest taka, że raczej nie będzie zarobku. A jeżeli nie będzie zarobku, i firma nie służy do celów charytatywnych, to ta cała zbiórka w ogóle nie ma sensu? Zastanówcie się co piszecie. Portal chce domknąć ten brakujący fragment wiedząc, że zapewne nic nie zarobi albo będzie to symboliczne. I zapewne te 2-3 sztuki nie zmienią za wiele.

Z drugiej strony nie wygłupiajcie się i nie testujcie granicy cierpliwości i dobrej woli Portalu. Chcecie mieć te dodatki to weźcie się w garść i dobijcie do tej granicy 150. Portal się stara więc nie ma sensu testować gdzie leży ta granica opłacalności. Gdyby to była gra, która mnie interesuje to bym dołączył. Niestety nawet nie wiem czy jestem docelowym klientem. Poza tym równolegle kompletuję za dużo znikających ze sklepów gier, i tutaj bym już po prostu wymiękł :)
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 538 times
Been thanked: 269 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Markus »

Najzabawniejsze jest to, że cała ta obecna sytuacja jest owocem pomysłu oryginalnego wydawcy "zróbmy tę grę na KS i dajmy pierdyliard dodatków jako SG"
No i wyszło jak wyszło.
Ci co kupili WTEDY na KS mają teraz kompletną grę za rozsądne pieniądze. Reszta graczy płaci teraz jak za zboże lub modli się do wszelkich planszowych bóstw o sukces zbiórki.

A wystarczyło tylko aby oryginalne wydanie było podzielone na podstawkę i duży dodatek.
Czy te grzech nie różnią się tylko kartami/zdolnościami? Można było zrobić uniwersalne figurki + dedykowane decki kart, zasad dla poszczególnych grzechów i byłoby ok. (Oszczędność na kosztach zbędnego plastiku)

Obecna sytuacja to efekt bezsensownego parcia wydawców na KS i rozczłonkowania gier.
Nam graczom po pewnym czasie odbije się to mocną czkawką.

W obecnych czasach dodatek "rogaty szczur" do CitOW zostałby pewnie rozbity na dodatki dla poszczególnych bogów i sprzedawany za gruby hajs :-)
Dobrze że CitOW wyszedł w "tamtych" czasach
jediwolf
Posty: 400
Rejestracja: 11 sty 2015, 20:14
Has thanked: 82 times
Been thanked: 79 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: jediwolf »

Markus pisze: 23 cze 2019, 16:58 Najzabawniejsze jest to, że cała ta obecna sytuacja jest owocem pomysłu oryginalnego wydawcy "zróbmy tę grę na KS i dajmy pierdyliard dodatków jako SG"
No i wyszło jak wyszło.
Ci co kupili WTEDY na KS mają teraz kompletną grę za rozsądne pieniądze. Reszta graczy płaci teraz jak za zboże lub modli się do wszelkich planszowych bóstw o sukces zbiórki.
Tak działa KS. Wspierasz planszówkę w ciemno. Może się okazać słaba, może nawet nie zostać wydana. Podejmujesz ryzyko, ale dzięki temu masz możliwość dostania dodatkowej zawartości jak SG, jak również mniejsze dodatki w niższej cenie.

Ja wsparłem i posiadam kompletne wydanie, tyle tylko, że po angielsku. Moja ekipa planszówkowa bardzo lubi w nią grać i ogólnie sobie ją chwalimy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8720
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2627 times
Been thanked: 2319 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Curiosity »

Proszę o trzymanie się tematu wątku.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

Portal wydał poprawione arkusze scenariuszy. Można je zamówić tu:
https://portalgames.pl/sklep/pl/poprawi ... 605.p.html


... no i licznik przedsprzedaży dodatków wreszczcie przekroczył 150! Będą wydane :)
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: kamil018 »

Jakby ktoś bł zainteresowany, piankami na to wszystko to u producenta firmy Feldherr jest paczka obejmująca wszystkie grzechy, grę podstawową oraz dwie drużyny i apokalipsę za 50 euro czyli 240 zł z przesyłką, gdzie skompletowanie takiego samego zestawu w rebel i mepel (biorąc pod uwagę dostępności poszczególnych części) wychodzi dobrze ponad 340 zł...
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Retro »

Lolas pisze: 24 cze 2019, 14:47 Portal wydał poprawione arkusze scenariuszy. Można je zamówić tu:
https://portalgames.pl/sklep/pl/poprawi ... 605.p.html
właśnie odebrałem, bardzo ładnie spakowane w teczuszkę :)
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
wugie
Posty: 15
Rejestracja: 14 mar 2018, 18:25
Has thanked: 3 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: wugie »

Retro pisze: 28 cze 2019, 08:53
Lolas pisze: 24 cze 2019, 14:47 Portal wydał poprawione arkusze scenariuszy. Można je zamówić tu:
https://portalgames.pl/sklep/pl/poprawi ... 605.p.html
właśnie odebrałem, bardzo ładnie spakowane w teczuszkę :)
Jestem przed pierwszą rozgrywką w The Others. Czy poprawione scenariusze są niezbędne i poczekać na nie aż dojdą czy spokojnie można zaczynać zabawę bez nich?
Awatar użytkownika
Lolas
Posty: 485
Rejestracja: 13 wrz 2017, 14:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 110 times
Been thanked: 114 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Lolas »

wugie pisze: 30 cze 2019, 14:08 Jestem przed pierwszą rozgrywką w The Others. Czy poprawione scenariusze są niezbędne i poczekać na nie aż dojdą czy spokojnie można zaczynać zabawę bez nich?
Poprawna treść ma bardzo duży wpływ na rozgrywkę. Z tego co pamiętam pomieszano w tłumaczeniu pojęcie płytki miasta i dzielnicy. Nie da się ukryć, że np. "zniszcz wszystkie potwory na płytce miasta" a "zniszcz wszystkie potwory w dzielnicy" to w praktyce znaczna różnica ;-)
Tam gdzie jest odwołanie do płytki miasta, traktuj jako odwołanie do dzielnicy i możesz grać na starych scenariuszach.
Nie wiem czy są jeszcze inne błędy wpływające na rozgrywkę - wspomniany wyżej na pewno był kluczowy :)
Awatar użytkownika
lukkk
Posty: 441
Rejestracja: 21 gru 2017, 00:49
Has thanked: 95 times
Been thanked: 99 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: lukkk »

To co? Liczę, że za jakiś czas będziemy zrzucać się na dodatkowe drużyny aby trochę zbalansować The Others. Grzech ma teraz zdecydowanie za łatwo :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

tak na marginesie co do fundowanych dwóch dodatków, Portal informować będzie nas o konieczności wykonania przelewu, czy mamy to zrobić automatycznie?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: playerator »

Była jakaś informacja, czy dwa ostatnie grzechy będą po wydaniu dostępne w sklepie Portalu?
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
Jareks1985
Posty: 1089
Rejestracja: 05 cze 2018, 09:01
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 91 times
Been thanked: 132 times

Re: The Others (Eric M. Lang)

Post autor: Jareks1985 »

playerator pisze: 01 lip 2019, 13:24 Była jakaś informacja, czy dwa ostatnie grzechy będą po wydaniu dostępne w sklepie Portalu?
tak, ale w bardzo ograniczonej ilości - ponoć naście sztuk.
ODPOWIEDZ